בלוג

ניתוח הרמת חזה עם שתלים – מה הוא יודע לעשות ומה לא

ניתוח הרמת חזה עם שתלים – מה הוא יודע לעשות ומה לא

התחושה של חזה נפול, לא אטרקטיבי וחסר גמישות, עשויה להכביד מאוד על נשים רבות במהלך היום יום שלהן אך למען האמת ניתן לשנותה באמצעות ניתוח פלסטי פשוט - ניתוח הרמת חזה לפני שאתן שוקלות לעבור ניתוח כזה, חשוב שתדעו איך הוא יכול לעזור לכן, ואיך הוא לא למה צריך ניתוח הרמת חזה השדיים עוברים שינויים עצומים ותכופים לאורך החיים תנודות במשקל, שינויים הורמונליים, כח הכבידה, הריון והנקה, הזדקנות העור, נטייה תורשתית לחזה נפול ועוד - כל אלו משנים את צורת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

התחושה של חזה נפול, לא אטרקטיבי וחסר גמישות, עשויה להכביד מאוד על נשים רבות במהלך היום יום שלהן. אך למען האמת ניתן לשנותה באמצעות ניתוח פלסטי פשוט – ניתוח הרמת חזה. לפני שאתן שוקלות לעבור ניתוח כזה, חשוב שתדעו איך הוא יכול לעזור לכן, ואיך הוא לא.

למה צריך ניתוח הרמת חזה?

השדיים עוברים שינויים עצומים ותכופים לאורך החיים. תנודות במשקל, שינויים הורמונליים, כח הכבידה, הריון והנקה, הזדקנות העור, נטייה תורשתית לחזה נפול ועוד – כל אלו משנים את צורת החזה באופן שוטף ומובילים לצניחה של השד. מכאן אין פלא כי ניתוחי חזה, וניתוח הרמת חזה בפרט, הפכו לשכיחים מאוד ברחבי העולם. ניתוח הרמת חזה נעשה משיקולים אסתטיים בלבד, ואין בו עניין רפואי ממשי. חשוב להדגיש – ניתוח הרמת חזה לא מגדיל את נפח החזה, אלא רק משנה את המראה האסתטי ליצירת מראה זקוף ויפה יותר.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה?

 • לנשים מעל גיל18 , בעלות שדיים בגודל בינוני ומעלה, עם נפילה קשה יחסית של השד, אשר חפצות לשפר ולהרים את מראה החזה באופן שנראה טבעי.
 • ניתוח הרמת חזה כולל הסרת עודפי עור ומיקום מחדש של הפטמות. הניתוח גורם למידה מסוימת של הקטנה בגודל השד, למרות שמדובר בניתוח עיצובי/אסתטי גרידא אשר לא כולל הקטנה של החזה בפועל.
 • ככל שהשד יהיה קטן יותר, כך החזה לרוב יתקבל מורם ומעוצב יותר.
 • ניתן לעבור ניתוח הרמת חזה יחד עם הגדלת חזה ולהוסיף שתלי סיליקון – ניתוח משולב מומלץ בעיקר במקרים בהם יש ירידה בנפח השד ונדרשת תוספת.
 • מומלץ לעבור ניתוח הרמת חזה לאחר סיום תקופות ההריונות וההנקות בחיי המטופלת, שכן אלו עלולים לפגום בתוצאותיו.

האם את זקוקה להרמת חזה?

זו שאלה כל כך אישית ותלוית הרגשה, שרק את תוכלי לענות עליה. אם את מתלבטת, תוכלי להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה. אך לפני כן, יש מספר שאלות שתוכלי לשאול את עצמך כדי להבין אם הניתוח יכול לגרום לך להרגיש טוב יותר עם עצמך:

 1. האם אני מרוצה מהמראה של החזה שלי? אם התשובה היא ״לא״, מתקדמים לשאלה הבאה.
 2. האם הפטמות שלי פונות כלפי מטה? כאשר העור באזור החזה מאבד מגמישותו, משקל רקמת השד מושך את הפטמה כלפי מטה. ניתוח הרמת חזה מאפשר לשנות את מיקום רקמת השד כדי שהפטמות יהיו ישרות.
 3. האם השדיים שלי א-סימטריים או שיש להם צורה שונה מהמקובל? הרמת חזה נועדה לעצב מחדש את צורתו של השד בנוסף להרמתו, לכן ניתן באמצעותו לשפר משמעותית כל חוסר סימטריה ולשוות לחזה מראה מלא, זקוף ואסתטי.
טיפים לטיפול בצלקות לאחר ניתוח חזה

טיפים לטיפול בצלקות לאחר ניתוח חזה

אין ספק שרב הניתוחים הפלסטיים, וניתוח חזה בפרט, מסתיימים בהצלחה מרובה אך עדיין מותירים אחריהם צלקות כדי למזער נזקים - חשוב להבין מראש כמה דברים בסיסיים על צלקות, איפה הן יופיעו, כיצד מטפלים בהן ועד כמה אפשר למזער ולטשטש אותן מהי בכלל צלקת צלקת היא סימן הנראה לעין, אשר נוצר כתוצאה מתהליך טבעי של ריפוי פצע בעור או בכל רקמה אחרת חתך בעור גורם לגוף לשלוח לאזור הפגוע תאים מיוחדים המייצרים קולגן, שהוא אחד המרכיבים העיקריים בריפוי העור כשהעור... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אין ספק שרב הניתוחים הפלסטיים, וניתוח חזה בפרט, מסתיימים בהצלחה מרובה אך עדיין מותירים אחריהם צלקות. כדי למזער נזקים – חשוב להבין מראש כמה דברים בסיסיים על צלקות, איפה הן יופיעו, כיצד מטפלים בהן ועד כמה אפשר למזער ולטשטש אותן.

מהי בכלל צלקת?

צלקת היא סימן הנראה לעין, אשר נוצר כתוצאה מתהליך טבעי של ריפוי פצע בעור או בכל רקמה אחרת. חתך בעור גורם לגוף לשלוח לאזור הפגוע תאים מיוחדים המייצרים קולגן, שהוא אחד המרכיבים העיקריים בריפוי העור. כשהעור מתאחה אחרי ניתוח חזה, נוצרת צלקת ראשונית המאופיינת בגוון אדום (בשל ריבוי כלי דם שבה), הבולטת על פני השטח ורגישה למגע. עם הזמן האדמומיות והרגישות נעלמות והצלקת משתטחת. במצב תקין תהליך הריפוי של הצלקת נמשך כשנה ובסופו הצלקת מתיישרת לגובה אחיד עם רקמת העור ונותרת בהירה ועדינה. במצבים אחרים, יש צמיחת יתר של רקמת הצלקת ונוצרת ״צלקת היפרטרופית״ או חמור מכך – ״צלקת קלואידית״.

האם אפשר לנבא איזו צלקת תהיה לי לאחר ניתוח חזה?

לא ניתן לנבא מראש את תוצאות הצלקת.  אופן ההצטלקות שונה מאדם לאדם וכל עור מגיב בצורה שונה. גם לסוג החתך יש השפעה על הצלקת שתיווצר, כאשר בחתכים המחברים את אותה רקמה בד״כ יש צלקת טובה יותר, ובניתוחים בהם מוסרים עודפי עור הצלקת משמעותית יותר.

איך למזער נזקים

צלקות על העור אינן פוגעות במידה רבה בתפקודו, אך הן בעלות השלכה על המראה אסתטי. דווקא בניתוחי חזה אשר נועדו לשפר את המראה וההרגשה הכללית של המטופלת, צלקות מכוערות עלולות לעשות בדיוק את ההפך ולהשפיע באופן שלילי על הדימוי העצמי. עדיין אין שיטה המאפשרת העלמה של 100% מהצלקות, אך יש כמה שיטות וטיפולים שנועדו לצמצם את מימדי הצלקות או להפוך אותה לפחות בולטת. אך הנה מספר דברים שתוכלו לעשות כדי לעזור לריפוי תקין:

 • להקפיד על הוראות הרופא – מנוחה, לא לעשן, לא לחשוף את העור לשמש, לשמור על היגיינה, כל אלו המלצות שנועדו להקל על תהליך הריפוי של העור ולהותיר צלקת קלה ככל האפשר.
 • משחה נגד צלקות – מיועדת לצלקות עדינות יחסית, ויעילה במיוחד כאשר מתחילים טיפול קרוב ככל האפשר למועד היווצרות הצלקת. יש משחות המבוססות על ג׳ל סיליקון, ומשחות המכילות חומרים נוגדי דלקת המיועדות לצלקות בולטות יותר.
 • סטרואידים – ניתנים בזריקה, מדכאים את התהליך הדלקתי ואת ייצור סיבי הקולגן.
 • יריעות סיליקון – חבישה שנועדה להפחית את רמת הפעילות של הצלקת ואת ייצור הקולגן.
 • ניתוח – מבוצע במקרי קיצון כשהצלקות מהוות בעיה אסתטית משמעותית. לאחר הניתוח מתחילים טיפול במשחות נגד צלקות כדי לטשטש את הצלקת החדשה.
הרמת חזה עם שתלים – איך מתמודדים עם נזקי הזמן

הרמת חזה עם שתלים – איך מתמודדים עם נזקי הזמן

השנים לא פוסחות על אף אחת מאיתנו וככל שאנו מתבגרות, גופנו משתנה ללא הרף אך בניגוד לסברה הרווחת כי שדיים משתנים בעיקר בגלל הריון והנקה - דווקא גורמים נוספים כגון הזדקנות העור, עלייה במשקל או דיאטות קיצוניות - הם אלו אשר מובילים לשינוי דרמטי במראה לתחום הכירורגיה הפלסטית יש מענה מצוין והוא ניתוח הרמת חזה ניתוח שנועד להחזיר את השד למצב הקודם שלו, או לחילופין להביא אותו למצב שבו הוא זקוף ומסודר ניתוח הרמת חזה - להשיג את המקסימום, במינימום... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

השנים לא פוסחות על אף אחת מאיתנו וככל שאנו מתבגרות, גופנו משתנה ללא הרף. אך בניגוד לסברה הרווחת כי שדיים משתנים בעיקר בגלל הריון והנקה – דווקא גורמים נוספים כגון הזדקנות העור, עלייה במשקל או דיאטות קיצוניות – הם אלו אשר מובילים לשינוי דרמטי במראה. לתחום הכירורגיה הפלסטית יש מענה מצוין והוא ניתוח הרמת חזה. ניתוח שנועד להחזיר את השד למצב הקודם שלו, או לחילופין להביא אותו למצב שבו הוא זקוף ומסודר.

ניתוח הרמת חזה – להשיג את המקסימום, במינימום ההכרחי
ניתוח הרמת חזה נועד לשנות את מיקום החזה, את צורתו ומבנהו, מבלי להגדיל את נפחו. במהלך הניתוח, מוסרים חלקי שומן ועור הגורמים לחזה להיראות נפול כלפי מטה, וכך למעשה החזה מזדקף בחזרה אל בית החזה העליון.

הגדלת חזה או הרמת חזה?

כשמדובר על התמודדות עם נזקי הזמן, נשים רבות פונות לבצע הגדלת חזה. עם זאת, יש לזכור כי במקרים רבים הרמת חזה דווקא עדיפה, מ-3 סיבות עיקריות:

 1. הרמת חזה אינה דורשת שימוש בשתלי סיליקון. כך שיש פחות סיכון לזיהומים וסיבוכים שונים הכרוכים בשתלים ובאופציה שהגוף ידחה אותם.
 2. ניתוח הרמת חזה הוא סטנדרטי, שכיח, עם יחסית מעט סיבוכים.
 3. הניתוח משנה את מבנה העור העוטף את השד ומאפשר לו להתרומם כלפי מעלה. לפיכך, כאשר מסירים שומן ועור ניתן לשפר את מראה החזה באופן ניכר.

למי מיועד ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים בעלות חזה בינוני ומעלה, אשר עם השנים צנח מטה מכל סיבה שהיא – גיל, הריונות, עלייה במשקל ועוד. בתהליך הרמת חזה ניתן להחזיר לחזה נפול מראה צעיר, זקוף ויפה יותר, לשנות את צורתו ולגרום למטופלות להרגשה טובה ונוחה עם גופן. במהלך הניתוח מסירים עור עודף ורפוי, ולאחר מכן מעצבים מחדש את רקמת השד תוך הרמה של העטרה והפטמה למיקום גבוה יותר על מנת ליצור מראה מתוח ומורם. במהלך הניתוח ניתן גם לשנות את צורת העטרה ולמעשה לעצב שד פרופורציונלי יותר במראה טבעי.

חשוב להדגיש כי על מנת לשמור על תוצאות מיטביות של הניתוח, מומלץ לבצע הרמת חזה לאחר סיום הריונות והנקות בחיי המטופלת. כמו כן, חשוב לוודא כי אין עליה או ירידה דרסטית במשקל לאחר הניתוח.

הרמת חזה עם שתלים – כללים לשמירה על שביעות רצון גבוהה לאורך זמן

הרמת חזה עם שתלים – כללים לשמירה על שביעות רצון גבוהה לאורך זמן

הרמת חזה היא ניתוח פלסטי מבוקש ביותר ההחלמה אינה ארוכה או מסובכת, ולמען האמת ביחס לניתוחים אחרים החזרה לשגרה היא די מהירה עם זאת, מומלץ לדעת מראש מה מותר ואסור לעשות אחרי הרמת חזה, כדי לתכנן באופן אופטימלי את מועד הניתוח  ד״ר רווה נותן מספר כללים לעקוב אחריהם כדי להגיע לתוצאות הרצויות ולשמור עליהן לאורך זמן ראשית בדקי - האם הרמת חזה עם שתל מתאימה לך הרמת חזה עם שתל היא השיטה הנפוצה ביותר כיוון והיא מתאימה כמעט לכל אישה, ובמיוחד לנשים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

הרמת חזה היא ניתוח פלסטי מבוקש ביותר. ההחלמה אינה ארוכה או מסובכת, ולמען האמת ביחס לניתוחים אחרים החזרה לשגרה היא די מהירה. עם זאת, מומלץ לדעת מראש מה מותר ואסור לעשות אחרי הרמת חזה, כדי לתכנן באופן אופטימלי את מועד הניתוח.  ד״ר רווה נותן מספר כללים לעקוב אחריהם כדי להגיע לתוצאות הרצויות ולשמור עליהן לאורך זמן.

ראשית בדקי – האם הרמת חזה עם שתל מתאימה לך?

הרמת חזה עם שתל היא השיטה הנפוצה ביותר כיוון והיא מתאימה כמעט לכל אישה, ובמיוחד לנשים בעלות חזה נפול, בינוני או קטן בגודלו, המעוניינות בהרמה ובתוספת של נפח. במהלך הניתוח, השתל מוכנס מעל או מתחת לשריר, והחתך מבוצע בצורת ״סוכריה על מקל״ או "עוגן"  – בהיקף העטרה וממנה כלפי מטה ובמקרה "עוגן" גם צלקת בקפל התת שדי. הצלקת האורכית מרתיעה הרבה מטופלות, אך היא הכרחית על מנת  להדק את השד ולהעניק לו את הצורה הטובה ביותר לאורך זמן.

בחירת השתל

בחירת השתל היא עניין מהותי שצריך להיעשות בקפידה ובמקצועיות רבה, ביחד עם הרופא המנתח. בסופו של דבר, הרופא ביחד עם המטופלת מחליטים אם יש צורך בהרמת חזה עם שתל או לא, על פי מספר קריטריונים. הרופא המנתח יקבע את מיקום השתל, ואת צורתו לטובת קבלת תוצאות מיטביות התואמות את ציפיות המטופלת.

הכנה לניתוח

הכנה לניתוח מתחילה הרבה לפני שולחן הניתוחים – בתיאום ציפיות עם הרופא. ראשית תתבקשי לספר לרופא על ההיסטוריה הבריאותית שלך ושל משפחתך, עם דגש על מחלות שד או שחלות, וכן לעבור בדיקת אולטרסאונד שדיים, ממוגרפיה ובדיקות דם. בהמשך, יוחלט יחד עם המנתח על מהלך הניתוח ואופי השתלים. בהמשך תקבלי הנחיות מפורטות להערכות מוקדמת, הכוללות בין היתר רכישת חזייה מיוחדת, הפסקת עישון לפחות 4 שבועות טרם הניתוח ועוד. יש לעקוב אחר הוראות הרופא בקפידה.

חשוב לקחת חופשת החלמה. כן, חופשה.

למרות שהחלמה מהרמת חזה מהירה יחסית, עדיין מדובר בתהליך כירורגי ויש לקחת זאת בחשבון בעת תכנון מועד הניתוח. לאחר הניתוח יש לקחת כשבוע החלמה, בו לא ניתן לבצע מאמץ פיזי ויש להקפיד על מנוחה רבה ככל האפשר. מומלץ לארגן זאת מראש ולדאוג לעזרה פיזית זמינה. אין להתאמן בחדר כושר חודש לאחר הניתוח. אם בכל זאת רוצים לבצע פעילות גופנית, ניתן לצאת להליכה החל מהשבוע השני לאחר הניתוח. מעבר לכך, יש להקפיד על היגיינה, נטילת משככי כאבים ובעיקר בעיקר – להיות עירנית לעצמך ולמצבך הבריאותי.

הקפדה על הוראות הרופא לפני ואחרי הניתוח תעזור להגיע לתוצאות מיטביות התואמות את ציפיותייך, לשמור עליהן לאורך זמן וליהנות משביעות רצון גבוהה.

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים ובטוחים יותר בעצמנו?

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו. רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי. יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת הסיפוק. מצד שני, יש הטוענים כי ניתוחים קוסמטיים עושים בדיוק את ההפך, ולטווח הארוך גורמים לנו להרגיש לא טוב עם עצמנו. אז מה נכון?

ובכן, התשובה היא…

כפי שאתם יכולים לשער, הרבה יותר מורכבת מ״כן״ או ״לא״. כשמעמיקים בספרות בנושא, מוצאים מחקרים עם דעות מנוגדות לחלוטין. אולם אי אפשר להתעלם מהביקוש, השכיחות וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים רבים כל כך ברחבי העולם. לכן מעניין להסתכל על כך מכמה נקודות מבט.

 1. בשנת 2008 סיים ד"ר ניל ש. סאדיק מאוניברסיטת קורנל סדרת מחקרים על ההשפעות של התערבויות קוסמטיות כירורגיות ולא כירורגיות. במחקר שנערך בקרב 110 מטופלות שעברו ניתוח הרמת חזה, 95% מהן חוו שיפור בבריאות הגופנית והפסיכולוגית ורווחתם השתפרה מאוד לאחר הניתוח. במחקר שנערך בקרב 105 מטופלים שעברו ניתוחים קוסמטיים אלקטיביים שונים, רבים דיווחו על שיפורים אדירים בחייהם הכוללים שישה חודשים לאחר הניתוח. חלק מהם כוללים שינויים חיוביים בחיי המין, בחיי החברה ובמערכות היחסים שלהם, שביעות רצון מהמראה שלהם וירידה ברמת החרדה.
 2. מחקר מ-2013 שפורסם בכתב העת Clinical Psychological Science עקב אחר קבוצה של כ-800 איש אשר שקלו ניתוחים קוסמטיים. המחקר השווה את 544 האנשים שבסופו של דבר המשיכו אל ניתוח לאלה שלא עברו ניתוח בטווח של שנה לאחר מכן. באופן לא מפתיע, אלו שעברו את הניתוח היו מרוצים יותר עקב השינוי שחל בהם. באופן מפתיע, עבור אלה שעברו ניתוחים, דברים רבים נוספים השתפרו גם הם – כולל יחס חיובי, שמחת חיים, הערכה עצמית, שביעות רצון מהחיים ואפילו רמת החרדה השתפרה. החוקרים שיערו כי ניתוחים קוסמטיים עשויים לחולל שינוי פסיכולוגי קבוע יותר מאשר שינויים משמעותיים אחרים בחיים, דוגמת מערכת יחסים חדשה.

על פי מחקרים, אנשים מרוצים יותר מהמראה שלהם וההרגשה הכללית שלהם לאחר שבחרו לעבור ניתוחים קוסמטיים. המחקרים למעשה תומכים במה שרופאים מנתחים פלסטיים שומעים מרבים מהמטופלים מדי יום. המנתחים הפלסטיים מתמקדים בסיוע לגברים ולנשים להשיג את הביטחון במראה החיצוני הרצוי, לחיות חיים טובים יותר ולשפר את איכות חייהם ורווחתם.

הכל אודות הזרקת בוטוקס

הכל אודות הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הנפוץ ביותר בעולם הרפואה האסתטית - ומכל הסיבות הנכונות הטיפול פשוט ומהיר, התוצאות יפות ונראות לעין במהרה, מראה העור טוב יותר וההרגשה הכללית משתפרת פלאים במילים אחרות אין ספק כי הבוטוקס כאן כדי להישאר ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת בוטולינום טוקסין A ״בוטוקס״ הוא כינוי לרעלן ששמו בוטולינום טוקסין, שהוא למעשה חלבון המיוצר על ידי חיידק, ופעולתו חוסמת את שחרור החומר אשר גורם לגירוי עצבי של השריר השריר מפסיק לזוז... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הנפוץ ביותר בעולם הרפואה האסתטית – ומכל הסיבות הנכונות. הטיפול פשוט ומהיר, התוצאות יפות ונראות לעין במהרה, מראה העור טוב יותר וההרגשה הכללית משתפרת פלאים. במילים אחרות אין ספק כי הבוטוקס כאן כדי להישאר. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

בוטולינום טוקסין A

״בוטוקס״ הוא כינוי לרעלן ששמו בוטולינום טוקסין, שהוא למעשה חלבון המיוצר על ידי חיידק, ופעולתו חוסמת את שחרור החומר אשר גורם לגירוי עצבי של השריר. השריר מפסיק לזוז ולהתכווץ, וכך גם העור שסביבו – מה שמוביל להפחתה ושיפור במראה הקמטים. השפעת הבוטולינום טוקסין מתפוגגת לאחר תקופה של כ-4 חודשים, והשריר חוזר לעבוד באותו אופן. לכן על מנת לשמר את תוצאות הטיפול, יש צורך בהזרקות חוזרות.

אמריקאי או אירופאי?

בעולם הרפואה האסתטית מוכרים שני סוגים של בוטולינום טוקסין – הראשון מיוצר בארה״ב תחת שם המותג ״בוטוקס״, בעוד השני מיוצר באירופה ושמו ״דיספורט״. באופן כללי, מדובר בשני חומרים דומים, עם הבדלים ממש מינוריים המתרחשים רק בגלל פס ייצור של חברות שונות. אבל חשוב להבין כי לשני החומרים הללו, בעלי השם השונה, יש את אותה המטרה ואותה התוצאה. כל רופא המבצע הזרקת בוטוקס משתמש בחומר המועדף עליו, ולעתים יש מטופלות אשר יגיבו טוב יותר לסוג מסוים. כך או כך, חשוב לבצע את ההזרקות אך ורק אצל רופא מורשה, מיומן ובעל מוניטין.

מהו הגיל שאפשר להתחיל?

הגיל הממוצע להתחלת הטיפול בהזרקת בוטוקס הוא 35. אולם מצבה של כל מטופלת תלוי בגנטיקה ובמצב עור הפנים המושפע גם מגורמים סביבתיים כמו מזג אוויר, עישון, תזונה, לחץ, רדיקלים חופשיים ועוד. אם קיימים קמטים עמוקים בפנים, ומורגשת נפילה – אפשר להתחיל מעט לפני כן על מנת לשמר את המצב הקיים ולשפר את מראה העור. זה המקום לציין כי נשים בנות 65 ומעלה, בעיקר אם מעולם לא עברו הזרקת בוטוקס או חומרי מילוי, הופך דק ושקוף עם השנים וניכרת צניחה וקמטים עמוקים. במקרים אלו טיפול בוטוקס לא יתאים וניתן לחשוב על ניתוח מתיחת פנים.

למי הטיפול אינו מתאים?

לאנשים הסובלים ממחלות עור, ולנוטלי תרופות הכוללות סטרואידים.

חסינות בוטוקס – יש דבר כזה

אחד מכל 100 מטופלים אינו מושפע מהחומר. היעדר התגובה נוצרת בשל עמידות הגוף המפתח נוגדנים לרעלן. רופאים לא מיומנים שאינם מכירים את המצב עלולים להזריק כמות נוספת של חומר במרווח זמן קצר מדי או כמות כפולה, אך התוצאה תהיה זהה והדבר עשוי להגביר את רמת התסכול של המטופל/ת. השיטה המקובלת והנכונה היא להזריק את הכמות הקטנה ביותר של החומר שתיצור תגובה נראת לעין. אם אין תגובה מבצעים טיפול נוסף, ואם גם בו אין תגובה – המטופל/ת נחשב/ת בעל עמידות לבוטוקס וייאלץ לפנות לשיטות אסתטיות אחרות.

מה צריך לדעת לפני טיפול בוטוקס?

מה צריך לדעת לפני טיפול בוטוקס

השכיחות הגבוהה של טיפול בוטוליניום טוקסין אולי מציגה אותו כפשוט וטריוויאלי, אבל למעשה הדבר דורש מיומנות, זהירות והתאמת הטיפול באופן אישי למטופל/ת אם גם אתם מעוניינים להחזיר את המראה הרענן והחיוני לעור הפנים - אלו הדברים שחשוב לדעת כדי להבטיח תוצאות מיטביות קודם כל - מהו בוטוקס ואיך הוא עובד בוטוקס הוא הכינוי שניתן לרעלם בשם בוטוליניום טוקסין A, אשר נתגלה כי שימוש בכמויות קטנות יכול להיות לעזר בעולם הרפואה האסתטית עוד לפני שהוחלט להשתמש... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

השכיחות הגבוהה של טיפול בוטוליניום טוקסין אולי מציגה אותו כפשוט וטריוויאלי, אבל למעשה הדבר דורש מיומנות, זהירות והתאמת הטיפול באופן אישי למטופל/ת. אם גם אתם מעוניינים להחזיר את המראה הרענן והחיוני לעור הפנים – אלו הדברים שחשוב לדעת כדי להבטיח תוצאות מיטביות.

קודם כל – מהו בוטוקס ואיך הוא עובד?

בוטוקס הוא הכינוי שניתן לרעלם בשם בוטוליניום טוקסין A, אשר נתגלה כי שימוש בכמויות קטנות יכול להיות לעזר בעולם הרפואה האסתטית. עוד לפני שהוחלט להשתמש בטיפול בוטוקס להעלמת קמטים, השתמשו בו לתיקון של פזילות ועין עצלה. לאחר מכן גילו שאם מזריקים את הבוטוקס לאזורים של שרירי הבעה, הרעלן חוסם את הגירוי העצבי אשר מכווץ את השריר, בכך הוא משתק את השריר ומפחית את קמטי ההבעה הנוצרים בעור. הגילוי הזה הוביל למהפכה בעולם האסתטיקה בעיקר משום שתוצאות הטיפול לרב מאוד טובות, תופעות הלוואי זניחות לחלוטין וכמובן מדובר בטיפול לא כירורגי אשר תוצאותיו אינן נצחיות.

למי זה מתאים?

טיפול בוטוקס מתאים לכל מי שרוצה לטפל בבעיות אסתטיות הקשורות לקמטים וקמטוטים באזורים שונים בפנים, לרבות המצח, האזור מסביב לעיניים, הצוואר ועוד, וכן לחוסר סימטריה בגבות או בפנים אשר יכול להיפתר על ידי הרפיה של שריר. חשוב לדעת כי לבוטוקס יש אפקט מניעתי משום שהוא אינו מטפל ישירות בקמט, אלא בגורם להופעתו (תנועת השריר). לכן מומלץ להתחיל בטיפול קבוע כבר בגילאים צעירים יחסית (30-40), לפני שהקמטים מעמיקים. הניסיון המצטבר בטיפולי בוטוקס ברחבי העולם מעיד כי ניתן לצמצם משמעותית את הופעת הקמטים ואת היקפם אם מקפידים על טיפול מונע.

מתי רואים תוצאות וכמה זמן הן מחזיקות מעמד?

ברב המקרים ניתן לראות את השפעת הבוטוקס כבר כשבוע לאחר הטיפול. יש להבין כי קמטים עמוקים יותר לא יעלמו כליל בטיפול הראשון. אך כיוון והעור במנוחה – הוא יבנה את עצמו מחדש והתוצאה תשתפר מהזרקה להזרקה. ההשפעה מחזיקה מעמד לפרק זמן של כשלושה חודשים. לאחר מכן ההשפעה נחלשת ויש צורך לבצע הזרקות נוספות לשימור התוצאות.

חשוב לציין כי כיוון ומדובר בחלבון זר לגוף, ישנם אחוזים בודדים מהאוכלוסייה אשר יפתחו נוגדנים לבוטולינום טוקסין והטיפול לא ישפיע עליהם. דבר זה עשוי לקרות בעיקר כאשר מתבצעות הזרקות חוזרות במרווחים קצרים של כמה שבועות. במקרה שמטופלים נחשפים ליותר מדי חלבון, גופם עלול לייצר נוגדנים. לכן – יש להקפיד להזריק את הכמות הנכונה אצל רופא מומחה ומיומן.

כיצד מתבצע הטיפול?

הזרקות בוטוקס מתבצעות באופן פשוט ונוח, ללא כל הרדמה, כאשר המטופל/ת יושב/ת על כורסה נוחה, בעוד הרופא מחטא את העור ומזריק את הבוטוקס אל השריר באמצעות מחט דקה. חשוב לציין כי מדובר בדקירות מאוד קטנות ולא כואבות, אך למען הסר ספק הרופא מורח משחה מאלחשת באזור המטופל. מספר ההזרקות שיבצע הרופא תלוי בגודל השריר.

ניתוח מתיחת בטן בשילוב עם שאיבת שומן

ניתוח מתיחת בטן בשילוב עם שאיבת שומן

רובנו מכירים את התופעה העקשנית הזו: מצבורי שומן המסרבים להיעלם גם עם שגרת אימונים ושמירה על תזונה נכונה העודפים הללו מביאים איתם עור רפוי ועודף שיכולים לגרום לנו להרגיש פחות נוח ונעים אז נכון, מצבורי שומן ועור עודף הן לכאורה שתי בעיות שונות, (אך יכולות להגיע ממקור דומה) והפתרונות - שונים ומגוונים ומיועדים כל אחד לבעיה אחרת אבל גם אם חשבתם שניסיתם הכל, זה הזמן לשמוע מה יש לעולם הכירורגיה פלסטית להציע אז מה האופציות לבטן שטוחה ניתוח מתיחת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי עיצוב הגוף

רובנו מכירים את התופעה העקשנית הזו: מצבורי שומן המסרבים להיעלם גם עם שגרת אימונים ושמירה על תזונה נכונה. העודפים הללו מביאים איתם עור רפוי ועודף שיכולים לגרום לנו להרגיש פחות נוח ונעים. אז נכון, מצבורי שומן ועור עודף הן לכאורה שתי בעיות שונות, (אך יכולות להגיע ממקור דומה) והפתרונות – שונים ומגוונים ומיועדים כל אחד לבעיה אחרת. אבל גם אם חשבתם שניסיתם הכל, זה הזמן לשמוע מה יש לעולם הכירורגיה פלסטית להציע.

אז מה האופציות לבטן שטוחה?

ניתוח מתיחת בטן – נועד לטפל במקרים של עור מדולדל ועודף. מצב זה עשוי להתרחש לאחר ירידה גדולה במשקל, ולאחר לידה (או כמה) אצל נשים. בפועל, שרירי הבטן מתרופפים, והמשקל שנוסף בהריון וחלקו הושל בלידה יוצר מצב של עור עודף, בטן רפויה וקפלי עור.

ניתוח שאיבת שומן – איזורים מסויימים בגוף עם מצבורי שומן עקשניים שלא יורדים בשום דיאטה, נשמע מוכר? במצב זה פתרון יעיל במיוחד יהיה לבצע ניתוח שאיבת שומן.

ומתי נשלב?

ניתוח מתיחת בטן משולב עם שאיבת שומן מתאים לנשים וגברים, אשר סובלים מעודפי עור באזורי דופן הבטן, ירך צידית ועכוז. חשוב להבין כי שאיבת שומן, על אף היותה פתרון מצוין למצבורי שומן עקשניים, אינה מספיקה כדי לטפל בעודפי עור ולשם כך נדרש ניתוח מתיחת בטן. הניתוח המשולב נועד לשפר ולחטב את מראה דופן הבטן, וכן ביכולתו להפחית צלוליט בצדי הירך והעכוז אשר יראה מורם וחטוב יותר.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח מתיחת בטן בשילוב שאיבת שומן מתבצע, כמו כל ניתוח כירורגי בהיקף כזה, תחת הרדמה כללית. הניתוח אורך בין שעתיים ל-3 שעות, בהתאם למורכבות הניתוח וממדי המטופל/ת. כמו כן, הניתוח מצריך לעיתים אשפוז ליממה. יש להבין כי שיטות הניתוח עשויות להשתנות בין מטופל אחד לאחר, בהתאם למצבו הפיזי, גודל ומיקום עודפי העור והשומן, פרופורציות הגוף, מצב השרירים ומצבו הבריאותי וכמובן נתון לשיקול המקצועי של הרופא המנתח אשר חפץ בטובתו ושלומו של המטופל.

האם נותרות צלקות?

ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן מותיר צלקת לכל רוחב הבטן התחתונה, אשר עשויה להמשיך באופן היקפי גם אל צדי האגן ומעל הישבן. צלקת זו מתוכננת בקפידה, ומתוך מחשבה שתוסתר מתחת להלבשה תחתונה / בגד ים. צלקת נוספת הנה סביב הטבור, דבר מקובל ושגרתי בניתוח מתיחת בטן.

על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

את הזמן אנחנו לא יכולים לעצור אבל את זה אתם כבר יודעים מה שאולי נוכל לעשות, זה להחזיר את הגלגל מעט אחורה ולהשיב מראה עור צעיר יותר איך תזהו הזדקנות של עור הפנים ומה הרפואה האסתטית יכולה להציע התשובות לפניכם סימנים המעידים על הזדקנות עור הפנים במוקדם או במאוחר הגיל נותן את אותותיו ומשפיע על מראה הפנים של כולנו מידת הביטוי שונה מאדם לאדם, אך מראה פניו של המבוגר לעד יהיה שונה ממראה פניו בצעירותו ישנן סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות, המשפיעות... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

את הזמן אנחנו לא יכולים לעצור. אבל את זה אתם כבר יודעים. מה שאולי נוכל לעשות, זה להחזיר את הגלגל מעט אחורה ולהשיב מראה עור צעיר יותר. איך תזהו הזדקנות של עור הפנים? ומה הרפואה האסתטית יכולה להציע? התשובות לפניכם.

סימנים המעידים על הזדקנות עור הפנים

במוקדם או במאוחר הגיל נותן את אותותיו ומשפיע על מראה הפנים של כולנו. מידת הביטוי שונה מאדם לאדם, אך מראה פניו של המבוגר לעד יהיה שונה ממראה פניו בצעירותו. ישנן סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות, המשפיעות על הזדקנות עור הפנים, ביניהן: מזג אוויר, עישון, כימיקלים, רדיקלים חופשיים, תורשה, תזונה, לחץ ועוד. עם השנים חלה התרופפות של קולגן ואלסטין המהווים את המרכיבים העיקריים של הדרמיס (שכבת העור העיקרית), התרופפות הספטות (מיתרי רקמת החיבור המחברים את העור אל השרירים שמתחת), צניחת שומן תת-עורי כלפי מטה והידקקות השומן התת-עורי. התוצאה? צניחה של הרקמות הרכות כלפי מטה, והופעת קמטים וקמטוטים. או במילים אחרות – התבגרות הפנים.

לכל סיר יש מכסה, לכל קמט יש מילוי

קמטים נוצרים בעקבות תהליך טבעי שלא ניתן למנוע. אך החדשות הטובות הן שאפשר לתקן. למעשה, מילוי קמטים הפך להיות אחד מההליכים הקוסמטיים המקובלים והנפוצים ביותר בקרב המון נשים וגברים כאחד, המבקשים להשיב לעצמם מראה עור צעיר, חיוני וגמיש – מבלי לעבור טיפולים ממושכים או כאלה הכוללים התערבות כירורגית. זה המקום לציין כי לכל גבר ואישה יש מבנה פנים ומרקם עור שונה. מכאן שסוג הקמטים ורמת עומקם שונה מאדם לאדם, ולכל אחד יש להתאים סוג טיפול ייחודי.

כיצד בוחר הרופא המטפל באיזה חומר מילוי להשתמש?

בחירת חומר מילוי קמטים תלוי באיכות / מצב העור ובעומק הקמטים. כאשר מדובר בקמטי הבעה (המכונים גם קמטים פעילים/דינמיים), סביר להניח שיעשה שימוש בחומרים כמו בוטוקס או דיספורט, המשתקים את השרירים היוצרים את הקמטים הללו. לעומת זאת, חומרי מילוי קמטים מחליקים קמטים קבועים או עמוקים הנראים לעין – ללא פגיעה בתנועת השריר. חומרי מילוי קמטים מוזרקים לתוך העור תוך מטרה להעלים קמטים וקפלים ולתקן פגמים. פרט למילוי קמטים הזרקות חומרי מילוי יכולות לשמש לעיצוב נפח (כמו בשפתיים למשל) או לפיסול של חלקים מסוימים בפנים. גם במקרה של עצמות לחיים שקועות לאחר ירידה דרסטית במשקל או בשל הזדקנות טבעית של הפנים, ניתן לפסל ולהדגיש קווי מתאר של מסגרת הפנים, באמצעות חומרי מילוי קמטים.

מאיזה גיל אפשרי לעשות הגדלת חזה?

מאיזה גיל אפשר לעשות הגדלת חזה?

אין ספק כי התרבות המערבית ומודלי החיקוי שהיא טומנת בחובה הובילו לשינויים רבים בכל הנוגע לדימוי הגוף הנשי ברחבי העולם נשים רבות מוצאות אינספור סיבות, פיזיות ורגשיות כאחד, לבצע שינויים רבים לקבלת המראה המושלם מבחינתן - החל מהרגלי תזונה, שגרת אימון, שגרת טיפוח ועד עיצוב הגוף בניתוחים פלסטיים בין הניתוחים הפופולרים ביותר ניתן למנות ניתוח הגדלת חזה אך עם כל הרצון והמוטיבציה… מהו באמת הגיל בו אפשר להתחיל מילה או שתיים על אתיקה מקצועית חשוב... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אין ספק כי התרבות המערבית ומודלי החיקוי שהיא טומנת בחובה הובילו לשינויים רבים בכל הנוגע לדימוי הגוף הנשי ברחבי העולם. נשים רבות מוצאות אינספור סיבות, פיזיות ורגשיות כאחד, לבצע שינויים רבים לקבלת המראה המושלם מבחינתן – החל מהרגלי תזונה, שגרת אימון, שגרת טיפוח ועד עיצוב הגוף בניתוחים פלסטיים. בין הניתוחים הפופולרים ביותר ניתן למנות ניתוח הגדלת חזה. אך עם כל הרצון והמוטיבציה… מהו באמת הגיל בו אפשר להתחיל?

מילה או שתיים על אתיקה מקצועית

חשוב להבין – רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית אשר מכבדים את המקצוע ואת מטופליהם, לא יסכימו לבצע ניתוח הגדלת חזה בנערות בנות פחות מ-18 שנים. הסיבה לכך היא שבגיל זה החזה עוד ממשיך להתעצב, ולא רצוי להתערב בתהליך הגדילה הטבעי ולבצע הגדלת חזה לפני שהשדיים הגיעו לגודלם ולצורתם הסופיים. לפיכך, רב ניתוחי הגדלת חזה יבוצעו בנשים מעל גיל 18, ולרב אף מעל גיל 20 נוכח דחיית הניתוח עד לאחר השירות הצבאי.

הגדלת חזה בגילאים שונים

נשים בשנות ה-20, 30 ו-40 לחייהן בדרך כלל ירצו לבצע ניתוח הגדלת חזה על מנת לשפר את מראן החיצוני. חשוב לציין כי כל הסיבות לניתוח הגדלת חזה הן לגיטימיות – בין אם הסיבה היא העלאת הביטחון העצמי, שיפור מראה החזה לאחר תקופת הנקה או ירידה דרסטית במשקל, או בין אם המטופלת חשה שחזה גדול יהיה לה יפה יותר והיא מעוניינת בכך ללא סיבה מיוחדת. יתרה מכך, גם נשים בגיל הזהב לא פעם פונות לבצע ניתוח הגדלת חזה מהסיבה הפשוטה שהן חשות כי הניתוח יעזור להן לחוש צעירות יותר – במראה ובנפש. עם זאת, חשוב לזכור כי מומלץ לשמוע בעצת הרופא המטפל באשר לכדאיות הניתוח וגודל השתל המתאים, על מנת להימנע מעיוות הפרופורציות של הגוף וקבלת מראה גרוטסקי, וגם משום ששתלים גדולים מדי הם כבדים ועלולות להיות לכך השלכות בעתיד כמו יציבה כפופה וכאבי גב.

מתכננות הגדלת חזה לפני עונת הרחצה? תכננו זאת היטב…

זה המקום לציין כי כמו כל ניתוח, גם לאחר הגדלת חזה ישנה תקופת החלמה בה חשוב מאוד לעקוב ולהישמע להוראות הרופא המטפל ולהמלצותיו, על מנת לשמור על תוצאות הניתוח יפות וטובות ולהימנע מסיבוכים רפואיים. כך למשל, על אף שנשים רבות חולמות על חזה גדול יותר להשוויץ בו בעונת הרחצה, יש לקחת בחשבון כי לאחר הגדלת חזה שמירה על היגיינה היא חשובה מאין כמוה כדי למנוע זיהומים וסיבוכים.  ים ובריכה הם מקורות מים מאד לא נקיים ולכן אין לטבול בהם לפחות לחודש מיום הניתוח ומומלץ גם לא להגיע לביקור בחוף כדי להימנע מחשיפה לחום ולשמש.