כך הולכים השותלים

ד"ר אברי רווה על הבחירה והכישורים לשנות את הטבע

מגזין שמנת • 01.2019

אידיאל היופי, יש כזה בכלל? מה מבקשות הישראליות לשנות בגופן? והאם הגודל עדיין קובע? ד"ר אברי רווה על הבחירה והכישורים לשנות את הטבע

ד"ר אברי רווה (41), בזוגיות ואב לילד, למד רפואה באוניברסיטה העברית ואת ההתמחות בכירורגיה פלסטית עשה בשערי צדק בירושלים. התמחות מעשית בכירורגיה פלסטית ואסתטית עשה אצל ד"ר דב קליין. מצוי שנה, בעל 12בתחום מרפאה פרטית בתל-אביב.

"היתרונות המשמעותיים של הפרוצדורה להגדלת חזה באמצעות שומן עצמי ביחס לשתלים, הופכים את הזרקת השומן לשדיים למגמה מתחזקת”.

למה דווקא כירורגיה פלסטית?

"כירורגיה פלסטית מבטאת את האהבות הגדולות שלי: האמנות, האסתטיקה ובני אדם. זהו מקצוע של יצירת 'יש מאין' המקביל בעיניי לעיסוק באומנות ופיסול, שהם קרובים ללבי. תמיד חלמתי להיות רופא, ולעסוק במקצוע שגורם לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם, ומשפר את איכות החיים של האנשים. מבחינתי, הערך המשמעותי הוא שיפור איכות החיים, ולאו דווקא הארכת התוחלת".

מהו אידיאל היופי לדעתך?

"היעדר שלמות הוא אידיאל היופי בעיניי. שלא יהיה מושלם, כי הוא היפה והטבעי. עיקרון less is more עומד לנגד עיני בכל טיפול וניתוח".

ואידיאל היופי 2019?

"אידאל היופי משתנה ללא הרף והוא תלוי מיקום וזמן. כיום המגמה השלטת היא של קווים נקיים, מראה שאינו מצועצע והכי קרוב למראה הטבעי. השאיפה שלי כמנתח פלסטי היא לפעול באופן מינימליסטי כדי לייפות את המראה הטבעי, לתחזק את הקיים ולשפר אותו בנאמנות למקור".

השתלות סיליקון בחזה, מי קובע?

"אצלי במרפאה, הקובעת היא המנותחת. כמובן, שהבחירה שלה צריכה להיות בטווח הראוי בעיניי, משום שאצלי אין הגדלת שדיים מוגזמת וגדולה מאוד".

המגמות הבולטות בתחום השתלות הסיליקון

"כפועל יוצא של השאיפה למראה טבעי, מתחזקת לאחרונה המגמה של הוצאת שתלי סיליקון והחלפה בשומן עצמי, הנשאב ממקום אחר בגוף. היתרונות המשמעותיים של הפרוצדורה להגדלת חזה באמצעות שומן עצמי ביחס לשתלים, מהמראה הטבעי, התוצאה הנשמרת לכל החיים, שיפור העור והאלסטיות שלו, הוצאת שומן ממקום בגוף שלא מרוצים ממנו, וכמובן פחות סיבוכים רפואיים. כל אלה הופכים את הזרקת השומן להגדלת שדיים למגמה מתחזקת".

האם בעניין הזה ישראל ממוצבת כמו העולם המערבי?

"הניתוחים בישראל הם בסטנדרטיים עולמיים, את השיטות אנו מביאים היישר ממרפאות המובילות בעולם. כרופא שמוביל את תחום הזרקת שומן להגדלת שדיים, התמקצעתי אצל הרופאים הנחשבים ביותר באיטליה ובגרמניה, וכיום רפרטואר הניתוחים שלי עשיר ביותר".

הנשים הישראליות כשהן יושבות מול הכירורג הפלסטי?

"רוב הנשים מגיעות עם רצון עז בשינוי, והסיבות רבות ומגוונות. לצד הרצון לשינוי, קיים בכולן החשש מהפרוצדורה, מהתוצאה או משינוי דרסטי".

ממה חשוב להיזהר ומה חשוב לשקול רגע לפני שמחליטים על השתלת סיליקון?

"תשאלי האם את רואה את עצמך עם המראה הזה גם בעוד 10-15 שנים. כיום, החלופה של הזרקת שומן עצמי וקבלת מראה טבעי יותר, מאפשרת לנשים לענות יותר בקלות על השאלה הזו."

לאן צועדים בהיבט של טיפולי יופי ואסתטיקה פולשניים או זעיר פולשניים בעשור הקרוב?

"אין ספק שההתקדמות הטכנולוגית לא פסחה על עולם האסתטיקה והכירורגיה. על כן, גם השנה, כחלק ממגמה של השנים האחרונות, נראה יותר ויותר פרוצדורות זעיר-פולשניות והליכים שיאפשרו טיפולים ללא סכין המנתחים. אני מאמין גדול בחדשנות ואהיה בכל מקום בעולם בו יוצגו חידושים".

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
טיפולים נוספים