ד"ר, תעשה אותי יפה למחר

ד"ר, תעשה אותי יפה למחר, דר' אברי רווה מנתח פלסטי

מאת עדי רשף,
לאישה • 19.7.2018

כמה זמן לוקחים טיפולי היופי השונים?

הוזמנת לחתונה או לפגישת מחזור, ואת מתכננת לרענן את המראה שלך? כדאי שתדעי כמה זמן את צריכה להיערך מראש עם הטיפולים, כדי להגיע במיטבך לאירוע.

בפאנל של רופאי ורופאות אסתטיקה שהתקיים לאחרונה, חלקו המשתתפים חוויות מחיי היום־יום בקליניקה. "נשים מגיעות אליי ומבקשות 'תזריק לי, אני רוצה להיראות טוב, יש לי אירוע מחר!'. הן לא מבינות שזה בלתי אפשרי לקבל תוצאות מהיום למחר", סיפר אחד הרופאים, והיתר הנהנו בהזדהות. אז כן, אפשר לעשות מקצה שיפורים זריז לקראת חתונה, אירוע חשוב, פגישת מחזור או סתם לרגל הגעתה של עונת הרחצה החושפנית, אבל רוב הטיפולים דורשים היערכות מראש – וזמן. כמה זמן? יצאנו לבדוק.

זריקות לטשטוש קמטים: חודש

זריקות בוטוליניום טוקסין משתקות באופן זמני את השרירים האחראיים על קמטי ההבעה וכך מטשטשות את הקמטים. "החומר מתחיל לעבוד בדרך כלל יומיים אחרי הטיפול, ומגיע לשיא האפקט כעשרה ימים אחרי הטיפול", מסביר ד"ר דן ויינברג מרשת מרפאות פרופורציה. "נהוג להזמין את המטופלת לביקור נוסף כשבועיים לאחר הטיפול הראשון, כדי לבחון את התוצאה ולהוסיף חומר במידת הצורך. לכן, אם יש אירוע באופק, אני ממליץ להגיע לטיפול הראשון כחודש לפני המועד, כך שהטיפול השני יתבצע כשבועיים לפניו".

סכנות אפשריות: "המחט דקה מאוד, בדרך כלל אין שטפי דם, ואם יש – אפשר להסתיר אותם במייק־אפ", מסביר ד"ר אברי רווה, מומחה לכירורגיה פלסטית ובעלים של קליניקה לטיפולי אסתטיקה. "עלולות לקרות תקלות, כמו צניחה של עפעף או גבות מורמות מדי, עקב זליגה של החומר למקומות לא מתוכננים. את הגבות אפשר לסדר, גם א־סימטריה אפשר לתקן, אבל נגד עפעף שצנח אין מה לעשות. ברוב המקרים אחרי שלושה שבועות השפעתו של החומר מתפוגגת באזורים שאליהם הוא דלף בטעות, וזה מסתדר".

זריקות מילוי: חמישה שבועות

זריקות של חומצה היאלורונית משמשות בדרך כלל להוספת נפח באזורים שונים בפנים. כאן מדובר למעשה ב"פיסול פנים" המצריך פגישה מקדימה לצורך תכנון הטיפול ותיאום ציפיות: "בפגישת הייעוץ אני יושב עם הלקוחה, שואל אותה מה מפריע לה ומה היא רוצה להשיג מהטיפול", מסביר ד"ר רווה. "אם מדובר בטיפול קטן, כמו מילוי שפתיים, אפשר לבצע אותו כבר באותו מפגש.

לטיפול גדול יותר צריך לפעמים כמה מפגשים. ההשפעה של החומר היא מיידית, אבל לפעמים יש שטפי דם, נפיחות ובצקת. אצל חלק מהנשים זה מחלים מהר, ואצל חלקן זה יכול להימשך שבוע ויותר, בייחוד אם בעבר הזריקו להן סיליקון לאותו אזור. אני תמיד מעדיף לקחת מקדם ביטחון של חודש ושבוע לפחות בין הטיפול האחרון ובין מועד האירוע".

סכנות אפשריות: זיהום, דימום ונפיחות מקומית. אם התוצאה אינה לשביעות רצונך, אפשר להזריק חומר בשם היאלורונידאז המפרק את החומצה ומבטל את השפעתה.

הכתבה פורסמה בלאישה . לקריאה נוספת לחצו כאן

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
טיפולים נוספים