על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

את הזמן אנחנו לא יכולים לעצור. אבל את זה אתם כבר יודעים. מה שאולי נוכל לעשות, זה להחזיר את הגלגל מעט אחורה ולהשיב מראה עור צעיר יותר. איך תזהו הזדקנות של עור הפנים? ומה הרפואה האסתטית יכולה להציע? התשובות לפניכם.

סימנים המעידים על הזדקנות עור הפנים

במוקדם או במאוחר הגיל נותן את אותותיו ומשפיע על מראה הפנים של כולנו. מידת הביטוי שונה מאדם לאדם, אך מראה פניו של המבוגר לעד יהיה שונה ממראה פניו בצעירותו. ישנן סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות, המשפיעות על הזדקנות עור הפנים, ביניהן: מזג אוויר, עישון, כימיקלים, רדיקלים חופשיים, תורשה, תזונה, לחץ ועוד. עם השנים חלה התרופפות של קולגן ואלסטין המהווים את המרכיבים העיקריים של הדרמיס (שכבת העור העיקרית), התרופפות הספטות (מיתרי רקמת החיבור המחברים את העור אל השרירים שמתחת), צניחת שומן תת-עורי כלפי מטה והידקקות השומן התת-עורי. התוצאה? צניחה של הרקמות הרכות כלפי מטה, והופעת קמטים וקמטוטים. או במילים אחרות – התבגרות הפנים.

לכל סיר יש מכסה, לכל קמט יש מילוי

קמטים נוצרים בעקבות תהליך טבעי שלא ניתן למנוע. אך החדשות הטובות הן שאפשר לתקן. למעשה, מילוי קמטים הפך להיות אחד מההליכים הקוסמטיים המקובלים והנפוצים ביותר בקרב המון נשים וגברים כאחד, המבקשים להשיב לעצמם מראה עור צעיר, חיוני וגמיש – מבלי לעבור טיפולים ממושכים או כאלה הכוללים התערבות כירורגית. זה המקום לציין כי לכל גבר ואישה יש מבנה פנים ומרקם עור שונה. מכאן שסוג הקמטים ורמת עומקם שונה מאדם לאדם, ולכל אחד יש להתאים סוג טיפול ייחודי.

כיצד בוחר הרופא המטפל באיזה חומר מילוי להשתמש?

בחירת חומר מילוי קמטים תלוי באיכות / מצב העור ובעומק הקמטים. כאשר מדובר בקמטי הבעה (המכונים גם קמטים פעילים/דינמיים), סביר להניח שיעשה שימוש בחומרים כמו בוטוקס או דיספורט, המשתקים את השרירים היוצרים את הקמטים הללו. לעומת זאת, חומרי מילוי קמטים מחליקים קמטים קבועים או עמוקים הנראים לעין – ללא פגיעה בתנועת השריר. חומרי מילוי קמטים מוזרקים לתוך העור תוך מטרה להעלים קמטים וקפלים ולתקן פגמים. פרט למילוי קמטים הזרקות חומרי מילוי יכולות לשמש לעיצוב נפח (כמו בשפתיים למשל) או לפיסול של חלקים מסוימים בפנים. גם במקרה של עצמות לחיים שקועות לאחר ירידה דרסטית במשקל או בשל הזדקנות טבעית של הפנים, ניתן לפסל ולהדגיש קווי מתאר של מסגרת הפנים, באמצעות חומרי מילוי קמטים.

נושאים

אולי יעניין אותך גם

טיפולים נוספים