בלוג

הזרקת חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית מתחת לעיניים – כל מה שאתם צריכים לדעת

{ "@context": "http :// chemaorg", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Que tion", "name": "ראשית- מהי בכלל חומצה היאלורונית", "acceptedAn wer": { "@type": "An wer", "text": "מדובר בחומר הנמצא באופן טבעי בגופינו, אשר יוצר סיבי אלסטין וקולגן ומביא ליצירת נפח הזרקה של חומצה היאלורונית מביאה למילוי ישיר ומיידי של קמטים ושל אזורים שקועים, ומשמשת להוספת נפח לאזורים שונים בפנים אותם אנו רוצים למלא חומצה היאלורונית מגיעה בסמיכויות שונות, כאשר כל דרגת סמיכות מתאימה לאזור אחר... להמשך קריאה ❯❯
כללי


מטופלים ומטופלות רבים מתלוננים על מראה "עייף" הנובע ממה שנהוג לכנות "שקיות מתחת לעיניים". מראה זה נובע פעמים רבות משקעים עמוקים מתחת לעיניים, לעיתים גם בצבע כהה יותר, אשר מביאים למראה לא אחיד של אזור זה ואכן גורמים למראה עייף יותר ופחות רענן. קיימים מספר פתרונות אפשריים לבעיה זו, ביניהם הזרקה של חומצה היאלורונית לשקעי העיניים.

ראשית- מהי בכלל חומצה היאלורונית?

מדובר בחומר הנמצא באופן טבעי בגופינו, אשר יוצר סיבי אלסטין וקולגן ומביא ליצירת נפח. הזרקה של חומצה היאלורונית מביאה למילוי ישיר ומיידי של קמטים ושל אזורים שקועים, ומשמשת להוספת נפח לאזורים שונים בפנים אותם אנו רוצים למלא.

חומצה היאלורונית מגיעה בסמיכויות שונות, כאשר כל דרגת סמיכות מתאימה לאזור אחר בפנים- לפי התוצאה שאנו מעוניינים לקבל. במרבית המקרים הזרקה של חומצה היאלורונית יכולה להחזיק למשך כ-10 חודשים ואפילו עד שנתיים.

את התוצאה ניתן לראות באופן מידי, אך ניתן אף לצפות לשיפור בתוצאה לאורך השבועיים הראשונים. הטיפול הינו קצר ולא כואב, וזמן ההחלמה הוא קצר. יתרון נוסף של חומצה היאלורונית בניגוד לחומרים אחרים הוא שניתן להמיס את החומר בעזרת חומר מיוחד ובכך למעשה לבטל את הפרוצדורה.

שנית- מהם אותם שקעים מתחת לעיניים ואיך הם נוצרים?

במקרים מסוימים מדובר במבנה אנטומי שבו עצמות הפנים והרקמה אכן בנויים בצורה שקועה יותר מתח לעיניים. מעבר לכך, באופן טבעי כחלק מתהליך ההזדקנות, נוצר אובדן של רקמות שומן בפנים והעור הופך מקומט או רפוי. אזור שקעי העיניים הוא אזור עשיר בכלי דם ולכן לעיתים נוצרות גם כהויות בולטות עקב השתקפות כלי הדם דרך העור הדק.

למי מתאים טיפול בחומצה היאלורונית מתחת לעיניים?

טיפול בחומצה היאלורונית מתחת לעיניים יכול להתאים למטופלים ומטופלות אשר סובלים משקעי עיניים עמוקים ומעוניינים במילוי שלהם ליצירת מראה אחיד יותר, רענן יותר ופחות עייף. במקרים מסוימים יש לשקול ניתוח עפעפיים– פתרון אפשרי נוסף לבעיית שקעי העיניים- אך יש לקבל את ההחלטה כמובן ביעוץ עם מנתח פלסטי.

מטופלים ומטופלות רבים מעדיפים להימנע מביצוע ניתוח פלסטי מסיבות שונות ולכן טיפול בהזרקת חומצה היאלורונית מהווה פתרון יעיל. יש לציין כי במרבית המקרים טיפול זה אינו עוזר לצבע הכהה מתחת לעיניים, אלא רק מטשטש את עומק השקעים למראה אחיד והומוגני.

מהן יתרונות הטיפול?

להזרקת חומצה היאלורונית מתחת לעיניים יתרונות רבים-

 • מדובר בהליך קצר ופשוט, שאינו כואב ואינו פולשני
 • מתקבלת תוצאה מיידית ללא צורך בזמן החלמה,
 • התוצאה המתקבלת יכולה להחזיק מעמד זמן רב- כאמור עד כשנתיים
 • יתרון נוסף הוא שהתהליך הפיך וניתן להמיס את החומצה ההיאלורונית בעזרת חומר מיוחד.

הזרקה במקרה זה מתבצעת בעזרת קנולה (צינורית מתכת קטנה)- מתבצע חור כניסה קטן בלחי ולאחר מכן הזרקת החומר לשקעי העיניים עם שימוש בצינורית קטנה המונעת את הצורך בדקירות מרובות ע"י מחט ובכך מפחיתה את הסיכון לשטפי דם ואת חששות המטופל/ת מדקירות מחט.

בסיום התהליך- שאורך מספר דקות- מתקבלת תוצאה יפה ואחידה, אשר בתוך מספר ימים אף משתפרת, לאחר ירידה בבצקת ו"התיישבות" מוצלחת של החומר במקומו.

האם יש סיכוי לתופעות לוואי?

לטיפול זה יכולות להיות מספר תופעות לוואי, ביניהן שטפי דם, בצקת מקומית ויצירת "גושים" של החומר. בכל מקרה של תופעות לוואי בלתי רצויות אחרי הטיפול יש לפנות לרופא המטפל.

כאמור, טיפול זה יכול להחזיק מעמד זמן רב ולכן טיפולי תחזוקה מבוצעים בהפרשי זמן גדולים. כאשר מורגשת ירידה והעמקה של השקעים, ניתן לחזור לרופא המטפל ולבחון צורך בהזרקה נוספת לאזור. במקרים מתאימים ניתן לשלב טיפול זה עם בוטוקס בצידי העיניים אשר יכול להביא למראה צעיר ורענן אף יותר.      יש לבצע אבחון מסודר ולקבל יעוץ מקצועי טרם ביצוע כל פרוצדורה.

הכל אודות הזרקת בוטוקס

בוטוקס במצח – כל מה שאת צריכות לדעת על הטיפול

{ "@context": "http :// chemaorg", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Que tion", "name": "היכן נהוג להזריק בוטוקוס", "acceptedAn wer": { "@type": "An wer", "text": "נהוג להזריק בוטוקס לאזורים מסוימים בפנים- על פי רוב לשרירי המצח, בין הגבות ומסביב לעיניים לאחר שהחומר המוזרק מתחיל לעבוד, נוצרת הרפיה של השריר המוזרק וכך נמנעת האפשרות להתכווץ ו\"לקמט\" את האזורים בהם פעיל, כך שמתקבל מראה חלק ואחיד יותר של העור" } },{ "@type": "Que tion", "name": "למי מתאים הזרקת בוטוקוס במצח",... להמשך קריאה ❯❯
כללי


ראשית, נפריך טעות נפוצה- בוטוקס הפך לשם נרדף לכלל הטיפולים האסתטיים שמבוצעים באזור הפנים, אך למעשה לא כך הדבר.

בוטוקס, או בשמו המלא- בוטוליניום טוקסין- הוא רעלן המיוצר ע"י החיידק Clostridium botulinum וגורם להרפיה של שרירים. כיום קיימים מספר שמות מסחריים למוצר זה, ביניהם בוטוקס, אך גם דיספורט וקסאומין הם "בוטוקס" לכל דבר ועניין. טיפולים אחרים בפנים מבוצעים עם חומרים כדוגמת חומצה היאלורונית, ושונים באופיים ובמהותם מטיפול בבוטוקס.

היכן נהוג להזריק בוטוקוס?

נהוג להזריק בוטוקס לאזורים מסוימים בפנים- על פי רוב לשרירי המצח, בין הגבות ומסביב לעיניים. לאחר שהחומר המוזרק מתחיל לעבוד, נוצרת הרפיה של השריר המוזרק וכך נמנעת האפשרות להתכווץ ו"לקמט" את האזורים בהם פעיל, כך שמתקבל מראה חלק ואחיד יותר של העור.

למי מתאים הזרקת בוטוקוס במצח?

הזרקת בוטוקס למצח יכולה להתאים לכל מי שמעוניין במצח חלק יותר. בממוצע, הגיל בו מתחילים לבצע טיפולי בוטוקס הינו 35, אך בגילאים צעירים יותר (שנות ה-20) ניתן לבצע טיפול בוטוקס מניעתי, בהפרשי זמן גדולים יותר, שיכול לדחות את הופעת הקמטים לגיל מאוחר יותר ולתרום למראה מצח חלק יותר לאורך זמן.

כמה זמן לוקח הטיפול?

הפרוצדורה עצמה הינה מהירה וקלה ואורכת לא יותר ממספר דקות- כמובן שמבוצעת רק לאחר בדיקה ואבחון מדויק של צרכי המטופל או המטופלת. אין צורך באלחוש! ההזרקה מתבצעת ע"י מחט חדה ודקה ישירות לשריר בנקודה מסוימת והטיפול עובר בזריזות ובחוסר נוחות מינימלי.

מתי מתחילים לראות תוצאות?

לאחר ההזרקה, טיפול הבוטוקס במצח יתחיל להראות תוצאות לאחר כשבוע-10 ימים. כשבועיים לאחר ביצוע הפרוצדורה ניתן להגיע לבדיקת ביקורת על מנת לבחון את התוצאה ולקבוע האם יש צורך בחיזוק השפעת החומר- כתלות במידת פעילות השרירים שהינה אינדיבידואלית ומשתנה בין אדם לאדם.

החומר נשאר פעיל למשך כ-3 חודשים, לאחר מכן יש לבצע טיפול נוסף על מנת לשמר את התוצאה. חשוב לציין כי ככל שהטיפולים מבוצעים בצורה סדירה, כך ניתן לראות ירידה בעומק הקמטים הכללי ומשום כך יש חשיבות לתחזוקה שוטפת ולהקפדה על ביצוע הטיפול.

האם יש סיכוי לתופעות לוואי?

הזרקות בוטוקס נחשבות לטיפול בטוח לחלוטין. יחד עם זאת, קיים סיכוי נמוך מאוד לפיתוח תופעות לוואי אשר ביניהן:

 • שטפי דם
 • כאבי ראש
 • כאב קל ונפיחות סביב אזור ההזרקה
 • תסמינים דמויי שפעת או הרגשה כללית לא טובה.
 • חולשה בשרירים בקרבת מקום ההזרקה.

בכל מקרה של תופעות לוואי בלתי רצויות אחרי הטיפול יש לפנות לרופא המטפל.

כיצד יש להתנהג לאחר הטיפול?

לאחר ביצוע הטיפול ניתן לחזור לפעילות שגרתית ורגילה, אך יש להקפיד להימנע משפשוף האזור המוזרק ב-24 השעות הראשונות. מומלץ להימנע ממצב שכיבה או הורדת הראש למשך כ-4 שעות מזמן ההזרקה, ובנוסף אין לבצע פעילות גופנית ביום ההזרקה.

למי מומלץ להימנע מהטיפול?

אין להזריק בוטוקס לנשים בהריון או נשים מניקות ולאנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות מסוימות. כמו כן, לא מומלץ לבצע הזרקות בוטוקס למי שאלרגי לחלבון שנמצא בחלב פרה. בנוסף, הטיפול אינו מומלץ לסובלים ממחלות עור ולנוטלים באופן קבוע תרופות כמו סטרואידים. יש לשים לב כי הטיפול מבוצע ע"י מנתח פלסטי או רופא אחר המוסמך לביצוע הפרוצדורה.

נקודות חשובות

כאמור, אצל מרבית המטופלים והמטופלות יש לחזור על הפרוצדורה אחת ל3-4 חודשים. חשוב לציין כי ניתן ואף מומלץ לבצע את הפרוצדורה גם לאחר ניתוח פלסטי כדוגמת ניתוח עפעפיים, מתיחת פנים וכיוצ"ב. אזורים נוספים בהם ניתן להזריק בוטוקס כוללים בין השאר את קמטי ההבעה שבין הגבות ("הכועס") והקמטים סביב העיניים, הזרקת בוטוקס לצורך עיצוב והפחתת פעילות הסנטר, להפחתת חשיפת חניכיים מוגברת בחיוך ("גאמי סמייל"), לצמצום פעילות שריר הלעיסה במקרים של חריקת שיניים והידוק לסתות ועוד. כמובן שיש לבצע אבחון מסודר ולקבל יעוץ מקצועי טרם ביצוע כל פרוצדורה.

ניתוח להסרת עודפי עור

ניתוח להסרת עודפי עור

ניתוח עיצוב גוף, מתיחת בטן או הרמת שדיים – כל אלה סוגי הניתוחים המתאימים למטופלים אחרי ירידה מאסיבית במשקל כתוצאה מתזונה וספורט או אחרי ניתוח בריאטרי פעמים רבות, אחרי שאנשים משילים ממשקלם 50 ק"ג ויותר, הם רוצים לחגוג את ההצלחה שלהם, עם זאת, אחרי ירידה כל כך משמעותית, הם הרבה פעמים מתלוננים על קפלי עור רפוי שנשאר כתזכורת על התקופה בה היו בעודף משקל ניתן להיפטר עודפי העור, לעצב את הגוף מחדש ולמצק את העור באזור הידיים, הירכיים, השדיים, הפנים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוח עיצוב גוף, מתיחת בטן או הרמת שדיים – כל אלה סוגי הניתוחים המתאימים למטופלים אחרי ירידה מאסיבית במשקל כתוצאה מתזונה וספורט או אחרי ניתוח בריאטרי

פעמים רבות, אחרי שאנשים משילים ממשקלם 50 ק"ג ויותר, הם רוצים לחגוג את ההצלחה שלהם, עם זאת, אחרי ירידה כל כך משמעותית, הם הרבה פעמים מתלוננים על קפלי עור רפוי שנשאר כתזכורת על התקופה בה היו בעודף משקל.

ניתן להיפטר עודפי העור, לעצב את הגוף מחדש ולמצק את העור באזור הידיים, הירכיים, השדיים, הפנים והבטן באמצעות כמה סוגים של ניתוחים פלסטיים, תלוי בצרכים של המטופל או המטופלת: עיצוב גוף, מתיחת בטן, הרמת ישבן, זרועות ו/או שדיים.

ניתוח עיצוב גוף

ניתוח זה נחשב לאחד הפופולריים בקרב מי שרוצה לשפר את המראה שלהם אחרי ניתוח בריאטרי. בתנאי שהמשקל נשאר יציב, תוצאות הניתוח נשמרות לתקופה ארוכה. 

הרופא המנתח עושה חתך אחד ארוך לרוחב הבטן ומסיר את העור הרפוי. באותו ניתוח הוא גם יכול להדק את העור בישבן, בבטן, במותן, ירכיים פנימיות וחיצוניות והזרועות. ניתוח עיצוב גוף יכול לשנות את המראה שלכם בצורה דרמטית והתוצאות נשמרות לאורך זמן, פרט לאובדן הטונוס הטבעי של העור עם הגיל.

עם זאת, כדאי לזכור שלניתוח עיצוב גוף יש לא מעט סיבוכים ותופעות לוואי, כגון צלקות. חלק מאלה שעברו את הניתוח ממשיכים להתלונן על העור הרפוי וחלק נדרשים לעבור ניתוחי המשך קוסמטיים.

ככל שאינדקס מסת גוף (BMI) שלך גבוה יותר, כך הסיכוי לפתח סיבוכים גבוה יותר. סיבוכים אפשריים כוללים דימום, זיהום, נמק, הצטלקויות יתר ובצקות. חשוב מאד לשוחח עם הרופא המנתח לפני הניתוח ולהבין את הסיכונים והיתרונות של הניתוח. עם את, כדאי לציין שברוב המקרים תוצאות הניתוח מאד משביעות רצון.

מתיחת בטן

פעמים רבות ניתוח מתיחת הבטן הוא חלק מניתוח עיצוב גוף. מתיחת בטן יכולה לסייע להחזיר בטן שטוחה במקרים בהם התזונה, התרגילים והירידה במשקל לא הצליחו. מתיחת בטן שונה משאיבת שומן, עם זאת, לעתים שאיבת שומן היא חלק מניתוח מתיחת הבטן.

בניתוח מתיחת בטן המנתח מבצע חתך גדול בגובה התחתונים לרוחב הבטן. לאחר מכן הוא מטפל בעודפי העור, השומן והרקמות ומהדק את שרירי הבטן המוחלשים. לפעמים המנתח אף יזיז את הטבור כדי שהמיקום יתאים לצורת הבטן החדשה. לעתים נדרש לבצע חתך נוסף כדי להסיר את העור העודף בבטן העליונה. 

אחרי מתיחת בטן נשארות צלקות שמיטשטשות עם הזמן. התוצאה תהיה בטן שטוחה ומהודקת, שיותר מתאימה למבנה גוף רזה.

הרמת שדיים

אם השדיים שלך צונחות ורפויות, הרמת חזה יכולה לסייע להרים אותם ולשנות את הצורה שלהן בהתאם. בניתוח הרמת שדיים הרופא המנתח מסיר את העור העודף וממקם את הפטמה במקום גבוה יותר. לעתים נשים בוחרות להכניס שתלים כדי לתת נפח בקוטב העליון של החזה ולשפר את המראה שלו.

ייתכן ובהמשך יהיה צורך בניתוח נוסף, לדוגמא במקרה של אסימטריה בין השדיים. במצבים כאלה המנתח יכול למקם את הפטמות מחדש.

תהליך התאוששות להחלמה

מאחר ומדובר בניתוח נרחב, גם תקופת ההתאוששות וההחלמה יכולה להימשך מספר שבועות. אחרי הניתוח יידרשו המטופל או המטופל ללבוש במשך תקופה בגד צמוד ומהודק לגוף, שיקל על הגוף לקבל בהדרגה את צורתו החדשה ולמנוע הופעת בצקות וצניחת עור נוספת. על כל הדברים האלה חשוב לדבר עם הרופא עוד לפני הניתוח, כדי להבין את הדרישות המדויקות ופרק זמן במהלכו יהיה צורך להימנע מפעילות רגילה או מהחזרה לעבודה.

מי יכול להיות מועמד טוב לניתוח פלסטי אחרי הירידה במשקל?

כדאי מאד להבין, שניתוח עיצוב גוף והסרת עודפי עור מתאים רק לאנשים שנמצאים במשקל יציב פרק זמן ארוך, הם בריאים, לא מעשנים, בעלי גישה חיובית ותפיסה מציאותית לגבי תוצאות הניתוח. כמו כן, עליהם להיות מחויבים לשמירה על תזונה נבונה וספורט ובאופן כללי לאורח חיים בריא.

כמו כן, הצלחת הניתוח תלויה מאד בגיל של המטופל או המטופלת, הנתונים הגנטיים, מידת החשיפה לשמש, עד כמה המשקל העודף היה מפוזר בצורה מאוזנת בכל חלקי הגוף וגם – מאד חשוב – בגלל ההרגשה הכללית בהתבוננות מראה. הגישה השלילית למראה החיצוני של עצמך לא תשתנה גם אחרי הצרת ההיקפים ועיצוב הגוף מחדש. 

לנשים שמעוניינות להיכנס להריון בהמשך, מומלץ להמתין עם הניתוח להסרת עודפי עור עד סיום תוכנית הילודה. 

ד"ר אברי רווה מתמחה בניתוחי עיצוב גוף ומטפל גם במקרים המורכבים ביותר. בזכות שיטות הניתוח החדשניות שפיתח, סיכויי ההצלחה של ניתוחים כאלה גבוהים במיוחד עם מספר סיבוכים מזערי ביותר.

ניתוח עפעפיים לגברים

שקיות מתחת לעיניים? ניתוח עפעפיים תחתונות זה הפתרון

"השקיות" או השקעים מתחת לעיניים יכולים לגרום למראה עייף, מותש ומבוגר מדי קיימות מגוון סיבות לתופעה זו, שקשורות לגיל, גנטיקה או המבנה האנטומי של הפנים הפתרון בדרך כלל הוא ניתוח העפעפיים התחתונות, במהלכו מסיר הרופא המנתח את עודפי העור והשומן ומהדק את העור הנותר כדי ליצור מראה חלק וצעיר יותר "שקיות מתחת לעיניים", העור הרפוי והמדולדל של העפעפיים התחתונות מקנה לנו מראה עייף ומבוגר יותר מכפי גילנו בלפרופלסטיקה (blepharopla ty), או ניתוח עפעפיים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

"השקיות" או השקעים מתחת לעיניים יכולים לגרום למראה עייף, מותש ומבוגר מדי. קיימות מגוון סיבות לתופעה זו, שקשורות לגיל, גנטיקה או המבנה האנטומי של הפנים. הפתרון בדרך כלל הוא ניתוח העפעפיים התחתונות, במהלכו מסיר הרופא המנתח את עודפי העור והשומן ומהדק את העור הנותר כדי ליצור מראה חלק וצעיר יותר

"שקיות מתחת לעיניים", העור הרפוי והמדולדל של העפעפיים התחתונות מקנה לנו מראה עייף ומבוגר יותר מכפי גילנו. בלפרופלסטיקה (blepharoplasty), או ניתוח עפעפיים תחתונות משפר את המראה על ידי הסרת עודפי העור והשומן באזור והחלקת הקמטים מסביב לעיניים. פעמים רבות משלבים ניתוח עפעפיים תחתונות עם ניתוחים פלסטיים אחרים כגון מתיחת פנים, הרמת גבות או הרמת העפעפיים העליונות.

מה גורם להופעת "השקיות" מתחת לעיניים?

לעתים זה אך ורק עניין של גיל ושל כוח המשיכה, כשרקמות העור מידלדלות ושכבת השומן התת-עורי הופכת לדקה יותר. ניתוח עפעפיים תחתונות עוזר גם במקרים בהם קיימת אסימטריה של העפעפיים, עור מקומט או רפוי או בכלל גנטיקה של נפח מתחת לעיניים בגיל מוקדם. 

מה הגיל שכדאי להתחיל לחשוב על הניתוח?

בדרך כלל הניתוח מתאים לאנשים מעל גיל 35, אבל אם לשקיות מתחת לעיניים יש גורמים גנטיים, מומלץ לשקול על התערבות מוקדמת יותר. כמובן חשוב מאד שהמצב הבריאותי לפני הניתוח יהיה תקין ונעשה תיאום ציפיות מדויק לגבי תוצאות הניתוח.

ניתוח עפעפיים תחתונות יכול בהחלט לשפר את המראה שלכם ואת הביטחון העצמי. עם זאת, התוצאה יכולה להיות לא אידיאלית או לשנות את המראה הפנים. לכן, לפני הניתוח חשוב מאד לשוחח עם הרופא המנתח על מטרות הניתוח ועל הצרכים והדרישות שלכם.

מהלך הניתוח

הרופא המנתח מסיר את העור ואת השומן העודף ומהדק את העור מתחת לעיניים, כדי להעניק לו מראה מתוח וחלק יותר. חשוב לזכור שאיזור העפעף התחתון מכיל גם שרירים שאחראים על סגירת העפעפיים ושל גלגל העיין ולכן הניתוח דורש התייחסות מאד עדינה ומדויקת, כדי לא לגרום נזקים בלתי הפיכים.

ישנן מספר גישות לנתח את העפעפיים התחתונות. בזמן שלמשל, הניתוח של העפעפיים העליונות דורש חתכים ותפרים, את הניתוח של העפעפיים התחתונות ניתן לבצע גם ללא תפרים וללא צלקת נראית, תלוי בטכניקה בה משתמשים. 

בגישה אחת, הרופא המנתח יעשה חתך בתוך העפעף התחתון כדי להסיר שומן וכך החתך יהיה בלתי נראה כלפי חוץ. ניתן להחליק את הקמטים והקמטוטים על ידי טיפול בלייזר או פילינג. בגישה אחרת, החתך מתבצע על פי קו הריסים. דרך החתך הרופא המנתח מסיר את העור ואת השומן העודף ואת רקמת השריר הרפויה. במידה והניתוח כלל גם תפרים, ניתן להסיר אותם אחרי שבוע. החתך מחלים ומתאחה אחרי פרק זמן קצר. במרפאתו של ד"ר אברי רווה משתמשים לפעמים בהזרקת שומן עצמי באזור מתחת לעיניים כדאי לשפר את מראה השקעים והלחי.

לעתים הרופא יכול להמליץ על טיפולי לייזר לעור הפנים אחרי ההחלמה מהניתוח.

למה כדאי לצפות אחרי הניתוח? 

תהליך ההתאוששות וההחלמה

מיד אחרי הניתוח הרופא המנתח ימרח משחה על האזור כדי לשמור על הלחות שלהן ויכסה אותן עם רטיות קרות במשך השהייה בחדר התאוששות. אחרי שיוסרו הרטיות ייתכן ותהיה לכם רגישות לאור וראייה מטושטשת. העיניים ירגישו מיובשות או להיפך, מימיות.

בדרך כלל ניתן לחזור הביתה באותו יום ולכן חשוב לדאוג שיהיה מי שיאסוף אתכם ואפילו יישאר איתכם ללילה הראשון אחרי הניתוח. כדאי לקחת חופשת מחלה מהעבודה ולהגביל את הפעילות הרגילה למשך כמה ימים אחרי הניתוח, עד ההחלמה. אחת מתופעות הלוואי המוכרות אחרי הניתוח היא יובש בעיניים, אבל בדרך כלל היא עוברת מעצמה אחרי שבועיים. אם היובש בעיניים ממשיך יותר זמן, כדאי ליצור קשר עם הרופא.

בנוסף להנחיות המפורטות של הרופא כיצד להתנהל בימים הראשונים אחרי הניתוח, יש להכין בבית את הדברים הבאים: אפונה קפואה, שקיות קירור (עדיף לישון איתן על העיניים בלילה הראשון, כשהראש מורם), פדי גזה קטנים, טיפות עיניים או דמעות מלאכותיות (יש להתייעץ עם הרופא), מגבות נקיות ומשככי כאבים סטנדרטיים. אין להשתמש באדוויל או משכך כאבים שמכיל אספירין, כי זה יכול לגרום לדימום מוגבר.

הבשורה הטובה: הניתוח של העפעפיים התחתונות מצבצע פעם אחת בחיים. על הניתוח של העפעפיים העליונות, לעומת זאת, יש לחזור, במידת הצורך כל 5 עד 7 שנים. לעתים, גם הרמת גבות או מצח תעזור.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

ניתוח עפעפיים תחתונות בטוח לחלוטין, אך כמו בכל ניתוח פלסטי, בנוסף ליובש בעיניים בשבועיים הראשונים אחרי הניתוח, יש סיכוי מזערי להתפתחות תופעות לוואי וסיבוכים הבאים: דימום, זיהום, צבע לא סדיר של העפעפיים, קיפול לא טבעי של העפעפיים, חוסר יכולת לעצום את העיניים במלואן, משיכה של הריסים התחתונים למטה, אובדן ראייה. במידה ואחד מהדברים האלה קרה, יש לדווח מיד לרופא המנתח.

למה חשוב להזריק אצל כירורג פלסטי

ניתוחים פלסטיים – כל מה שאתם צריכים לדעת

אם פעם ניתוחים פלסטיים היו נראים כמשהו מאד נדיר, היום מדובר בתופעה מאד מוכרת שרק ממשיכה לתפוס תאוצה, בזכות השיטות המתקדמות המפותחים על ידי הרופאים בתחום לצד החדשנות הטכנולוגית כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים לנשים ולגברים – במאמר שלפניכם מאמר מאת: ד"ר רווה  תחום הניתוחים הפלסטיים נחשב לתחום פורץ דרך הן בזכות שיטות העבודה המתקדמות שמשתמשות הרבה פעמים בטכנולוגיות חדשניות ביותר באופן כללי, ניתן לחלק את הניתוחים הפלסטיים לשתי... להמשך קריאה ❯❯
כללי

אם פעם ניתוחים פלסטיים היו נראים כמשהו מאד נדיר, היום מדובר בתופעה מאד מוכרת שרק ממשיכה לתפוס תאוצה, בזכות השיטות המתקדמות המפותחים על ידי הרופאים בתחום לצד החדשנות הטכנולוגית. כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים לנשים ולגברים – במאמר שלפניכם

מאמר מאת: ד"ר רווה. 

תחום הניתוחים הפלסטיים נחשב לתחום פורץ דרך הן בזכות שיטות העבודה המתקדמות שמשתמשות הרבה פעמים בטכנולוגיות חדשניות ביותר. באופן כללי, ניתן לחלק את הניתוחים הפלסטיים לשתי קטגוריות: ניתוחי שחזור וניתוחים קוסמטיים. ניתוחי שחזור נועדו לשחזר חלקי גוף או לשפר את התפקוד שלהם וכוללים, לדוגמא, טיפול בכוויות, ניתוחי ידיים וניתוחי פנים וגולגולת. ניתוחים קוסמטיים מתייחסים בעיקר לשיפור במראה של חלקי הגוף השונים.

המילה "פלסטי" מגיע אלינו מיוונית והמשמעות שלה "אומנות הפיסול". בעצם, ניתוחים פלסטיים "מפסלים" מחדש את גוף האדם, בין אם מבחינה פונקציונלית או מבחינה אסתטית. אגב, למרות מעטה החדשנות, הניתוח הפלסטי הראשון נעשה במצרים העתיקה וכלל תיקון האף השבור. גם בהודו וברומא העתיקה עסקו לא מעט בפעולות שחזור – תיקון אוזניים קרועות, למשל – אם כי מבחינה דתית היה אסור לחתוך בבשר אדם. עם זאת, יש עדויות גם לפעולות אסתטיות – שינוי צורת האף וכד'.

מיישור האף הראשון בסוף המאה ה-19 ועד פיסול אף במאה ה-21

כירורגיה פלסטית מודרנית התחילה את דרכה בתחילת המאה ה-19. מנתח גרמני פרסם מקרה בו הוא לקח חתיכת עור מהיד של המטופל והשתיל אותה בכף הרגל. בשנת 1827 נערך ניתוח ראשון לתיקון שפה שסוע וכבר בשנת 1891 רופא אא"ג אמריקאי, ג'ון רו הציג מקרה של יישור אף לאישה צעירה.

תחום הניתוחים הפלסטיים עשה כמה צעדים קדימה בשנים של מלחמת העולם הראשונה והשנייה, עבר לא מעט תהפוכות וקבע לא מעט טרנדים. היום תחום הניתוחים הפלסטיים משלב התערבות כירורגית פולשנית או זעיר פולשנית לצד טיפולים אסתטיים לא פולשניים ונעזר בפיתוחים טכנולוגיים חדשניים.

לדוגמא, רק לפני 20 שנה הדרך היחידה ליישר את האף או להגדיל את החזה הייתה על ידי פעולה פולשנית – גילוח עצם או הכנסת שתל סיליקון. היום ישנן מגוון אפשרויות לא פולשניות: פיסול אף על ידי הזרקות חומצה היאלורונית והגדלת חזה על ידי הזרקת שומן עצמי.

ניתוחים פלסטיים בישראל

בישראל בדרך כלל מותר לעבור ניתוחים פלסטיים מגיל 16 (עד גיל 18 נדרש להציג אישור ההורים): בדרך כלל בגיל הזה מדובר בניתוחים לשיפור מראה כגון ניתוח אף, הצמדת אוזניים או אפילו הגדלה או הקטנת חזה. ההמלצה היא, כמובן, להמתין עד שעצמות השלד והרקמות יתעצבו לצורתם ולגודל הסופיים. עם זאת, קיימים מקרים חריגים בהם ניתן לבצע ניתוח פלסטי גם בגילאים צעירים יותר, אך אלה לרוב יהיו ניתוחי שחזור ולא ניתוחים מטעמים אסתטיים. לדוגמא, ניתוח שפה שסוע ניתן לבצע כבר בגיל שנה וחצי, במטרה לשפר לא רק את המראה אלא גם את היכולות התפקודיות.

מהם הניתוחים הפלסטיים הנפוצים בישראל? 

בין הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בישראל ניתן למצוא ניתוחים הבאים:

 1. ישור או הקטנה של אף
 2. הגדלה, הקטנה, הרמה או השילוב ביניהן של החזה אצל נשים, גינקומסטיה (הקטנת חזה) אצל גברים. בקטגוריה זו נכללים גם ניתוחי הסרה מניעתית ושחזור אצל נשים שנמצאות בקבוצת סיכון לחלות בסרטן שד
 3.  מתיחת בטן והסרת עודפי עור
 4. מתיחת פנים על צורותיה השונות, כולל מיני-פייס ליפט
 5. ניתוח הרמת עפעפיים

לעתים קרובות בוחרים ישראלים לעבור ניתוח שמשלב מספר אזורים בו זמנית, למשל mommy makeover – ניתוח פופולרי בקרבת נשים שסיימו את הילודה ומעוניינות לשפר את צורת החזה, למתוח את הבטן ולהסיר עודפי עור כדי לחזור לגזרה קודמת. בשנים האחרונות יותר ויותר גברים פונים לכירורגיה פלסטית כדי לשנות את המראה שלהם מטעמים אסתטיים.

אל תתפשרו על המנתח הפלסטי

ד"ר אברי רווה נחשב לאחד המנתחים הפלסטיים המובילים בישראל ובעולם. ד"ר רווה מתמחה בסוגי הניתוחים השונים, ביניהם מתיחות פנים. הוא פיתח שיטה חדשה של מיקרו-ליפט, שעל ידי התערבות מינימלית מאפשר להגיע לתוצאה של מתיחת פנים ולשמור על המראה הצעיר והטבעי לאורך זמן. לד"ר רווה שיתופי פעולה רבים בארץ ובעולם: פורטוגל, ארה"ב ומדינות נוספות. הוא מרצה בכנסים מקצועיים, מלמד ומדריך רופאים וגם מסייע במקרים בהם הניתוח הסתבך ולא הגיע לתוצאה הרצויה.

ניתוח להסרת עודפי עור

ניתוח להסרת עודפי עור

ירדתם במשקל קילוגרמים רבים מזל טוב! מדובר בהישג בהחלט מרשים! הבעיה היא שהרבה פעמים בעקבות הירידה במשקל, העור הופך להיות רפוי, עם קפלים ופוגע במראה החיצוני ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור מאפשר לעצב את הגוף מחדש באזור הבטן, הירכיים, הידיים, החזה, הישבן ואפילו הפנים קיימים מספר סוגים של ניתוחים קוסמטיים שיכולים לסייע לכם לחזור לגזרה: ניתוח עיצוב גוף, ניתוח מתיחת הבטן, ניתוח הרמת חזה וכמובן גם ניתוחים של הסרת עודפי עור מהידיים, הירכיים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי עיצוב הגוף

ירדתם במשקל קילוגרמים רבים? מזל טוב! מדובר בהישג בהחלט מרשים! הבעיה היא שהרבה פעמים בעקבות הירידה במשקל, העור הופך להיות רפוי, עם קפלים ופוגע במראה החיצוני. ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור מאפשר לעצב את הגוף מחדש באזור הבטן, הירכיים, הידיים, החזה, הישבן ואפילו הפנים.

קיימים מספר סוגים של ניתוחים קוסמטיים שיכולים לסייע לכם לחזור לגזרה: ניתוח עיצוב גוף, ניתוח מתיחת הבטן, ניתוח הרמת חזה וכמובן גם ניתוחים של הסרת עודפי עור מהידיים, הירכיים והישבן.

ניתוח עיצוב גוף

אחד הניתוחים הפופולריים לאחר ירידה מאסיבית במשקל. אם תשמרו על המשקל אחרי הניתוח, התוצאה שלו תישמר לאורך זמן.

ניתוח עיצוב גוף יכול לשנות את המראה שלכם.
התוצאות קבועות כמובן, אם לא ניקח בחשבון את תהליך ההתבגרות, שגורם לעור לאבד מגמישותו בגלל הגיל. עם זאת, חשוב לזכור כי קיימים גם סיכונים מסוימים. ככל שאינדקס מסת הגוף (BMI) שלכם גבוה יותר, כך יש יותר סיכון לפתח סיבוכים: דימום, זיהום, צלקות, או הצטברות נוזלים ברקמות. לכן, חשוב מאד להקפיד על ההנחיות הרפואיות לפני ואחרי הניתוח – למען מזעור הסיכונים וגם הקלה על תהליך ההחלמה.

ההכנה לניתוח עיצוב גוף והסרת עודפי העור תלויה במספר גורמים: למשל, האם אחרי שירדו במשקל, המטופלת או המטופל מצליחים לשמור על משקל יציב לאורך זמן. כמו כן, צריך לקחת בחשבון את המצב הבריאותי הכללי. לפני ניתוח לעיצוב גוף חשוב מאד להפסיק לעשן, מה שלא תמיד קל לאנשים, אך חשוב להבין שזה חלק מהמחויבות הכללית שלכם לגבי שינוי משמעותי באורח חיים, הכולל תזונה נבונה, אימוני כושר באופן קבוע וכמובן גישה חיובית ותפיסה מציאותית לגבי תוצאות הניתוח.

במהלך הניתוח יסיר הרופא המנתח את העור העודף והמדולדל, ירים ויהדק אותו כדי שיתאים לגזרה החדשה. לעתים קרובות כחלק מניתוח עיצוב גוף נעשית גם שאיבת שומן עודף. תלוי בדרישות וצורכי המטופלת או המטופל וכמובן בשיקול דעת של רופא עצמו.

התאוששות אחרי ניתוח עיצוב גוף

ההתאוששות וההחלמה תלויות באופן ישיר מכמות העור העודף שהוסר. פעמים רבות ניתן להשתחרר הביתה כבר באותו יום ובמקרים מסוימים נדרש אשפוז קצר. הרופא המנתח יכול להחליט על שימוש בצינורות ניקוז זמניות בשבוע-שבועיים ראשונים כדי להקל על הבצקות כתוצאה מהפרוצדורה. כמו כן, בכמה ימים הראשונים עלולה להיות תחושת חוסר נוחות.

אסור להרים חפצים כבדים, להתאמן או לעסוק בעבודה פיזית בערך שישה שבועות עד חודשיים. יש להגיע למפגשי ביקורת תקופתיים במרפאה כדי לבחון את התקדמות ההחלמה ולקבל הוראות טיפול מעודכנות.
זכרו, הצלחת הניתוח תלוי בבחירה נבונה של הרופא המנתח, אך יותר מכל, בהתנהלות ובנכונות של המטופל או המטופלת לקחת חלק פעיל ומשמעותי בתהליך.

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת 1 למי מתאים ניתוח מתיחת פנים מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים:... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל. עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה. בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת.

1. למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים: אם ברצונך להחזיר את מסגרת הפנים לקווים ישרים וגבולות ברורים, אם ירדת במשקל וכתוצאה מכך הפנים והצוואר "התרוקנו" או נפלו. כמו כן, אם בעבר כבר עשית ניתוח מתיחה וישנה נפילה חוזרת, או אם ניסית אלטרנטיבות לניתוח והתוצאות לא היו משביעות רצון.

2. מהן התוויות נגד ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח לא מתאים לאנשים מעשנים, אנשים שנוטלים מדללי דם או בעלי הפרעה בקרישת דם. כמו כן, לא מומלץ לעשות ניתוח מתיחת פנים במידה ותיאום הציפיות שלו מהתוצאות לא מדויק.

3. חשוב מאד לטפל באיכות עור הפנים לפני הניתוח

ככל שאיכות עור הפנים שלך טובה יותר, כך התוצאה של הניתוח תהיה מוצלחת וטבעית יותר. ניתן לטפל באיכות העור במכשור רפואי ייעודי או פילינג כהכנה לניתוח. חשוב להבין כי מדובר בתהליך שיכול להימשך כמה שבועות או אפילו חודשים, אך כדאי לא לדלג עליו אם המטרה היא – פנים רעננות וצעירות יותר עם הבעות טבעיות.

4. ייתכן ואחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים

עם הגיל, הנפחים של הפנים שלנו מצטמצמים הן בשל האטרופיה של רקמת השומן והן בשל נסיגה גרמית של מבנה הגולגולת, לכן, פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים על ידי חומצה היאלורונית, הידרוקסיפיטאט או הזרקת שומן עצמי.

5. ניתוח מתיחת פנים שמבוצע בשיטה ייחודית של ד"ר רווה ישמור על הבעות הפנים הטבעיות שלך

העידן בו כתוצאה מניתוח מתיחה הפנים היו נראות "קפואות" או בעלות הבעה "מופתעת" תם ככל שהתפתחו שיטות עבודה וטכנולוגיות חדשות. הצלחת הניתוח תלויה בדרך כלל בחותם האישי שמשאיר הרופא המנתח. טכניקות מעורבות שפיתח ד"ר רווה מאפשרות לפנים שלך להתרענן ולשמור על הבעות טבעיות, כדי לגרום לך להיראות גרסה צעירה יותר של עצמך.

6. אחרי הניתוח ישנה תקופת החלמה

ניתוח מתיחת פנים בשיטה של ד"ר רווה או בשמו האחר "מיני ליפט" דורש תקופת החלמה של שבועיים וחצי במהלכה תרד הנפיחות ושטפי הדם ייעלמו. שבוע אחרי הניתוח יש להגיע לביקורת אצל ד"ר רווה כדי לבדוק שאין זיהום וההחלמה ממשיכה כצפוי. את התוצאה הסופית של הניתוח ניתן לראות אחרי כחצי שנה.

7. כבר בחודש הראשון אחרי הניתוח ניתן לחזור בהדרגה לשגרת הכושר

אף על פי שבימים הראשונים אחרי הניתוח מומלץ מאד להיות במנוחה ולא להתאמץ, כבר אחרי שבוע ניתן לחזור להליכות נמרצות ואחרי כשלושה שבועות – לאימוני ריצה ו/או חדר כושר.

8. ניתוח מתיחת פנים מספק לך פתרון משולב למראה צעיר ורענן יותר

להבדיל מטיפולים אסתטיים זעיר-פולשניים המספקים לרוב פתרון נקודתי לאזורים שונים בפנים או בצוואר, ניתוח מתיחה נותן לך מענה הוליסטי המטפל בכל אזור הפנים והצוואר בו-זמנית. כמו כן, פעמים רבות משלבים את הניתוח עם הרמת גבות או הרמת עפעפיים.

9. התוצאה של ניתוח מתיחת פנים נשארת לשנים

שעה שהזרקות מילוי ובוטוקס דורשות שגרת טיפוח ותחזוקה די אינטנסיבית, פעם בכמה חודשים, ניתוח מתיחת פנים משאיר את המראה שלך רענן וצעיר יותר במשך תקופה הרבה יותר ארוכה.

10. לעתים יש צורך לחזור על מתיחת פנים

את ניתוח מתיחת הפנים או "מיני ליפט" ניתן לבצע מספר פעמים במהלך החיים, במידת הצורך, אם אחרי מספר שנים התוצאות כבר נראות פחות לעין. אין שום חשש בפגיעה בעור הפנים או ברקמות התת-עוריות.

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו הימים הראשונים אחרי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה. לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות.

סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית. לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו.

הימים הראשונים אחרי הניתוח

ובכן, אחרי שהניתוח עבר בהצלחה, החתכים נתפרו על ידי ד"ר רווה בתפרים מוסתרים שנספגים. בנוסף, כדי לוודא שאין דימום באזור הניתוח, רגע לפני המעבר לחדר ההתאוששות, מוחדרים למקום שני נקזים.

השהיה בחדר ההתאוששות נמשכת כשעה, את הלילה לרוב מעבירים באשפוז במרכז הרפואי בו התקיים הניתוח. ביום למחרת מסירים את הנקזים ונותן הוראות מפורטות לטיפול באזור הניתוח, הצלקות ולמה לצפות בשבוע הקרוב.

בצקות ושטפי דם מופיעים בדרך כלל יום אחרי הניתוח. ניתן להתרחץ כרגיל ב-24 שעות לאחר הניתוח ולשטוף את המקום במים וסבון, ללא שום חשש. על התפרים מומלץ למרוח משחת אנטיביוטיקה שאת המרשם אליה מקבלים מהרופא המנתח.

הבצקות ושטפי דם ייעלמו בהדרגה, בדרך כלל אחרי שבוע עד עשרה ימים כל המטופלות חוזרות לתפקוד מלא, כולל יציאה מהבית, הליכות ופעולות יום-יומיות פשוטות. לצד זה, במהלך החודש הראשון אחרי הניתוח אסור לבצע פעילות גופנית מאומצת, להרים משאות כבדים. כמובן לאורך כל תקופת ההחלמה יש להישמע להוראות הרופא המנתח. עיסוי לימפטי אצל קוסמטיקאית מוסמכת יקל מאד על הבצקות.

מפגשי מעקב וביקורת במרפאה

כשבוע אחרי הניתוח את מוזמנת לביקורת אצל ד"ר רווה, כדי לראות שהצלקות מחלימות כמו שצריך ואין תסמינים חריגים כלשהם. אחרי 3 שבועות, בפגישת ביקורת נוספת יוסרו חלק מהתפרים החיצוניים והרופא יאשר לך לחזור לפעילות מאומצת. בשלב זה כבר ניתן לראות את התוצאות הראשונות של הניתוח. ביקורות נוספות מתוכננות לעוד חודשיים, חצי שנה אחרי הניתוח ושנה אחריו. כמובן, במידת הצורך, את מוזמנת להגיע לייעוץ או ליצור קשר עם ד"ר רווה.

תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להתלוות בכאבים. במקרה זה מומלץ לקחת אופטלגין נוזלי או לבקש מרשם למשכך כאבים חזק יותר. לא פחות חשוב לשים לב למצבך הנפשי: לעתים ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להיות כרוכה בירידה במצב רוח ובתחושת חרדה.

לפעמים ייתכנו סיבוכים אחרי הניתוח – אין זה אומר שהניתוח הסתבך

נושא חשוב מאד, שכדאי לדעת עליו בטרם קיבלת את ההחלטה הסופית: כמו בכל ניתוח אחר, אחרי ניתוח מתיחת הפנים יכולים להתרחש סיבוכים. אין הסבוכים מעידים על כך שהניתוח נכשל.

בין הסיבוכים האפשריים ייתכנו דימום, זיהום, הצטלקות רקמות בולטת, אי-סימטריה, נמק או פתיחת תפרים. בכל מקרה כזה אין להמתין לפגישת הביקורת, אלא יש ליצור קשר עם ד"ר אברי רווה להתייעצות.

פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים נעלמת תחושה באזורי הפנים השונים או הפרעות אחרות, כגון צניחה של גבה או פגיעה בחיוך. תופעה זו קשורה להחלמה של רקמת העצב ובדרך כלל נעלמת לחלוטין תוך 3 חודשים.

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט" עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט".

עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה. ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור.

להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות

במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים אסתטיים המחדשים את העור ומזרזים את חילוף החומרים. טיפולים אלה נעשים על ידי מכשור רפואי או פילינג ויכולים לקחת מספר שבועות או אפילו חודשים, אבל למען התוצאה הטובה כדאי להמתין ולהתאזר בסבלנות.

אגב, נקדים ונאמר, שאם החלטת לתזמן את ניתוח מתיחת הפנים לקראת אירוע חשוב, מומלץ לבצע אותו לפחות חודשיים לפני התאריך המיועד, כך תיראי במיטבך.

לפני ניתוח מתיחת פנים בקליניקה של ד"ר רווה מצפות לך לפחות שתי פגישות ייעוץ על מנת לתאם את הציפיות ולעבור על הבדיקות הרפואיות ההכרחיות כדי לוודא שמצבך הבריאותי מאפשר זאת.

ההכנות האחרונות ותכנון תהליך ההחלמה

כשבוע לפני הניתוח ד"ר רווה ממליץ ליטול כדורי ארניקה, הידועים ביכולתם להפחית בצקות ולהאיץ החלמה. זה יאפשר לך להתאושש במהרה עם שטפי דם ובצקות מעטים. במידה ואת צובעת את שיערך, כדאי לתזמן את הצביעה לכמה שיותר קרוב לניתוח, כי במהלך החודש הראשון אחריו חל איסור על צביעת שיער.

אם את נוטלת כדורים מדללי דם, יש להפסיק את נטילתם כשבועיים-שלושה לפני הניתוח, בהתאם להנחיית הרופאה המנתח. שמונה שעות לפני הניתוח מתחיל הצום. בבוקר הניתוח מגיעים למרכז הרפואי כדי לעבור בדיקות אחרונות: בדיקת מדדים, הבדיקה של הרופא המרדים ובדיקה נוספת של ד"ר רווה.

יום הניתוח

ממש לפני הניתוח ד"ר רווה מבצע את הסימונים על העור. שלב זה קריטי כי במהלך הניתוח המטופלת נמצאת בשכיבה ולא ניתן להתרשם ממבנה הפנים בצורה מדויקת. ד"ר רווה מסמן את האזורים השקועים שזקוקים לניפוח ואת אזורי העור העודף שיש להסיר (במידה ויש כזה).

ניתוח למתיחת פנים נמשך כשלוש וחצי שעות. בתחילת הניתוח תינתן לך אנטיביוטיקה לוורדי, כמניעה לזיהום. כמו כן, במהלך הניתוח יורקו לאזור הפנים חומרים שונים מפחיתי כאב בזמן ההחלמה, תתבצע שאיבת שומן מהאזורים השונים שנקבעו מראש. במידה ויש צורך למלא אזורים מסוימים בשומן עצמי, נשאבת כמות שומן קטנה מאזור הבטן.

החתכים במהלך ניתוח מתיחת הפנים מבוצעים מקומות נסתרים, בקו השיער וכקונטור הטבעי של איברי הפנים, כדי שבסופו של דבר לא יהיה ניתן לראות או לזהות אותם.

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70 בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת. ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70.

בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות

עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם התעוותו לחלוטין אחרי המתיחה המוגזמת. אף אחת לא רצתה להישאר לנצח עם הבעה "מופתעת" פנים קפואות ללא מימיקה. בדיוק אז התחיל עידן הטיפולים האסתטיים הרפואיים – הזרקות בוטוקס ומילוי, שהציעו חלופה זעיר-פולשנית ותוצאה כמעט מידית. היום ניתוחי מתיחת פנים זוכים לעדנה מחודשת בזכות שיטות עבודה חדשות שפותחו על ידי רופאים מובילים. בקליניקה שלו, למשל, ד"ר רווה משתמש בטכניקות משולבות שלוקחות בחשבון לא רק את שכבת העור עליונה אלא גם הרקמות התת-עוריות. כשממקמים כל שכבה במקומה הטבעי, נשמרת המימיקה וגם הפנים עצמן נראות טבעיות ורעננות. קשה לומר אפילו שמישהי מולך עשתה ניתוח מיני-ליפט או מתיחת פנים.

ניתוח אחד משיג שלוש מטרות

פעמים רבות הזרקות משפיעות על המראה שלנו רק באזורים "בעייתיים" – מצח, עצמות לחיים, קו הלסת או הרקות. בניתוח מתיחת פנים העבודה מתבצעת על כל מתאר הפנים והצוואר, מה שמאפשר ליצור מראה כללי הומוגני צעיר ורענן יותר.

תקופת החלמה מהניתוח קצרה יותר מפעם

פעם, כדי להחלים אחרי ניתוח מתיחת הפנים נדרשו חודשים וגם אחרי שעבר זמן, התוצאות הרבה פעמים לא היו משביעות רצון. היום, בזכות השימוש בטכניקות חדשניות, אחרי כשבועיים וחצי כבר ניתן לחזור לחיים הרגילים אחרי שתרד הנפיחות הכללית וייעלמו שטפי דם. גם העובדה שאת התוצאה הסופית רואים רק אחרי כחצי שנה, לא ממש מפריעה, כי בסופו של דבר, גם אם יהיה צורך במתיחת פנים חוזרת, הוא יתעורר אחרי שנים או אפילו עשור.

תוצאת הניתוח נשמרת יותר זמן והוא גם בטוח יותר

אז למה לא בכל זאת טיפולים אסתטיים? אכן, כבודם של בוטוקס, דיספורט ותכשירי חומצה היאלורונית במקומם מונח, אבל אי אפשר להשוות בין תוצאת ניתוח המתיחה  שנשמר לפעמים יותר מעשור לבין הזרקות חוזרות פעם בכמה חודשים. בנוסף ניתוח פועל בעיקר על איזור השליש התחתון של הפנים: קו הלסת והצוואר. אלו איזורים שהזרקות כלל אינן מציעות פתרון לבעיה שמוצגת.

שימי לב, המידע שמוצג בכתבה אינו מחליף ייעוץ רפואי פרטני ושיחת תיאום ציפיות לקראת הניתוח.