כך תחלימי במהירות ויעילות לאחר הגדלת חזה

כך תחלימי במהירות ויעילות לאחר הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נחשב לניתוח יחסית קל – הוא ניתוח קצר הנמשך עד כשעה, וההחלמה ממנו יחסית מהירה. יחד עם זאת, חשוב לדעת מהם הדברים שיסייעו לגוף שלך להחלים במהירות ויאפשרו את התנאים האופטימליים לתוצאה מוצלחת, וממה דווקא רצוי להימנע. כל המידע שאתם זקוקים לו באשר להחלמה מהניתוח נמצא במאמר שלפניכם.

התאוששות מהניתוח

ניתוח הגדלת חזה אורך כשעה, ובסופו ישנן מספר שעות בהן על המטופלת להיות תחת השגחה רפואית. השחרור הביתה נעשה עוד באותו יום, אך יש לקחת כשבוע מנוחה לאחר מכן. חשוב לציין כי יש להימנע מלרחוץ את המקום למשך 24 שעות (לאחר מכן אפשר ואף רצוי לעשות זאת), ומכל פעולה מאומצת. יום אחרי הניתוח עשויות להופיע בצקות כמו גם שטפי דם, והדבר טבעי ואינו מעורר סיבה לדאגה. רצוי לקחת משככי כאבים שיקלו על התחושה הכללית, וכדורי ארניקה אשר עשויים לסייע מאוד עם הבצקות.

חזרה לשגרה

יש להגיע לביקורת אצל הכירורג הפלסטי כשבוע לאחר ניתוח הגדלת חזה, על מנת לוודא כי ההחלמה נעשית כראוי, כי אין זיהומים וכי מנח השתלים טוב. כעבור שלושה שבועות נוספים יש להגיע לביקורת שנייה, מאחר וכחודש לאחר הניתוח ניתן לחזור לשגרה מוחלטת, הכוללת גם פעילות גופנית, ויש לוודא לפני כן שהכל תקין. יחד עם זאת, על אף שהחזרה לשגרה לוקחת זמן, חשוב מאוד לא לשכב במיטה במשך חודש, אלא כן לבצע תנועות קלות של הרמות ידיים ולדאוג שהגוף יהיה בתזוזה, פשוט לא במאמץ.

מה חשוב לדעת לאחר הניתוח?

שתלי הסיליקון כיום סמיכים במידה כזו שגם אם יש קרע בשתל, הוא אינו נשפך כבעבר אלא נשאר במקומו, אך למרות זאת לאחר ביצוע הניתוח והחדרת השתלים, יש להקפיד על בדיקות רפואיות תקופתיות על מנת לוודא שהשתלים במנח נכון וכי הכל תקין. הגדלת החזה נחשבת לניתוח בעל תוצאות עמידות המחזיקות מעמד נהדר לאורך זמן, אך יש לשים לב כי לפי משרד הבריאות וה-FDA האמריקני יש להחליף את השתלים אחת לעשר עד חמש עשרה שנים.

יש לזכור כי התוצאות הסופיות של ניתוח הגדלת חזה, הן מבחינת המראה הסופי של החזה והן מבחינת מצב הצלקות הסופי, מתייצבות רק לאחר כמספר חודשים עד שנה.

נושאים

אולי יעניין אותך גם

טיפולים נוספים