ניתוחים לגברים

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים ובטוחים יותר בעצמנו?

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו. רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי. יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת הסיפוק. מצד שני, יש הטוענים כי ניתוחים קוסמטיים עושים בדיוק את ההפך, ולטווח הארוך גורמים לנו להרגיש לא טוב עם עצמנו. אז מה נכון?

ובכן, התשובה היא…

כפי שאתם יכולים לשער, הרבה יותר מורכבת מ״כן״ או ״לא״. כשמעמיקים בספרות בנושא, מוצאים מחקרים עם דעות מנוגדות לחלוטין. אולם אי אפשר להתעלם מהביקוש, השכיחות וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים רבים כל כך ברחבי העולם. לכן מעניין להסתכל על כך מכמה נקודות מבט.

  1. בשנת 2008 סיים ד"ר ניל ש. סאדיק מאוניברסיטת קורנל סדרת מחקרים על ההשפעות של התערבויות קוסמטיות כירורגיות ולא כירורגיות. במחקר שנערך בקרב 110 מטופלות שעברו ניתוח הרמת חזה, 95% מהן חוו שיפור בבריאות הגופנית והפסיכולוגית ורווחתם השתפרה מאוד לאחר הניתוח. במחקר שנערך בקרב 105 מטופלים שעברו ניתוחים קוסמטיים אלקטיביים שונים, רבים דיווחו על שיפורים אדירים בחייהם הכוללים שישה חודשים לאחר הניתוח. חלק מהם כוללים שינויים חיוביים בחיי המין, בחיי החברה ובמערכות היחסים שלהם, שביעות רצון מהמראה שלהם וירידה ברמת החרדה.
  2. מחקר מ-2013 שפורסם בכתב העת Clinical Psychological Science עקב אחר קבוצה של כ-800 איש אשר שקלו ניתוחים קוסמטיים. המחקר השווה את 544 האנשים שבסופו של דבר המשיכו אל ניתוח לאלה שלא עברו ניתוח בטווח של שנה לאחר מכן. באופן לא מפתיע, אלו שעברו את הניתוח היו מרוצים יותר עקב השינוי שחל בהם. באופן מפתיע, עבור אלה שעברו ניתוחים, דברים רבים נוספים השתפרו גם הם – כולל יחס חיובי, שמחת חיים, הערכה עצמית, שביעות רצון מהחיים ואפילו רמת החרדה השתפרה. החוקרים שיערו כי ניתוחים קוסמטיים עשויים לחולל שינוי פסיכולוגי קבוע יותר מאשר שינויים משמעותיים אחרים בחיים, דוגמת מערכת יחסים חדשה.

על פי מחקרים, אנשים מרוצים יותר מהמראה שלהם וההרגשה הכללית שלהם לאחר שבחרו לעבור ניתוחים קוסמטיים. המחקרים למעשה תומכים במה שרופאים מנתחים פלסטיים שומעים מרבים מהמטופלים מדי יום. המנתחים הפלסטיים מתמקדים בסיוע לגברים ולנשים להשיג את הביטחון במראה החיצוני הרצוי, לחיות חיים טובים יותר ולשפר את איכות חייהם ורווחתם.

ניתוח עפעפיים לגברים – במה הוא שונה מניתוח לנשים

ניתוח עפעפיים לגברים – במה הוא שונה מניתוח לנשים

סביב גיל ארבעים נפגעת האלסטיות של העור וישנה צניחה של עודפי עור אשר יוצרים הפרעה לעפעפיים, וכתוצאה מכך נוצר מראה עייף וכבוי מעבר לשיקול האסתטי, ניתוח העפעפיים חשוב גם ברמה הפונקציונלית, שכן צניחת העפעף עשויה להפריע אף לשדה הראייה מה כולל הניתוח, מה חשוב לדעת על ניתוח הרמת עפעפיים לגברים לעומת נשים, ומהם יתרונותיו ריכזנו את כל המידע הנחוץ עבורכם כאן במאמר החשיבות שבניתוח הרמת עפעפיים לגברים מאחר ומדובר בניתוח פלסטי שהוא בחלקו אסתטי,... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחים לגברים

סביב גיל ארבעים נפגעת האלסטיות של העור וישנה צניחה של עודפי עור אשר יוצרים הפרעה לעפעפיים, וכתוצאה מכך נוצר מראה עייף וכבוי. מעבר לשיקול האסתטי, ניתוח העפעפיים חשוב גם ברמה הפונקציונלית, שכן צניחת העפעף עשויה להפריע אף לשדה הראייה. מה כולל הניתוח, מה חשוב לדעת על ניתוח הרמת עפעפיים לגברים לעומת נשים, ומהם יתרונותיו? ריכזנו את כל המידע הנחוץ עבורכם כאן במאמר.

החשיבות שבניתוח הרמת עפעפיים לגברים

מאחר ומדובר בניתוח פלסטי שהוא בחלקו אסתטי, הוא היה משוייך מגדרית בעבר יותר לנשים, אשר החשיבות אותה הן מייחסות למראן החיצוני נתפסת כטבעית ומובנת מאליו. יחד עם זאת, עם השנים ניתוח הרמת עפעפיים לגברים הפך יותר ויותר לדבר שבשגרה, וכיום מדובר בדבר טבעי לחלוטין שאיש אינו מטיל בו ספק – ואכן מבחינה סטטיסטית מדובר באחד הניתוחים הנפוצים בקרב גברים.

מהלך הניתוח

לפני הניתוח מתקיימות פגישות ייעוץ כמובן, אשר אליהן דואג להביא המטופל בדיקת ראייה ובדיקת שדה ראייה. הניתוח אורך כשעה בהרדמה מקומית או מלאה, בהתאם לרצונותיו של המטופל ולמצבו הבריאותי. אם מדובר בניתוח בעפעף העליון קו החתך יהיה לאורך קפל העור, ואם מדובר בניתוח בעפעף התחתון קו החתך עשוי להיות מתחת לקו הריסים או מתוך העפעף. הניתוח אינו מצריך אשפוז, וניתן להשתחרר הביתה עוד באותו יום, לאחר מספר שעות תחת השגחה רפואית.

החלמה מהניתוח

כמספר שעות עד יום לאחר ניתוח הרמת העפעפיים מתחילים להופיע שטפי דם ובצקות – אין הדבר מהווה סיבה לדאגה שכן מדובר בתופעת לוואי קבועה אשר לרב נעלמת בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. לאחר שחולפות 24 שעות מהניתוח, יש לשטוף את המקום בעדינות ולמרות משחה אנטיביוטית על קו הצלקת. ההחלמה מהניתוח אורכת כשבוע, אך יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כשלושה שבועות לאחר מכן. בנוסף חשוב להיות מודעים ולקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח מתייצבות ומגיעות למצב האופטימלי כעבור כחצי שנה עד שנה, כאשר עד אז עשויות להיות נפיחויות, א-סימטריה ורגישויות למינהן, זה טבעי לחלוטין ולא מעורר כל סיבה לחשש.

לסיכום, ניתוח הרמת עפעפיים לגברים נחוץ לא פחות מאשר לנשים, שכן עפעפיים נפולים ובעלי עודפי עור עשויים לפגוע הן באסתטיקה של הפנים, אך אף חשוב מכך – בשדה הראייה וכתוצאה מכך בתחושת הערנות הכללית. הרמת עפעפיים לגברים עשויה ליצור שינוי ושיפור של ממש באיכות חייהם.