בלוג

קרם הגנה מקדם 50 הוא החבר הכי טוב שלך, יותר מאלכוג'ל

קרם הגנה מקדם 50 הוא החבר הכי טוב שלך, יותר מאלכוג'ל

במהלך החודשים האחרונים התרגלנו לקחת איתנו בכל יציאה מהבית בקבוקון אלכוג'ל אין ספק, היגיינה שומרת עלינו מלהידבק בנגיפים מסוכנים, אבל חשוב מאד שלא נשכח להגן על עצמנו גם דברים מזיקים אחרים, כגון הקרינה האולטרה-סגולה כל אחת ואחד שמעו לפחות פעם אחת כמה חשוב להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם UV כמה שיותר גבוה, ומגיל קטן מלמדים אותנו להיות חכמים בשמש זכרו, השימוש היום-יומי בקרם הגנה, גם אם מתחת למסכה, חייב להיכלל בשגרת הטיפוח הקבועה שלנו וכדי שגם כאן לא... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

במהלך החודשים האחרונים התרגלנו לקחת איתנו בכל יציאה מהבית בקבוקון אלכוג'ל. אין ספק, היגיינה שומרת עלינו מלהידבק בנגיפים מסוכנים, אבל חשוב מאד שלא נשכח להגן על עצמנו גם דברים מזיקים אחרים, כגון הקרינה האולטרה-סגולה. כל אחת ואחד שמעו לפחות פעם אחת כמה חשוב להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם UV כמה שיותר גבוה, ומגיל קטן מלמדים אותנו להיות חכמים בשמש. זכרו, השימוש היום-יומי בקרם הגנה, גם אם מתחת למסכה, חייב להיכלל בשגרת הטיפוח הקבועה שלנו. וכדי שגם כאן לא תהיה התרופפות משמעת, הנה כמה סיבות טובות ותזכורת למה אסור לוותר על קרם הגנה בעל מקדם גבוה בעונה החמה:

הוא שומר על אחידות גוון העור

קרינת שמש שפוגעת בעור לא מוגן, גורמת לייצור מוגבר של מלטונין, חומר האחראי על פיגמנטציה. מלטונין, בתורו, גורם להיווצרות הכתמים הכהים מתסכלים שפוגעים במראה.

הוא מגן עלינו מקרינת שמש

כשמו כן הוא, קרם הגנה, וזה אחד התפקידים הברורים והכי חשובים שלו: להגן על העור שלנו מספקטרום רחב של קרינה אולטרה-סגולה, הידועה כמזיקה מאד. קרם הגנה בפועל מביא למינימום את חדירת קרני ה-UV לתוך העור ומונע מגוון רחב של נזקים אפשריים. כן, אפילו כווית שמש הכי קלה יכולה להיות הרסנית.

בזכותו אנחנו מזדקנים לאט יותר

מצד אחד, בעידן בו קיים מגוון רחב של פתרונות אנטי-אייג'ינג נראה קצת מוזר לתלות את כל התקוות בקרם הגנה. מצד שני, אין על קרם הגנה עם מקדם גבוה כדי למנוע את הופעת סימני הגיל! בשורה התחתונה: הוא שומר עלינו עוד לפני הופעת הקמטים כי הוא דוחה את הופעתם.

מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן העור

מלנומה, סרטן העור, היא אחת המחלות הממאירות הנפוצות ביותר בישראל, כן, אפשר בהחלט להגיד תודה לאקלים החם שלנו ולשמש הנמצאת גבוה בשמים רוב השנה. אף על פי שקיימות היום שיטות מאד מתקדמות לטיפול בסרטני העור, מלנומה היא מחלה מאד אגרסיבית שעלולה להיות אף קטלנית.

העור מתחת לקרם הגנה בריא יותר

הגיע הזמן שנתחיל להתייחס לעור שלנו כאל מעבדה כימית מתקדמת מאד. כדי שהעור שלנו יישאר חלק, גמיש וקורן לאורך זמן, מתחת לפני השטח מתרחשים תהליכים מורכבים המערבים בין היתר פרוטאינים חיוניים, כגון קראטין. בלי קרם ההגנה הפרוטאינים האלה חשופים לקרינת שמש מזיקה.

רגע, אם חובשים כובע או לא יוצאים מהבית כל היום, אפשר לוותר על קרם הגנה?

בשום פנים ואופן לא. צריך להבין שגם אם נמצאים במקומות מוצלים, ללא קרם הגנה בעל מקדם גבוה אנחנו חשופים לקרינה אולטרה-סגולה. יתרה מזאת, גם אם אתם יושבים רוב היום במשרד מול המחשב או עובדים עם טאבלט או טלפון חכם, זכרו: הזכוכית בחלון מעבירה גם היא קרני שמש נעימות לעורינו, מהשבאופן מצטבר עלול לגרום לנזקים שתיארתי

פיסול פנים: כל החידושים בתחום

פיסול פנים: כל החידושים בתחום

היום ניתן לטפל במראה הפנים, לשפר את האסימטריה ולטשטש את סימני הגיל ללא ניתוח פיסול פנים הפך לאחד הטיפולים "החמים" ביותר ברפואה אסתטית והוא מסוגל להחזיר לכם מראה צעיר יותר תוך שמירה על תווי הפנים הטבעיים חשבתם פעם, למה ככל שאנחנו מתבגרים, הפנים שלנו משתנות התהליכים מתחילים בכלל מתחת לעור: עם הגיל עצמות הגולגולת שלנו ושכבת השומן התת-עורי נהיות דקות יותר, כוח המשיכה גורם לרקמות לצנוח למטה והפנים כבר לא נראות רעננות תווי הפנים שלנו משתנים... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

היום ניתן לטפל במראה הפנים, לשפר את האסימטריה ולטשטש את סימני הגיל ללא ניתוח. פיסול פנים הפך לאחד הטיפולים "החמים" ביותר ברפואה אסתטית והוא מסוגל להחזיר לכם מראה צעיר יותר תוך שמירה על תווי הפנים הטבעיים.

חשבתם פעם, למה ככל שאנחנו מתבגרים, הפנים שלנו משתנות? התהליכים מתחילים בכלל מתחת לעור: עם הגיל עצמות הגולגולת שלנו ושכבת השומן התת-עורי נהיות דקות יותר, כוח המשיכה גורם לרקמות לצנוח למטה והפנים כבר לא נראות רעננות. תווי הפנים שלנו משתנים בהדרגה. אצל אנשים רבים זה משפיע לשלילה על הביטחון העצמי.

פיסול פנים נחשב לאחד הפתרונות האפקטיביים ברפואה האסתטית של היום לטיפול בסימני הגיל הנראים לעין, מאחר והוא מסוגל לבצע שחזור טוב של מבנה הפנים ולהחזיר לו מראה צעיר יותר על ידי שיפור של מרקם העור, מילוי שקעים והדגשת הקווים השונים המגדירים את הפנים שלנו: קו הלסת, עצמות הלחיים ומתאר הפנים במלואו וכל זה ללא שום התערבות כירורגית.

הגישה ההוליסטית להחזרת מראה הנעורים

אם פעם הרפואה האסתטית התמקדה בכל פעם בטיפול באזור פנים אחר: מצח, קמטי הבעה או קפלים נזו-לביאליים, היום הגישה השתנתה והיא מתייחסת לכל אזורי הפנים בו-זמנית, תוך שימו בחומרים השונים לכל אזור, מה שמאפשר להתקרב עוד יותר למראה הטבעי והצעיר יותר שלנו. בנוסף, גישה הוליסטית מאפשרת טיפול מותאם אישית ברמה הכי גבוהה, שכן הרופא מתייחס בדיוק לצרכים של המטופלת או המטופל ובונה עבורו במיוחד את התוכנית.

פיסול פנים זה הליך יחסית קצר שלוקח בין 15 דקות לשעה, תלוי במספר האזורים הדורשים טיפול. כאמור, הכל מתחיל מאבחון מדוקדק, כדי להבין באלו אזורים יש צורך למלא את הנפחים או להדק את הקווים. חומרי המילוי מוזרקים אל מתחת לעור על ידי מחט דקה מאד, שלא משאירה צלקת. הרבה פעמים יעדיף הרופא להשתמש בקנולה – מחט חלולה על קצה מעוגל, שגורמת הרבה פחות נזק לרקמות התת-עוריות ונימי הדם, מפחיתה את הסיכוי להופעת שטפי דם אחרי הטיפול (תופעה נפוצה בתחום הרפואה האסתטית).

התוצאה מידית, גם החזרה לשגרה

גם חומרי המילוי יכולים להשתנות מאזור לאזור. לרוב מדובר בחומרי המילוי על בסיס חומצה היאלורונית, שמופקת על ידי הגוף גם באופן טבעי, אך ככל שאנחנו מתבגרים, הכמות המיוצרת פוחת בהדרגה. ההבדלים בין האזורים יכולים להתבטא גם בסמיכות החומר המוזרק. למשל, כשנרצה למלא שקעים מתחת לעיניים, נשתמש במרקם מאד דליל של החומר, מאחר ומדובר בעור דק ורגיש ולא נרצה לנפח אותו יתר על מידה. חומר דליל משמש גם למילוי אזור השפתיים ואילו להדגשת עצמות הלחיים וקל הלסת יש צורך בחומר מילוי סמיך יותר.

אחד היתרונות הבולטים של פיסול פנים הוא היכולת לראות את התוצאה במיידי – בדיוק כמו באומנות הפיסול, רק שהפעם במקום לישת החומרים ויצירת השקעים, הבליטות והמעברים ביניהם עם האצבעות, משתמש המומחה לרפואה האסתטית ולכירורגיה פלסטית במחט ומזק. מיותר לציין, שהדיוק כאן חשוב מאד, הן מבחינת נקודת הזריקה והן מבחינת הזווית איתה המחט חודרת אל מתחת לעור ולכן ההיכרות המעמיקה עם אנטומיית שרירי הפנים היא קריטית.

ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד אחרי סיום הטיפול. עם זאת, יש להימנע מפעילות אינטנסיבית במשך מספר ימים נוספים.

חיטוב הגוף אחרי הקורונה ולקראת הקיץ

חיטוב הגוף אחרי הקורונה ולקראת הקיץ

היום בתחום הרפואה האסתטית קיימות אינסוף דרכים ושיטות להיפטר משומן עודף ולעצב את הגוף מחדש, לכן אפשר בקלות לשכוח את אחד הניתוחים שהספיקו להוכיח את עצמם לאורך השנים – שאיבת שומן וזה חבל מאד, כי בדיוק עכשיו, כשכולנו חולמים על הגוף המושלם לקראת הקיץ, כשבמשך חודשיים כמעט לא ממש הייתה לנו הזדמנות להיצמד לשגרת הטיפולים בעקבות משבר הקורונה, ניתוח שאיבת שומן נראה כאופציה מאד מתאימה, אם לא הכי טובה עוד מעט תקבלו מספר סיבות משכנעות, אבל קודם כל... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי עיצוב הגוף

היום בתחום הרפואה האסתטית קיימות אינסוף דרכים ושיטות להיפטר משומן עודף ולעצב את הגוף מחדש, לכן אפשר בקלות לשכוח את אחד הניתוחים שהספיקו להוכיח את עצמם לאורך השנים – שאיבת שומן. וזה חבל מאד, כי בדיוק עכשיו, כשכולנו חולמים על הגוף המושלם לקראת הקיץ, כשבמשך חודשיים כמעט לא ממש הייתה לנו הזדמנות להיצמד לשגרת הטיפולים בעקבות משבר הקורונה, ניתוח שאיבת שומן נראה כאופציה מאד מתאימה, אם לא הכי טובה. עוד מעט תקבלו מספר סיבות משכנעות, אבל קודם כל נבין איך זה עובד.

ניתוח שאיבת שומן מתבצע בהרדמה כללית ולעיתים מקומית. דרך חתך מאד קטן, באורך של כמה מילימטרים מוחדרת מתחת לעור קנולה, צינור דק וגמיש בעל יכולת לנוע מתחת לעור לשאוב את תאי השומן התת עורי. מיד אחרי הניתוח האזור יהיה נפוח וייתכנו שטפי דם, בעקבות הפגיעה של הקנולה ברקמות – תופעת לוואי אופיינית לרוב הניתוחים הפלסטיים שבדרך כלל חולפת אחרי מספר ימים בודדים.

מיד אחרי הניתוח חובשים את המקום חבישת לחץ כדי לזרז את ירידת הנפיחות ולאפשר לעור להתאים את עצמו לממדי הגוף החדשים.

שאיבת שומן מספקת תוצאות מהירות

במקום להמתין לאפקט המצטבר של סדרת הטיפולים הלא פולשניים, מספיק לעבור ניתוח אחד של שאיבת שומן. ברגע שהניתוח מסתיים, כל השומן הלא רצוי נעלם לו. הדבר היחיד שנותר זה להמתין חודש בערך עד שהנפיחות תרד ואפשר לעלות על בגד ים.

מאפשרת החלמה מהירה

כפי שציינו לעיל, מדובר בתקופה קצרה יחסית שמהלכה ייתכן ויהיה צורך בחבישות לחץ ומשככי כאבים כדי להוריד את הנפיחות  והכאב למינימום כמה שיותר מהר. וכמובן, להקשיב לכל הוראות הרופא המנתח ולהגיע לביקורת, כדי לבדוק שהכל תקין.

ניתן לבצע שאיבת שומן בכל אזור בגוף

פעמים רבות, כשאנחנו פונים לבצע הליך כלשהו בתחום הכירורגיה הפלסטית או הרפואה האסתטית, נאלצים להתמודד עם הסירוב בגלל ההתוויות השונות: מדובר באזור בגוף שקשה להגיע אליו, שכבת השומן דחוסה או עבה מדי ועוד. לעומת כל אלה את שאיבת השומן ניתן לבצע בכל אזור בגוף (בזכות השימוש בקנולות בעלות קוטר מזערי), למשל – ירכיים, מותן, בטן, גב או זרועות. כמו כן, שאיבת שומן לא מוגבלת על ידי המשקל ההתחלתי וגם מתמודדת בהצלחה גם עם שכבת שומן עבה ודחוסה ביותר.

 

 

הגדלת חזה: חוזרים לשגרה

הגדלת חזה: חוזרים לשגרה

כולנו עברנו לא מעט בחודשים האחרונים והגיע הזמן להחזיר את החיים בהדרגה למסלול, ובין היתר להזכיר לעצמנו את הדברים שרצינו לעשות לפני משבר נגיף הקורונה ולא היית לנו אפשרות או פנאי לעשות זאת, כמו, למשל, הגדלת חזה אף על פי שמדובר בניתוח אסתטי שאולי לא נמצא ברשימת הניתוחים החיוניים ומצילי חיים, לתוצאות הניתוח יש לעתים קרובות חשיבות מכרעת על ההיבטים השונים בחייה של אישה למשל, מישהי שחוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה ארוכה, מרגישה חוסר ביטחון במראה... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

כולנו עברנו לא מעט בחודשים האחרונים והגיע הזמן להחזיר את החיים בהדרגה למסלול, ובין היתר להזכיר לעצמנו את הדברים שרצינו לעשות לפני משבר נגיף הקורונה ולא היית לנו אפשרות או פנאי לעשות זאת, כמו, למשל, הגדלת חזה.

אף על פי שמדובר בניתוח אסתטי שאולי לא נמצא ברשימת הניתוחים החיוניים ומצילי חיים, לתוצאות הניתוח יש לעתים קרובות חשיבות מכרעת על ההיבטים השונים בחייה של אישה. למשל, מישהי שחוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה ארוכה, מרגישה חוסר ביטחון במראה שלה או סובלת מאסימטריה הנראית לעין של השדיים.

אין מה לעשות, המראה החיצוני שלנו הוא גם כרטיס הביקור שלנו וגם מזור לבריאות הנפשית: כשאנחנו בטוחים בעצמנו ובמראה שלנו, הדברים באים לנו יותר בקלות. כשאנחנו מתחילים את היום שלנו מלהתבונן במראה ולאהוב את מה שאנחנו רואים, ללבוש בגדים יפים, עם מחשוף מודגש או בגד ים מושלם – מצב הרוח שלנו משתפר וממלא אותנו במוטיבציה גם בימי השגרה.
לפעמים ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת חזה נובעת גם בעקבות ירידה דרסטית במשקל, ואז ייתכן ותהיה משולבת עם ניתוח להרמת חזה והסרת הרקמות העודפות, כדי להקנות לחזה מראה פרופורציוני לגוף החדש. לעתים, הגדלת חזה מתבצעת רק באחד הצדדית, במקרים של תיקון אסימטריה בולטת לעין. עם זאת, ככל שהצורך הוא שונה, המהלך הניתוחי הוא זהה בכל המקרים.

מהו ניתוח להגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה נחשב לאחד הניתוחים הפופולריים ביותר בקרב נשים בגילאים שונים – צעירות ומבוגרת כאחת. עם זאת, כדאי להבין שמדובר בפרוצדורה מאד אישית, מה שמתאים לחברה שלך, יכול לא להתאים לך ולכן כבר בייעוץ הראשוני אצל הרופא המנתח, כדאי מאד להגיע מוכנה לשאול את כל השאלות ולתאם את הציפיות. כמו כן, חשוב להבין, כמובן, שהמטרה העיקרית של ניתוח להגדלת חזה הוא להקנות לגוף את הפרופורציות הנכונות ולכן בחירה בשתל בנפח גדול מדי מפספסת את המטרה.

הניתוח מתבצע בדרך כלל על ידי הזרקת שומן או הכנסת שתל מאחורי רקמת השד הטבעית של האישה, מעל או מתחת לשרירי החזה. הבחירה של מיקום השומן או השתל, הסוג, הצורה והגודל שלו תלויה בתוצאות שרוצה להשיג המטופלת אחרי הניתוח והמלצות הרופא. השתל מרגיש טבעי למגע ויכול להכיל סיליקון ותמיסת מלח.
ניתן להתייעץ לגבי סוג השתל עם הרופא המנתח. טיפ קטן: כדאי לבחור מסוגי השתלים החדשים, אך כאלה שכבר הספיקו לצבור פופולריות בקרב הרופאים והמטופלות ולהוכיח את עצמם כבטוחים לשימוש.

איך תדעי שהגיע הזמן להוציא שתלים?

איך תדעי שהגיע הזמן להוציא שתלים?

ביום בו את מחליטה על הגדלת החזה באמצעות השתלים, חשוב מאד שתזכרי: יום אחד תצטרכי להסיר או להחליף אותם זה יכול לקרות ממספר סיבות וכדי להיות בטוחה ולהישאר עם אצבע על הדופק, להלן מספר מצבים בהם תצטרכי להוציא את השתלים הקיימים דליפה של מי מלח מהשתל אם יש לך שתלי מי מלח, עליך להגיע לביקורת אם אחד או שני השתלים מתחילים לדלוף קל מאד לזהות את הדליפה, בגלל השינוי בגודל השד במקרה כזה עליך להסיר את השתלים הקיימים שתל הסיליקון שלך נקרע להבדיל משתל מי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ביום בו את מחליטה על הגדלת החזה באמצעות השתלים, חשוב מאד שתזכרי: יום אחד תצטרכי להסיר או להחליף אותם. זה יכול לקרות ממספר סיבות וכדי להיות בטוחה ולהישאר עם אצבע על הדופק, להלן מספר מצבים בהם תצטרכי להוציא את השתלים הקיימים.

דליפה של מי מלח מהשתל

אם יש לך שתלי מי מלח, עליך להגיע לביקורת אם אחד או שני השתלים מתחילים לדלוף. קל מאד לזהות את הדליפה, בגלל השינוי בגודל השד. במקרה כזה עליך להסיר את השתלים הקיימים.

שתל הסיליקון שלך נקרע

להבדיל משתל מי מלח קשה יותר לזהות את הקרע בשתל הסיליקון. שתלי סיליקון קרועים בדרך כלל נראים ומרגישים אותו דבר. זה קורה כי ברוב המקרים, כל דליפת הסיליקון תישאר בתוך הקפסולה שנוצרה סביב השתל והחומר לא נתפזר בכל הגוף. בדיוק מסיבה זו, מומלץ מאד, במידה ויש לך שתלי סיליקון, לבצע בדיקת MRI כל 3 שנים, כדי לוודא שאין דליפה. וכמובן, אם מתברר שמדובר בקרע השתל, עליך להוציא את השתלים.

הקפסולה סביב השתל התקשתה

התקשות הקפסולה זה מצב בו רקמת הצלקת שמתפתחת סביב השתל מתקשה ומשנה מיקום וצורה. ניתן להרגיש את התקשות הקפסולה על ידי המישוש או בעקבות שינוי צורת השד. במקרה של התקשות הקפסולה עליך להוציא את השתל או את השתלים ולהסיר את רקמת הצלקת לפני השתלה חוזרת. ניתן לקרוא על הנושא גם כאן. (לינק למאמר על קפסולה)

צורת השדיים שלך אסימטרית או מעוותת

למרבה הצער, לא בכל ניתוח הגדלת שדיים על ידי השתלים מביא לתוצאות רצויות. לעתים, גם אם הניתוח עצמו עבר בהצלחה, את מרגישה שאלה לא התוצאות שציפית להן ולשדיים אין צורה סימטרית או טבעית. במקרה זה, יש צורך בהוצאת השתלים והתאמה, במידת הצורך, של השתלים החדשים.

את מעוניינת לשנות את גודל השתל

קודם כל זה בסדר לשנות את דעתך. חוץ מזה, פעמים רבות, אחרי כמה שנים, ובעיקר אחרי לידות או ירידה מאסיבית במשקל, החזה יכול לצנוח או גודל השתל כבר לא מתאים לצורת הגוף. במקרים מסוימים את מעדיפה להסיר את השתלים כדי לחזור לגודל החזה הטבעי שלך.

חשוב מאד לציין, שלא משנה מה הסיבה שבגללה החלטת על הוצאת השתל, אין תחליף לשיחת תיאום ציפיות עם הרופא המנתח לפני הניתוח. בשיחה זו תקבלי את כל המידע הדרוש ואת כל האפשרויות העומדות בפניך. כמו כן, במקרים מסוימים לאחר הוצאת השתל תזקקי גם לניתוח הרמת חזה (לינק למאמר על הרמת חזה), במיוחד אם עברו מספר שנים אחרי ההשתלה, את אחרי לידה או אחרי ירידה מאסיבית במשקל. כמו כן, ניתן להרחיב על נושא הוצאת השתלים כאן. (לינק למאמר על הוצאת שתלים)

ניתוח מתיחת פנים למראה רענן ונקי

ניתוח מתיחת פנים למראה רענן ונקי

אין ספק שההחלטה לעבור את ניתוח מתיחת הפנים היא סובייקטיבית לחלוטין ותלויה בלא מעט גורמים, אך במידה ואת מעוניינת לעשות את השינוי המיוחל, כדאי לפני הכל להכיר את הנושא מקרוב תחום הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית מאז ומעולם היה בין המאמצים הראשונים של החידושים הטכנולוגיים השונים לכן, בכלל לא מפתיע שבעשור האחרון הטיפולים הלא פולשניים כגון הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי תפסו את מקומו של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי אך עם זאת, במצבים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אין ספק שההחלטה לעבור את ניתוח מתיחת הפנים היא סובייקטיבית לחלוטין ותלויה בלא מעט גורמים, אך במידה ואת מעוניינת לעשות את השינוי המיוחל, כדאי לפני הכל להכיר את הנושא מקרוב.

תחום הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית מאז ומעולם היה בין המאמצים הראשונים של החידושים הטכנולוגיים השונים. לכן, בכלל לא מפתיע שבעשור האחרון הטיפולים הלא פולשניים כגון הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי תפסו את מקומו של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי.

אך עם זאת, במצבים מסוימים ההזרקות כבר לא מספיקות, למשל, כשמדובר בשילוב של קמטים עמוקים מדי, צניחת לחיים, העור והשומן מתחת לקו הלסת התחתונה והיווצרות קפלי המריונטה ניתוח מתיחת פנים הוא היחיד שמסוגל להחזיר לך את העור החלק, את מתאר הפנים המדויק והרעננות הכללית.

קיימת סברה שניתוח מתיחת פנים יגרום להבעת הפנים שלך להיות קפואה ומופתעת. זה היה אולי נכון לפני מספר עשורים, אך נכון להיום קיימות לא מעט שיטות יעילות שמצד אחד, יעניקו לך מראה רענן ומצד שני ישמרו על הבעות הפנים הטבעיות, ואז כבר הסובבים שלך יהיו אלה שירימו גבות בהפתעה כדי לנסות להבין איך זה שאת נראית כל כך מעולה.

ובכן, כדי לשמור על המראה הטבעי והצעיר, לא מספיק פשוט למתוח את העור למעלה, אלא לעבוד בגישה הוליסטית המשלבת טיפול בכל שכבות העור בכמה היבטים. כך פיתחתי בקליניקה שלי טכניקות מעורבות לניתוח מתיחת הפנים הכוללות, בנוסף למתיחת הרקמה הנמצאת מתחת לעור ומיקומה מחדש, מה ששומר על טבעיות המראה, גם טיפול באיכות העור ומיצוקו, ובמקרה הצורך גם מילוי הנפחים על ידי ההזרקות.

ניתוח בגישה זו מאפשר לפנים שלך להישאר רעננות וטבעיות ולך להישאר נאמנה לעצמך ולמראה שלך. כמו כן, להבדיל מניתוח מתיחת הפנים "מהדור הישן", שאחת מתופעות הלוואי שלו הייתה צניחת פנים חוזרת אחרי תקופה קצרה, כאן התוצאה תישמר במשך שנים רבות.

חשוב להבין כי בסופו של דבר מדובר בתהליך מתמשך ולכן את התוצאה הסופית ניתן לראות רק אחרי חצי שנה ואף יותר. עם זאת, כבר אחרי שבועיים וחצי של החלמה ניתן לחזור לאורח חיים רגיל.

חידושים בניתוחי מתיחת הפנים

חידושים בניתוחי מתיחת הפנים

אם פעם ניתוח מתיחת הפנים היה הדרך היחידה לטשטש את סימני הגיל הנראים לעין, היום לרפואה אסתטית יש היצע מאד רחב ומגוון, בזכות הטכנולוגיות החדשות והשיטות המתקדמות שאומצו על ידי התחום קודם כל, חשוב לזכור כי כל הקונספט של רפואת אנטי-אייג'ינג השתנה שיטות זעיר-פולשניות, הזרקות של חומרי מילוי ובוטוקס החליפו ברוב המקרים את הניתוחים המסורתיים וגם במקרים בהם חייבים את הניתוח, ישנן טכניקות שהופכות את תהליך ההתאוששות וההחלמה להרבה יותר קצר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אם פעם ניתוח מתיחת הפנים היה הדרך היחידה לטשטש את סימני הגיל הנראים לעין, היום לרפואה אסתטית יש היצע מאד רחב ומגוון, בזכות הטכנולוגיות החדשות והשיטות המתקדמות שאומצו על ידי התחום.

קודם כל, חשוב לזכור כי כל הקונספט של רפואת אנטי-אייג'ינג השתנה. שיטות זעיר-פולשניות, הזרקות של חומרי מילוי ובוטוקס החליפו ברוב המקרים את הניתוחים המסורתיים וגם במקרים בהם חייבים את הניתוח, ישנן טכניקות שהופכות את תהליך ההתאוששות וההחלמה להרבה יותר קצר ונוח.

פיסול פנים

כולנו כבר מכירים הזרקות בוטוקס וחומרי המילוי על בסיס חומצה היאלורונית ועכשיו הגיע הזמן להכיר גם את פיסול הפנים: הליך לא ניתוחי שמשלב בתוכו מספר טכניקות כשהמטרה הסופית היא על סמך הנתונים הטבעיים לבצע התערבות ממוקדת ומותאמת אישית שמטשטשת את סימני הגיל, למשל, להדגיש את עצמות הלחיים, את קו הלסת ואת מתאר הפנים, למלא שקעים באזור הרקות ומתחת לעיניים וכד'. פעמים רבות משלבים את פיסול הפנים עם טיפולים אחרים, כגון שיפור מרקם העור.

מיקרו-מתיחת פנים (The Micro Facelift)

ניתוח מתיחת פנים טמפורלי, הידוע גם כמיני-מתיחת פנים מרים את החלק החיצוני של הגבה ומהדק את העור סביב פינת העין והחלק העליון של עצם הלחי משני הצדדים. סוג כזה של ניתוח נחשב לאחד המוצלחים ביותר למתיחת החלק העליון של הפנים, טיפול בקמטוטים מסביב העיניים וסימני הגיל המוקדמים. אחרי הניתוח יש פחות תלונות על שטפי דם ונפיחות והוא לא דורש התעסקות עם התחבושות, כמו במקרים של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי.

מתיחת פנים תלת-ממדית

מדובר בהליך זעיר-פולשני של מתיחת פנים אשר משתמש בהעברת שומן תת-עורי להוספת נפח לפנים כדי להעלים את סימני הגיל. מדובר בהליך עם צילוק מינימלי ותהליך התאוששות והלחמה קצר מאד, בדיוק מה שמחפשים המטופלים בשנת 2020. להבדיל מסוגי מתיחת הפנים האחרים, מתיחת פנים תלת-ממדית יכולה להיות אלטרנטיבה לאלה שתמיד רצו מתיחת פנים, אך העדיפו לוותר על התערות האזמל.

בנוסף לתקופות החלמה קצרות מאד, שיטות מתיחת הפנים החדשות מאפשרות להגיע לתוצאות יותר טבעיות, המאפשרות לשמור לאורך זמן על המראה הייחודי ולהימנע ממראה "פני המסכה" עם הבעה "קפואה" או "מופתעת".

הזדקנות הפנים - מתי הזרקות כבר לא יספיקו

הזדקנות הפנים – מתי הזרקות כבר לא יספיקו

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים טיפולים אסתטיים לא פולשניים על פני הניתוחים הפלסטיים ובכן, זה לא ממש מפתיע, כי השילוב של הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מאפשרים להגיע תוך דקות ספורות למראה צעיר יותר ואף לטשטש את הקמטים העמוקים ביותר עם זאת, לטיפולים לא פולשניים יש חסרון אחד בולט: על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן, חשוב מאד להקפיד על "טיפולי התחזוקה" כל כמה חודשים בנוסף, מעט מאד אנשים מבינים שגם היעילות של החומרים האלה בסופו של דבר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים טיפולים אסתטיים לא פולשניים על פני הניתוחים הפלסטיים. ובכן, זה לא ממש מפתיע, כי השילוב של הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מאפשרים להגיע תוך דקות ספורות למראה צעיר יותר ואף לטשטש את הקמטים העמוקים ביותר.

עם זאת, לטיפולים לא פולשניים יש חסרון אחד בולט: על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן, חשוב מאד להקפיד על "טיפולי התחזוקה" כל כמה חודשים. בנוסף, מעט מאד אנשים מבינים שגם היעילות של החומרים האלה בסופו של דבר מוגבלת. מה שהתחיל קצת אחרי גיל 30 כהזרקות בודדות שנועדות להרגיע קמט סורר על המצב או להדגיש קצת את השפתיים או את עצמות הלחיים, יכול בסופו של דבר להגיע למשטר הזרקות חסר כל הגיון ופרופורציה. חוץ מזה, פעמים רבות, עודף של חומרי מילוי המוזרקים מתחת לעור גורמים לפנים לצנוח בצורה מאסיבית עוד יותר, וכאן דרך ההתמודדות היחידה היא ניתוח למתיחת פנים.

ומה לגבי העלויות?

נכון, ההזרקות זולות יותר, כשמדובר בטיפול בודד או אפילו סדרה של 3-4 טיפולים. אך בתווך הארוך לאורך השנים, המחיר המצטבר שישלם המטופל על ההזרקות יעלה בהרבה על עלות ניתוח מתיחת הפנים אצל מנתח מנוסה ביותר.

אז מה עדיף בכל זאת? הזרקות או ניתוח?

מאד תלוי במצב שלך. חומרי המילוי יכולים לדחות את ניתוח מתיחת הפנים בכמה שנים טובות, אך בשלב מסוים כבר לא יוכלו להחליף אותו. אם בגיל 30 פלוס, כדי להיראות במיטבך, ההזרקות בהחלט יכולות להספיק להשיג תוצאה מצוינת. אבל בגיל מתקדם יותר חשוב מאד להקדיש מחשבה מה החלופה העדיפה עבורך.

בשורה התחתונה – אם עור הפנים והצוואר שלך מדולדל וצונח, ניתוח מתיחת פנים יעשה את העבודה, במיוחד אם ניקח בחשבון שטכניקות מתקדמות של ניתוח מתיחת הפנים מתמקדות במתיחה ומיקום מחדש של הרקמות התת-עוריות, מה שמאפשר לשמר את המראה הטבעי והייחודי שלך, ללא חשש למראה "קפוא" או "מופתע". אז נכון, הניתוח מצריך מנוחה בבית במך שבועיים עד שלושה והתוצאה הסופית נראית רק אחרי כמה חודשים, אבל היא גם תישמר לאורך זמן, להבדיל מההזרקות.

החלמה מניתוח מתיחת פנים וצוואר

החלמה מניתוח מתיחת פנים וצוואר

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מסיע לטשטש את סימני הגיל, מופיעים בעקבות מצבי לחץ, חשיפה לשמש וכוח הכבידה הניתוח כולל הסרה של עודפי העור והשומן, הידוק רקמת מתחת לעור ומיקומן מחדש במטרה לשמור כמה שיותר על טבעיות המראה עם זאת, חשוב מאד לתאם ציפיות מראש ולזכור שתהליך ההחלמה דורש כשבועיים בבית, עד שייעלמו שטפי הדם והנפיחות ואת התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אפשר לראות רק אחרי חצי שנה ויותר ביומיים-שלושה ראשונים אחרי הניתוח, כדאי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מסיע לטשטש את סימני הגיל, מופיעים בעקבות מצבי לחץ, חשיפה לשמש וכוח הכבידה. הניתוח כולל הסרה של עודפי העור והשומן, הידוק רקמת מתחת לעור ומיקומן מחדש במטרה לשמור כמה שיותר על טבעיות המראה. עם זאת, חשוב מאד לתאם ציפיות מראש ולזכור שתהליך ההחלמה דורש כשבועיים בבית, עד שייעלמו שטפי הדם והנפיחות ואת התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אפשר לראות רק אחרי חצי שנה ויותר.

ביומיים-שלושה ראשונים אחרי הניתוח, כדאי להחזיק את הראש מורם כל הזמן ואף לישון בשכיבה על הגב עם כריות. זה נעשה על מנת להאיץ את ההחלמה ולמנוע היווצרות של בצקת בפנים.

מיד אחרי הניתוח יתכן שתהיי חבושה. בהתחלה התחבושת תרגיש אפילו לוחצת, כי המטרה היא לשמור על לחץ אחיד באזור הפנים, הצוואר והראש, כדי להפחית את שטפי דם ונפיחות. ביום שאחרי הניתוח התחבושות יורדות וניתן להתקלח.

יש להפסיק לחלוטין כל פעילות גופנית במשך שבוע ראשון אחרי הניתוח ולאחר מכן לחזור אליה בהדרגה. במשך חודש אסור להתאמן ואפילו לעשות עבודות בית.

חשוב מאד לזכור כי בערך שבועיים לפני הניתוח יש להפסיק ליטל כל תרופה הכוללת אספירין, אדוויל, איבופרופן ומשככי כאבים מסוג NSAID אחרים. בנוסף, כדי להפסיק לצרוך שום, ירקות עלים ירוקים כהים ותוספי ויטמין E.

אחרי הניתוח חשוב מאד לשים לב לחתכים: אדמומיות, נפיחות מוגזמת, תחושת לחץ, הפרשות, התחממות או כאב מוגזם. עליית חום גוף יכולה גם היא להעיד על זיהום.

בתקופת ההחלמה ייתכן ותורגש תחושת לחץ באזור הפנים והצוואר. תחושה זו מופיעה כתוצאה של נפיחות. ככל שהנפיחות תרד, העור תחילה ירגיש רפוי, אך מהר מאד יסתדר. אין צורך לדאוג שהניתוח לא הצליח, מדובר בתהליך ארוך וחשוב להיאזר בסבלנות. כמו כן, תיתכן תחושת נמלול באזורים מסוימים במשך החודשים הראשונים אחרי הניתוח, שתיעלם עם הזמן, ככל שמערכת עצבי השרירים באזור תתייצב.

קפסולה בחזה - התקשות הקופסית

קפסולה בחזה – התקשות הקופסית

היווצרות רקמת צלקת סביב שתל הסיליקון היא תגובה טבעית של הגוף, אך במקרים מסוימים, כשהרקמה מתעבה או מתקשה מדי, היא עלולה לגרום למראה מעוות של השד ואף לכאבים מהן הסיבות לכך וכיצד ניתן לטפל בבעיה ביעילות ההסבר - בכתבה לאחר הכנסת שתל סיליקון בניתוח להגדלת חזה, נוצרת סביבו רקמת צלקת, הנקראת גם "קפסולה" או "קופסית" מדובר בתגובה אופיינית של הגוף שנועדה להגן עלינו מחפץ זר למשל, במקרה של דליפה או קרע בשתל, הסיליקון לא יתפשט בגוף, אלא יישאר בתוך... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

היווצרות רקמת צלקת סביב שתל הסיליקון היא תגובה טבעית של הגוף, אך במקרים מסוימים, כשהרקמה מתעבה או מתקשה מדי, היא עלולה לגרום למראה מעוות של השד ואף לכאבים. מהן הסיבות לכך וכיצד ניתן לטפל בבעיה ביעילות? ההסבר – בכתבה

לאחר הכנסת שתל סיליקון בניתוח להגדלת חזה, נוצרת סביבו רקמת צלקת, הנקראת גם "קפסולה" או "קופסית". מדובר בתגובה אופיינית של הגוף שנועדה להגן עלינו מחפץ זר. למשל, במקרה של דליפה או קרע בשתל, הסיליקון לא יתפשט בגוף, אלא יישאר בתוך הקפסולה. בדרך כלל רקמת הקפסולה רכה ואף על פי שהיא מעט מהודקת, אי אפשר להרגיש אותה מבחוץ. מטרה נוספת של הקפסולה היא לשמור על השתל במקום.

אמנם, במקרים מסוימים, רקמת הקפסולה שנוצרת סביב השתל, קשיחה וצפופה יותר. היא מתהדקת סביב השתל ומוחצת אותו. מצב כזה נקרא "התקשות הקופסית" והוא יכול לגרום לכאבים כרוניים, עיוותים בצורת השד והרמה לא טבעית שלו ביחס לשאר הגוף.

מה גורם להתקשות הקופסית?

נכון להיום אין אפשרות לדעת בוודאות מה יכול לגרום להתקשות הקופסית, אבל ישנם מספר גורמים נפוצים, ביניהם:

  • טיפולי קרינה, במיוחד אחרי ניתוח שחזור שד כתוצאה מכריתה
  • נזק לשתל
  • שטף דם באזור השתל
  • זיהום על השתל
  • נטייה גנטית ליצירת הצטלקויות

תסמינים של התקשות הקופסית

התקשות הקופסית יכולה להיות כמעט בלתי מורגשת, אך במקרים מסוימים היא גורמת לשד להתקשות למגע, להיות מתוח ואף ולהתעוות בצורה משמעותית. כמו כן, התקשות הקופסית יכולה לגרום אף לכאבים כרוניים ומגבלות בטווח תנועה.

כיצד ניתן לטפל בהתקשות הקופסית?

קיימים מספר פתרונות אפשריים שתלויים, כמובן בהחלטת הרופא, מצב השתל ורצונה של האישה. למשל, ניתן לבצע חתכים קטנים ברקמת הקפסולה מסביב לשתל ולהסיר חלק ממנה. המטרה היא לאפשר לקפסולה להיפתח ולתת לשתל יותר מקום.

פתרון אחר, נפוץ יותר, הוא הוצאת שתל הסיליקון הקיים בלי או עם הרקמות הפגומות והחלפתו בהזרקת שומן או הרמה. פתרון זה בעצם אולטימטיבי שכן ללא שתלים אין התקשות קופסית