גאמי סמייל: החיוך החדש שלי

גאמי סמייל: החיוך החדש שלי

על גופתי, נסיינית ערוץ הנשים,
mako • 09.10.2018

בכל בוקר התעוררתי נרגשת רק כדי לגלות שדבר לא קרה. שבוע חלף ואני נותרתי עם אותו חיוך "גדול מהחיים". אבל אז הרופא הראה לי את התמונה שצילמנו לפני

אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים. קצת מצחיק לומר את זה בהקשר של הניסוי הבא, אבל אולי זה בעצם הכי מדויק שיש: מאז ומתמיד אהבתי לצחוק. צחוק מתגלגל כזה. כשאני לא צוחקת, אני לרוב מחייכת (על כך יעידו קמטי ההבעה המפוארים והמוגזמים לצד העיניים), אבל יש רק בעיה אחת: החיוך שלי, איך לומר, הוא פחות הפוסטר-בוי של החיוכים, בלשון המעטה. חניכיים בולטות יתר על המידה, א-סימטרי בעליל, ולא חינני במיוחד.

שנים רבות נושא החיוך הטריד וערער אותי. הסתרתי את החיוך עם היד, נמנעתי מלחייך בתמונות והתהלכתי בתחושה שכולם מסתכלים רק על זה. בדקתי את שיטות הטיפול בשוק, ומצאתי שיש ניתוח חניכיים, יישור שיניים, ניתוח לסתות, הסרת רקמת חניכיים – כולם טיפולים אורתודנטיים שמבטיחים תוצאה מדהימה אבל הדרך ליעד היא ארוכה, כואבת ויקרה להחריד. עם השנים, אחרי שזנחתי את תכנית ניתוח החניכיים מפאת מחיר, זמן וחרדת סכינים, למדתי להשלים עם המצב: זה מה יש, זאת אני. מסתבר שהגיל כן עושה עמנו חסד.

אבל לאחרונה שמעתי על טיפול הבוטוקס והחלטתי שהוא שווה ניסיון: הוא מהיר, נטול כאב ומבטיח תוצאה שנשמרת לארבעה חודשים. כסקפטית ופחדנית, זה נשמע לי כמו משהו להמר עליו. מקסימום ארבעה חודשים אתהלך עם פוקר פייס, ואפסיק לצחוק מכל שטות. לא רעיון כזה רע.

חיוך בנינוחות עדינה

טיפול הבוטוקס נקרא gummy smile, כאשר מדובר כאמור בחיוך שחושף יותר מדי חניכיים. לפי ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית, מדובר למעשה בהזרקה של בוטיליניום טוקסין (Botox, Dysport) "שיוצר מצב בו מוגבלת תנופת החיוך, באופן כזה שהשפה העליונה לא תתרומם יתר על המידה ותצליח לכסות את החניכיים".

בפועל הטיפול אורך מספר דקות קצרות (גג חמש ואתם בחוץ), במהלכו מוזרק הבוטוליניום מעל השפה העליונה באזור צדי האף בזהירות והקפדה על עבודה מול השרירים הרצויים בלבד. הטיפול גורם לשריר שמרים את השפה בחיוך להתמתן בחוזק פעולתו, ובכך לא לחשוף חניכיים גבוהים במהלך החיוך.

כבתולת בוטוקס, מאוד חששתי מההזרקה עצמה במיוחד באזור שנראה לי רגיש למדי (צדי הפה), אבל מלבד אי נוחות קלה – זו לא כאבה כלל. התוצאה, כך נאמר לי, תצא לאור כשבוע וחצי לאחר מכן. חיכיתי בציפייה ובאמת שתהיתי מה זה יעשה לחיי או לכל הפחות למראה חיוכי. בכל בוקר התעוררתי נרגשת רק כדי לגלות שדבר לא קרה. שבוע חלף והרגשתי אותו דבר. נותרתי עם אותו חיוך "גדול מהחיים".

שבתי למשרדו של ד"ר רווה, והוא הציג לי את תמונת הלפני שצולמה ביום ההזרקה. פתאום הבנתי שמשהו בכל זאת קרה שם, אבל עדיין ניתן היה לעשות עוד. "זכיתי" להזרקה נוספת במינון נמוך. כעבור שבוע נוסף, ראיתי את השינוי.

מדובר בשינוי עדין, קטן וכמעט שאינו נראה לעין עבור אחרים. אבל אני רואה אותו והוא נעים לי, וזה נראה אפילו טבעי, לא שונה במיוחד ולא משנה את כולי, אבל נכון ומעודן יותר. "יותר מזה יעשה נזק לשרירי הפנים", אומר לי ד"ר רווה, "ועדיף שלא להגזים". אני נוטה להסכים.

אז מה עכשיו? מחייכים כמו תמיד. לא פחות, לא יותר, רק בנינוחות חדשה. כרגע יש לי עוד שלושה חודשים לחיות עם החיוך החדש ככה בכיף, אחר כך אחליט אם ממשיכים – שכן עלות הטיפול היא 900 שקל. לא זול, זה נכון, ואולי בחישוב כללי, לאורך שנות החיים שנותרו לי (טפו טפו) סיפור הבוטוקס הזה יעלה לי יותר מניתוח חניכיים כולל. מצד שני, הוא קצר ולא כואב, וזו דילמה מעניינת שצריך לחשוב עליה. בינתיים, נצחק.

הכתבה פורסמה ב-mako. לקריאה נוספת לחצו כאן

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
טיפולים נוספים