ניתוחי חזה

מאיזה גיל אפשרי לעשות הגדלת חזה?

מאיזה גיל אפשר לעשות הגדלת חזה?

אין ספק כי התרבות המערבית ומודלי החיקוי שהיא טומנת בחובה הובילו לשינויים רבים בכל הנוגע לדימוי הגוף הנשי ברחבי העולם נשים רבות מוצאות אינספור סיבות, פיזיות ורגשיות כאחד, לבצע שינויים רבים לקבלת המראה המושלם מבחינתן - החל מהרגלי תזונה, שגרת אימון, שגרת טיפוח ועד עיצוב הגוף בניתוחים פלסטיים בין הניתוחים הפופולרים ביותר ניתן למנות ניתוח הגדלת חזה אך עם כל הרצון והמוטיבציה… מהו באמת הגיל בו אפשר להתחיל מילה או שתיים על אתיקה מקצועית חשוב... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אין ספק כי התרבות המערבית ומודלי החיקוי שהיא טומנת בחובה הובילו לשינויים רבים בכל הנוגע לדימוי הגוף הנשי ברחבי העולם. נשים רבות מוצאות אינספור סיבות, פיזיות ורגשיות כאחד, לבצע שינויים רבים לקבלת המראה המושלם מבחינתן – החל מהרגלי תזונה, שגרת אימון, שגרת טיפוח ועד עיצוב הגוף בניתוחים פלסטיים. בין הניתוחים הפופולרים ביותר ניתן למנות ניתוח הגדלת חזה. אך עם כל הרצון והמוטיבציה… מהו באמת הגיל בו אפשר להתחיל?

מילה או שתיים על אתיקה מקצועית

חשוב להבין – רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית אשר מכבדים את המקצוע ואת מטופליהם, לא יסכימו לבצע ניתוח הגדלת חזה בנערות בנות פחות מ-18 שנים. הסיבה לכך היא שבגיל זה החזה עוד ממשיך להתעצב, ולא רצוי להתערב בתהליך הגדילה הטבעי ולבצע הגדלת חזה לפני שהשדיים הגיעו לגודלם ולצורתם הסופיים. לפיכך, רב ניתוחי הגדלת חזה יבוצעו בנשים מעל גיל 18, ולרב אף מעל גיל 20 נוכח דחיית הניתוח עד לאחר השירות הצבאי.

הגדלת חזה בגילאים שונים

נשים בשנות ה-20, 30 ו-40 לחייהן בדרך כלל ירצו לבצע ניתוח הגדלת חזה על מנת לשפר את מראן החיצוני. חשוב לציין כי כל הסיבות לניתוח הגדלת חזה הן לגיטימיות – בין אם הסיבה היא העלאת הביטחון העצמי, שיפור מראה החזה לאחר תקופת הנקה או ירידה דרסטית במשקל, או בין אם המטופלת חשה שחזה גדול יהיה לה יפה יותר והיא מעוניינת בכך ללא סיבה מיוחדת. יתרה מכך, גם נשים בגיל הזהב לא פעם פונות לבצע ניתוח הגדלת חזה מהסיבה הפשוטה שהן חשות כי הניתוח יעזור להן לחוש צעירות יותר – במראה ובנפש. עם זאת, חשוב לזכור כי מומלץ לשמוע בעצת הרופא המטפל באשר לכדאיות הניתוח וגודל השתל המתאים, על מנת להימנע מעיוות הפרופורציות של הגוף וקבלת מראה גרוטסקי, וגם משום ששתלים גדולים מדי הם כבדים ועלולות להיות לכך השלכות בעתיד כמו יציבה כפופה וכאבי גב.

מתכננות הגדלת חזה לפני עונת הרחצה? תכננו זאת היטב…

זה המקום לציין כי כמו כל ניתוח, גם לאחר הגדלת חזה ישנה תקופת החלמה בה חשוב מאוד לעקוב ולהישמע להוראות הרופא המטפל ולהמלצותיו, על מנת לשמור על תוצאות הניתוח יפות וטובות ולהימנע מסיבוכים רפואיים. כך למשל, על אף שנשים רבות חולמות על חזה גדול יותר להשוויץ בו בעונת הרחצה, יש לקחת בחשבון כי לאחר הגדלת חזה שמירה על היגיינה היא חשובה מאין כמוה כדי למנוע זיהומים וסיבוכים.  ים ובריכה הם מקורות מים מאד לא נקיים ולכן אין לטבול בהם לפחות לחודש מיום הניתוח ומומלץ גם לא להגיע לביקור בחוף כדי להימנע מחשיפה לחום ולשמש.

האם אני זקוקה להרמת חזה?

האם אני זקוקה להרמת חזה?

החזה הנשי לרב משפיע באופן דרמטי על הדימוי והביטחון העצמי של האישה משום שמראהו מושפע לאורך השנים מהמון גורמים שונים וביניהם הריון, לידה והנקה או עליה וירידה במשקל נשים רבות מתלבטות האם לבצע ניתוח הרמת חזה, הגדלת חזה, או שילוב של השניים - על מנת להשיג את קווי המתאר המחמיאים של שדיים מורמים, מוצקים ואסתטים כיצד תדעי מה נכון עבורך התשובות כאן ההבדל בין התרוקנות השד לצניחת שד במצבים מסוימים, ברור מאוד מה נכון לאישה כך למשל נשים בעלות חזה קטן... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

החזה הנשי לרב משפיע באופן דרמטי על הדימוי והביטחון העצמי של האישה. משום שמראהו מושפע לאורך השנים מהמון גורמים שונים וביניהם הריון, לידה והנקה או עליה וירידה במשקל. נשים רבות מתלבטות האם לבצע ניתוח הרמת חזה, הגדלת חזה, או שילוב של השניים – על מנת להשיג את קווי המתאר המחמיאים של שדיים מורמים, מוצקים ואסתטים. כיצד תדעי מה נכון עבורך? התשובות כאן.

ההבדל בין התרוקנות השד לצניחת שד

במצבים מסוימים, ברור מאוד מה נכון לאישה. כך למשל נשים בעלות חזה קטן יחסית אשר לאחר הלידה וההנקה סובלות מהתרוקנות הקוטב העליון של השד – לרב יצטרכו מילוי בין אם על ידי שתל סיליקון או הזרקת שומן. לעומת זאת, נשים עם שד מרוקן מאוד, עם עודפי עור, ופטמה הממוקמת בתחתית השד (מה שמוגדר כ״צניחה״ או ״נפילה״ של השד) – יזדקקו להרמת חזה. במקרים מסוימים יש צורך בשילוב של הרמה והגדלה על מנת להגיע לתוצאות הרצויות, כך למשל במקרים בהם החזה גם צנח וגם התרוקן מתוכנו, כמו לאחר ירידה דרסטית במשקל, הניתוח יכלול הן הגדלה של החזה והן הרמת חזה. אם הבעיה היא צניחת חזה בלבד, מבצעת ניתוח הרמת חזה ללא תוספת שתל.

להגיע לפתרון אסתטי אופטימלי

ניתוח הרמת חזה מתבצע בכמה שיטות שמטרתן להסיר את עודפי העור ממעטפת השד, וכן ליצור מראה צעיר וטבעי באמצעות עיצוב מחודש של רקמת השד והרמת הפטמה והעטרה למרכז גובה השד בצורה פרופורציונלית. את שיטת הניתוח מתאימים לכל מטופלת באופן אישי, על פי מספר פרמטרים:

 • רקמת השד – אם יש הרבה רקמה (נפח), לרב אין צורך בשתל אלא רק בהקטנת המעטפת (עודף העור) על ידי הרמת חזה.
 • כמות עודפי העור – אם המעטפת גדולה אך נפח השד מרוקן, ניתן למלא את השד באמצעות שתל, ובנוסף להקטין את המעטפת בהרמת חזה. לחילופין, ניתן להזריק שומן במקום שתל.
 • מטרות הניתוח ורצון המטופלת (הרמה, מילוי, גם וגם) – על המנתח להמליץ למטופלת כבר בפגישת הייעוץ על השיטה המתאימה לה ביותר בכדי להשיג את המטרות האופטימליות, במינימום צלקות.
 • שיקול דעת של הרופא המנתח – כדי להתאים את צורת החזה החדש באופן אופטימלי למבנה גופה של המטופלת, חשוב להגיע לפגישת הייעוץ עם החזייה הטובה ביותר שלך, אשר לטעמך נותנת את צורת השד היפה ביותר. בדרך זו, ניתן לבצע החלטה לגבי הצורה הסופית אליה שואפים להגיע, ובהתאם גם על סוג הניתוח שיאפשר זאת.
הגדלת חזה מתחת לשריר או מעל השריר, מה עדיף?

הגדלת חזה מתחת לשריר או מעל השריר, מה עדיף?

בכל פעם שמטופלת מגיעה לפגישת ייעוץ לקראת ניתוח הגדלת חזה, באיזשהו שלב עולה (ובצדק) השאלה האם למקום את השתל מתחת או מעל לשריר החזה זה הזמן להסביר מה ההבדל בין שתי השיטות, לחדד את היתרונות של כל שיטה ולעזור לכן לבחור נכון ספוילר: התשובה אינה חד משמעית שריר החזה ומיקום השתל שריר החזה הגדול הוא שריר רחב בעל צורת מניפה, המתפרס על בית החזה כאשר קצהו הצר מתחיל בסמוך לכתף ועצם הבריח כשמבצעים הגדלת חזה וממקמים את השתל מתחת לשריר, בפועל רק חלקו... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

בכל פעם שמטופלת מגיעה לפגישת ייעוץ לקראת ניתוח הגדלת חזה, באיזשהו שלב עולה (ובצדק) השאלה האם למקום את השתל מתחת או מעל לשריר החזה. זה הזמן להסביר מה ההבדל בין שתי השיטות, לחדד את היתרונות של כל שיטה ולעזור לכן לבחור נכון. ספוילר: התשובה אינה חד משמעית.

שריר החזה ומיקום השתל

שריר החזה הגדול הוא שריר רחב בעל צורת מניפה, המתפרס על בית החזה כאשר קצהו הצר מתחיל בסמוך לכתף ועצם הבריח. כשמבצעים הגדלת חזה וממקמים את השתל מתחת לשריר, בפועל רק חלקו העליון של השתל ימוקם מתחת לשריר וחלקו התחתון (כלומר האזור שמתחת לפטמה), ישאר מחוץ לכיסוי השריר. כאשר מבצעים הגדלת חזה וממקמים את השתל מעל השריר, כל השתל למעשה ימוקם מעל לשריר החזה ומתחת לרקמת השד.

אז מה בעצם קובע את מיקום השתל?

האינדיקציה העיקרית לקביעת מיקום השתל היא עובי הרקמה בחלקו העליון של השד. נשים הניחנות ברקמת שד מועטה בחלק העליון של החזה – עדיף להן לבצע הגדלת חזה עם שתל מתחת לשריר, על מנת להקנות לחזה מראה טבעי יותר. אולם, גם שתלים גדולים הם עדיף למקם מתחת לשריר כדי להקנות מראה פחות ״עשוי״ ומלאכותי. המדידות המדויקות, קביעת השיטה ומענה לשאלות לפני ניתוח הגדלת חזה מתבצעים בפגישת ייעוץ עם הרופא המנתח, שהיא חשובה מאין כמוה.

יתרונות ייחודיים לכל שיטה

 • הגדלת חזה מתחת לשריר:
  • התוצאה נראית טבעית יותר כיוון וגבולות השתל מטושטשים יותר, ויש פחות מלאות מלאכותית בקוטב העליון של השד.
  • רקמת השד סופגת פחות נזק ופחות מדקקת.
  • הפחתת הסיכון להתכווצות קופסית
 • הגדלת חזה מעל לשריר:
  • החלמה קלה יותר, חזרה מהירה יותר לשגרה
  • טכניקה פשוטה יותר
  • צורת השד אינה משתנה עם כיווץ השריר
  • פחות סיכוי לסיבוך של ירידה בתחושה באיזור הפטמה

לסיכום, ניתן לומר כי רק מנתח מומחה לכירורגיה פלסטית, מיומן ומקצועי, ידע לאבחן בצורה מדויקת את המיקום האופטימלי של שתל טרם ניתוח הגדלת חזה. נוסף על כך, ידע להמליץ כל סוג השתל ונפחו על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולגשר על הפער בין המצוי לרצוי, לפי רצונה ומבנה גופה של כל אשה.

חדשנות טכנולוגית בשתלי סיליקון

חדשנות טכנולוגית בשתלי סיליקון

ניתוח הגדלת חזה עם שתל הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם, והניתוח הנפוץ ביותר בארה"ב, אך אין ספק כי מזה שנים מהווים שתלי הסיליקון נושא שנוי במחלוקת האם שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש מה חשוב לדעת על ניתוח הגדלת חזה עם שתל, ואיזו שיטה להגדלת חזה מעניקה מראה מלא ותחושה טבעית שכדאי מאוד להכיר כל התשובות לכך במאמר ניתוח הגדלת חזה - על קצה המזלג ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אלקטיבי קצר הנמשך כשעה, אשר במהלכו יוצר המנתח מעין כיס לשתל... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה עם שתל הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם, והניתוח הנפוץ ביותר בארה"ב, אך אין ספק כי מזה שנים מהווים שתלי הסיליקון נושא שנוי במחלוקת. האם שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש? מה חשוב לדעת על ניתוח הגדלת חזה עם שתל, ואיזו שיטה להגדלת חזה מעניקה מראה מלא ותחושה טבעית שכדאי מאוד להכיר? כל התשובות לכך במאמר.

ניתוח הגדלת חזה – על קצה המזלג

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אלקטיבי קצר הנמשך כשעה, אשר במהלכו יוצר המנתח מעין כיס לשתל במיקום עליו סוכם בפגישות הייעוץ – מתחת לבלוטת השד ומעל השריר, מתחת לבלוטת השד ומתחת לשריר או מתחת למעטפת השריר אך מעל השריר. בנוסף לפרוצדורות מוכרות אלו, ובמהלך אותו ניתוח, ניתן להזריק שומן טבעי בקדמת השתל, לתחושת מגע רך וטבעי. שיטה זו משלבת שאיבת שומן ממקום בלתי רצוי בגוף (ירכיים, בטן), והחדרתו לחזה לפני השתל.

לאחר ניתוח הגדלת חזה עם שתל, עם או בלי שומן עצמי, יש צורך בהתאוששות והשגחה למשך מספר שעות, ובתום ההתאוששות ניתן לחזור הביתה להמשך ההחלמה. מומלץ להיות במנוחה כשבוע לאחר הניתוח, ולהקפיד על הימנעות מפעילות ספורטיבית כשלושה שבועות לאחר מכן. בנוסף, למשך כחודש לאחר הניתוח חשוב להמשיך ללבוש חזיית ספורט, המספקת את התמיכה שהחזה זקוק לה, במשך רב שעות היממה.

מדוע שתלי הסיליקון שנויים במחלוקת?

יש איזשהו סטריאוטיפ על הגדלת חזה בכלל, אך על הגדלת חזה עם שתל בפרט אשר יוצא מנקודת הנחה שהתוצאה היא של חזה גדול בצורה לא פרופורציונאלית, בעל מראה מאוד מנותח ולא טבעי. חשוב להיות מודעים לכך שבעוד שגודל השתלים מושפע בין היתר מטרנדים ואופנות מתחלפות, הבחירה לגודל השתל היא של המטופלת, ובהחלט ניתן לזכות בתוצאה איכותית שנראית טבעית. כמו כן, חלק מהסיבה לחשש כשמדובר בשתלי סיליקון היא משום שבעבר במידה והיו נקרעים, הם היו נשפכים באופן שגם מבחינה ויזואלית הוא בעייתי, אך בעיקר מסוכן למטופלת. שתלי הסיליקון כיום בטוחים לגמרי לשימוש, וגם במידה והם נקרעים הם נשארים במקומם מבלי להישפך.

החלמה וחזרה לשגרה

יום לאחר הניתוח עשויים להופיע שטפי דם ובצקות, אין סיבה לדאגה מדובר בתופעה טבעית לחלוטין. רצוי להיעזר במשככי כאבים ובכדורי ארניקה על מנת להקל על הבצקות. כשבוע לאחר ניתוח הגדלת חזה עם שתל, יש להגיע לביקורת אצל הכירורג הפלסטי, על מנת לוודא כי ההחלמה נעשית כראוי, שאין זיהומים ושמנח השתלים טוב. כעבור שלושה שבועות נוספים יש להגיע לביקורת שנייה. מאחר וההחלמה לוקחת כחודש, לאמהות שביניכן רצוי לשקול לעבור את הניתוח בסמוך לחזרת הילדים לביה"ס, ולנצל את חופשת החגים לזמן ההחלמה.

לסיכום, הגדלת חזה עם שתל סיליקון אינה חייבת להיות בעלת מראה מלאכותי. הדבר תלוי רבות ברצונה של המטופלת ובנסיונו של הכירורג הפלסטי. ד"ר רווה, בעל ניסיון רב בתחום, עובד עם השתלים הבטוחים והאיכותיים ביותר בשוק, אשר יחד עם שיטות החדרת השתל בהן משתמש, יוצרים תוצאה אסתטית, רכה וטבעית.

האם יש שתלים לכל החיים?

האם יש שתלים לכל החיים?

במשך שנים רבות אנחנו שומעים את ההמלצה הברורה של הFDA האמריקני ושל משרד הבריאות הישראלי להחליף שתלים אחת לעשר עד 15 שנים ההמלצה הינה גורפת וכוללת כל שתל שהוכנס לשד ללא הבדל אם מדובר במותחן, שתל סיליקון או שתלי מי מלח שהשתמשו בהם בעבר כמו כן ההמלצה הינה גם למוגדלות שדיים וגם למשוחזרות שדיים הרבה מטופלות שואלות למה בעצם ישנו צורך להחליף את השתלים מעטפת השתלים, ככל שתשתכלל ותתחדש עם השנים עדיין נמצאת בסכנה לבלאי טבעי כמו כל דבר בעולם, גם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

במשך שנים רבות אנחנו שומעים את ההמלצה הברורה של הFDA האמריקני ושל משרד הבריאות הישראלי להחליף שתלים אחת לעשר עד 15 שנים. ההמלצה הינה גורפת וכוללת כל שתל שהוכנס לשד. ללא הבדל אם מדובר במותחן, שתל סיליקון או שתלי מי מלח שהשתמשו בהם בעבר. כמו כן ההמלצה הינה גם למוגדלות שדיים וגם למשוחזרות שדיים.

הרבה מטופלות שואלות למה בעצם ישנו צורך להחליף את השתלים? מעטפת השתלים, ככל שתשתכלל ותתחדש עם השנים עדיין נמצאת בסכנה לבלאי טבעי. כמו כל דבר בעולם, גם לשתלים יש בלאי טבעי, המעטפת נחלשת ונהיית יותר בסכנה לקרעים או לנזילה של החומר הנמצא בתוכם. בכל מקרה השתלים החדשים הינם בעלי הקפדה מחמירה מאוד על המעטפת והיא אמורה לשאת משקל של יותר מ-300 ק"ג לפני שתקרע או תתפוצץ. המעטפת אמורה להיות כמעט לגמרי אטומה ליציאה או זליגה של הסיליקון דרכה. למרות שלא ניתן לשלול זליגה מינילית של השתל.

בפחות מאחוז מהמקרים ישנה סכנה של קרע בשתל השד במהלך עשור לאחר ההשתלה. על פי רוב ניתן לראות את הקרעים בהדמייה כמו ממוגרפיה או סונר שדיים. לעיתים לא ניתן לזהות את הקרעים גם בהדמיות אלו ואז אם מתעורר חשד לקרע יש לבצע בדיקת MRI. בדיקה זו הינה הבדיקה היחידה שנמצאה כמזהה כמעט את כל סוגי הקרעים במשתלי הסיליקון. לציין כי לא תמיד ניתן לאבחן קרעים בשתלים שכן לא תמיד יש הסתמנות חיצונית לקרע. יתרה מכך לעיתים בהדמיה יש חשד לקרע ואז בניתוח מתגלה שהשתל היה שלם לגמרי.

בשל עובדות אלה ישנה המלצה גורפת להחליף את השתלים לאחר התקופה המתוארת. הרצון הוא להגן על המטופלות מקרע וזליגה של סיליקון לבלוטות הלימפה. במקרה של קרע כזה עם זליגה, בלוטת הלימפה הראשונה שמנקזת את האיזור תקבל לתוכה את הסיליקון שנשפך. בכל מקרה לא מקובל להוציא את הבלוטות שהתמלאו בסיליקון. ולא ידוע על מחלה שנגרמת בעקבות כך.

בדיקות ההדמיה הרוטיניות (ממוגרפיה וסונר שדיים) לא לגמרי שוללות קרעים בשתל ולכן גם אם לא נמצא קרע בשתל בהדמיות אלו, אין זה ודאי. במצבים כאלו אני מסביר למטופלות שגם אם לא נמצא קרע בשתל בהדמייה, עדיין קיימת ההמלצה להחליף את השתלים בתום התקופה.

הרבה פעמים אני שומע ממטופלות שקיימים שתלים שאין צורך בהחלפתם. זה המקום לספר שאין דבר כזה שתל לכל החיים או שתל שלא צריך להחליף. ההמלצה הינה גורפת ועדיין לא קיים שתל עם מעטפת שהינה בטוחה לכל החיים. אם עברתן ניתוח לפני יותר מעשור, אני ממליץ לכן לפנות לכירורג פלסטי חבר איגוד על מנת להיבדק ולהחליף את השתלים. זה הזמן להחלטות בדבר צורך בהרמה, החלפה לשומן או סתם הוצאה של השתלים.

הגדלה בארבעה מימדים - יש דבר כזה!

הגדלה בארבעה מימדים – יש דבר כזה!

האם קיימת הגדלת שדיים במימד נוסף עד כה שמענו רבות על הגדלה בעזרת שתלי סיליקון רבות דובר על השיטה, על המנחים השונים של השתל, על הגדלים השונים, המגע, התחושה השתלים החדשים עם הסיליקון הסמיך אך עדיין רך למגע במשך שנים רבות נשים בכל העולם ביצעו הגדלות בעזרת שתלי סיליקון ואף נשים שסבלו מסרטן השד עברו שיחזורים בעזרת שתלי הפלא האלה השתלים הצליחו בגדול איפה שפתרונות רבים כשלו במשך שנים רבות השתלים היו הפתרון האולטימטיבי היחיד להגדלת שדיים ניתן... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

האם קיימת הגדלת שדיים במימד נוסף?

עד כה שמענו רבות על הגדלה בעזרת שתלי סיליקון.

רבות דובר על השיטה, על המנחים השונים של השתל, על הגדלים השונים, המגע, התחושה. השתלים החדשים עם הסיליקון הסמיך אך עדיין רך למגע. במשך שנים רבות נשים בכל העולם ביצעו הגדלות בעזרת שתלי סיליקון ואף נשים שסבלו מסרטן השד עברו שיחזורים בעזרת שתלי הפלא האלה. השתלים הצליחו בגדול איפה שפתרונות רבים כשלו. במשך שנים רבות השתלים היו הפתרון האולטימטיבי היחיד להגדלת שדיים. ניתן להניח את השתלים בכמה מנחים, מתחת לשריר, מעליו ובמנח המשלב את שני המישורים. את השתלים מומלץ להחליף בערך כל 10 -15 שנים.

היתרונות של הגדלה בעזרת שתל סיליקון רבים, חלקם תלויים במבנה הגיאומטרי של השתלים שנותן קוטב עליון מלא ויפה וחלקם תלויים בנפח הקבוע אותו אנו קובעים מראש לפני הניתוח.

בשנים האחרונות השיטה של הזרקת שומן לשדיים תפסה תאוצה. מה יותר טוב מהגדלה בעזרת נפח שקיים אצלך בגוף במיקום שאינך מעוניינת בו? יש לך שומן במתניים? בירכיים? מעולה!! נקח לך אותו מהאיזור הזה ונעביר לאן שאנחנו רוצים על מנת להגדיל איזורים שטוחים או עם חסר ברקמה. במקרה של הגדלת שדיים, מזריקים את השומן לרוב לרקמת השד עצמה, זו הממוקמת מעל השריר. שיטת ההזרקה היא בטיפות קטנות ובתעלות על מנת לא לגרום ליצירת גושים. במהלך הניתוח מתבצעת שאיבה של השומן מהאיזור הרצוי, השומן עובר תהליך טיהור מוקפד ולאחר מכן מוזרק באופן סטרילי לשד.

שיטה זו נמצאה בטוחה מאוד וללא הסיבוכים המוכרים של שתלי סיליקון, וכן ללא צורך בניתוח החלפה כל עשור עד 15 שנים.

הגדלה במימד הרביעי היא טכניקה חדשה שפותחה בשנת 2109 על ידי דר רווה ומשלבת את העולם הישן עם החדש. העולם הישן, הגדלה בעזרת שתלי סיליקון והעולם החדש הוא בעזרת הזרקת שומן. אם עד כה, אפשר היה להגדיל את השדיים בתלת מימד על ידי אחת האופציות. השיטה החדשה הוסיפה מימד נוסף, רביעי. מימד זה מאפשר להינות היום ממלאות יפה של הקוטב העליון כמו בשתל סיליקון ומגע טבעי ונעים של שומן. הרקמה החיצונית ביותר מעל השתל, זו שבאה במגע עם העולם היא טבעית, מגע של רקמת שד אמיתית. יתרון נוסף, ניתן להשתמש בשתלים קטנים יותר כך שהכובד בשד הולך ופוחת והנפילה המשוערת העתידית, תאחר להגיע.

שיטה זו מתאימה למטופלות המעוניינות בהגדלה ראשונית, כלומר שלא עברו כל סוג הגדלה מעולם וגם למטופלות לפני החלפת שתלים.

למי לא מתאימה הזרקת שומן לחזה?

למי לא מתאימה הזרקת שומן לחזה?

השיטה המתחדשת של הזרקת שומן לשדיים הולכת ותופסת תאוצה בחודשים האחרונים בשל חשש משתלי הסיליקון והרצון בשד בעל מראה טבעי אין דבר יותר כיף מלהיפטר בשומן מאיזורים שמפריעים לנו ולהעביר אותו לאיזור השדיים המגע הטבעי, חוסר הסיבוכים הקשורים בשתל וגם חוסר הצורך בהחלפת השתלים נותן לשיטה זו יתרונות רבים, אך האם השיטה מתאימה לכל אחת בגדול התשובה היא לא אז למי השיטה אינה מתאימה לבעלות אחוז שומן נמוך בגדול, אם את רזה ואין איזורים שממש ניתן לתפוס... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

השיטה המתחדשת של הזרקת שומן לשדיים הולכת ותופסת תאוצה בחודשים האחרונים בשל חשש משתלי הסיליקון והרצון בשד בעל מראה טבעי. אין דבר יותר כיף מלהיפטר בשומן מאיזורים שמפריעים לנו ולהעביר אותו לאיזור השדיים. המגע הטבעי, חוסר הסיבוכים הקשורים בשתל וגם חוסר הצורך בהחלפת השתלים נותן לשיטה זו יתרונות רבים, אך האם השיטה מתאימה לכל אחת? בגדול התשובה היא לא. אז למי השיטה אינה מתאימה?

 1. לבעלות אחוז שומן נמוך. בגדול, אם את רזה ואין איזורים שממש ניתן לתפוס אותם ולהרגיש כמה הם רכים אז ככל הנראה לא ניתן לשאוב ממך שומן ולהפיק שומן נקי לצורך ההזרקה. לצערי לא ניתן לקחת מקרוב משפחה שומן. השומן מיועד להזרקה עצמית בלבד.
 2. מטופלת שלא עברה הגדלה ורוצה לעשות הגדלה שתראה כמו של חברה שלה שעברה הגדלה בעזרת שתל. לא ניתן לשוות מראה של שתל לשדיים המוזרקים בעזרת שומן. השומן לא נשאר בקוטב העליון ולא נותן מראה שופע של השד. המראה הנוצר בעקבות הזרקת שומן הוא דומה למבנה השד שלך כמו שהוא רק עם מעט יותר נפח.
 3. אם את מעוניינת בנפח של יותר מ200 סמ"ק אז הזרקת השומן אינה מתאימה לך. בכל הזרקת שומן נוכל להזריק עד 400 סמ"ק שומן לכל היותר. במקרים כאלה ישנה ספיגת שומן של בין 40 ל60 אחוז והכמות שנשארת בסוף היא של לא יותר מ200 סמ"ק לכל צד. לכן אם את רוצה נפח גדול יותר השיטה ככל הנראה לא מתאימה לך.
 4. מטופלת שרוצה התחייבות לנפח מסויים. אם את רוצה להיות בטוחה שישאר נפח מסויים שיטה זו לא מתאימה לך. הנפח הסופי לאחר ההזרקה הוא אינו ידוע ותלוי בגורמים רבים: איכות השומן ונקיונו, נסיון המנתח, אספקת הדם של השד, מחלות כלי דם וטיפול תרופתי. לא ניתן להבטיח את התוצאה הסופית בטכניקת הזרקת השומן.
 5. מטופלות ללא שדיים כלל ועם עור צמוד וקשיח. אם העור של שדייך צמוד לבית החזה והינו קשיח יהיה קשה לשומן לנפח את האיזור והשומן לא יצליח "להוציא" את השד החוצה, כך שהתוצאה תהיה מינימלית, תשארי עם שדיים צמודים לגוף ומעט יותר מלאים.
 6. מוקרנות שדיים: אם עברת הקרנה לאיזור בית החזה או השדיים אז כלי הדם באיזור נפגעו וכך גם איכות העור. במקרה כזה ניתן להזריק רק כמות קטנה מאוד של שומן ורצוי לבצע זאת במספר רב של פעמים.
מה היתרון בשתל ומה בהזרקת שומן לשדיים?

מה היתרון בשתל ומה בהזרקת שומן לשדיים?

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הכי נפוצים בעולם הכירורגיה הפלסטית ישנן 2 שיטות להגדלה הראשונה והוותיקה יותר הינה בעזרת שתל סיליקון והשנייה הינה בעזרת שומן שנשאב מגוף המושתלת אז מה היתרון בכל אחת מהשיטות הגדלה בעזרת שתל סיליקון מראה שד שופע סיליקון מצליח להשאיר לנו את הקוטב העליון של השד מלא ושופע הנפח באיזור זה הינו בעל חשיבות רבה אצל מטופלות שמעוניינות בהגדלה בדרך כלל איזור זה הינו הראשון להתרוקן בהתבגרות ולאחר לידות WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הכי נפוצים בעולם הכירורגיה הפלסטית. ישנן 2 שיטות להגדלה. הראשונה והוותיקה יותר הינה בעזרת שתל סיליקון והשנייה הינה בעזרת שומן שנשאב מגוף המושתלת. אז מה היתרון בכל אחת מהשיטות?

הגדלה בעזרת שתל סיליקון

 1. מראה שד שופע. סיליקון מצליח להשאיר לנו את הקוטב העליון של השד מלא ושופע. הנפח באיזור זה הינו בעל חשיבות רבה אצל מטופלות שמעוניינות בהגדלה. בדרך כלל איזור זה הינו הראשון להתרוקן בהתבגרות ולאחר לידות.
 2. WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET. נפח השד המוגדל נקבע עם המנתח לפני הניתוח. נפח זה נבחר בהתאמה אישית למטופלת ובהסכמתה. כאשר מוחדר נפח זה לשד בניתוח הגדלה, השד מחזיק את הנפח הזה לתמיד. אין ירידה של הנפח לאחר שנים.
 3. שתל הוא מוצר מדף וככזה, הוא זמין לכל מטופלת. גם לכאלה שהינן בעלות אחוז שומן נמוך בגופן. אין צורך להצע פרוצדורה על מנת להשיג את השתלים. בשומן עצמי צריך לבצע שאיבה על מנת לקבל את נפח השד המוזרק.
 4. באם אינך מרוצה מכל סיבה ממראה השד החדש לאחר ניתוח ההגדלה, תמיד ניתן להוציא את השתל. הוא לא שם לנצח.

הגדלת חזה בעזרת שומן עצמי

 1. ניתוח הזרקת השומן כולל 2 ניתוחים: אחד מהם הוא נטילת השומן מאיזורים שאינו רצוי. בעצם אנחנו מקבלים שני ניתוחים באחד. חיטוב הגוף בשאיבה הוא פעולת לוואי מאוד רצוייה.
 2. אין צורך לבצע ניתוח החלפת שתלים כעבור עשור או 15 שנים. השומן נשאר שם לתמיד (או לפחות מה שנשאר כעבור חצי שנה)
 3. שומן עצמי הינו חומר טבעי של הגוף שלך וככזה ישנם פחות סיבוכים איתו מאשר עם שתלי סיליקון.
 4. מגע טבעי ומראה טבעי. אין כל הבדל במגע בין שד ללא הזרקת שומן לאחד שעבר. לעולם לא יוכלו לדעת שעברת פרוצדורה כזו. לא במראה ולא במגע.
 5. צלקות קטנטנות. איזור ההזרקה לשד דורש צלקת אחת קטנה בגודל 3 מ"מ בלבד

לאחר שקראתן רשימה זו ודאי תדעו מה מתאים לכן יותר. מאחל בהצלחה ובטוח שתבחרו נכון עבורכן.

תחושה טבעית עם שתל, האם זה אפשרי?

תחושה טבעית עם שתל, האם זה אפשרי?

בשנה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על שתלי הסיליקון לשדיים אומרים עליהם שאינם בטוחים, שהם מסוכנים וגורמים למחלות ראומטיות, שהם גורמים לאי נוחות וכאבים אספתי בשבילכן את המידע הרלוונטי על שתלי הסיליקון החדשים על מנת שתוכלו להתרשם ולהתהדר בידע אמיתי ונכון בכל תקופה מסויימת יוצאים שתלים חדשים המשתפרים הן באיכות המעטפת והן בחומר המילוי הסיליקוני מעטפת השתל ניתן למצוא היום מספר רב מאוד של מעטפות לשתלים רובן מתחלקות לפי אפיון החיספוס... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

בשנה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על שתלי הסיליקון לשדיים. אומרים עליהם שאינם בטוחים, שהם מסוכנים וגורמים למחלות ראומטיות, שהם גורמים לאי נוחות וכאבים.

אספתי בשבילכן את המידע הרלוונטי על שתלי הסיליקון החדשים על מנת שתוכלו להתרשם ולהתהדר בידע אמיתי ונכון.

בכל תקופה מסויימת יוצאים שתלים חדשים המשתפרים הן באיכות המעטפת והן בחומר המילוי הסיליקוני.

 1. מעטפת השתל. ניתן למצוא היום מספר רב מאוד של מעטפות לשתלים. רובן מתחלקות לפי אפיון החיספוס שלהן. ככל שהמעטפת מחוספסת יותר כך הסכנה להתכווצות קופסית קטן. התכווצות קופסית הינה מצב שבו המעטפת שהגוף מייצר מסביב לשתל מתכווצת וגורמת לתחושת קשיון של השדיים. יש 4 דרגות להתכווצות קופסית. דרגה ראשונה, בה רק הרופא מרגיש את הקושי הנוצר בשד. דרגה שנייה בה המטופלת מתלוננת על תחושת קשיון חדשה של השד. דרגה 3 בה יש קשיון ועיוות של מבנה השד ודרגה רביעית הכוללת את כל אלו וגם כאבים ללא מגע.

ככל שהמעטפת פחות מחוספסת כך הסכנה לקפלים בשד בשלבים מאוחרים הולכת וקטנה. היום ניתן למצוא שתלים בדרגות חיספוס שונות על מנת להמנע מהסיכונים האלה. בשנים האחרונות נמצא קשר גבוה יותר למעטפת מחוספסת ולהיווצרות ALCL. ALCL הינה מחלה לימפתית של השד הקשורה בשתלי סיליקון.

מחלה זאת התגלתה בקשר יחסית נמוך מאוד לשתלים. הסתמנות המחלה הינה בהתנפחות השד כעבור מספר שנים מההגדלה. הנפח החדש שנוצר הינו בעקבות נוזל שמופרש לחלל כיס השתל.

 

 1. צורת השתל: עד היום היו 2 צורות של שתל: שתל עגול ושתל אנטומי. שתל אנטומי הינו בצורה מעט יותר אגסית, צורת טיפה. השתל האנטומי היה בעיקר בשימוש במשוחזרות שד ופחות בהגדלת שדיים קלאסית. הסיבה לכך נמצאת בעובדה ששתל אנטומי אינו סימטרי לכל צידיו ואם הוא מסתובב אז נוצר עיוות של השד המוגדל. סיבה זו גרמה לכך שמעט רופאים השתמשו בו לצורך הגדלה ראשונית של השדיים. בשנתיים האחרונות הומצא השתל הארגונומי. שתל זה הינו בצורה עגולה סימטרית לכל כיווניה אך הנפח של השתל רובו יורד לכיוון הקוטב התחתון ומאפשר לשתל להיות בצורה אנטומית מבלי להיות קשור בסיבוכי סיבוב שתל.
 2. נפח הסיליקון הפנימי: במשך השנים ניסו ליצור סיליקון קשיח, שבמקרה ויהיה קרע במעטפת, הסיליקון לא יזלוג החוצה. ככל שעשו את הסיליקון סמיך יותר, כך תחושת המגע של השתל הייתה קשיחה. בשנים האחרונות המציאו סיליקון שיכול להיות רך מאוד למגע וללא סיכון לנזילה במקרה של קרע.

החידושים שמגיעים כל שנה בגזרת השתלים מאפשרים לנו בעצם למקסם את התוצאה ולגרום לה להיות כמה שיותר טבעית. השתלים נהיו רכים מאוד למגע ומאפשרים לנו בזכות הטכנולוגיה החדשנית הארגונומית להגיע למצב של מראה אנטומי טיפתי ללא החשש לסיבוב השתל.

מתי יש לבצע הוצאת שתלים

מתי יש לבצע הוצאת שתלים

ניתוחי חזה באופן כללי וניתוח הגדלת חזה בפרט, הם מהניתוחים השכיחים והמוצלחים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית, ולא בכדי הטכניקות המתקדמות, שתלי הסיליקון האיכותיים, התוצאות הנשמרות לאורך זמן - הופכת את שולחן הניתוחים של הכירורג הפלסטי למוקד עלייה לרגל  עבור נשים רבות אשר מעוניינות בשינוי חיצוני המוביל גם לשינוי פנימי ודימוי גוף חיובי יותר עם זאת, ישנם מספר גורמים העלולים להשפיע על התוצאה לטווח קצר או ארוך, ולהוביל להחלפת או הוצאת שתלים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוחי חזה באופן כללי וניתוח הגדלת חזה בפרט, הם מהניתוחים השכיחים והמוצלחים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית, ולא בכדי. הטכניקות המתקדמות, שתלי הסיליקון האיכותיים, התוצאות הנשמרות לאורך זמן – הופכת את שולחן הניתוחים של הכירורג הפלסטי למוקד עלייה לרגל  עבור נשים רבות אשר מעוניינות בשינוי חיצוני המוביל גם לשינוי פנימי ודימוי גוף חיובי יותר. עם זאת, ישנם מספר גורמים העלולים להשפיע על התוצאה לטווח קצר או ארוך, ולהוביל להחלפת או הוצאת שתלים. ניתוח החלפת או הוצאת שתלים מבוצע, לרב, שנים לאחר ניתוח החזה המקורי.

5 סיבות עיקריות להחלפת או הוצאת שתלים

 1. רצון המטופלת – בחירה יזומה של האישה להקטין או להגדיל את השתלים בחזה באופן יזום ולהחליפם בשתל סיליקון אחר. לחילופין, כיום ישנן נשים הבוחרות לבצע הוצאת שתלים ולהחליפן בהזרקת שומן עצמי, טכניקה ייחודית המאפשרת קבלת תוצאה בעלת מראה ומרקם טבעי מאוד.
 2. קרע בשתל – סיבה ״טכנית״ המצריכה הוצאת שתלים והחלפת בשתלים אחרים מאותו סוג, או לחילופין בשתלים מסוג מתקדם יותר. על מנת לוודא כי ישנו קרע בשתל יש צורך בבדיקת אולטרסאונד או MRI. אם מתברר כי קיים קרע, נקבע ניתוח מתוכנן להחלפת השתלים.
 3. התקשות קופסית – מצב בו הגוף מייצר קופסית מסביב לשתל, הקופסית הזאת מתכווצת וגורמת למראה קשיח בשד, לעתים מראה שאינו במקום וגם עלולה לכאוב.
 4. קפלים – לעתים יתכנו שינויים בגובה השתלים והופעת קפלים בעור. הקפלים נוצרים כי רקמת השד המכסה את השתל מאוד דקה.
 5. המלצת הגורמים המפקחים – משרד הבריאות וה – FDA האמריקאי ממליצים להחליף שתלים כעבור 10-15 שנים מיום הניתוח המקורי. הסיבה העיקרית היא כי לשתלי סיליקון, כמו לכל מוצר רפואי אחר, ישנם חיי מדף מוגבלים ובשימוש ממושך הגדול מהזמן המומלץ, ישנה ירידה באיכות הנובעת מעייפות החומר ונוצר בלאי.

חשיבות הבדיקות התקופתיות

שתלי הסיליקון המיוצרים כיום נעשים בטכנולוגיה מתקדמת, באיכות גבוהה ותחת השגחה מחמירה וקפדנית ביותר של כל הגורמים המפקחים הרלוונטיים. עם זאת, על מנת לשמור על בריאות המטופלת לאורך זמן ולדעת מה מצב השתל, חשוב לבצע מספר בדיקות תקופתיות הכוללות:

 • בדיקת MRI כ-3 שנים לאחר ניתוח הגדלת חזה בו הוכנסו שתלים
 • בדיקת MRI נוספת כ-10 שנים לאחר הניתוח
 • בדיקת אולטרסאונד שנתית על מנת לבדוק את מצב השתלים – הן מבחינה בריאותית (לוודא שאין דליפה / קרע), והן מבחינה אסתטית (לאחר שינויים גופניים כגון הריון, לידה או הרזיה משמעותית)

הקפדה על ביצוע בדיקות תקופתיות אלו, והחלפת שתלים מבוקרת במידת הצורך לאחר 10-15 שנים כפי שמומלץ, יסייעו בשמירה על תוצאות ניתוח ומראה אופטימלי לאורך זמן, וכן על בריאות המטופלת.