5 מקרים שניתן להזריק בוטוקס בילדים

5 מקרים שניתן להזריק בוטוקס בילדים

מאת ד"ר אברי רווה,
mako • 26.05.2020

במקרה של פזילה

"לעתים פזילה נובעת מכיוון לא נכון של שרירי העיניים. ניתן 'לאפס' ולסדר את הכיוון של השריר בעזרת הזרקת בוטוקס", מסביר ד"ר אברי רווה, מומחה לכירורגיה פלסטית. הליך זה ניתן לביצוע לאחר גיל שנה.

במקרה של הזעת יתר

"ילדים הסובלים מהזעת יתר בידיים, ברמה כזו שהם שלא מצליחים להחזיק צעצועים מבלי שיחליקו מידיהם או מתקשים לאחוז בעפרון, יכולים להיעזר בטיפול בוטוקס שמסייע בהעלמת ההזעה ומחזיק לחצי שנה. ניתן לבצע את הטיפול לאחר גיל שנה, אבל לא הייתי מבצע זאת לפני גיל 5 לפחות", מסביר רווה.

במקרה של "טיקים" בפנים

"מרבית הטיקים (תנועות פתאומיות, קצרות, בלתי רצוניות וחסרות מטרה) בקרב ילדים חולפים בשלב כזה או אחר, אבל יש כאלו שנשארים כתוצאה מהפרעה נוירולוגית, כמו בתסמונת טורט. הזרקת בוטוקס משתקת את השריר של הטיקים למשך חצי שנה. טיפול זה ניתן לבצע לאחר גיל שנה, אך לא הייתי ממליץ לבצע לפני כיתה א'".

במקרה של שיתוק של חצי פנים

"במקרים בהם ילד נולד עם שיתוק בעצב הפנים, בחצי אחד, ניתן 'לאזן' את הצד התקין. בוטוקס כאמור משתק את השרירים ולמעשה מעניק סימטריה, כמובן במקביל לטיפול דפינטיבי שמטפל ישירות בשיתוק עצמו. טיפול זה ניתן לבצע לאחר גיל שנה, אך מומלץ להמתין לגיל גן לפחות, כשהילד נחשף יותר חברתית".

במקרה של ספסטיות (קישיון שריר)

"בפגיעות נוירולוגיות מסויימות בהן השריר פועל ביתר וגורם לכיווץ מוגבר ולא תקין, ניתן לתקן/להחליש את השריר בעזרת בוטוקס ובכך להקל על התסמין. הטיפול ניתן לביצוע בגיל הרך", מסכם רווה.

מעוניינת במידע נוסף?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
    טיפולים נוספים