ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים וצוואר

בחני את עצמך: האם ניתוח מתיחת פנים וצוואר מתאים לך?

 • האם עור הפנים שלך איבד מגמישותו ואת חשה שהפנים "צנחו" כלפי מטה?

 • האם את מרגישה שקו הלסת שלך איננו מתוחם?

 • האם הלחיים של "מושכות" כלפי מטה?

 • האם הצוואר שלך "נעלם" מבחינה ויזואלית?

 • האם יש לך מצבורי שומן בצוואר (מה שנוהגים לכנות "תיק שקנאי")?

 • האם מסגרת הפנים שלך איננה מוגדרת?

 • האם את מרגישה שזריקות מילוי ובוטוקס אינן נותנות לך את המענה שאת זקוקה לו?

במידה וענית לפחות על אחת מהשאלות הללו "כן" את מועמדת טבעית לניתוח מתיחת פנים וצוואר.

עכשיו אני יכולה לספר שהיה לי לא פשוט לפני הניתוח. פחדתי שדברים לא יסתדרו, שההחלמה תהיה קשה ושיהיה פער בין הציפיות שלי לתוצאה. כשיום הניתוח הגיע נפגשנו, דיברנו ונכנסתי לניתוח הכי רגועה שיש. הכל עבר חלק, והדאגה והאיכפתיות שלך ליוו אותי לכל אורך ההחלמה והרבה אחריה.

(ד', 49, נתניה)

לקוחות ממליצות על ד"ר אברי רווה מומחה לרפואה פלסטית

בעשור האחרון אנחנו עדים לכך שהטכנולוגיות החדישות, חומרי המילוי והבוטוקס הצליחו לדחות לנו את הצורך בניתוח על מנת לשפר את מראה הפנים. למרות כל זה עדיין יש מצבים בהם הטכנולוגיה והחומרים לא מצליחים להביא אותנו למצב בו מסגרת הפנים נראית רעננה.

ניתן לחיות חיים שלמים ללא הצורך לבצע מתיחת פנים משום שהבחירה בניתוח הינה סובייקטיבית לגמרי ומערבת בעיקר את החלטת המטופלים לבצע את ההליך על מנת להגיע לשינוי המיוחל. הרצון במתיחת פנים מגיע בדרך כלל בד בבד עם השינויים שחלים בפנים: השטחיים יותר שמכילים קמטוטים וכתמים והעמוקים יותר כמו צניחת לחיים וגבות, צניחה של העור והשומן מתחת לקו הלסת התחתונה הופעת מראה של לסת מרובעת ו"בולדוג" וכן נפילה של הצוואר ויצירת קפלים עליו.

הצערת הפנים מורכבת מכמה גורמים על מנת להגיע לתוצאות טובות. נחלק את הפנים לשכבות השונות.

 • איכות העור: השכבה השטחית ביותר של הפנים הינה העור. אנו עדים לפגעים של העור בדמות כתמים וקמטוטים בירידה של אלסטיות העור ונפילתו. לרוב נוכל לטפל בבעיות אלו במכשור רפואי או בעזרת פילינג שגורמים להעלמת כתמים ומיצוק העור ושיפור איכותו.
 • נפילת הפנים: עודפי העור ונפילתם בשלבים המוקדמים מטופלים על ידי מיצוק אך בשלב מסויים כוחו של המיצוק אינו מספק ואז יש לטפל במתיחה של העור.
 • נפחים: עם ההתבגרות הנפחים של הפנים יורדים בשל אטרופיה של השומן וכן בשל נסיגה גרמית של מבנה הגולגולת. את הנפחים ניתן להשלים על ידי חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית או הידרוקסיפיטאט או על ידי הזרקת שומן עצמי.

ניתוח מתיחת הפנים עבר בעצמו מתיחת פנים בעשורים האחרונים. בעבר הניתוח היה ברובו של מתיחת העור על מסגרת הפנים, דבר שהיה גורם לפנים להיראות מתוחות מידי לתקופה ארוכה ואז ליפול מחדש. כל מנתח מפתח על הטכניקות המקובלות את השינויים הקטנים שלו, את מה שגורם לניתוח שלו להיות מוצלח, ובעל חותם אישי. ד"ר רווה פיתח טכניקות מעורבות של מתיחת פנים שבעצם מותחות את הרקמה שנמצאת מתחת לפני העור ומעניקות מראה טבעי יותר לפנים. השינויים שנגרמים כתוצאה מהניתוח הן רעננות טבעית של קווי הפנים וקו הלסת והרמה של הצוואר וכן מתן נפחים בכמות טובה על מנת לשחזר את המראה הרענן יותר שלך.

ניתוח מתיחת הפנים או המיני ליפט דורש החלמה של שבועיים וחצי שבהן תרצו בעיקר לשבת בבית.

את התוצאה הסופית ניתן לרוב לראות כעבור חצי שנה ויותר.

היתרונות הייחודיים בניתוח מתיחת פנים וצוואר

יעילות

פתרון אחד לשלוש בעיות בנפילת הפנים והצוואר

החלמה

שילוב של כל תהליכי ההחלמה בזמן מרוכז אחד

תוצאות

תוצאה שמחזיקה שנים

שילוב

בדרך כלל משלבים גם הרמת עפעפיים או גבות באותו ניתוח

למי ניתוח מתיחת פנים מתאים?

 • בעלי צורך בסידור מסגרת הפנים ולהחזירה לקווים ישרים וגבולות ברורים

 • אחרי ירידה במשקל ונפילת / התרוקנות הפנים והצוואר

 • מטופלים שעברו מתיחת פנים בעברם וישנה נפילה חוזרת

 • מטופלים שניסו אלטרנטיבות לניתוח אך התוצאה אינה מספקת

למי ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים?

 • מעשנים

 • מטופלים שנוטלים מדללי דם או בעלי הפרעה בקרישת הדם

 • מטופלים אשר תיאום הציפיות איתם אינו מדויק

לפני ואחרי

מתיחת פנים לטיפול בנפילת הפנים
מתיחת פנים לטיפול בנפילת הפנים

מתיחת פנים לטיפול בנפילת הפנים

מתיחת פנים הרמת גבות פילינג בינוני, הזרקת שומן עפעפיים עליונים ותחתונים
מתיחת פנים הרמת גבות פילינג בינוני, הזרקת שומן עפעפיים עליונים ותחתונים

מתיחת פנים הרמת גבות פילינג בינוני, הזרקת שומן עפעפיים עליונים ותחתונים

מתיחת פנים הרמת גבות פילינג בינוני, הזרקת שומן עפעפיים עליונים ותחתונים

פייסליפט
פייסליפט
מתיחת פנים, הזרקת שומן הרמת גבות ופילינג
מתיחת פנים, הזרקת שומן הרמת גבות ופילינג
מתיחת פנים, הזרקת שומן הרמת גבות ופילינג
מתיחת פנים, הזרקת שומן הרמת גבות ופילינג
מתיחת פנים וצוואר
מתיחת פנים וצוואר
מתיחת פנים וצוואר
מתיחת פנים וצוואר

מהלך ניתוח מיני ליפט

את הניתוח מבצעים לאחר 2 פגישות יעוץ לפחות ולאחר מעבר על בדיקות רלוונטיות.

כשבוע לפני הניתוח ועל מנת להחלים בצורה טובה מהניתוח עם מעט שטפי דם ובצקות, ד"ר רווה ממליץ על נטילת כדורי ארניקה. כדורי הארניקה ידועים כמפחיתי בצקות ומאיצי החלמה בניתוחים אלה. את הכדורים ניתן להשיג ללא מרשם רופא ורצוי להתחיל ליטול אותם כשבוע לפני הניתוח.

באם את צובעת את שיערך כדאי לצבוע אותו כמה שיותר קרוב לניתוח מפני שאין לצבוע את השיער בחודש הראשון אחרי הניתוח בשל הכימיקלים שבחומרי הצביעה. מומלץ להכין את העור אצל קוסמטיקאית רפואית מוסמכת לפני הניתוח.

8 שעות לפני הניתוח מתחילים צום. בבוקר הניתוח מגיעים למרכז הרפואי ועוברים בדיקת מדדים חיוניים, בדיקת מרדים ובדיקה נוספת של דר' רווה.

לפני הכניסה לחדר ניתוח דר' רווה יבצע סימונים לניתוח. שלב זה הינו קריטי למהלך הניתוח שכן לא ניתן להתרשם ממבנה הפנים כמו שצריך בזמן שכיבה ולכן צריך לסמן את אזורי השאיבה השונים, את האזורים שזקוקים לנפח ואת מתווה הכריתה של עודפי העור והווקטורים המיוחדים של פנייך.

לאחר מכן את מועברת לחדר הניתוח בו תשהי בערך שלוש וחצי שעות.

בתחילת הניתוח תקבלי דרך הוריד אנטיביוטיקה כמניעה לזיהום.

בשלב הראשון בניתוח יוזרק לפנייך נוזל שמכיל אדרנלין להפחתת דימומים ולידוקאין להפחתת הכאב בזמן ההחלמה. לאחר מכן תתבצע שאיבת שומן מאזורים מסויימים שנקבעו מראש וכן תתבצע שאיבת שומן מדופן הבטן או כל מקום אחר על מנת לזקק אותו ולהזריקו בשלב מאוחר יותר לפנים.

בשלב הבא מתבצע החתך אשר מתחיל באזור הפאה יורד לקו המקדים של האפרכסת ומשם ממשיך מאחוריה לכיוון השיער. הצלקת שתישאר מהחתך תהיה בקו השיער והקונטור הטבעי של איברי הפנים.

לאחר החתך מתבצעת הפרשה של העור מהרקמה העמוקה לה, ה-SMAS . ההפרדה נעשית בצורה קפדנית תוך כדי עצירות דימומים והישמרות מפני פגיעה עצבית בעצבי התנועה של שרירי הפנים.

לעיתים מעמיקים מתחת ל-SMAS ומפרידים אותו מהרקמה מתחתיו. את הרקמה מרימים לפי מבנה הפנים של כל מנותח. לאחר ההרמה ד"ר רווה מקבע את הרקמה בעזרת תפירה הדוקה וקפדנית, תוך שמירה על מראה הפנים הטבעי שלך.

בהמשך יוסרו עודפי העור גם כאן באופן המותאם לפנייך ובמיקום שבו יש צורך.

עם סיום הניתוח ד"ר רווה תופר את שולי החתך בתפרים מוסתרים שנספגים.

בסיום הניתוח יוחדרו 2 נקזים על מנת לוודא שאין דימום באזור הניתוח.

את תועברי לחדר התאוששות שם תשהי עד שעה ומשם תועברי לחדר שם תוכלי לראות את משפחתך. לרוב נשארים לילה אחד לאחר ניתוח מסוג זה.

החלמה מהניתוח

ההחלמה מהניתוח מתחילה ברגע שהניתוח מסתיים. את הלילה מעבירים בבמרכז הרפואי אשר בו תנותחו.

למחרת ד"ר רווה יסיר את הנקזים וינחה כיצד עליך לנהוג עם איזור הניתוח, הצלקות ועם ההחלמה.

יום לאחר הניתוח עלולים להופיע שטפי דם ובצקות הפנים ירגישו נפוחים ולא תהיה תחושה על פני העור.

יש להתרחץ כרגיל החל ב-24 שעות לאחר הניתוח. יש לשטוף את המקום במים וסבון, ללא פחד.

מומלץ למרוח על קו התפרים משחה אנטיביוטית עם מרשם.

במהלך החודש שלאחר הניתוח תתבקשי לא לבצע פעילות גופנית מאומצת, לא להרים משאות כבדים, לא להסיר את הפלסטרים ולהמשיך ללכת עם המחוך / חגורה 23 שעות ביממה.

ההמלצה היא להסתובב באופן חופשי ולא לשכב במיטה. חשוב מאוד להמשיך את החיים בשגרה הרגילה. בדרך כלל ההחלמה של מתיחת פנים ידועה כמעט כואבת אך ניתן לקחת אופטלגין נוזלי לשיכוך כאבים או לבקש מרשם למשכך כאבים חזק יותר.

לציין כי לעיתים ההחלמה של מתיחת הפנים יכולה להיות מלווה בירידת מצב רוח ובתחושת חרדה.

התוצאה הסופית של הניתוח מגיעה כעבור חצי שנה שנה. עד אז יכולות להיות בצקות, נפיחויות, רגישות במאמץ, חסר תחושה בחלק מאזורי הפנים.

חזרה לשיגרה

לאחר כשבוע עד עשרה ימים מהניתוח רוב המטופלות חוזרות לתפקוד מלא. תפקוד מלא כולל יציאה מהבית, הליכות, פעולות יומיומיות פשוטות.

אם את מתאמנת במכון כושר או מבצעת ריצות או הליכות נהוג לחזור באופן הדרגתי לקראת סוף השבוע השלישי מהניתוח. הליכות נמרצות בחוץ מומלצות כבר כעבור שבוע ימים.

את תגיעי לביקורת אצל דר' רווה כעבור שבוע ימים מיום הניתוח. הביקורת נועדה לוודא שאין זיהום ושאת מרגישה בטוב.

בשלב זה, ישנה המלצה לבצע עיסו למפטי אצל קוסמטיקאיות מוסמכות על מנת להקל על הבצקות.

כעבור שלושה שבועות נוספים תזומני לביקורת ממש לפני החזרה לפעילות גופנית מאומצת. בשלב זה יוסרו חלק מהתפרים החיצוניים והדוקטור יאשר את חזרתך לפעילות מאומצת. בביקורת זו תצולמי במצלמה דיגיטלית להשוואה בין התמונות שצולמת לפני הניתוח.

ישנן ביקורות גם כעבור חודשיים, חצי שנה אחרי ניתוח ושנה לאחריו כמובן שאת מוזמנת ליצור קשר בכל שאלה וסוגייה בכל שלב. את מוזמנת להגיע לכמה ביקורות שתרצי.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל ניתוח גם במיני ליפט יכולים להתרחש סיבוכים גם כאשר הרופא והמנותחת עשו הכל כמו שצריך.

חלק מהסיבוכים: דימום, זיהום, צלקת לא יפה ועבה.

א-סימטריה, נמק באיזורים פריפריאליים ופעירה של הצלקת הניתוחית

חסר תחושה: הרבה פעמים אחרי ניתוח התחושה בעור הפנים שונה ולעיתים סובלים מחוסר תחושה. לרוב תוך תקופת זמן של 3 חודשים התחושה חוזרת ברוב הפעמים באופן מוחלט.

הפרעה שרירי הפנים, לעיתים בשל פגיעה עצבית ישנה הפרעה בפעילות שרירי הפנים, לדוגמא צניחה של הגבה או אי ירידה של השפה התחתונה בחיוך. לרוב ישנה חזרה של הפעילות העצבית עד שנה מיום הניתוח.

שאלות נפוצות בנושא ניתוח מיני ליפט

 • עברתי מתיחת פנים לפני עשור, התוצאות התעמעמו עם הזמן, אפשר לעשות מתיחה נוספת?

  ניתוח מתיחת פנים או מיני ליפט בשמו הלועזי, הוא ניתוח שניתן לבצע מספר פעמים במהלך החיים ללא חשש לפגיעה בעור הפנים או ברקמה שנמצאת מתחת לפני העור.

 • לכמה זמן נשארת התוצאה של המתיחה?

  התשובה אינה חד משמעית ומשתנה בין מטופלים. ישנם כמה גורמים שאחראים לתוצאה טובה לאורך זמן: איכות העור, כובד הרקמה שנמצאת מתחת לעור, המטבוליזם של המטופל, חשיפה לשמש ולמזיקים וכמובן גם עבודת הכירורג.

 • האם ניתן להיחשף לשמש אחרי הניתוח?

  באופן כללי לא מומלץ להיחשף לשמש הישראלית. העור ניזוק בקלות תחת השמש וכאשר מבצעים פרוצדורה בעור ולעיתים גם פילינג יש להישמר מהשמש פי כמה עם מסנני קרינה טובים בעלי SPF מעל 30 לפחות.

 • הבן שלי מתחתן בעוד חודשיים, מתי זמן טוב עבורי לעבור את המתיחה?

  החלמה של מתיחת פנים באופן טוב היא כעבור חודש לפחות. אם ניקח בחשבון שעלולים לעיתים להיות סיבוכים אז כדאי לבצע את הניתוח חודשיים לפני אירוע חשוב, ולא פחות מחודש לפניו.

מעוניינת במידע נוסף?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
  טיפולים נוספים