ניתוחים שמוסיפים גובה: טרנדים תמוהים בעולם הפלסטיקה

טרנדים תמוהים בעולם הפלסטיקה - ראיון עם דר' אברי רווה

מאת תמר איל-להב,

לאישה • 25.3.2017

הנער שהפך לג'סטין ביבר, האנשים שניסרו את כפות הרגליים שלהם כדי להוסיף לגובהם כמה סנטימטרים ואלו שהגדילו את ישבנן לממדי קרדשיאן. הניתוחים הפלסטיים שרק מלהסתכל עליהם הגבות שלכם יתרוממו מאליהן

נעים (או לא) להכיר: ישבני הקומיקס

"אם מסתכלים על ג'ניפר לופז וקים קרדשיאן, מבינים לבד שישבן מלא מאוד זו לא מילה גסה", אומר ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית ומנהל מחלקת אסתטיקה במרכז הרפואי ד"ר דב קליין. "הטרנד הזה, של ישבני קומיקס, נוצר בעצם מהשטחה של הבטן והגדלה קיצונית של הישבן. הוא כובש עכשיו את נשות ברזיל ולדעתי בעוד חמש שנים זה לא ייראה לנו כל כך ביזארי, זו פשוט תהיה אבולוציה טבעית של הקיים. אולי לא ברמות האלה, אבל לא רחוק מזה".

ויה דולורוזה: אפשר להגיד שמדובר בדרך חתחתים (ואף מילה על משחקי האותיות): החדרת שתלי סיליקון לישבן, הזרקת שומן עצמי לחלק התחתון של הישבן (כי לאזור הזה השתל לא יכול להגיע), שאיבת שומן מהמותניים להצרת האזור ולהעצמת הישבן ובמקרים מסוימים גם הסרת צלע מהמותן. בנוסף: מתיחת בטן. וזה עוד לפני שדיברנו על זמן ההחלמה, שנע בין אי־יכולת לשבת על הישבן (בגלל השתל) לאי־יכולת לעמוד או לשבת ישר (בגלל מתיחת הבטן).

נעים (או לא) להכיר: בובות קן האנושיות

ג'סטין ג'דליקה האמריקאי בסך הכל רצה לעשות משהו שכולנו חולמים עליו בסתר: להיראות כאילו עבדנו

קשה במכון הכושר בלי שביקרנו בו דקה. אז הוא יצא למסע שכלל 13 ניתוחים לחיטוב הישבן. ועם האוכל, כידוע, בא התיאבון לפלסטיק: קוביות בבטן, שרירי חזה וידיים תפוחים, אף חדש ועוד יותר מ־100 ניתוחים ותיקונים. אגב, הוא לא היחיד שרוצה להידמות לבובת הפלסטיק. גם רודריגו אלבס, ברזילאי המתגורר באנגליה, הפעיל ווייז לחנות הצעצועים הקרובה לביתו ועבר עד היום יותר מ־50 ניתוחים כדי להידמות לבובה, מה שכלל בין השאר עלייה במשקל (במטרה לשאוב שומן עצמי ולהעביר אותו לישבן), חיטוב שוקיים ואפילו השתלת שיער באמצעות תאי גזע.

ויה דולורוזה: בשני המקרים מדובר בסכנת חיים של ממש, כי בתחשיב הכולל אחוז הפלסטיק בגופם גבוה מדי. לאחרונה נודע כי פניו של אלבס מזדהמות ונראה שהנגע לא יפסח גם על ג'דליקה. כך או כך, הרשימה המטורפת של השניים כוללת עיצוב שתלים בהתאמה אישית שיקלעו לפנטזיות שלהם (למשל שרירי ידיים), שאיבות שומן מהצוואר והירכיים, ניתוחי אף, ישבן, מילויי שפתיים והסכין עוד נטויה.

נעים (או לא) להכיר: הוונאביז

"אם פעם אנשים עשו מה שיכלו כדי להידמות לאלביס פרסלי או למדונה, היום, כדי להידמות לכוכב או לכוכבת הנערצים עליהם, האפשרויות בלתי מוגבלות", מציין ד"ר רווה. במבחן ההערצה, אגב, אין כוכב ספציפי שמנצח ברחבי העולם וההעדפות מגוונות, בהן: ג'סטין ביבר, ג'ניפר לורנס, מירנדה קר, מדונה, קים קרדשיאן, בריטני ספירס, לינדסי לוהן ודמי מור.

ויה דולורוזה: הכל תלוי ביעד הסופי, אבל בדרך כלל מדובר בהתעסקות מטורפת בפלג הגוף העליון: מתיחות פנים, הזרקות, הרמות ושינויי צורת העפעפיים (בייחוד בקרב אסייתים שחפצים במראה מערבי), שינוי קו הסנטר, עיצוב גרגרת, הלבנות שיניים, החלקות שיער ושיזוף בהתזה על הדרך, ככה בקטנה.

נעים (או לא) להכיר: משני הגפיים

מתיחת כפות רגליים, קיצור האצבעות ותוספת מרשימה של גובה הם הניתוחים המבוקשים בתחום זה. במקור מדובר בניתוחים רפואיים שמסייעים לנמוכי קומה (גמדים) להוסיף כמה סנטימטרים לגובהם ולשנות בהתאמה את שאר פרופורציות הגוף. אבל יש כאלה שעושים אותם למטרות אחרות לגמרי. בתרבויות שבהן מאמינים שהגורל טמון בכפות הידיים, יש כאלה שמשנים את הקווים שטבועים בהן, ובתרבויות שבהן אידיאל היופי משתקף בכפות הרגליים, אפשר למצוא כאלו שמקצרים את אורכן ושואבים מהאצבעות שומן. אצל חלק מהמנותחות, אגב, השינוי נועד להתאים את כף הרגל לנעלי עקב ("ניתוחי סינדרלה").

ויה דולורוזה: בניתוח אורתופדי להארכת גפיים מנסרים את העצמות במסור חשמלי, מרחיקים אותן זו מזו בכמה מ"מ ויוצרים אפקט הארכה בזמן האיחוי מחדש. הכאבים, במקרה שתהיתם, הם גם של השבירה וגם של צמיחת העצמות מחדש. לשינויים מרחיקי לכת בכפות הרגליים: שאיבות שומן, שינוי מבנה העצמות ואפילו הזרקות שומן לעקבים כדי להקל עליהם בזמן הצעידה על סטילטו.

הכתבה פורסמה ב-ynet. לקריאה נוספת לחצו כאן

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
טיפולים נוספים