פילינג כימי

פילינג כימי

בחני את עצמך: האם את זקוקה לפילינג?

 • האם יש לך כתמים וקמטוטים המשווים לעור מראה שאיננו אחיד?

 • האם פניך מנוקדות בצלקות אקנה?

 • האם עורך סובל מפיגמנטציה?

 • האם את חשה צורך במיצוק קל?

במידה וענית לפחות על אחת מהשאלות הללו "כן" את מועמדת טבעית לפילינג כימי.

שום טיפול שעשיתי לפני לא השתווה בתוצאותיו לפילינג שעשית לי. אני ממש ממש מרוצה. תודה!

(א.ג. 57 רמת השרון)

לקוחות ממליצות על ד"ר אברי רווה מומחה לרפואה פלסטית

פילינג היא מילה אחת בעלת משמעות אחת אבל עם כל כך הרבה אופציות. פיליניג, או בעברית קילוף, היא פעולה של יצירת כוויה מבוקרת שבעקבותיה העור מתקלף ומתחדש בשכבות השטחיות שלו. דבר זה מאפשר טישטוש קמטוטים וכתמים וכן החלקה של העור ומיצוקו על ידי עידוד קולגן ואלסטין. הפילינג מתחלק לפי עומק חדירה לשכבות העור (שטחי, בינוני, עמוק) ולפי טכניקה: (מכני, חומצה, לייזר). תקופת ההחלמה מהפילינג תלויה אף היא בעומק החדירה של הפעולה ובטכניקה בה השתמש הרופא.

פילינג נמצא בשימוש גם במוצרים שנמכרים על המדף וכן אצל קוסמטיקאיות, פילינג זה הוא לתיחזוק לרוב. לרוב הפילינג הרפואי הוא באישור שימוש של משרד הבריאות וחדירתו היא לעומק רב יותר. הפעולה המתבצעת על ידי הרופא היא חודרנית יותר ועל כן אמורה לתת תוצאות משמעותיות לטווח ארוך יותר.

כמה דברים לגבי החלמה מפילינג:

 1. חשיפה לשמש היא קריטית. יש לשמור מפני חשיפה כזאת עד שנה מיום הפילינג. גם חשיפה לשמש חורפית או שמש דרך שמשת הרכב אסורה במהלך השנה הזאת. יש למרוח קרם הגנה בעל מקדם חמישים SPF כל 3 שעות. הסיבה לכך היא שבמהלך תקופת ההחלמה מהפילינג, הפיגמנט שקיים בגופנו מתערער וחשיפה לשמש לא מבוקרת יכולה לגרום לכתמים ואי סדירויות של העור.
 2. ככל שהפילינג יותר עמוק כך תקופת ההחלמה ארוכה יותר. זאת אומרת: פילינג לייזר עמוק או פילינג פנול עמוק יוצר כוויה עד שכבה עמוקה יותר. כך בעצם נותרים עם כוויה יחסית עמוקה, אודם ניכר, נפיחות רבה וזמן ההחלמה הינו ארוך יותר.

היתרונות הייחודיים של פילינג כימי

לכל טכניקת פילינג יש את היתרון שלה, אך בבסיסן לכל הטכניקות יש את היתרון של יצירת מראה רענן יותר וחידוש של העור עם טשטוש קמטים בהליך יחסית פשוט ועם החלמה קצרה יותר מזו של ניתוח.

למי ההליך מתאים?

 • מטופלים עם פיגמנטיציה לא סדירה (כתמים)

 • מטופלים עם קמטוטים באיזור הפנים שחומצה וטיפולי פנים אחרים לא הועילו להם

 • השלמה למתיחת פנים

 • מטופלים המעוניינים בחידוש וריענון העור

למי ההליך אינו מתאים?

 • פילינג עמוק לרוב לא יתאים לכהי עור

 • מטופלים שנחשפים לשמש לעיתים קרובות

 • חוסר תיאום ציפיות לגבי תוצאות הפילינג הרלוונטי

מהלך הטיפול

מהלך הטיפול משתנה בהתאם לסוג הפילינג ועומקו. על פי רוב את הפרוצדורה מבצעים במרפאה או בחדר ניתוח, אם נקבע כך מראש. באם הפרוצדורה מבוצעת בקליניקה, אין צורך לצום לפניה.

לפני הטיפול ד"ר רווה יצלם אותך במספר מנחים וזוויות על מנת להשוות את תוצאות הטיפול. יש פעמים בהם על מנת לשפר את התוצאה יש לעבור טיפול אצל קוסמטיקאית לפני, להכנת העור. באם אתם סובלים מהרפס, ד"ר רווה יספק לכם מרשם לכדורים על מנת למנוע התפרצות של הרפס אחרי הטיפול.

לפני תחילת הפרוצדורה ד"ר רווה ינקה את עורכם ויכין אותו לחשיפה מלאה לחומר הפילינג.

לאחר מכן תתבצע מריחה של החומר. של זה עלול לשרוף עד שהאיזור ירגע. יתכן ויהיו מספר חזרות של הפעולה האחרונה.

לאחר מכן תמרחו בקרם הרגעה ותצוידו בהוראות טיפול בהמשך. חשוב לדעת שחשיפה מכל סוג שהוא לשמש הינה אסורה בשנה הראשונה ובוודאי בחודש הראשון שאחרי הטיפול.

החלמה מפילינג

גם כאן, ההחלמה תלויה בסוג הפילינג. לאחר הפרוצדורה תצטיידי בקרם לא אנטיביוטי להרגעה, שימון וטיפול באיזור. חשוב למרוח אותו לפי ההוראות. גם כאן אדגיש ואומר שיש להמנע באופן מוחלט מחשיפה לשמש.

תקופת ההחלמה מלווה באודם, נפיחות והתקלפות כמובן. תקופה זו יכולה להמשך בין 3 ימים לשלושה שבועות כתלות בסוג ועומק הפילינג.

סיבוכים אפשריים

שינויים בצבע העור, כתמים, רגישות קבועה, שינויים בתחושה, אי סדירות הפיגמנט בעור.

שאלות נפוצות

 • עשו לי פילינג בעבר אך לא ראיתי תוצאות. מה עושים?

  לכל סוג עור ובעיה יש את פתרון הפילינג הספציפי לה. יתכן והתאמת הפילינג לעורך לא הייתה מדויקת. לעיתים השינויים שנצפים לאחר טיפול פילינג אינם גדולים אך הם קיימים. איכות העור משתפרת אף יותר כעבור 3 חודשים בשל מיצוק העור.

 • יש לי עור כהה, האם אני יכולה לעבור טיפול בפילינג?

  בשנים האחרונות עקב התקדמות הטכנולוגיה, גם למטופלים בעלי עור כהה ניתן לבצע פילינג ללא חשש. בדרך כלל נדרשת הכנה והתאמה מדוייקת של פילינג לעורך.

 • יש לי אירוע חשוב בעוד חודש, האם ישארו לי סימנים עד אז?

  סך הכל תקופה של חודש החלמה הינה תקופה מספקת על פי רוב. יש מקרים יוצאי דופן בהם יש החלמה מעט יותר ארוכה. לרוב חודש הינו זמן מספק לפילינג לא מאוד עמוק.

מעוניינת במידע נוסף?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
  טיפולים נוספים