טיפולי פנים

פיסול פנים

החיוניות הגמישה של העור, הנפח העסיסי הזה בפנים – לא סתם אומרים על הנעורים שהם מתבזבזים על אנשים צעירים. החל משנות השלושים הולכים ונרשמים בפנינו קמטי הבעה, מרקם העור מתדלדל, ומה לעשות, כוחה של הגרביטציה ניכר גם בפנים היפות והמטופחות ביותר.
פיסול פנים, כשמו כן הוא – אמנות תצורת הפנים. ההליך מתבצע ללא מעורבות כירורגית, ובעזרת חומרי הזרקה בלבד. לשם ביצועו אין צורך באמצעי אלחוש או בהרדמה כלשהי. זהו הליך קצר (15-30 דקות) ואינו כרוך בזמן החלמה.

ההזרקות הפכו למוצר צריכה ממש, ובכל מקום כבר מציעים לי את זה. בסופו של דבר, מה שאני מסבירה גם לחברות שלי, שרק מנתח פלסטי
(עם דגש על דוקטור רווה כמובן
) הוא זה שמבין באמת במבנה הפנים
וידע להתאים הכי נכון את החומרים
(א', 45, רמת גן)

מטרתו היא שיחזור הטופוגרפיה המקורית של פני המטופלת: מילוי השקעים והשבת הנפח, העלמת הקמטים וטשטוש חריצי ההבעה, עיצוב קווי המתאר וחידוש גמישותו הרעננה של מרקם העור – וכל זאת בריכוזים עדינים ובמינון מושכל לצורך השגת מראה רך וטבעי.
ההליך מתבצע באמצעות רפרטואר של חומרי הזרקה – כולם מהחדישים והאיכותיים ביותר בנמצא כיום: חומצה היאלורונית, חלבון בוטולינום טוקסין ורדיאס (חומר מילוי על בסיס סידן).
הערה חשובה: כדאי לזכור שכמו בכל תחום אחר, ובוודאי בתחום הרפואה, מומחיות היא הפרמטר העליון. ד"ר אברי רווה הוא פלסטיקאי וכירורג בעל ניסיון עשיר המבצע מגוון של ניתוחים אסתטיים מדי יום. כדי לאמוד נכון את מבנה פניך ואת הפרופורציות הנכונות להן, כדי להקנות לפניך את החן וההרמוניה הטבעיים אותם את מבקשת, מומלץ להפקיד אותן בידיו של אמן מומחה.

כל מה שעליך לדעת על הזרקת חומצה היאלורונית

מדובר ברכיב אורגני המצוי בגוף האדם – לכן קליטתו בגוף מהירה ובסופה נטמע בו באופן מלא.
במידה התוצאה אינה משביעת רצון, ניתן לערוך בה תיקונים בעזרת אנזים ייחודי שמפרק את החומצה.
אין כמוה בהענקת מראה טבעי. התוצאה מיידית ותוכלי להיווכח בה כבר בשהותך במרפאה.
תוקף התוצאות נשמר במשך 12 חודשים. אם צפוי לך אירוע משמעותי (בשעה טובה!) מומלץ להקדים ולבצע את ההליך כחודש קודם לכן.

השימושים האידיאליים להזרקת חומצה היאלורונית

 • מילוי לחיים שקועות והרמה מחדש של עצם הלחי.
 • העלמת קמטים בצדי הפה, בין האף והשפתיים.
 • עיבוי שפתיים חסרות נפח או א-סימטריות.
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים.
 • העלמת גומה בסנטר
 • פיסול אף

כיצד מתבצע ההליך

הרכב החומצה מכיל בתוכו גם חומר הרדמה, כך שלא צפויה תגובת כאב מלבד דקירה קטנה. מחט עדינה מוחדרת לתוך הרקמה התת-עורית וממלאת את האזור נקודתית. גם לצורך מילוי נפחים ולפיזור בשטח נרחב יותר, משמש רק פתח החדרה אחד, מבעדו מחדירים צינורית דקה (קנולות) בעלות ראש קהה ומעוגל.

תופעות לוואי

עקצוצים או אדמומית ייתכנו בעקבות ההזרקה אך אלה ייעלמו כעבור כמה שעות. בתום הטיפול מומלץ להצמיד קוביית קרח לאזור המוזרק כדי למנוע נפיחות והיתכנות של שטפי דם. הרחצה מותרת עוד באותו יום, כך גם השימוש באמצעי איפור. מוטב להימנע מחשיפה לשמש ביום למחרת. תגובה אלרגית עלולה להתפתח רק במקרים נדירים ביותר.

כל מה שעליך לדעת על הזרקת חלבון טוקסין

תכשיר הבוטולינום טוקסין זכה לפופולאריות אדירה הודות לאפקטיביות הניצחת שלו בהחלקת קמטי הבעה. הוא מעלים את קמטי הצחוק מצדי העיניים, מוחק את קווי החשיבה לרוחב המצח, ואפילו את העיקש והנודע לשמצה מכולם, אותו חריץ כועס בין הגבות – הבוטולינום טוקסין מחליק כלא היה.
למעשה, הזרקת הבוטולינום טוקסין כלל אינה מיועדת לרקמת העור, אלא לשיתוק פעולת השריר. חלבון בוטולינום טוקסין ("רעלן") שחוסם את האות החשמלי המקשר בין העצבים ובין השריר: בכך שהוא מנטרל את פעולת השריר ומונע ממנו מלהתכווץ, נאלץ גם עור הפנים להתרפות ובכך מושגת החלקת הקמטים.
את התוצאה לא ניתן לראות מיד, אלא רק כעבור שבוע או עשרה ימים. גם אחריהם יוסיף מרקם העור וישתפר.
תוקף התוצאות נשמר כארבעה חודשים.

השימושים האידיאליים להזרקת בוטולינום טוקסין

 • הרמת המצח והחלקת קמטי ההבעה בצדי הרקות ובין הגבות
 • נטיית צדי השפתיים כלפי מטה ("מראה פנים עצוב")
 • העלמת קמטי הצוואר האורכיים
 • סנטר מקומט ומקפצץ
 • לחיים תחתונות מעובות
 • טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים, ובבתי השחי
 • טיפול במיגרנות (הזרקה לקרקפת ולצוואר)

כיצד מתבצע ההליך

הזרקת בוטולינום טוקסין מתבצעת במחט עדינה, דקה להפליא, המוחדרת במספר נקודות (10-3 דקירות) באזור המטופל. מלבד צריבה קלה, הטיפול אינו כרוך בכאב. הוא מתבצע בשכיבה, ואורכו כרבע שעה לכל היותר. בסופו תתבקשי לנוח עוד כמה דקות, ולהצמיד שקיק קרח לאזור המטופל בכדי למנוע היווצרות של שטף דם. בליטות קלות, אם תחושי בהן על פני העור, יתפוגגו תוך זמן קצר.

תופעות לוואי

ייתכן כאב ראש קל ביום הטיפול.
הטיפול אינו מתאים לנשים הרות.

כל מה שעליך לדעת על הזרקת רדיאס (חומר מילוי על בסיס סידן)

לחיים שקועות? קמטים עמוקים במיוחד? צורך תמידי להרים את הפנים כלפי מעלה? אם השבת "כן" על לפחות אחת השאלות הללו, את מועמדת טבעית להזרקת חומר מילוי על בסיס סידן.
הרדיאס (קלציום הידרואפטיט) הוא חומר מילוי סמיך יותר מהחומצה ההאילורונית, ולכן אידיאלי להזרקה בקמטים החרושים לעומק רב יותר ומומלץ לבעלי עור עבה (גברים, למשל).
לרדיאס יתרון נוסף: התוצאה עמידה לטווח זמן ארוך יותר. אם האפקט של הזרקת חומצה האילורונית נשמר למשך כשנה, ניכרות התוצאות של הזרקת רדיאס גם כעבור שנתיים.
ועוד יתרון אחד: הסידן ברדיאס מעודד את העור לייצר קולאגן (החלבון השומר על גמישות העור).

כיצד מתבצע ההליך

בדומה להזרקת חומצה האילורונית, גם הזרקת הרדיאס מכילה רכיב מרדים (לידוקאין) ומעבר לדקירה הראשונית, ההליך אינה כרוכה בכאב. גם כאן נעשה שימוש במבט דקיקה להזרקה נקודתית, ולצורך מילוי נפחים באזורים נרחבים יותר, מבוצעת ההזרקה במחטים מעוגלות בקצותיהן (קנולות).

תופעות לוואי

ייתכנו נפיחות קלה ואדמומית בנקודות ההזרקה. במידה ומופיעים כתמים כחולים (שטפי דם) הם יחלפו כעבור כמה ימים.