מרימים גבה: הטוויסט המפתיע של שוק הטיפולים האסתטיים

מרימים גבה: הטוויסט המפתיע של שוק הטיפולים האסתטיים

מאת דוד רוזנטל,
וואלה! עסקים • 30.08.2020

מהרגע שהסגר הסתיים, שוק הטיפולים האסתטיים חזר להיות מוצף, אבל כלל בתוכו שינויים מפתיעים בהרגלי הצריכה. מדוע אנשים מוציאים סכומים אפילו בתקופה של מיתון, איזה סוג טיפול הפך לפופולרי ביותר ולמה סגר נוסף דווקא יעשה חסד עם הלקוחות?

שוק טיפולי האסתטיקה גדול, רחב ומבוקש מאוד בעולם המערבי וגם בקרב הציבור הישראלי. חצי השנה האחרונה, שגרמה לאנשים להישאר בגבולות הארץ ולא לצאת לחופשות, הותירה לחלקם גם את האפשרות לרכוש מזרק אחד או שניים. אחרי הכול, אם לא נשים את הכסף הזה על חו"ל, לא יקרה שום דבר אם נשקיע אותו בפנים שלנו.

במהלך השבועות הארוכים של הסגר אסור היה כלל להגיע לקליניקות, אבל ברגע שהן נפתחו נפרץ הסכר. מבדיקה שערכנו עם מספר רופאים ברחבי הארץ, מסתבר שכמות הטיפולים לא ירדה בעקבות המשבר שפקד אותנו. ד"ר אברי רווה, מומחה לכירורגיה פלסטית, מספר כי בתקופה זו מורגשת העדפה של אנשים לטפח את עצמם. הוא סבור כי מספר אלמנטים משפיעים על כך. הראשי שבהם הוא הרצון לעשות מה שהם אוהבים ללא דיחוי. חוסר הוודאות הביא את הקהל לעשות את הדברים כאן ועכשיו, לא לדחות שום דבר, מתוך תחושה של מי יודע מה יקרה מחר.

"יש עלייה משמעותית בביקוש, גם בניתוחים וגם בהזרקות. אנחנו רואים גם עלייה בניתוחי פייס ליפט", מסביר ד"ר רווה, "מיד לאחר הסגר הייתה נהירה המונית להזרקות. ראינו קפיצה של 40-60 אחוז בקטגוריה. עדיין היה חשש מניתוחים גדולים, אבל ברגע שאנשים הבינו והפנימו שהקורונה כאן והיא לא תלך לשום מקום בזמן הקרוב, הייתה חזרה גם לניתוחים עם הקפדה ודגש על כללי הזהירות וההיגיינה".

יש הרבה מאוד סוגי טיפולים אסתטיים, וכשד"ר רווה נשאל איזה מהם הוא הפופולרי ביותר בימי פוסט-קורונה, הוא לא מהסס להשיב: "ללא ספק – ניתוחי עפעפיים לנשים ולגברים". מדוע דווקא ניתוחי עפעפיים, תמהנו, והתשובה לא איחרה להגיע: בשל רוח התקופה, בה המסכה מסתירה חצי פנים.

תחום נוסף עם התעניינות מוגברת בימים אלה הוא הוצאת שתלים וביצוע הזרקת שומן עצמי לטובת הגדלת שדיים. אלה הפכו פופולריים ביותר, ככל הנראה כחלק מהמגמה של חזרה למראה טבעי, שגם היא שולטת השנה. ניתן אולי להניח שקריטריון עלויות משחק כאן תפקיד נוסף, שכן שילוב של שאיבת השומן והזרקתו בשד זול יותר מאשר ביצוע שני ניתוחים בנפרד.

הכתבה פורסמה בוואלה! עסקים. לקריאה נוספת לחצו כאן

מעוניינת במידע נוסף?

מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
    טיפולים נוספים