בלוג

ניתוח להסרת עודפי עור

ניתוח להסרת עודפי עור

ירדתם במשקל קילוגרמים רבים מזל טוב! מדובר בהישג בהחלט מרשים! הבעיה היא שהרבה פעמים בעקבות הירידה במשקל, העור הופך להיות רפוי, עם קפלים ופוגע במראה החיצוני ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור מאפשר לעצב את הגוף מחדש באזור הבטן, הירכיים, הידיים, החזה, הישבן ואפילו הפנים קיימים מספר סוגים של ניתוחים קוסמטיים שיכולים לסייע לכם לחזור לגזרה: ניתוח עיצוב גוף, ניתוח מתיחת הבטן, ניתוח הרמת חזה וכמובן גם ניתוחים של הסרת עודפי עור מהידיים, הירכיים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי עיצוב הגוף

ירדתם במשקל קילוגרמים רבים? מזל טוב! מדובר בהישג בהחלט מרשים! הבעיה היא שהרבה פעמים בעקבות הירידה במשקל, העור הופך להיות רפוי, עם קפלים ופוגע במראה החיצוני. ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור מאפשר לעצב את הגוף מחדש באזור הבטן, הירכיים, הידיים, החזה, הישבן ואפילו הפנים.

קיימים מספר סוגים של ניתוחים קוסמטיים שיכולים לסייע לכם לחזור לגזרה: ניתוח עיצוב גוף, ניתוח מתיחת הבטן, ניתוח הרמת חזה וכמובן גם ניתוחים של הסרת עודפי עור מהידיים, הירכיים והישבן.

ניתוח עיצוב גוף

אחד הניתוחים הפופולריים לאחר ירידה מאסיבית במשקל. אם תשמרו על המשקל אחרי הניתוח, התוצאה שלו תישמר לאורך זמן.

ניתוח עיצוב גוף יכול לשנות את המראה שלכם.
התוצאות קבועות כמובן, אם לא ניקח בחשבון את תהליך ההתבגרות, שגורם לעור לאבד מגמישותו בגלל הגיל. עם זאת, חשוב לזכור כי קיימים גם סיכונים מסוימים. ככל שאינדקס מסת הגוף (BMI) שלכם גבוה יותר, כך יש יותר סיכון לפתח סיבוכים: דימום, זיהום, צלקות, או הצטברות נוזלים ברקמות. לכן, חשוב מאד להקפיד על ההנחיות הרפואיות לפני ואחרי הניתוח – למען מזעור הסיכונים וגם הקלה על תהליך ההחלמה.

ההכנה לניתוח עיצוב גוף והסרת עודפי העור תלויה במספר גורמים: למשל, האם אחרי שירדו במשקל, המטופלת או המטופל מצליחים לשמור על משקל יציב לאורך זמן. כמו כן, צריך לקחת בחשבון את המצב הבריאותי הכללי. לפני ניתוח לעיצוב גוף חשוב מאד להפסיק לעשן, מה שלא תמיד קל לאנשים, אך חשוב להבין שזה חלק מהמחויבות הכללית שלכם לגבי שינוי משמעותי באורח חיים, הכולל תזונה נבונה, אימוני כושר באופן קבוע וכמובן גישה חיובית ותפיסה מציאותית לגבי תוצאות הניתוח.

במהלך הניתוח יסיר הרופא המנתח את העור העודף והמדולדל, ירים ויהדק אותו כדי שיתאים לגזרה החדשה. לעתים קרובות כחלק מניתוח עיצוב גוף נעשית גם שאיבת שומן עודף. תלוי בדרישות וצורכי המטופלת או המטופל וכמובן בשיקול דעת של רופא עצמו.

התאוששות אחרי ניתוח עיצוב גוף

ההתאוששות וההחלמה תלויות באופן ישיר מכמות העור העודף שהוסר. פעמים רבות ניתן להשתחרר הביתה כבר באותו יום ובמקרים מסוימים נדרש אשפוז קצר. הרופא המנתח יכול להחליט על שימוש בצינורות ניקוז זמניות בשבוע-שבועיים ראשונים כדי להקל על הבצקות כתוצאה מהפרוצדורה. כמו כן, בכמה ימים הראשונים עלולה להיות תחושת חוסר נוחות.

אסור להרים חפצים כבדים, להתאמן או לעסוק בעבודה פיזית בערך שישה שבועות עד חודשיים. יש להגיע למפגשי ביקורת תקופתיים במרפאה כדי לבחון את התקדמות ההחלמה ולקבל הוראות טיפול מעודכנות.
זכרו, הצלחת הניתוח תלוי בבחירה נבונה של הרופא המנתח, אך יותר מכל, בהתנהלות ובנכונות של המטופל או המטופלת לקחת חלק פעיל ומשמעותי בתהליך.

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת 1 למי מתאים ניתוח מתיחת פנים מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים:... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל. עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה. בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת.

1. למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים: אם ברצונך להחזיר את מסגרת הפנים לקווים ישרים וגבולות ברורים, אם ירדת במשקל וכתוצאה מכך הפנים והצוואר "התרוקנו" או נפלו. כמו כן, אם בעבר כבר עשית ניתוח מתיחה וישנה נפילה חוזרת, או אם ניסית אלטרנטיבות לניתוח והתוצאות לא היו משביעות רצון.

2. מהן התוויות נגד ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח לא מתאים לאנשים מעשנים, אנשים שנוטלים מדללי דם או בעלי הפרעה בקרישת דם. כמו כן, לא מומלץ לעשות ניתוח מתיחת פנים במידה ותיאום הציפיות שלו מהתוצאות לא מדויק.

3. חשוב מאד לטפל באיכות עור הפנים לפני הניתוח

ככל שאיכות עור הפנים שלך טובה יותר, כך התוצאה של הניתוח תהיה מוצלחת וטבעית יותר. ניתן לטפל באיכות העור במכשור רפואי ייעודי או פילינג כהכנה לניתוח. חשוב להבין כי מדובר בתהליך שיכול להימשך כמה שבועות או אפילו חודשים, אך כדאי לא לדלג עליו אם המטרה היא – פנים רעננות וצעירות יותר עם הבעות טבעיות.

4. ייתכן ואחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים

עם הגיל, הנפחים של הפנים שלנו מצטמצמים הן בשל האטרופיה של רקמת השומן והן בשל נסיגה גרמית של מבנה הגולגולת, לכן, פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים על ידי חומצה היאלורונית, הידרוקסיפיטאט או הזרקת שומן עצמי.

5. ניתוח מתיחת פנים שמבוצע בשיטה ייחודית של ד"ר רווה ישמור על הבעות הפנים הטבעיות שלך

העידן בו כתוצאה מניתוח מתיחה הפנים היו נראות "קפואות" או בעלות הבעה "מופתעת" תם ככל שהתפתחו שיטות עבודה וטכנולוגיות חדשות. הצלחת הניתוח תלויה בדרך כלל בחותם האישי שמשאיר הרופא המנתח. טכניקות מעורבות שפיתח ד"ר רווה מאפשרות לפנים שלך להתרענן ולשמור על הבעות טבעיות, כדי לגרום לך להיראות גרסה צעירה יותר של עצמך.

6. אחרי הניתוח ישנה תקופת החלמה

ניתוח מתיחת פנים בשיטה של ד"ר רווה או בשמו האחר "מיני ליפט" דורש תקופת החלמה של שבועיים וחצי במהלכה תרד הנפיחות ושטפי הדם ייעלמו. שבוע אחרי הניתוח יש להגיע לביקורת אצל ד"ר רווה כדי לבדוק שאין זיהום וההחלמה ממשיכה כצפוי. את התוצאה הסופית של הניתוח ניתן לראות אחרי כחצי שנה.

7. כבר בחודש הראשון אחרי הניתוח ניתן לחזור בהדרגה לשגרת הכושר

אף על פי שבימים הראשונים אחרי הניתוח מומלץ מאד להיות במנוחה ולא להתאמץ, כבר אחרי שבוע ניתן לחזור להליכות נמרצות ואחרי כשלושה שבועות – לאימוני ריצה ו/או חדר כושר.

8. ניתוח מתיחת פנים מספק לך פתרון משולב למראה צעיר ורענן יותר

להבדיל מטיפולים אסתטיים זעיר-פולשניים המספקים לרוב פתרון נקודתי לאזורים שונים בפנים או בצוואר, ניתוח מתיחה נותן לך מענה הוליסטי המטפל בכל אזור הפנים והצוואר בו-זמנית. כמו כן, פעמים רבות משלבים את הניתוח עם הרמת גבות או הרמת עפעפיים.

9. התוצאה של ניתוח מתיחת פנים נשארת לשנים

שעה שהזרקות מילוי ובוטוקס דורשות שגרת טיפוח ותחזוקה די אינטנסיבית, פעם בכמה חודשים, ניתוח מתיחת פנים משאיר את המראה שלך רענן וצעיר יותר במשך תקופה הרבה יותר ארוכה.

10. לעתים יש צורך לחזור על מתיחת פנים

את ניתוח מתיחת הפנים או "מיני ליפט" ניתן לבצע מספר פעמים במהלך החיים, במידת הצורך, אם אחרי מספר שנים התוצאות כבר נראות פחות לעין. אין שום חשש בפגיעה בעור הפנים או ברקמות התת-עוריות.

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו הימים הראשונים אחרי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה. לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות.

סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית. לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו.

הימים הראשונים אחרי הניתוח

ובכן, אחרי שהניתוח עבר בהצלחה, החתכים נתפרו על ידי ד"ר רווה בתפרים מוסתרים שנספגים. בנוסף, כדי לוודא שאין דימום באזור הניתוח, רגע לפני המעבר לחדר ההתאוששות, מוחדרים למקום שני נקזים.

השהיה בחדר ההתאוששות נמשכת כשעה, את הלילה לרוב מעבירים באשפוז במרכז הרפואי בו התקיים הניתוח. ביום למחרת מסירים את הנקזים ונותן הוראות מפורטות לטיפול באזור הניתוח, הצלקות ולמה לצפות בשבוע הקרוב.

בצקות ושטפי דם מופיעים בדרך כלל יום אחרי הניתוח. ניתן להתרחץ כרגיל ב-24 שעות לאחר הניתוח ולשטוף את המקום במים וסבון, ללא שום חשש. על התפרים מומלץ למרוח משחת אנטיביוטיקה שאת המרשם אליה מקבלים מהרופא המנתח.

הבצקות ושטפי דם ייעלמו בהדרגה, בדרך כלל אחרי שבוע עד עשרה ימים כל המטופלות חוזרות לתפקוד מלא, כולל יציאה מהבית, הליכות ופעולות יום-יומיות פשוטות. לצד זה, במהלך החודש הראשון אחרי הניתוח אסור לבצע פעילות גופנית מאומצת, להרים משאות כבדים. כמובן לאורך כל תקופת ההחלמה יש להישמע להוראות הרופא המנתח. עיסוי לימפטי אצל קוסמטיקאית מוסמכת יקל מאד על הבצקות.

מפגשי מעקב וביקורת במרפאה

כשבוע אחרי הניתוח את מוזמנת לביקורת אצל ד"ר רווה, כדי לראות שהצלקות מחלימות כמו שצריך ואין תסמינים חריגים כלשהם. אחרי 3 שבועות, בפגישת ביקורת נוספת יוסרו חלק מהתפרים החיצוניים והרופא יאשר לך לחזור לפעילות מאומצת. בשלב זה כבר ניתן לראות את התוצאות הראשונות של הניתוח. ביקורות נוספות מתוכננות לעוד חודשיים, חצי שנה אחרי הניתוח ושנה אחריו. כמובן, במידת הצורך, את מוזמנת להגיע לייעוץ או ליצור קשר עם ד"ר רווה.

תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להתלוות בכאבים. במקרה זה מומלץ לקחת אופטלגין נוזלי או לבקש מרשם למשכך כאבים חזק יותר. לא פחות חשוב לשים לב למצבך הנפשי: לעתים ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להיות כרוכה בירידה במצב רוח ובתחושת חרדה.

לפעמים ייתכנו סיבוכים אחרי הניתוח – אין זה אומר שהניתוח הסתבך

נושא חשוב מאד, שכדאי לדעת עליו בטרם קיבלת את ההחלטה הסופית: כמו בכל ניתוח אחר, אחרי ניתוח מתיחת הפנים יכולים להתרחש סיבוכים. אין הסבוכים מעידים על כך שהניתוח נכשל.

בין הסיבוכים האפשריים ייתכנו דימום, זיהום, הצטלקות רקמות בולטת, אי-סימטריה, נמק או פתיחת תפרים. בכל מקרה כזה אין להמתין לפגישת הביקורת, אלא יש ליצור קשר עם ד"ר אברי רווה להתייעצות.

פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים נעלמת תחושה באזורי הפנים השונים או הפרעות אחרות, כגון צניחה של גבה או פגיעה בחיוך. תופעה זו קשורה להחלמה של רקמת העצב ובדרך כלל נעלמת לחלוטין תוך 3 חודשים.

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט" עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט".

עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה. ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור.

להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות

במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים אסתטיים המחדשים את העור ומזרזים את חילוף החומרים. טיפולים אלה נעשים על ידי מכשור רפואי או פילינג ויכולים לקחת מספר שבועות או אפילו חודשים, אבל למען התוצאה הטובה כדאי להמתין ולהתאזר בסבלנות.

אגב, נקדים ונאמר, שאם החלטת לתזמן את ניתוח מתיחת הפנים לקראת אירוע חשוב, מומלץ לבצע אותו לפחות חודשיים לפני התאריך המיועד, כך תיראי במיטבך.

לפני ניתוח מתיחת פנים בקליניקה של ד"ר רווה מצפות לך לפחות שתי פגישות ייעוץ על מנת לתאם את הציפיות ולעבור על הבדיקות הרפואיות ההכרחיות כדי לוודא שמצבך הבריאותי מאפשר זאת.

ההכנות האחרונות ותכנון תהליך ההחלמה

כשבוע לפני הניתוח ד"ר רווה ממליץ ליטול כדורי ארניקה, הידועים ביכולתם להפחית בצקות ולהאיץ החלמה. זה יאפשר לך להתאושש במהרה עם שטפי דם ובצקות מעטים. במידה ואת צובעת את שיערך, כדאי לתזמן את הצביעה לכמה שיותר קרוב לניתוח, כי במהלך החודש הראשון אחריו חל איסור על צביעת שיער.

אם את נוטלת כדורים מדללי דם, יש להפסיק את נטילתם כשבועיים-שלושה לפני הניתוח, בהתאם להנחיית הרופאה המנתח. שמונה שעות לפני הניתוח מתחיל הצום. בבוקר הניתוח מגיעים למרכז הרפואי כדי לעבור בדיקות אחרונות: בדיקת מדדים, הבדיקה של הרופא המרדים ובדיקה נוספת של ד"ר רווה.

יום הניתוח

ממש לפני הניתוח ד"ר רווה מבצע את הסימונים על העור. שלב זה קריטי כי במהלך הניתוח המטופלת נמצאת בשכיבה ולא ניתן להתרשם ממבנה הפנים בצורה מדויקת. ד"ר רווה מסמן את האזורים השקועים שזקוקים לניפוח ואת אזורי העור העודף שיש להסיר (במידה ויש כזה).

ניתוח למתיחת פנים נמשך כשלוש וחצי שעות. בתחילת הניתוח תינתן לך אנטיביוטיקה לוורדי, כמניעה לזיהום. כמו כן, במהלך הניתוח יורקו לאזור הפנים חומרים שונים מפחיתי כאב בזמן ההחלמה, תתבצע שאיבת שומן מהאזורים השונים שנקבעו מראש. במידה ויש צורך למלא אזורים מסוימים בשומן עצמי, נשאבת כמות שומן קטנה מאזור הבטן.

החתכים במהלך ניתוח מתיחת הפנים מבוצעים מקומות נסתרים, בקו השיער וכקונטור הטבעי של איברי הפנים, כדי שבסופו של דבר לא יהיה ניתן לראות או לזהות אותם.

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70 בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת. ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70.

בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות

עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם התעוותו לחלוטין אחרי המתיחה המוגזמת. אף אחת לא רצתה להישאר לנצח עם הבעה "מופתעת" פנים קפואות ללא מימיקה. בדיוק אז התחיל עידן הטיפולים האסתטיים הרפואיים – הזרקות בוטוקס ומילוי, שהציעו חלופה זעיר-פולשנית ותוצאה כמעט מידית. היום ניתוחי מתיחת פנים זוכים לעדנה מחודשת בזכות שיטות עבודה חדשות שפותחו על ידי רופאים מובילים. בקליניקה שלו, למשל, ד"ר רווה משתמש בטכניקות משולבות שלוקחות בחשבון לא רק את שכבת העור עליונה אלא גם הרקמות התת-עוריות. כשממקמים כל שכבה במקומה הטבעי, נשמרת המימיקה וגם הפנים עצמן נראות טבעיות ורעננות. קשה לומר אפילו שמישהי מולך עשתה ניתוח מיני-ליפט או מתיחת פנים.

ניתוח אחד משיג שלוש מטרות

פעמים רבות הזרקות משפיעות על המראה שלנו רק באזורים "בעייתיים" – מצח, עצמות לחיים, קו הלסת או הרקות. בניתוח מתיחת פנים העבודה מתבצעת על כל מתאר הפנים והצוואר, מה שמאפשר ליצור מראה כללי הומוגני צעיר ורענן יותר.

תקופת החלמה מהניתוח קצרה יותר מפעם

פעם, כדי להחלים אחרי ניתוח מתיחת הפנים נדרשו חודשים וגם אחרי שעבר זמן, התוצאות הרבה פעמים לא היו משביעות רצון. היום, בזכות השימוש בטכניקות חדשניות, אחרי כשבועיים וחצי כבר ניתן לחזור לחיים הרגילים אחרי שתרד הנפיחות הכללית וייעלמו שטפי דם. גם העובדה שאת התוצאה הסופית רואים רק אחרי כחצי שנה, לא ממש מפריעה, כי בסופו של דבר, גם אם יהיה צורך במתיחת פנים חוזרת, הוא יתעורר אחרי שנים או אפילו עשור.

תוצאת הניתוח נשמרת יותר זמן והוא גם בטוח יותר

אז למה לא בכל זאת טיפולים אסתטיים? אכן, כבודם של בוטוקס, דיספורט ותכשירי חומצה היאלורונית במקומם מונח, אבל אי אפשר להשוות בין תוצאת ניתוח המתיחה  שנשמר לפעמים יותר מעשור לבין הזרקות חוזרות פעם בכמה חודשים. בנוסף ניתוח פועל בעיקר על איזור השליש התחתון של הפנים: קו הלסת והצוואר. אלו איזורים שהזרקות כלל אינן מציעות פתרון לבעיה שמוצגת.

שימי לב, המידע שמוצג בכתבה אינו מחליף ייעוץ רפואי פרטני ושיחת תיאום ציפיות לקראת הניתוח.

קרם הגנה מקדם 50 הוא החבר הכי טוב שלך, יותר מאלכוג'ל

קרם הגנה מקדם 50 הוא החבר הכי טוב שלך, יותר מאלכוג'ל

במהלך החודשים האחרונים התרגלנו לקחת איתנו בכל יציאה מהבית בקבוקון אלכוג'ל אין ספק, היגיינה שומרת עלינו מלהידבק בנגיפים מסוכנים, אבל חשוב מאד שלא נשכח להגן על עצמנו גם דברים מזיקים אחרים, כגון הקרינה האולטרה-סגולה כל אחת ואחד שמעו לפחות פעם אחת כמה חשוב להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם UV כמה שיותר גבוה, ומגיל קטן מלמדים אותנו להיות חכמים בשמש זכרו, השימוש היום-יומי בקרם הגנה, גם אם מתחת למסכה, חייב להיכלל בשגרת הטיפוח הקבועה שלנו וכדי שגם כאן לא... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

במהלך החודשים האחרונים התרגלנו לקחת איתנו בכל יציאה מהבית בקבוקון אלכוג'ל. אין ספק, היגיינה שומרת עלינו מלהידבק בנגיפים מסוכנים, אבל חשוב מאד שלא נשכח להגן על עצמנו גם דברים מזיקים אחרים, כגון הקרינה האולטרה-סגולה. כל אחת ואחד שמעו לפחות פעם אחת כמה חשוב להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם UV כמה שיותר גבוה, ומגיל קטן מלמדים אותנו להיות חכמים בשמש. זכרו, השימוש היום-יומי בקרם הגנה, גם אם מתחת למסכה, חייב להיכלל בשגרת הטיפוח הקבועה שלנו. וכדי שגם כאן לא תהיה התרופפות משמעת, הנה כמה סיבות טובות ותזכורת למה אסור לוותר על קרם הגנה בעל מקדם גבוה בעונה החמה:

הוא שומר על אחידות גוון העור

קרינת שמש שפוגעת בעור לא מוגן, גורמת לייצור מוגבר של מלטונין, חומר האחראי על פיגמנטציה. מלטונין, בתורו, גורם להיווצרות הכתמים הכהים מתסכלים שפוגעים במראה.

הוא מגן עלינו מקרינת שמש

כשמו כן הוא, קרם הגנה, וזה אחד התפקידים הברורים והכי חשובים שלו: להגן על העור שלנו מספקטרום רחב של קרינה אולטרה-סגולה, הידועה כמזיקה מאד. קרם הגנה בפועל מביא למינימום את חדירת קרני ה-UV לתוך העור ומונע מגוון רחב של נזקים אפשריים. כן, אפילו כווית שמש הכי קלה יכולה להיות הרסנית.

בזכותו אנחנו מזדקנים לאט יותר

מצד אחד, בעידן בו קיים מגוון רחב של פתרונות אנטי-אייג'ינג נראה קצת מוזר לתלות את כל התקוות בקרם הגנה. מצד שני, אין על קרם הגנה עם מקדם גבוה כדי למנוע את הופעת סימני הגיל! בשורה התחתונה: הוא שומר עלינו עוד לפני הופעת הקמטים כי הוא דוחה את הופעתם.

מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן העור

מלנומה, סרטן העור, היא אחת המחלות הממאירות הנפוצות ביותר בישראל, כן, אפשר בהחלט להגיד תודה לאקלים החם שלנו ולשמש הנמצאת גבוה בשמים רוב השנה. אף על פי שקיימות היום שיטות מאד מתקדמות לטיפול בסרטני העור, מלנומה היא מחלה מאד אגרסיבית שעלולה להיות אף קטלנית.

העור מתחת לקרם הגנה בריא יותר

הגיע הזמן שנתחיל להתייחס לעור שלנו כאל מעבדה כימית מתקדמת מאד. כדי שהעור שלנו יישאר חלק, גמיש וקורן לאורך זמן, מתחת לפני השטח מתרחשים תהליכים מורכבים המערבים בין היתר פרוטאינים חיוניים, כגון קראטין. בלי קרם ההגנה הפרוטאינים האלה חשופים לקרינת שמש מזיקה.

רגע, אם חובשים כובע או לא יוצאים מהבית כל היום, אפשר לוותר על קרם הגנה?

בשום פנים ואופן לא. צריך להבין שגם אם נמצאים במקומות מוצלים, ללא קרם הגנה בעל מקדם גבוה אנחנו חשופים לקרינה אולטרה-סגולה. יתרה מזאת, גם אם אתם יושבים רוב היום במשרד מול המחשב או עובדים עם טאבלט או טלפון חכם, זכרו: הזכוכית בחלון מעבירה גם היא קרני שמש נעימות לעורינו, מהשבאופן מצטבר עלול לגרום לנזקים שתיארתי

פיסול פנים: כל החידושים בתחום

פיסול פנים: כל החידושים בתחום

היום ניתן לטפל במראה הפנים, לשפר את האסימטריה ולטשטש את סימני הגיל ללא ניתוח פיסול פנים הפך לאחד הטיפולים "החמים" ביותר ברפואה אסתטית והוא מסוגל להחזיר לכם מראה צעיר יותר תוך שמירה על תווי הפנים הטבעיים חשבתם פעם, למה ככל שאנחנו מתבגרים, הפנים שלנו משתנות התהליכים מתחילים בכלל מתחת לעור: עם הגיל עצמות הגולגולת שלנו ושכבת השומן התת-עורי נהיות דקות יותר, כוח המשיכה גורם לרקמות לצנוח למטה והפנים כבר לא נראות רעננות תווי הפנים שלנו משתנים... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

היום ניתן לטפל במראה הפנים, לשפר את האסימטריה ולטשטש את סימני הגיל ללא ניתוח. פיסול פנים הפך לאחד הטיפולים "החמים" ביותר ברפואה אסתטית והוא מסוגל להחזיר לכם מראה צעיר יותר תוך שמירה על תווי הפנים הטבעיים.

חשבתם פעם, למה ככל שאנחנו מתבגרים, הפנים שלנו משתנות? התהליכים מתחילים בכלל מתחת לעור: עם הגיל עצמות הגולגולת שלנו ושכבת השומן התת-עורי נהיות דקות יותר, כוח המשיכה גורם לרקמות לצנוח למטה והפנים כבר לא נראות רעננות. תווי הפנים שלנו משתנים בהדרגה. אצל אנשים רבים זה משפיע לשלילה על הביטחון העצמי.

פיסול פנים נחשב לאחד הפתרונות האפקטיביים ברפואה האסתטית של היום לטיפול בסימני הגיל הנראים לעין, מאחר והוא מסוגל לבצע שחזור טוב של מבנה הפנים ולהחזיר לו מראה צעיר יותר על ידי שיפור של מרקם העור, מילוי שקעים והדגשת הקווים השונים המגדירים את הפנים שלנו: קו הלסת, עצמות הלחיים ומתאר הפנים במלואו וכל זה ללא שום התערבות כירורגית.

הגישה ההוליסטית להחזרת מראה הנעורים

אם פעם הרפואה האסתטית התמקדה בכל פעם בטיפול באזור פנים אחר: מצח, קמטי הבעה או קפלים נזו-לביאליים, היום הגישה השתנתה והיא מתייחסת לכל אזורי הפנים בו-זמנית, תוך שימו בחומרים השונים לכל אזור, מה שמאפשר להתקרב עוד יותר למראה הטבעי והצעיר יותר שלנו. בנוסף, גישה הוליסטית מאפשרת טיפול מותאם אישית ברמה הכי גבוהה, שכן הרופא מתייחס בדיוק לצרכים של המטופלת או המטופל ובונה עבורו במיוחד את התוכנית.

פיסול פנים זה הליך יחסית קצר שלוקח בין 15 דקות לשעה, תלוי במספר האזורים הדורשים טיפול. כאמור, הכל מתחיל מאבחון מדוקדק, כדי להבין באלו אזורים יש צורך למלא את הנפחים או להדק את הקווים. חומרי המילוי מוזרקים אל מתחת לעור על ידי מחט דקה מאד, שלא משאירה צלקת. הרבה פעמים יעדיף הרופא להשתמש בקנולה – מחט חלולה על קצה מעוגל, שגורמת הרבה פחות נזק לרקמות התת-עוריות ונימי הדם, מפחיתה את הסיכוי להופעת שטפי דם אחרי הטיפול (תופעה נפוצה בתחום הרפואה האסתטית).

התוצאה מידית, גם החזרה לשגרה

גם חומרי המילוי יכולים להשתנות מאזור לאזור. לרוב מדובר בחומרי המילוי על בסיס חומצה היאלורונית, שמופקת על ידי הגוף גם באופן טבעי, אך ככל שאנחנו מתבגרים, הכמות המיוצרת פוחת בהדרגה. ההבדלים בין האזורים יכולים להתבטא גם בסמיכות החומר המוזרק. למשל, כשנרצה למלא שקעים מתחת לעיניים, נשתמש במרקם מאד דליל של החומר, מאחר ומדובר בעור דק ורגיש ולא נרצה לנפח אותו יתר על מידה. חומר דליל משמש גם למילוי אזור השפתיים ואילו להדגשת עצמות הלחיים וקל הלסת יש צורך בחומר מילוי סמיך יותר.

אחד היתרונות הבולטים של פיסול פנים הוא היכולת לראות את התוצאה במיידי – בדיוק כמו באומנות הפיסול, רק שהפעם במקום לישת החומרים ויצירת השקעים, הבליטות והמעברים ביניהם עם האצבעות, משתמש המומחה לרפואה האסתטית ולכירורגיה פלסטית במחט ומזק. מיותר לציין, שהדיוק כאן חשוב מאד, הן מבחינת נקודת הזריקה והן מבחינת הזווית איתה המחט חודרת אל מתחת לעור ולכן ההיכרות המעמיקה עם אנטומיית שרירי הפנים היא קריטית.

ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד אחרי סיום הטיפול. עם זאת, יש להימנע מפעילות אינטנסיבית במשך מספר ימים נוספים.

חיטוב הגוף אחרי הקורונה ולקראת הקיץ

חיטוב הגוף אחרי הקורונה ולקראת הקיץ

היום בתחום הרפואה האסתטית קיימות אינסוף דרכים ושיטות להיפטר משומן עודף ולעצב את הגוף מחדש, לכן אפשר בקלות לשכוח את אחד הניתוחים שהספיקו להוכיח את עצמם לאורך השנים – שאיבת שומן וזה חבל מאד, כי בדיוק עכשיו, כשכולנו חולמים על הגוף המושלם לקראת הקיץ, כשבמשך חודשיים כמעט לא ממש הייתה לנו הזדמנות להיצמד לשגרת הטיפולים בעקבות משבר הקורונה, ניתוח שאיבת שומן נראה כאופציה מאד מתאימה, אם לא הכי טובה עוד מעט תקבלו מספר סיבות משכנעות, אבל קודם כל... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי עיצוב הגוף

היום בתחום הרפואה האסתטית קיימות אינסוף דרכים ושיטות להיפטר משומן עודף ולעצב את הגוף מחדש, לכן אפשר בקלות לשכוח את אחד הניתוחים שהספיקו להוכיח את עצמם לאורך השנים – שאיבת שומן. וזה חבל מאד, כי בדיוק עכשיו, כשכולנו חולמים על הגוף המושלם לקראת הקיץ, כשבמשך חודשיים כמעט לא ממש הייתה לנו הזדמנות להיצמד לשגרת הטיפולים בעקבות משבר הקורונה, ניתוח שאיבת שומן נראה כאופציה מאד מתאימה, אם לא הכי טובה. עוד מעט תקבלו מספר סיבות משכנעות, אבל קודם כל נבין איך זה עובד.

ניתוח שאיבת שומן מתבצע בהרדמה כללית ולעיתים מקומית. דרך חתך מאד קטן, באורך של כמה מילימטרים מוחדרת מתחת לעור קנולה, צינור דק וגמיש בעל יכולת לנוע מתחת לעור לשאוב את תאי השומן התת עורי. מיד אחרי הניתוח האזור יהיה נפוח וייתכנו שטפי דם, בעקבות הפגיעה של הקנולה ברקמות – תופעת לוואי אופיינית לרוב הניתוחים הפלסטיים שבדרך כלל חולפת אחרי מספר ימים בודדים.

מיד אחרי הניתוח חובשים את המקום חבישת לחץ כדי לזרז את ירידת הנפיחות ולאפשר לעור להתאים את עצמו לממדי הגוף החדשים.

שאיבת שומן מספקת תוצאות מהירות

במקום להמתין לאפקט המצטבר של סדרת הטיפולים הלא פולשניים, מספיק לעבור ניתוח אחד של שאיבת שומן. ברגע שהניתוח מסתיים, כל השומן הלא רצוי נעלם לו. הדבר היחיד שנותר זה להמתין חודש בערך עד שהנפיחות תרד ואפשר לעלות על בגד ים.

מאפשרת החלמה מהירה

כפי שציינו לעיל, מדובר בתקופה קצרה יחסית שמהלכה ייתכן ויהיה צורך בחבישות לחץ ומשככי כאבים כדי להוריד את הנפיחות  והכאב למינימום כמה שיותר מהר. וכמובן, להקשיב לכל הוראות הרופא המנתח ולהגיע לביקורת, כדי לבדוק שהכל תקין.

ניתן לבצע שאיבת שומן בכל אזור בגוף

פעמים רבות, כשאנחנו פונים לבצע הליך כלשהו בתחום הכירורגיה הפלסטית או הרפואה האסתטית, נאלצים להתמודד עם הסירוב בגלל ההתוויות השונות: מדובר באזור בגוף שקשה להגיע אליו, שכבת השומן דחוסה או עבה מדי ועוד. לעומת כל אלה את שאיבת השומן ניתן לבצע בכל אזור בגוף (בזכות השימוש בקנולות בעלות קוטר מזערי), למשל – ירכיים, מותן, בטן, גב או זרועות. כמו כן, שאיבת שומן לא מוגבלת על ידי המשקל ההתחלתי וגם מתמודדת בהצלחה גם עם שכבת שומן עבה ודחוסה ביותר.

 

 

הגדלת חזה: חוזרים לשגרה

הגדלת חזה: חוזרים לשגרה

כולנו עברנו לא מעט בחודשים האחרונים והגיע הזמן להחזיר את החיים בהדרגה למסלול, ובין היתר להזכיר לעצמנו את הדברים שרצינו לעשות לפני משבר נגיף הקורונה ולא היית לנו אפשרות או פנאי לעשות זאת, כמו, למשל, הגדלת חזה אף על פי שמדובר בניתוח אסתטי שאולי לא נמצא ברשימת הניתוחים החיוניים ומצילי חיים, לתוצאות הניתוח יש לעתים קרובות חשיבות מכרעת על ההיבטים השונים בחייה של אישה למשל, מישהי שחוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה ארוכה, מרגישה חוסר ביטחון במראה... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

כולנו עברנו לא מעט בחודשים האחרונים והגיע הזמן להחזיר את החיים בהדרגה למסלול, ובין היתר להזכיר לעצמנו את הדברים שרצינו לעשות לפני משבר נגיף הקורונה ולא היית לנו אפשרות או פנאי לעשות זאת, כמו, למשל, הגדלת חזה.

אף על פי שמדובר בניתוח אסתטי שאולי לא נמצא ברשימת הניתוחים החיוניים ומצילי חיים, לתוצאות הניתוח יש לעתים קרובות חשיבות מכרעת על ההיבטים השונים בחייה של אישה. למשל, מישהי שחוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה ארוכה, מרגישה חוסר ביטחון במראה שלה או סובלת מאסימטריה הנראית לעין של השדיים.

אין מה לעשות, המראה החיצוני שלנו הוא גם כרטיס הביקור שלנו וגם מזור לבריאות הנפשית: כשאנחנו בטוחים בעצמנו ובמראה שלנו, הדברים באים לנו יותר בקלות. כשאנחנו מתחילים את היום שלנו מלהתבונן במראה ולאהוב את מה שאנחנו רואים, ללבוש בגדים יפים, עם מחשוף מודגש או בגד ים מושלם – מצב הרוח שלנו משתפר וממלא אותנו במוטיבציה גם בימי השגרה.
לפעמים ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת חזה נובעת גם בעקבות ירידה דרסטית במשקל, ואז ייתכן ותהיה משולבת עם ניתוח להרמת חזה והסרת הרקמות העודפות, כדי להקנות לחזה מראה פרופורציוני לגוף החדש. לעתים, הגדלת חזה מתבצעת רק באחד הצדדית, במקרים של תיקון אסימטריה בולטת לעין. עם זאת, ככל שהצורך הוא שונה, המהלך הניתוחי הוא זהה בכל המקרים.

מהו ניתוח להגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה נחשב לאחד הניתוחים הפופולריים ביותר בקרב נשים בגילאים שונים – צעירות ומבוגרת כאחת. עם זאת, כדאי להבין שמדובר בפרוצדורה מאד אישית, מה שמתאים לחברה שלך, יכול לא להתאים לך ולכן כבר בייעוץ הראשוני אצל הרופא המנתח, כדאי מאד להגיע מוכנה לשאול את כל השאלות ולתאם את הציפיות. כמו כן, חשוב להבין, כמובן, שהמטרה העיקרית של ניתוח להגדלת חזה הוא להקנות לגוף את הפרופורציות הנכונות ולכן בחירה בשתל בנפח גדול מדי מפספסת את המטרה.

הניתוח מתבצע בדרך כלל על ידי הזרקת שומן או הכנסת שתל מאחורי רקמת השד הטבעית של האישה, מעל או מתחת לשרירי החזה. הבחירה של מיקום השומן או השתל, הסוג, הצורה והגודל שלו תלויה בתוצאות שרוצה להשיג המטופלת אחרי הניתוח והמלצות הרופא. השתל מרגיש טבעי למגע ויכול להכיל סיליקון ותמיסת מלח.
ניתן להתייעץ לגבי סוג השתל עם הרופא המנתח. טיפ קטן: כדאי לבחור מסוגי השתלים החדשים, אך כאלה שכבר הספיקו לצבור פופולריות בקרב הרופאים והמטופלות ולהוכיח את עצמם כבטוחים לשימוש.

איך תדעי שהגיע הזמן להוציא שתלים?

איך תדעי שהגיע הזמן להוציא שתלים?

ביום בו את מחליטה על הגדלת החזה באמצעות השתלים, חשוב מאד שתזכרי: יום אחד תצטרכי להסיר או להחליף אותם זה יכול לקרות ממספר סיבות וכדי להיות בטוחה ולהישאר עם אצבע על הדופק, להלן מספר מצבים בהם תצטרכי להוציא את השתלים הקיימים דליפה של מי מלח מהשתל אם יש לך שתלי מי מלח, עליך להגיע לביקורת אם אחד או שני השתלים מתחילים לדלוף קל מאד לזהות את הדליפה, בגלל השינוי בגודל השד במקרה כזה עליך להסיר את השתלים הקיימים שתל הסיליקון שלך נקרע להבדיל משתל מי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ביום בו את מחליטה על הגדלת החזה באמצעות השתלים, חשוב מאד שתזכרי: יום אחד תצטרכי להסיר או להחליף אותם. זה יכול לקרות ממספר סיבות וכדי להיות בטוחה ולהישאר עם אצבע על הדופק, להלן מספר מצבים בהם תצטרכי להוציא את השתלים הקיימים.

דליפה של מי מלח מהשתל

אם יש לך שתלי מי מלח, עליך להגיע לביקורת אם אחד או שני השתלים מתחילים לדלוף. קל מאד לזהות את הדליפה, בגלל השינוי בגודל השד. במקרה כזה עליך להסיר את השתלים הקיימים.

שתל הסיליקון שלך נקרע

להבדיל משתל מי מלח קשה יותר לזהות את הקרע בשתל הסיליקון. שתלי סיליקון קרועים בדרך כלל נראים ומרגישים אותו דבר. זה קורה כי ברוב המקרים, כל דליפת הסיליקון תישאר בתוך הקפסולה שנוצרה סביב השתל והחומר לא נתפזר בכל הגוף. בדיוק מסיבה זו, מומלץ מאד, במידה ויש לך שתלי סיליקון, לבצע בדיקת MRI כל 3 שנים, כדי לוודא שאין דליפה. וכמובן, אם מתברר שמדובר בקרע השתל, עליך להוציא את השתלים.

הקפסולה סביב השתל התקשתה

התקשות הקפסולה זה מצב בו רקמת הצלקת שמתפתחת סביב השתל מתקשה ומשנה מיקום וצורה. ניתן להרגיש את התקשות הקפסולה על ידי המישוש או בעקבות שינוי צורת השד. במקרה של התקשות הקפסולה עליך להוציא את השתל או את השתלים ולהסיר את רקמת הצלקת לפני השתלה חוזרת. ניתן לקרוא על הנושא גם כאן. (לינק למאמר על קפסולה)

צורת השדיים שלך אסימטרית או מעוותת

למרבה הצער, לא בכל ניתוח הגדלת חזה על ידי השתלים מביא לתוצאות רצויות. לעתים, גם אם הניתוח עצמו עבר בהצלחה, את מרגישה שאלה לא התוצאות שציפית להן ולשדיים אין צורה סימטרית או טבעית. במקרה זה, יש צורך בהוצאת השתלים והתאמה, במידת הצורך, של השתלים החדשים.

את מעוניינת לשנות את גודל השתל

קודם כל זה בסדר לשנות את דעתך. חוץ מזה, פעמים רבות, אחרי כמה שנים, ובעיקר אחרי לידות או ירידה מאסיבית במשקל, החזה יכול לצנוח או גודל השתל כבר לא מתאים לצורת הגוף. במקרים מסוימים את מעדיפה להסיר את השתלים כדי לחזור לגודל החזה הטבעי שלך.

חשוב מאד לציין, שלא משנה מה הסיבה שבגללה החלטת על הוצאת השתל, אין תחליף לשיחת תיאום ציפיות עם הרופא המנתח לפני הניתוח. בשיחה זו תקבלי את כל המידע הדרוש ואת כל האפשרויות העומדות בפניך. כמו כן, במקרים מסוימים לאחר הוצאת השתל תזקקי גם לניתוח הרמת חזה, במיוחד אם עברו מספר שנים אחרי ההשתלה, את אחרי לידה או אחרי ירידה מאסיבית במשקל. כמו כן, ניתן להרחיב על נושא הוצאת השתלים כאן. (לינק למאמר על הוצאת שתלים)