ניתוחי חזה

קרע בשתלי סיליקון - מה עושים?

קרע בשתלי סיליקון – מה עושים?

אחד החששות הגדולים ביותר של כל אישה העומדת בפני ניתוח הגדלת חזה הינו קרע בשתלי סיליקון מדובר בסיבוך נדיר יחסית, במיוחד לאור שתלי הסיליקון המתקדמים המצויים כיום בשוק חשוב לזכור כי שתלי סיליקון מיוצרים בתנאים מחמירים ותחת תווי תקן קפדניים מאוד יחד עם זאת, ככל מוצר רפואי - יתכנו סיבוכים הקשורים אליהם הסיבוכים הקשורים לשתלי סיליקון נובעים בעיקר מעצם העובדה כי מדובר בגוף זר הנתון לבלאי ועל כן אורך החיים שלו מוגבל לרב, סיבוכים אלו יצריכו... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אחד החששות הגדולים ביותר של כל אישה העומדת בפני ניתוח הגדלת חזה הינו קרע בשתלי סיליקון. מדובר בסיבוך נדיר יחסית, במיוחד לאור שתלי הסיליקון המתקדמים המצויים כיום בשוק. חשוב לזכור כי שתלי סיליקון מיוצרים בתנאים מחמירים ותחת תווי תקן קפדניים מאוד. יחד עם זאת, ככל מוצר רפואי – יתכנו סיבוכים הקשורים אליהם. הסיבוכים הקשורים לשתלי סיליקון נובעים בעיקר מעצם העובדה כי מדובר בגוף זר הנתון לבלאי ועל כן אורך החיים שלו מוגבל. לרב, סיבוכים אלו יצריכו ניתוח נוסף לתיקון המצב – בין אם החלפת השתלים או הוצאתם.

קרע של שתל הסיליקון – מדוע זה קורה?

הסיבות לקרע שתלי סיליקון אינן חד משמעיות. לרב, קרע בשתלים מתרחש רק לאחר כעשור מרגע ההגדלה. ניתן להסיק מכך כי הפגיעה בשלמות השתל נובעת מבלאי הכרוך בעייפות החומר, או לחילופין כאשר נוצרת איזושהי חבלה משמעותית שגורמת לקרע. חשוב לזכור כי דליפה של שתלי סיליקון אינה גורמת לפיזור הסיליקון בגוף. מרבית שתלי הסיליקון, ובמיוחד אלו השייכים לדור החדש, הינם סמיכים ובנויים באופן צמיגי המונע פגיעה בצורת השתל והשד גם כאשר מתרחשת פגיעה במעטפת.

איך מרגיש קרע בשתל?

דליפת שתלי סיליקון יכולה להתרחש מבלי שהמטופלת תרגיש וללא כל תלונה. קרע בשתל נחשף כאשר מתבצעת בדיקת ממוגרפיה או אולטרה-סאונד שגרתית, אשר מי שביצעה הגדלת שד מומלץ לה לעשות אחת לשנה. לעתים, החלפת שתלים מתבצעת מסיבות אחרות, ורק אז נחשף קרע בשתל. לעתים רחוקות יותר, אך עדיין בגדר אפשרות, ישנן תלונות של המטופלות אשר מתבררות כנובעות מקרע בשתל – החל משינוי בצורת השד, דחיית שתלי הסיליקון המובילה להקשות קופסית, או פגיעה בשלמות השתל המובילה לשינוי במרקם השד.

מה עושים כאשר יש קרע בשתלי סיליקון?

ראשית, נרגעים. חשוב להבין כי קרע בשתל אינו מהווה בעיה דחופה. במקרה שנתגלה קרע, יש להחליף את השתלים בניתוח מתוכנן מראש. הניתוח נחשב לפשוט יחסית לניתוח ההגדלה המקורי, בו מוציאים את השתל הישן מהגוף, מקלפים את המעטפת שנוצרה סביב השתל ומנקים את שאריות הסיליקון שדלפו ומחדירים שתל חדש. במקרה בו עברו יותר מ-5-6 שנים מהניתוח המקורי – רצוי להחליף לשתלים מדור חדש ומתקדם יותר. המלצה גורפת היא להשתמש בשתלי סיליקון מאושרי FDA אמריקאי. החלמה מניתוח החלפת שתלי סיליקון נחשבת קלה יותר מזו של ניתוח הגדלת חזה.

מתי הכי כדאי לבצע הגדלת חזה

מתי הכי כדאי לבצע הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה ניצב כבר לא מעט שנים בראש רשימת הניתוחים הפלסטיים בישראל אחת הסיבות לפופולריות שלו היא בראש ובראשונה התפיסה כי חזה גדול זה נשי ומושך יותר, וכן העובדה שישראל היא מדינה קיצית ואחד הבילויים המועדפים הוא בילוי בחוף הים אין ספק כי עבור נשים המרגישות שמה שהן קיבלו מן הטבע לא מספיק, או עבור מי שרוצה להתרענן אחרי לידות - יש לא מעט אופציות לצד התקדמות הרפואה והטכנולוגיה בתחום, ניתוחי החזה כיום מבטיחים שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה ניצב כבר לא מעט שנים בראש רשימת הניתוחים הפלסטיים בישראל. אחת הסיבות לפופולריות שלו היא בראש ובראשונה התפיסה כי חזה גדול זה נשי ומושך יותר, וכן העובדה שישראל היא מדינה קיצית ואחד הבילויים המועדפים הוא בילוי בחוף הים. אין ספק כי עבור נשים המרגישות שמה שהן קיבלו מן הטבע לא מספיק, או עבור מי שרוצה להתרענן אחרי לידות – יש לא מעט אופציות. לצד התקדמות הרפואה והטכנולוגיה בתחום, ניתוחי החזה כיום מבטיחים שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד ואחוזי סיבוך נמוכים. כעת, נותרה למעשה רק שאלה אחת – מתי הכי כדאי לבצע הגדלת חזה?

טיימינג זה הכל בחיים – בעיקר בניתוח הגדלת חזה

ההחלטה לבצע ניתוח הגדלת חזה היא החלטה מורכבת המתגבשת יחסית לאט. בשל מורכבותה, חשוב לקחת את כל הנתונים בחשבון, ולדחות סיפוקים למועד המתאים ביותר על אף הרצון עז לבצע את הניתוח כמה שיותר מהר. אלו הם הדברים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת החלטה על מועד ביצוע הגדלת חזה:

גיל המטופלת

התפתחות השד מגיעה לסיומה בתום ההתבגרות המינית. לפיכך, הגדלת חזה בגיל צעיר מדי היא שגיאה. מומלץ להמתין עם ניתוח הגדלת חזה עד גיל 18 לפחות.

הריונות

מומלץ להמתין עד לסיום כל ההריונות, הלידות וההנקות לפני ביצוע הניתוח. שכן דברים אלו משפיעים על צורת השד ומראהו ועשויים לפגוע בתוצאות.

תקופת החלמה

החלמה מניתוח הגדלת חזה משתנה בין אישה לאישה, אך באופן כללי ניתן לומר כי נדרשים כחודש-חודשיים על מנת להגיע להחלמה מלאה ומוחלטת המאפשרת חזרה לפעילות שגרתית, כולל הרמת חפצים ותנועה חופשית. המנוחה היא הכרחית על מנת לאפשר לגוף תהליך החלמה טוב, מהיר יעיל ככל האפשר. לפיכך, מומלץ לתכנן את מועד הניתוח ולקחת בחשבון את תקופת ההחלמה בהתאם לאורח החיים, אירועים חשובים, חופשות וכדומה על מנת לא לפגוע בהתנהלות וליהנות מהתוצאות כמה שאפשר.

עונות השנה

נשים רבות מעוניינות להגדיל את החזה וליהנות מנתוניהן החדשים בתקופת הקיץ, ובעיקר בבילויים בים ובבריכה. לכן מטופלת המעוניינת לחזור לפעילות שגרתית עם החזה החדש בתקופת הקיץ, צריכה לקחת בחשבון את תקופת ההחלמה ולבצע את הניתוח דווקא בחורף. לביצוע הניתוח בחורף יתרונות נוספים, כגון: החלמה מהירה יותר בשל מזג האוויר הקר המסייע להורדת הנפיחות, קל יותר לשהות בבית בתקופת החורף, ישנם פחות גירויים בעור כי הלבוש סגור ובנוסף – אין סכנה של ים, בריכה או חשיפה לשמש (אשר אסורים זמן מה לאחר הניתוח).

מתי מומלץ לבצע החלפת שתלים

מתי מומלץ לבצע החלפת שתלים

רב הנשים אשר עברו הגדלת חזה מודעות לצורך בהחלפת שתלים רק בהקשרים מסוימים כגון קרע בשתל או החלפת גודל השתלים עם זאת, ישנם מקרים בהם נדרשת התערבות גם בהקשרים אחרים למי מתאים ניתוח החלפת שתלים מי שעברה בעבר ניתוח הגדלת חזה, ככל הנראה תצטרך מתישהו במהלך חייה להחליף את השתלים שלה מסיבה כלשהי באופן כללי, חברות השתלים ממליצים על ביצוע החלפת שתלים כ-12-15 שנים לאחר הניתוח נשים בגיל 45 ומעלה נדרשות לעבור בדיקה כוללת של השד אחת לשנה או שנתיים, אשר בכל... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

רב הנשים אשר עברו הגדלת חזה מודעות לצורך בהחלפת שתלים רק בהקשרים מסוימים כגון קרע בשתל או החלפת גודל השתלים. עם זאת, ישנם מקרים בהם נדרשת התערבות גם בהקשרים אחרים.

למי מתאים ניתוח החלפת שתלים?

מי שעברה בעבר ניתוח הגדלת חזה, ככל הנראה תצטרך מתישהו במהלך חייה להחליף את השתלים שלה מסיבה כלשהי. באופן כללי, חברות השתלים ממליצים על ביצוע החלפת שתלים כ-12-15 שנים לאחר הניתוח. נשים בגיל 45 ומעלה נדרשות לעבור בדיקה כוללת של השד אחת לשנה או שנתיים, אשר בכל אופן תזהה פגיעה בשתל במידה וקיימת. ההמלצות להחלפת שתלים משתנות מעת לעת, בהתאם לתוצאות המחקרים הנערכים על השתלים המתקדמים של ימינו.

מקרים בהם מומלץ לבצע החלפת שתלים

קרע בשתל

בעבר היה נפוץ יותר, אך כיום הופך נדיר יותר ויותר בשל איכותם ההולכת ועולה של השתלים. במידה ונוצר קרע בשתל חשוב מאוד לבצע החלפת שתלים – הן בשל פגיעה אסתטית בתוצאות הניתוח, והן בשל החשש לנדידת הסיליקון לאזורים אחרים כמו בלוטות הלימפה, מה שעשוי להיות מלווה בכאב.

צניחת שד

מצב אשר עלול להתרחש מספר שנים לאחר ניתוח להגדלת חזה.. אם מדובר בצניחה קלה, ניתן לבצע החלפת שתלים לשתל גדול יותר אשר ידחוף את אזור הפטמה למעלה ויעניק לשד מראה מלא ותפוחי יותר. אך לעתים, החלפת שתלים אינה מספיקה כדי לטפל בצניחה. אם מדובר בצניחה משמעותית יש לעצב מחדש את השד באמצעות ניתוח הרמת חזה בנוסף להחלפת שתלים.

שינוי בגודל השתל

מדובר במקרה של החלפת שתלים בהתאם לרצון המטופלת, המעוניינת להקטין או להגדיל את השתלים הקיימים. כך או כך, אם חלפו למעלה מ-5-6 שנים מהניתוח, ניתן להחליף לשתלים בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

היווצרות קופסית

כאשר מתהווה מסביב לשתל (באופן טבעי) רקמה קשה. הקופסית לרב אינה מפריעה אך לעתים כאשר היא מתכווצת, עבה או קשה מדי היא עלולה לפגום במרקם הרך של השד ולעתים אף לגרום לכאב.

מורכבות הניתוח

מורכבותו של ניתוח החלפת שתלים תלויה במצבה של המטופלת והסיבה להחלפה. כאשר מדובר בצניחת שד, נשים עם עור דק או התקשות קופסית חמורה (דרגה 3-4) – הניתוח עשוי להיות מורכב יותר מהניתוח הראשוני של הגדלת החזה. התאמה מדויקת של הניתוח למטופלת תיעשה בפגישת ייעוץ ובהמלצותיו של הרופא המומחה, תוך בחירה נכונה ומיטבית של השתלים החדשים אשר יביאו לתוצאות מוצלחות ולפתרון הבעיה.

הרמת חזה ללא שתל

הרמת חזה ללא שתל

נשים רבות לאחר הריונות, לידות והנקות סובלות משדיים נפולים שהתרוקנו, ומעוניינות בשד זקוף ומלא יותר עם זאת, לא כולן מעוניינות בהחדרת שתלי סיליקון, המהווים גורם זר, אל תוך גופן נשים המעדיפות מראה טבעי ישמחו לגלות כי כיום, הטכנולוגיה והשיטות החדשניות מאפשרות להוסיף נפח לשד באמצעות הרמת חזה ללא שתל הניתוח פשוט וקצר יחסית, עוצמת הכאבים נחשבת לקלה והחזרה לשגרה מהירה יחסית מהי מטרת הרמת חזה לניתוח הרמת חזה יש שתי מטרות עיקריות: הרמת הפטמה... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

נשים רבות לאחר הריונות, לידות והנקות סובלות משדיים נפולים שהתרוקנו, ומעוניינות בשד זקוף ומלא יותר. עם זאת, לא כולן מעוניינות בהחדרת שתלי סיליקון, המהווים גורם זר, אל תוך גופן. נשים המעדיפות מראה טבעי ישמחו לגלות כי כיום, הטכנולוגיה והשיטות החדשניות מאפשרות להוסיף נפח לשד באמצעות הרמת חזה ללא שתל. הניתוח פשוט וקצר יחסית, עוצמת הכאבים נחשבת לקלה והחזרה לשגרה מהירה יחסית.

מהי מטרת הרמת חזה?

לניתוח הרמת חזה יש שתי מטרות עיקריות:

  1. הרמת הפטמה ממקומה הנמוך על פני השד למקום גבוה יותר, בהתאם לגובה האשה ומיקום השד על גבי בית החזה.
  2. שינוי היחס בין תוכן השד (שלרב מתרוקן ומדלדל עם השנים) לבין מעטפת העור שנעשית רפויה ועודפת. בניתוח הרמת חזה מהדקים את מעטפת העור על גבי רקמת השד הקיימת. כאשר יש מספיק רקמת שד, ניתן לעצבה ואת מעטפת העור שמעליה כך שהשד יראה הדוק יותר ללא צורך בהכנסת נפח בדמות שתל סיליקון.

אופן הניתוח

ניתוח הרמת חזה ללא שתל מתבצע בהרדמה כללית, באמצעות מגוון שיטות אפשריות כגון הרמת חזה והגדלה עם רקמה עצמית, או לחילופין הרמת חזה והגדלה עם שומן עצמי. הניתוח מתבצע במתכונת של אשפוז יומי. ברב המקרים הניתוח מתבצע בבוקר וכבר בשעות אחר הצהריים ניתן לחזור הביתה להתאוששות. תפרי הניתוח הם תפרים פנימיים הנמסים מעצמם, כך שאין צורך לחזור ולהסיר תפרים. במצבים מסוימים יש צורך להשאיר נקזים המוסרים לאחר כ-3 ימים. ההחלמה מהרמת חזה ללא שתל קלה יחסית ונמשכת כ-5 ימים עד שבוע בממוצע. לרב, אין צורך במשככי כאבים ולאחר כשבוע ניתן כבר לחזור לעבודה.

תוצאות הניתוח ושמירה עליהן לאורך זמן

לאחר ניתוח הרמת חזה ללא שתל ניתן לראות את התוצאות באופן מיידי – החזה מורם, הדוק ומעוצב יפה. התפרים יספגו וייעלמו בתהליך שנמשך לאורך שנה. בסופו של דבר, ישארו סימנים אשר ייראו כמעין פסים עדינים. תוצאת הרמת חזה ללא שתל נשמרת לאורך שנים, אך כדי להבטיח תוצאה מיטבית ובכדי למנוע צניחת שד נוספת בעתיד – מומלץ ללבוש חזייה תומכת במהלך כל שעות היום, וחזייה רכה לשעות הלילה.

הרמת חזה ללא צלקות

הרמת חזה ללא צלקות

אחד הפחדים השכיחים והמובנים ביותר הקשור לניתוחי חזה הינו הפחד מפני צלקות כאשר לוקחים בחשבון שהרמת חזה היא פעולה כירורגית פולשנית המחייבת חתך, מבינים כי צלקת הינה תוצאה פחות אסתטית אך עם זאת הכרחית של הניתוח יחד עם זאת, הטכנולוגיה הרפואית מאפשרת כיום לבצע הרמת חזה ללא צלקות אשר כמעט ואינן נראות לעין הרמת חזה ללא צלקות יש דבר כזה, אבל לא לכל אחת בשיטה החדשנית החתך מתבצע בקפל של בית השחי, כך שהצלקת כמעט ואינה נראית לעין במקרים רבים היא אף... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אחד הפחדים השכיחים והמובנים ביותר הקשור לניתוחי חזה הינו הפחד מפני צלקות. כאשר לוקחים בחשבון שהרמת חזה היא פעולה כירורגית פולשנית המחייבת חתך, מבינים כי צלקת הינה תוצאה פחות אסתטית אך עם זאת הכרחית של הניתוח. יחד עם זאת, הטכנולוגיה הרפואית מאפשרת כיום לבצע הרמת חזה ללא צלקות אשר כמעט ואינן נראות לעין.

הרמת חזה ללא צלקות? יש דבר כזה, אבל לא לכל אחת

בשיטה החדשנית החתך מתבצע בקפל של בית השחי, כך שהצלקת כמעט ואינה נראית לעין. במקרים רבים היא אף מטשטשת לחלוטין במהלך הזמן. שיטה זו פותרת סוגיה הנוגעת להרבה נשים לקראת ניתוח הרמת חזה, אך עם זאת חשוב לדעת כי השיטה אינה מתאימה לכל אחת, אלא למקרים בהם צניחת השד היא קלה. לחילופין שיטה נוספת לביצוע הרמת חזה ללא צלקות היא באמצעות החדרת שתלים קלים, המאפשרים לשד להיות זקוף ומוצק לאורך זמן.

במקרים של צניחה בינונית עד גדולה, בהתאם למצב השד של המטופלת, יכולים להתבצע שני סוגי חיתוכים נוספים: חיתוך בצורת ״סוכריה על מקל״ (חתך מסביב לפטמה המתחבר לחתוך אנכי נוסף), או חיתוך מהותי יותר בצורת ״עוגן״ (מסביב לפטמה, חיתוך אנכי נוסף וחיתוך שלישי רוחבי בבסיס השד).

נכון, לרב נשארות צלקות מניתוח הרמת חזה, אך עם הזמן הן מבהירות ונעשות מטושטשות יותר ויותר (בצורה אינדיבידואלית לכל מטופלת ויכולת ההחלמה של העור שלה). חשוב להזכיר כי הדבר המשמעותי ביותר בניתוח הרמת חזה הוא צורת החזה, ולרב שביעות הרצון מהניתוח גבוהה מאוד והתוצאה המתקבלת היא צורת שד מחמיאה וטבעית למראה.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה?

  • לנשים בעלות חזה נפול ומרוקן
  • נשים שסיימו תהליך ילודה והנקה ומעוניינות ברענון אסתטי של השדיים
  • כאשר מבנה השד נפול וטובולרי כבר מגיל ההתבגרות
  • נשים לאחר ירידה מאסיבית במשקל

מהלך הניתוח

במהלך ניתוח הרמת חזה מבצעים הסרה של עודפי העור ומעצבים מחדש את רקמת השד. ניתן להרים את החזה בשילוב עם הגדלת חזה והחדרת שתלי סיליקון לא גדולים, או לחילופין ניתן להרים את החזה ללא שתל (אם יש מספיק נפח) לקבלת מראה טבעי וזקוף. משך הניתוח הוא כשעתיים וחצי בממוצע, בהתאם למורכבות הניתוח, מיומנות המנתח וסוג ההרמה. באופן כללי, הרמת חזה אינה נחשבת לניתוח ארוך.

באלו מקרים הרמת חזה עדיפה על הגדלת חזה

באלו מקרים הרמת חזה עדיפה על הגדלת חזה

שני ניתוחי החזה הפופולאריים ביותר הם ניתוח הגדלת חזה וניתוח הרמת חזה בעוד שהראשון מבניהם זוכה לחשיפה תקשורתית נרחבת יותר, הרי שדווקא השני - הרמת חזה - עדיף בהרבה מן המקרים ההבדל העיקרי בין הרמת חזה להגדלת חזה הרמת חזה היא ניתוח שנועד לשנות את המראה האסתטי של החזה מבלי להגדיל את הנפח שלו, באמצעות הסרת חלקי עור ושומן עודפים אשר מושכים את החזה כלפי מטה בכך, ניתן להעלות את החזה בחזרה למקומו הנכון ולהחזיר את המראה הזקוף והיפה הגדלת חזה, לעומת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

שני ניתוחי החזה הפופולאריים ביותר הם ניתוח הגדלת חזה וניתוח הרמת חזה. בעוד שהראשון מבניהם זוכה לחשיפה תקשורתית נרחבת יותר, הרי שדווקא השני – הרמת חזה – עדיף בהרבה מן המקרים.

ההבדל העיקרי בין הרמת חזה להגדלת חזה

הרמת חזה היא ניתוח שנועד לשנות את המראה האסתטי של החזה מבלי להגדיל את הנפח שלו, באמצעות הסרת חלקי עור ושומן עודפים אשר מושכים את החזה כלפי מטה. בכך, ניתן להעלות את החזה בחזרה למקומו הנכון ולהחזיר את המראה הזקוף והיפה. הגדלת חזה, לעומת זאת, היא ניתוח הנועד לנשים אשר אינן שלמות עם מראה השד שלהן וגודלו, ובמהלכו מוכנסים שתלים אל תוך מבנה השד על מנת להגדיל את הנפח שלו בצורה מלאכותית. כאשר עולה הצורך בשינוי אסתטי, לא פעם נשאלת השאלה מה עדיף – הגדלת חזה או הרמת חזה?

מתי נעדיף ניתוח הרמת חזה על פני הגדלת חזה?

ישנן מספר סיבות טובות להעדיף ניתוח הרמת חזה על פני הגדלה. הראשונה שבהן, היא שהגדלת חזה דורשת החדרת גוף זר אל תוך גופנו. על אף שהשתלים הקיימים כיום הם עמידים וחזקים יותר מבעבר, עדיין קיימת הסכנה כי הגוף ידחה אותם ויוביל לזיהומים ובעיות שונות. על אף שניתוח הרמת חזה גם הוא דורש חיתוך והסרה של רקמות עודפות – הרי שמדובר בסיבוכים פשוטים מהגדלה.

הרמת חזה היא עדיפה כאשר המטופלת אינה מעוניינת להגדיל את החזה, אלא רק לשנות את המבנה והמעטפת על מנת שיוכל להתרומם מעלה. באופן כללי, ניתוח הרמת חזה מיועד מראש לנשים בעלות גודל חזה בינוני פלוס, אשר כתוצאה מהזדקנות העור, השמנה, הריונות והנקות נפל ואיבד את מראהו הטוב. זה המקום לציין שעל מנת שהחזה יישאר זקוף – שמירה על משקל תקין היא הכרחית (הצטברות של שומן מושכת את החזה כלפי מטה).

הרמת חזה – להחזיר עטרה ליושנה

ישנם לא מעט פרמטרים שנועדו להגדיר חזה: גודל, צורה, צבע, סימטריה, גודל של הפטמה והעטרה ועוד. בסופו של דבר, תפיסת היופי של החזה הנשי היא אישית וסובייקטיבית לחלוטין. אך דבר אחד בטוח – החשיבות של פרופורציות טובות ואסתטיקה מובנת לכל אישה. הריונות, הנקה, דיאטות, השמנה, התבגרות וגנטיקה – כל אלו משחקים תפקיד חשוב בשינוי מראה החזה לאורך זמן. נשים רבות בוחרות לעבור ניתוח הרמת חזה על מנת להחזיר לשדיהן מראה צעיר, זקוף, מלא ויפה יותר.

הכל על דחיית שתלי סיליקון

הכל על דחיית שתלי סיליקון

כל ניתוח ישנם סיבוכים אפשריים, הכוללים בין היתר זיהום, דימום, פתיחה של שולי הפצע ובעיות הקשורות בהצטלקות שאינה תקינה גם ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון כולל בתוכו מורכבות וסיבוכים אפשריים, הנובעים בעיקר מנוכחותם של השתלים, אך קשורים גם להיותו של השד איבר תפקודי מהי דחיית שתלי סיליקון הפרעות בריפוי הן סיבוך אפשרי בכל ניתוחי החזה, לרבות ניתוחים הכוללים שתלי סיליקון המונח מתייחס למגוון בעיות אפשריות בריפוי הפצע והשד - החל מפתיחה קלה... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

כל ניתוח ישנם סיבוכים אפשריים, הכוללים בין היתר זיהום, דימום, פתיחה של שולי הפצע ובעיות הקשורות בהצטלקות שאינה תקינה. גם ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון כולל בתוכו מורכבות וסיבוכים אפשריים, הנובעים בעיקר מנוכחותם של השתלים, אך קשורים גם להיותו של השד איבר תפקודי.

מהי דחיית שתלי סיליקון?

הפרעות בריפוי הן סיבוך אפשרי בכל ניתוחי החזה, לרבות ניתוחים הכוללים שתלי סיליקון. המונח מתייחס למגוון בעיות אפשריות בריפוי הפצע והשד – החל מפתיחה קלה של שולי הפצע שאינה מצריכה טיפול מיוחד, ועד למצב בו יש חשיפה של השתל וצורך בהוצאתו. בתוך כל אלו נכלל גם המונח הלא רפואי ״דחיית שתל״ – כאשר הגוף מזהה את השתל כעצם זר ומתעוררת תגובה של מערכת החיסון כנגדו. חשוב להבין כי בניתוח הגדלת חזה מוכנסים לגוף שתלים שהינם עצמים זרים, מה שעלול לגרום להתפתחות של זיהום.

האם התופעה נפוצה? ומה עושים במקרה כזה?

דחיית הגוף את שתלי הסיליקון היא תופעה הנחשבת נדירה, אך עם זאת מוכרת. למעשה, פחות מ-0.5% מהנשים שעברו ניתוח להגדלת חזה עשויות לסבול מתופעה זו אשר עשויה לקרות גם שנים לאחר הניתוח. זה גם המקום לציין כי לא מדובר בתופעה מסוכנת. כדי למנוע מצב זה נוטלים אנטיביוטיקה ביום הניתוח. במקרה של התפתחות זיהום חמור ייתכן ויהיה צורך בקבלת אנטיביוטיקה דרך הוריד, ובמקרים קיצוניים ביותר (שאינם שכיחים) יהיה צורך להוציא את השתלים ולאפשר לגוף להחלים. במקרה של הוצאת השתלים, יש להמתין לפחות 6 חודשים לפני ששוקלים ביצוע מחדש של הניתוח.

מהם הסימנים לתופעה?

הסימן הראשון לתופעה הוא נפיחות בלתי רגילה בשד. נפיחות זו נוצרת בעקבות הצטברות של נוזלים ולרב נפתרת כאשר מנקזים את הנוזלים. מכאן ניתן להבין כי הוצאת השתלים היא צעד קיצוני המיושם רק במקרים מיוחדים כאשר האישה הגיעה לנקודת אל-חזור. כדי להימנע מלהגיע למצב זה, מומלץ לכל אישה שעברה ניתוח להגדלת חזה לבצע מעקב רפואי אחת לשנה, הכוללת בדיקת אולטרסאונד וביקור אצל כירורג שד.

האם ניתוח הגדלת חזה מתאים לי?

האם ניתוח הגדלת חזה מתאים לי?

החזה הנשי מאז ומעולם היווה סמל לנשיות אישה אשר מרגישה לא בנוח בנוגע לגודל או צורת החזה שלה, עשויה לפתח בעיה כלשהי בדימוי העצמי מכאן אין פלא כי ניתוחי חזה הפכו בעשורים האחרונים לניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר באופן כללי, ניתוח הגדלת חזה נועד להגדיל שדיים קטנים, או למלא שדיים שצורתם השתנתה והתרוקנה לאחר לידות והנקות לפיכך, המועמדות האופטימליות להגדלת חזה אלו נשים המעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן מלבד התוצאה האסתטית של ניתוח הגדלת חזה,... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

החזה הנשי מאז ומעולם היווה סמל לנשיות. אישה אשר מרגישה לא בנוח בנוגע לגודל או צורת החזה שלה, עשויה לפתח בעיה כלשהי בדימוי העצמי. מכאן אין פלא כי ניתוחי חזה הפכו בעשורים האחרונים לניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר. באופן כללי, ניתוח הגדלת חזה נועד להגדיל שדיים קטנים, או למלא שדיים שצורתם השתנתה והתרוקנה לאחר לידות והנקות. לפיכך, המועמדות האופטימליות להגדלת חזה אלו נשים המעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן. מלבד התוצאה האסתטית של ניתוח הגדלת חזה, מטופלות רבות נהנות מחיזוק פסיכולוגי חיובי ושיפור בהערכה העצמית. עם זאת, חשוב מאוד לדון בציפיות האישיות לגבי השינוי, בצורה ובגודל השד ובגישה הכירורגית המתאימה ביותר על מנת לספק את התוצאה הרצויה.

מצבים שכיחים לביצוע ניתוחי חזה

מטרתם העיקרית של ניתוחי חזה היא להעניק נפח ופרופורציה נכונה לשדיים, בצורה המחמיאה ביותר לגוף המטופלת. היות והתפתחות השד מסתיימת רק בתום הבגרות המינית, ניתוח הגדלת חזה אינו מומלץ לפני גיל 18. מומלץ לדחות את כל סוגי ניתוחי החזה עד לאחר סיום ההריונות, משום שתוצאות הניתוח עלולות להשתנות עקב הכניסה להיריון, הלידה, ההנקה והשינויים הנובעים מכך. יש לציין כי עלייה דרסטית במשקל (עלייה של למעלה מ-5 ק״ג), עשויה אף היא לשנות את צורת השד לאחר הניתוח. במקרים של חזה מרוקן ונפול (לאחר מספר לידות, או בשל גיל ומצב העור), ניתן לשקול ניתוח חזה כגון הרמת חזה בנוסף.

בחירת שיטת מיצוב והחדרת השתלים

גודל השתל, צורתו ומיקומו נקבעים בהתאם למצבה הרפואי של המטופלת, רצונותיה האישיים לצד שיקולים והמלצות של הרופא. לרב, חתכים של ניתוח הגדלת חזה מבוצעים באזור סביב העטרה או מתחת לשד עצמו על מנת למזער צלקות גלויות. דרך החתכים מוחדרים שתלים מאחורי רקמת השד או מתחת לשריר החזה, המוסיפים נפח ומשפרים את צורת השד. לאחר הניתוח, על המטופלת לנוח 24-48 שעות, ולהפחית פעילות למשך זמן מסוים בהתאם להנחיות הרופא (מי שעוסקת בפעילות גופנית או בעבודה מאומצת – צריכה לקחת זאת בחשבון). כאב ונפיחות ילוו את אזור הניתוח במשך כמה שבועות.

מאיפה מתחילים?

התחנה הראשונה בדרך לניתוחי חזה היא ייעוץ רפואי מקצועי. בפגישה עם הרופא המנתח, הוא יבצע בדיקה מקיפה של השדיים, הרקע הרפואי וציפיות המטופלת, ובמקביל לכך יענה על כל שאלותיה. באמצעות הבנת כל הפרטים הנחוצים, תיקבע שיטת הניתוח המתאימה ביותר, סוג השתל האופטימלי למבנה גופה של המטופלת ויידרשו בדיקות רפואיות נוספות על פי צורך.

החלמה מניתוח הגדלת חזה

החלמה מניתוח הגדלת חזה

החלמה מניתוח הגדלת חזה מחולקת למספר תקופות החלמה שונות שיפורטו בהמשך באופן כללי חשוב לדעת כי ההחלמה תלויה במצבה הבריאותי של המטופלת, במישור בו הונח השתל ובגודל השתל כאשר שתל ממוקם מתחת לשריר, ההחלמה מורכבת יותר משום שמתבצע חיתוך סיבי השריר במהלך הניתוח כמו כן, ככל שהשתל גדול יותר כך ההחלמה מורכבת יותר בשל הלחץ שהשתל מפעיל על הרקמות הסמוכות עם זאת, אין זה אומר שעל המטופלת להתפשר, אלא רק ליידע אותה למה עליה לצפות בשיטות ניתוח שונות שלבי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

החלמה מניתוח הגדלת חזה מחולקת למספר תקופות החלמה שונות שיפורטו בהמשך. באופן כללי חשוב לדעת כי ההחלמה תלויה במצבה הבריאותי של המטופלת, במישור בו הונח השתל ובגודל השתל. כאשר שתל ממוקם מתחת לשריר, ההחלמה מורכבת יותר משום שמתבצע חיתוך סיבי השריר במהלך הניתוח. כמו כן, ככל שהשתל גדול יותר כך ההחלמה מורכבת יותר בשל הלחץ שהשתל מפעיל על הרקמות הסמוכות. עם זאת, אין זה אומר שעל המטופלת להתפשר, אלא רק ליידע אותה למה עליה לצפות בשיטות ניתוח שונות.

שלבי ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה השדיים קשים, נפוחים וגבוהים, ולאט לאט מתחילים להתעצב בצורתם החדשה. לרב, לגוף לוקח כחודש-חודשיים להתרגל לשינוי, ולעיתים יש תחושת כאב באזור השד. במקרה זה, משככי כאבים רגילים יעזרו להקלה.

שבוע ראשון להחלמה

יציאה מחדר הניתוח, חבישה בחזיית ספורט. יש להימנע מתנועות חדות, הרמת ידיים והרמת משקלים כבדים 4 שבועות לאחר הניתוח. השבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה מאופיין בנפיחות, בצקת וסימנים כחולים באזור. יש לרחוץ את האזור, להקפיד ליטול משככי כאבים ולפעול על פי כל הנחיות הרופא.

שבועיים לאחר הניתוח

בשלב זה השדיים עדיין נפוחים והעור מתוח, אך מתחילים לחוש שינויים בתחושת העור, העלולים להתבטא ברגישות או לחילופין היעדר תחושה באזור המנותח. אלו תופעות שכיחות וזמניות אשר אינן מגבילות בפעילות היומיומית. מכיוון ועדיין קיים סיכון לזיהום, חל איסור על שהייה בים, בריכה, ג׳קוזי, סאונה או כל מקור מים עומדים. בשלב זה כאבים או תחושת דקירות הם עדיין נורמליים, כמו גם תחושה של זרמים וגרד באזור הצלקת – אלו תופעות המהוות חלק טבעי מתהליך הריפוי של הגוף לאחר ניתוח הגדלת חזה.

3-6 שבועות לאחר הניתוח

בתקופה זו הכאבים יחלפו כמעט לחלוטין, וניתן לחזור בהדרגה לפעילות מלאה. עם זאת, יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת עד 4 שבועות מהניתוח. הנפיחות תמשיך לרדת בהדרגה, והשדיים יהיו פחות נוקשים ונפוחים ויקבלו צורה טבעית יותר.

שישה שבועות עד חצי שנה לאחר הניתוח

תקופה ארוכה בה מתבצע ריפוי הדרגתי של החזה והגעה של השדיים לצורתם הסופית ומקומם הנכון והטבעי. החזה חוזר להיות רך ונעים, הנפיחות חולפת לגמרי. בתקופה זו לא אמורים להיות כאבים, לכן אם יש תחושת כאב ולו הקל ביותר – יש לפנות את המרפאה ולשוחח עם הרופא.

הגדלת חזה וממוגרפיה

הגדלת חזה וממוגרפיה

ישנן לא מעט שאלות וחששות בקרב נשים אשר מעוניינות לעבור הגדלת חזה - כיצד מתנהל הניתוח כמה זמן אורכת ההתאוששות ממנו האם השתלים בטוחים לשימוש האם הם עשויים להפריע לביצוע בדיקת ממוגרפיה תקינה מה כדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים לעבור את הניתוח כל התשובות לכך מצויות במאמר שלפניכם מהלך הניתוח ישנן מספר אפשרויות למיקום החתך, וזאת מסוכם עוד בשלב פגישות הייעוץ המנתח יוצר מעין כיס לשתל - מתחת לבלוטת השד, או מתחת לשריר או מתחת למעטפת השריר לכל אחת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ישנן לא מעט שאלות וחששות בקרב נשים אשר מעוניינות לעבור הגדלת חזה – כיצד מתנהל הניתוח? כמה זמן אורכת ההתאוששות ממנו? האם השתלים בטוחים לשימוש? האם הם עשויים להפריע לביצוע בדיקת ממוגרפיה תקינה? מה כדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים לעבור את הניתוח? כל התשובות לכך מצויות במאמר שלפניכם.

מהלך הניתוח

ישנן מספר אפשרויות למיקום החתך, וזאת מסוכם עוד בשלב פגישות הייעוץ. המנתח יוצר מעין כיס לשתל – מתחת לבלוטת השד, או מתחת לשריר או מתחת למעטפת השריר.. לכל אחת מאפשרויות אלו ישנם יתרונות וחסרונות, ולשם כך לפני הניתוח מקיימים פגישות ייעוץ, בהן דנים על מבנה השד הספציפי של המטופלת, ובאפשרות הנכונה ביותר והמדויקת עבורה. ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח קצר האורך כשעה, ולאחר מכן יש צורך בהתאוששות והשגחה למשך מספר שעות, ובתום ההתאוששות ניתן להשתחרר ולהמשיך את תהליך ההחלמה בבית.

הקשר בין שתלים ובריאות השד

חשוב לדעת כי שתלי הסיליקון סמיכים מאוד, כך שגם במידה ויש קרע בשתל – הוא נשאר במקומו ואינו נשפך כבעבר, ועל כן אינו מהווה גורם סיכון בריאותי. יש לשים לב כי בעוד שהשתלים אכן מאושרים על ידי משרד הבריאות וה-FDA  האמריקני, ההמלצה היא להחליף אותם אחת לעשר עד חמש עשרה שנים. בנוסף, לאחר ביצוע הגדלת חזה והחדרת השתלים, יש להקפיד על בדיקות רפואיות תקופתיות על מנת לוודא כי הם מצויים במנח הנכון והתקין. בעוד שהשתלים עצמם בהחלט בטוחים לבריאות השד, הבדיקות התקופתיות האלו עשויות לאפשר גילוי מוקדם של סרטן השד, ולהגדיל משמעותית את סיכויי ההחלמה.

מה חשוב לדעת על תהליך ההחלמה?

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים והנפוצים ביותר בעולם, הנחשב קל באופן יחסי, ובהתאם לכך גם ההתאוששות ממנו מהירה. לאחר הניתוח יש להיות במנוחה כשבוע, כאשר הימנעות מפעילות ספורטיבית נחוצה כשלושה שבועות לאחר מכן, ולבישת חזיית ספורט מיוחדת המספקת תמיכה טובה עד כחודש לאחר הניתוח. לאחר הניתוח השדיים נפוחים והצלקות עלולות להיות בולטות – אך אין צורך להיבהל מכך, לאחר כחודש הנפיחות תחל לרדת, והצלקות עם הזמן יתבהרו גם הן עד שבקושי ניתן יהיה להבחין בהן. חשוב לזכור כי על אף שההחלמה מניתוח הגדלת חזה יחסית מהירה, התוצאות הסופיות שלו מתייצבות רק לאחר כמספר חודשים עד שנה.