ניתוחי חזה

חדשנות טכנולוגית בשתלי סיליקון

חדשנות טכנולוגית בשתלי סיליקון

ניתוח הגדלת חזה עם שתל הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם, והניתוח הנפוץ ביותר בארה"ב, אך אין ספק כי מזה שנים מהווים שתלי הסיליקון נושא שנוי במחלוקת האם שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש מה חשוב לדעת על ניתוח הגדלת חזה עם שתל, ואיזו שיטה להגדלת חזה מעניקה מראה מלא ותחושה טבעית שכדאי מאוד להכיר כל התשובות לכך במאמר ניתוח הגדלת חזה - על קצה המזלג ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אלקטיבי קצר הנמשך כשעה, אשר במהלכו יוצר המנתח מעין כיס לשתל... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה עם שתל הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם, והניתוח הנפוץ ביותר בארה"ב, אך אין ספק כי מזה שנים מהווים שתלי הסיליקון נושא שנוי במחלוקת. האם שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש? מה חשוב לדעת על ניתוח הגדלת חזה עם שתל, ואיזו שיטה להגדלת חזה מעניקה מראה מלא ותחושה טבעית שכדאי מאוד להכיר? כל התשובות לכך במאמר.

ניתוח הגדלת חזה – על קצה המזלג

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אלקטיבי קצר הנמשך כשעה, אשר במהלכו יוצר המנתח מעין כיס לשתל במיקום עליו סוכם בפגישות הייעוץ – מתחת לבלוטת השד ומעל השריר, מתחת לבלוטת השד ומתחת לשריר או מתחת למעטפת השריר אך מעל השריר. בנוסף לפרוצדורות מוכרות אלו, ובמהלך אותו ניתוח, ניתן להזריק שומן טבעי בקדמת השתל, לתחושת מגע רך וטבעי. שיטה זו משלבת שאיבת שומן ממקום בלתי רצוי בגוף (ירכיים, בטן), והחדרתו לחזה לפני השתל.

לאחר ניתוח הגדלת חזה עם שתל, עם או בלי שומן עצמי, יש צורך בהתאוששות והשגחה למשך מספר שעות, ובתום ההתאוששות ניתן לחזור הביתה להמשך ההחלמה. מומלץ להיות במנוחה כשבוע לאחר הניתוח, ולהקפיד על הימנעות מפעילות ספורטיבית כשלושה שבועות לאחר מכן. בנוסף, למשך כחודש לאחר הניתוח חשוב להמשיך ללבוש חזיית ספורט, המספקת את התמיכה שהחזה זקוק לה, במשך רב שעות היממה.

מדוע שתלי הסיליקון שנויים במחלוקת?

יש איזשהו סטריאוטיפ על הגדלת חזה בכלל, אך על הגדלת חזה עם שתל בפרט אשר יוצא מנקודת הנחה שהתוצאה היא של חזה גדול בצורה לא פרופורציונאלית, בעל מראה מאוד מנותח ולא טבעי. חשוב להיות מודעים לכך שבעוד שגודל השתלים מושפע בין היתר מטרנדים ואופנות מתחלפות, הבחירה לגודל השתל היא של המטופלת, ובהחלט ניתן לזכות בתוצאה איכותית שנראית טבעית. כמו כן, חלק מהסיבה לחשש כשמדובר בשתלי סיליקון היא משום שבעבר במידה והיו נקרעים, הם היו נשפכים באופן שגם מבחינה ויזואלית הוא בעייתי, אך בעיקר מסוכן למטופלת. שתלי הסיליקון כיום בטוחים לגמרי לשימוש, וגם במידה והם נקרעים הם נשארים במקומם מבלי להישפך.

החלמה וחזרה לשגרה

יום לאחר הניתוח עשויים להופיע שטפי דם ובצקות, אין סיבה לדאגה מדובר בתופעה טבעית לחלוטין. רצוי להיעזר במשככי כאבים ובכדורי ארניקה על מנת להקל על הבצקות. כשבוע לאחר ניתוח הגדלת חזה עם שתל, יש להגיע לביקורת אצל הכירורג הפלסטי, על מנת לוודא כי ההחלמה נעשית כראוי, שאין זיהומים ושמנח השתלים טוב. כעבור שלושה שבועות נוספים יש להגיע לביקורת שנייה. מאחר וההחלמה לוקחת כחודש, לאמהות שביניכן רצוי לשקול לעבור את הניתוח בסמוך לחזרת הילדים לביה"ס, ולנצל את חופשת החגים לזמן ההחלמה.

לסיכום, הגדלת חזה עם שתל סיליקון אינה חייבת להיות בעלת מראה מלאכותי. הדבר תלוי רבות ברצונה של המטופלת ובנסיונו של הכירורג הפלסטי. ד"ר רווה, בעל ניסיון רב בתחום, עובד עם השתלים הבטוחים והאיכותיים ביותר בשוק, אשר יחד עם שיטות החדרת השתל בהן משתמש, יוצרים תוצאה אסתטית, רכה וטבעית.

האם יש שתלים לכל החיים?

האם יש שתלים לכל החיים?

במשך שנים רבות אנחנו שומעים את ההמלצה הברורה של הFDA האמריקני ושל משרד הבריאות הישראלי להחליף שתלים אחת לעשר עד 15 שנים ההמלצה הינה גורפת וכוללת כל שתל שהוכנס לשד ללא הבדל אם מדובר במותחן, שתל סיליקון או שתלי מי מלח שהשתמשו בהם בעבר כמו כן ההמלצה הינה גם למוגדלות שדיים וגם למשוחזרות שדיים הרבה מטופלות שואלות למה בעצם ישנו צורך להחליף את השתלים מעטפת השתלים, ככל שתשתכלל ותתחדש עם השנים עדיין נמצאת בסכנה לבלאי טבעי כמו כל דבר בעולם, גם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

במשך שנים רבות אנחנו שומעים את ההמלצה הברורה של הFDA האמריקני ושל משרד הבריאות הישראלי להחליף שתלים אחת לעשר עד 15 שנים. ההמלצה הינה גורפת וכוללת כל שתל שהוכנס לשד. ללא הבדל אם מדובר במותחן, שתל סיליקון או שתלי מי מלח שהשתמשו בהם בעבר. כמו כן ההמלצה הינה גם למוגדלות שדיים וגם למשוחזרות שדיים.

הרבה מטופלות שואלות למה בעצם ישנו צורך להחליף את השתלים? מעטפת השתלים, ככל שתשתכלל ותתחדש עם השנים עדיין נמצאת בסכנה לבלאי טבעי. כמו כל דבר בעולם, גם לשתלים יש בלאי טבעי, המעטפת נחלשת ונהיית יותר בסכנה לקרעים או לנזילה של החומר הנמצא בתוכם. בכל מקרה השתלים החדשים הינם בעלי הקפדה מחמירה מאוד על המעטפת והיא אמורה לשאת משקל של יותר מ-300 ק"ג לפני שתקרע או תתפוצץ. המעטפת אמורה להיות כמעט לגמרי אטומה ליציאה או זליגה של הסיליקון דרכה. למרות שלא ניתן לשלול זליגה מינילית של השתל.

בפחות מאחוז מהמקרים ישנה סכנה של קרע בשתל השד במהלך עשור לאחר ההשתלה. על פי רוב ניתן לראות את הקרעים בהדמייה כמו ממוגרפיה או סונר שדיים. לעיתים לא ניתן לזהות את הקרעים גם בהדמיות אלו ואז אם מתעורר חשד לקרע יש לבצע בדיקת MRI. בדיקה זו הינה הבדיקה היחידה שנמצאה כמזהה כמעט את כל סוגי הקרעים במשתלי הסיליקון. לציין כי לא תמיד ניתן לאבחן קרעים בשתלים שכן לא תמיד יש הסתמנות חיצונית לקרע. יתרה מכך לעיתים בהדמיה יש חשד לקרע ואז בניתוח מתגלה שהשתל היה שלם לגמרי.

בשל עובדות אלה ישנה המלצה גורפת להחליף את השתלים לאחר התקופה המתוארת. הרצון הוא להגן על המטופלות מקרע וזליגה של סיליקון לבלוטות הלימפה. במקרה של קרע כזה עם זליגה, בלוטת הלימפה הראשונה שמנקזת את האיזור תקבל לתוכה את הסיליקון שנשפך. בכל מקרה לא מקובל להוציא את הבלוטות שהתמלאו בסיליקון. ולא ידוע על מחלה שנגרמת בעקבות כך.

בדיקות ההדמיה הרוטיניות (ממוגרפיה וסונר שדיים) לא לגמרי שוללות קרעים בשתל ולכן גם אם לא נמצא קרע בשתל בהדמיות אלו, אין זה ודאי. במצבים כאלו אני מסביר למטופלות שגם אם לא נמצא קרע בשתל בהדמייה, עדיין קיימת ההמלצה להחליף את השתלים בתום התקופה.

הרבה פעמים אני שומע ממטופלות שקיימים שתלים שאין צורך בהחלפתם. זה המקום לספר שאין דבר כזה שתל לכל החיים או שתל שלא צריך להחליף. ההמלצה הינה גורפת ועדיין לא קיים שתל עם מעטפת שהינה בטוחה לכל החיים. אם עברתן ניתוח לפני יותר מעשור, אני ממליץ לכן לפנות לכירורג פלסטי חבר איגוד על מנת להיבדק ולהחליף את השתלים. זה הזמן להחלטות בדבר צורך בהרמה, החלפה לשומן או סתם הוצאה של השתלים.

הגדלה בארבעה מימדים - יש דבר כזה!

הגדלה בארבעה מימדים – יש דבר כזה!

האם קיימת הגדלת שדיים במימד נוסף עד כה שמענו רבות על הגדלה בעזרת שתלי סיליקון רבות דובר על השיטה, על המנחים השונים של השתל, על הגדלים השונים, המגע, התחושה השתלים החדשים עם הסיליקון הסמיך אך עדיין רך למגע במשך שנים רבות נשים בכל העולם ביצעו הגדלות בעזרת שתלי סיליקון ואף נשים שסבלו מסרטן השד עברו שיחזורים בעזרת שתלי הפלא האלה השתלים הצליחו בגדול איפה שפתרונות רבים כשלו במשך שנים רבות השתלים היו הפתרון האולטימטיבי היחיד להגדלת שדיים ניתן... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

האם קיימת הגדלת שדיים במימד נוסף?

עד כה שמענו רבות על הגדלה בעזרת שתלי סיליקון.

רבות דובר על השיטה, על המנחים השונים של השתל, על הגדלים השונים, המגע, התחושה. השתלים החדשים עם הסיליקון הסמיך אך עדיין רך למגע. במשך שנים רבות נשים בכל העולם ביצעו הגדלות בעזרת שתלי סיליקון ואף נשים שסבלו מסרטן השד עברו שיחזורים בעזרת שתלי הפלא האלה. השתלים הצליחו בגדול איפה שפתרונות רבים כשלו. במשך שנים רבות השתלים היו הפתרון האולטימטיבי היחיד להגדלת שדיים. ניתן להניח את השתלים בכמה מנחים, מתחת לשריר, מעליו ובמנח המשלב את שני המישורים. את השתלים מומלץ להחליף בערך כל 10 -15 שנים.

היתרונות של הגדלה בעזרת שתל סיליקון רבים, חלקם תלויים במבנה הגיאומטרי של השתלים שנותן קוטב עליון מלא ויפה וחלקם תלויים בנפח הקבוע אותו אנו קובעים מראש לפני הניתוח.

בשנים האחרונות השיטה של הזרקת שומן לשדיים תפסה תאוצה. מה יותר טוב מהגדלה בעזרת נפח שקיים אצלך בגוף במיקום שאינך מעוניינת בו? יש לך שומן במתניים? בירכיים? מעולה!! נקח לך אותו מהאיזור הזה ונעביר לאן שאנחנו רוצים על מנת להגדיל איזורים שטוחים או עם חסר ברקמה. במקרה של הגדלת שדיים, מזריקים את השומן לרוב לרקמת השד עצמה, זו הממוקמת מעל השריר. שיטת ההזרקה היא בטיפות קטנות ובתעלות על מנת לא לגרום ליצירת גושים. במהלך הניתוח מתבצעת שאיבה של השומן מהאיזור הרצוי, השומן עובר תהליך טיהור מוקפד ולאחר מכן מוזרק באופן סטרילי לשד.

שיטה זו נמצאה בטוחה מאוד וללא הסיבוכים המוכרים של שתלי סיליקון, וכן ללא צורך בניתוח החלפה כל עשור עד 15 שנים.

הגדלה במימד הרביעי היא טכניקה חדשה שפותחה בשנת 2109 על ידי דר רווה ומשלבת את העולם הישן עם החדש. העולם הישן, הגדלה בעזרת שתלי סיליקון והעולם החדש הוא בעזרת הזרקת שומן. אם עד כה, אפשר היה להגדיל את השדיים בתלת מימד על ידי אחת האופציות. השיטה החדשה הוסיפה מימד נוסף, רביעי. מימד זה מאפשר להינות היום ממלאות יפה של הקוטב העליון כמו בשתל סיליקון ומגע טבעי ונעים של שומן. הרקמה החיצונית ביותר מעל השתל, זו שבאה במגע עם העולם היא טבעית, מגע של רקמת שד אמיתית. יתרון נוסף, ניתן להשתמש בשתלים קטנים יותר כך שהכובד בשד הולך ופוחת והנפילה המשוערת העתידית, תאחר להגיע.

שיטה זו מתאימה למטופלות המעוניינות בהגדלה ראשונית, כלומר שלא עברו כל סוג הגדלה מעולם וגם למטופלות לפני החלפת שתלים.

למי לא מתאימה הזרקת שומן לחזה?

למי לא מתאימה הזרקת שומן לחזה?

השיטה המתחדשת של הזרקת שומן לשדיים הולכת ותופסת תאוצה בחודשים האחרונים בשל חשש משתלי הסיליקון והרצון בשד בעל מראה טבעי אין דבר יותר כיף מלהיפטר בשומן מאיזורים שמפריעים לנו ולהעביר אותו לאיזור השדיים המגע הטבעי, חוסר הסיבוכים הקשורים בשתל וגם חוסר הצורך בהחלפת השתלים נותן לשיטה זו יתרונות רבים, אך האם השיטה מתאימה לכל אחת בגדול התשובה היא לא אז למי השיטה אינה מתאימה לבעלות אחוז שומן נמוך בגדול, אם את רזה ואין איזורים שממש ניתן לתפוס... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

השיטה המתחדשת של הזרקת שומן לשדיים הולכת ותופסת תאוצה בחודשים האחרונים בשל חשש משתלי הסיליקון והרצון בשד בעל מראה טבעי. אין דבר יותר כיף מלהיפטר בשומן מאיזורים שמפריעים לנו ולהעביר אותו לאיזור השדיים. המגע הטבעי, חוסר הסיבוכים הקשורים בשתל וגם חוסר הצורך בהחלפת השתלים נותן לשיטה זו יתרונות רבים, אך האם השיטה מתאימה לכל אחת? בגדול התשובה היא לא. אז למי השיטה אינה מתאימה?

 1. לבעלות אחוז שומן נמוך. בגדול, אם את רזה ואין איזורים שממש ניתן לתפוס אותם ולהרגיש כמה הם רכים אז ככל הנראה לא ניתן לשאוב ממך שומן ולהפיק שומן נקי לצורך ההזרקה. לצערי לא ניתן לקחת מקרוב משפחה שומן. השומן מיועד להזרקה עצמית בלבד.
 2. מטופלת שלא עברה הגדלה ורוצה לעשות הגדלה שתראה כמו של חברה שלה שעברה הגדלה בעזרת שתל. לא ניתן לשוות מראה של שתל לשדיים המוזרקים בעזרת שומן. השומן לא נשאר בקוטב העליון ולא נותן מראה שופע של השד. המראה הנוצר בעקבות הזרקת שומן הוא דומה למבנה השד שלך כמו שהוא רק עם מעט יותר נפח.
 3. אם את מעוניינת בנפח של יותר מ200 סמ"ק אז הזרקת השומן אינה מתאימה לך. בכל הזרקת שומן נוכל להזריק עד 400 סמ"ק שומן לכל היותר. במקרים כאלה ישנה ספיגת שומן של בין 40 ל60 אחוז והכמות שנשארת בסוף היא של לא יותר מ200 סמ"ק לכל צד. לכן אם את רוצה נפח גדול יותר השיטה ככל הנראה לא מתאימה לך.
 4. מטופלת שרוצה התחייבות לנפח מסויים. אם את רוצה להיות בטוחה שישאר נפח מסויים שיטה זו לא מתאימה לך. הנפח הסופי לאחר ההזרקה הוא אינו ידוע ותלוי בגורמים רבים: איכות השומן ונקיונו, נסיון המנתח, אספקת הדם של השד, מחלות כלי דם וטיפול תרופתי. לא ניתן להבטיח את התוצאה הסופית בטכניקת הזרקת השומן.
 5. מטופלות ללא שדיים כלל ועם עור צמוד וקשיח. אם העור של שדייך צמוד לבית החזה והינו קשיח יהיה קשה לשומן לנפח את האיזור והשומן לא יצליח "להוציא" את השד החוצה, כך שהתוצאה תהיה מינימלית, תשארי עם שדיים צמודים לגוף ומעט יותר מלאים.
 6. מוקרנות שדיים: אם עברת הקרנה לאיזור בית החזה או השדיים אז כלי הדם באיזור נפגעו וכך גם איכות העור. במקרה כזה ניתן להזריק רק כמות קטנה מאוד של שומן ורצוי לבצע זאת במספר רב של פעמים.
מה היתרון בשתל ומה בהזרקת שומן לשדיים?

מה היתרון בשתל ומה בהזרקת שומן לשדיים?

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הכי נפוצים בעולם הכירורגיה הפלסטית ישנן 2 שיטות להגדלה הראשונה והוותיקה יותר הינה בעזרת שתל סיליקון והשנייה הינה בעזרת שומן שנשאב מגוף המושתלת אז מה היתרון בכל אחת מהשיטות הגדלה בעזרת שתל סיליקון מראה שד שופע סיליקון מצליח להשאיר לנו את הקוטב העליון של השד מלא ושופע הנפח באיזור זה הינו בעל חשיבות רבה אצל מטופלות שמעוניינות בהגדלה בדרך כלל איזור זה הינו הראשון להתרוקן בהתבגרות ולאחר לידות WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הכי נפוצים בעולם הכירורגיה הפלסטית. ישנן 2 שיטות להגדלה. הראשונה והוותיקה יותר הינה בעזרת שתל סיליקון והשנייה הינה בעזרת שומן שנשאב מגוף המושתלת. אז מה היתרון בכל אחת מהשיטות?

הגדלה בעזרת שתל סיליקון

 1. מראה שד שופע. סיליקון מצליח להשאיר לנו את הקוטב העליון של השד מלא ושופע. הנפח באיזור זה הינו בעל חשיבות רבה אצל מטופלות שמעוניינות בהגדלה. בדרך כלל איזור זה הינו הראשון להתרוקן בהתבגרות ולאחר לידות.
 2. WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET. נפח השד המוגדל נקבע עם המנתח לפני הניתוח. נפח זה נבחר בהתאמה אישית למטופלת ובהסכמתה. כאשר מוחדר נפח זה לשד בניתוח הגדלה, השד מחזיק את הנפח הזה לתמיד. אין ירידה של הנפח לאחר שנים.
 3. שתל הוא מוצר מדף וככזה, הוא זמין לכל מטופלת. גם לכאלה שהינן בעלות אחוז שומן נמוך בגופן. אין צורך להצע פרוצדורה על מנת להשיג את השתלים. בשומן עצמי צריך לבצע שאיבה על מנת לקבל את נפח השד המוזרק.
 4. באם אינך מרוצה מכל סיבה ממראה השד החדש לאחר ניתוח ההגדלה, תמיד ניתן להוציא את השתל. הוא לא שם לנצח.

הגדלת חזה בעזרת שומן עצמי

 1. ניתוח הזרקת השומן כולל 2 ניתוחים: אחד מהם הוא נטילת השומן מאיזורים שאינו רצוי. בעצם אנחנו מקבלים שני ניתוחים באחד. חיטוב הגוף בשאיבה הוא פעולת לוואי מאוד רצוייה.
 2. אין צורך לבצע ניתוח החלפת שתלים כעבור עשור או 15 שנים. השומן נשאר שם לתמיד (או לפחות מה שנשאר כעבור חצי שנה)
 3. שומן עצמי הינו חומר טבעי של הגוף שלך וככזה ישנם פחות סיבוכים איתו מאשר עם שתלי סיליקון.
 4. מגע טבעי ומראה טבעי. אין כל הבדל במגע בין שד ללא הזרקת שומן לאחד שעבר. לעולם לא יוכלו לדעת שעברת פרוצדורה כזו. לא במראה ולא במגע.
 5. צלקות קטנטנות. איזור ההזרקה לשד דורש צלקת אחת קטנה בגודל 3 מ"מ בלבד

לאחר שקראתן רשימה זו ודאי תדעו מה מתאים לכן יותר. מאחל בהצלחה ובטוח שתבחרו נכון עבורכן.

תחושה טבעית עם שתל, האם זה אפשרי?

תחושה טבעית עם שתל, האם זה אפשרי?

בשנה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על שתלי הסיליקון לשדיים אומרים עליהם שאינם בטוחים, שהם מסוכנים וגורמים למחלות ראומטיות, שהם גורמים לאי נוחות וכאבים אספתי בשבילכן את המידע הרלוונטי על שתלי הסיליקון החדשים על מנת שתוכלו להתרשם ולהתהדר בידע אמיתי ונכון בכל תקופה מסויימת יוצאים שתלים חדשים המשתפרים הן באיכות המעטפת והן בחומר המילוי הסיליקוני מעטפת השתל ניתן למצוא היום מספר רב מאוד של מעטפות לשתלים רובן מתחלקות לפי אפיון החיספוס... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

בשנה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על שתלי הסיליקון לשדיים. אומרים עליהם שאינם בטוחים, שהם מסוכנים וגורמים למחלות ראומטיות, שהם גורמים לאי נוחות וכאבים.

אספתי בשבילכן את המידע הרלוונטי על שתלי הסיליקון החדשים על מנת שתוכלו להתרשם ולהתהדר בידע אמיתי ונכון.

בכל תקופה מסויימת יוצאים שתלים חדשים המשתפרים הן באיכות המעטפת והן בחומר המילוי הסיליקוני.

 1. מעטפת השתל. ניתן למצוא היום מספר רב מאוד של מעטפות לשתלים. רובן מתחלקות לפי אפיון החיספוס שלהן. ככל שהמעטפת מחוספסת יותר כך הסכנה להתכווצות קופסית קטן. התכווצות קופסית הינה מצב שבו המעטפת שהגוף מייצר מסביב לשתל מתכווצת וגורמת לתחושת קשיון של השדיים. יש 4 דרגות להתכווצות קופסית. דרגה ראשונה, בה רק הרופא מרגיש את הקושי הנוצר בשד. דרגה שנייה בה המטופלת מתלוננת על תחושת קשיון חדשה של השד. דרגה 3 בה יש קשיון ועיוות של מבנה השד ודרגה רביעית הכוללת את כל אלו וגם כאבים ללא מגע.

ככל שהמעטפת פחות מחוספסת כך הסכנה לקפלים בשד בשלבים מאוחרים הולכת וקטנה. היום ניתן למצוא שתלים בדרגות חיספוס שונות על מנת להמנע מהסיכונים האלה. בשנים האחרונות נמצא קשר גבוה יותר למעטפת מחוספסת ולהיווצרות ALCL. ALCL הינה מחלה לימפתית של השד הקשורה בשתלי סיליקון.

מחלה זאת התגלתה בקשר יחסית נמוך מאוד לשתלים. הסתמנות המחלה הינה בהתנפחות השד כעבור מספר שנים מההגדלה. הנפח החדש שנוצר הינו בעקבות נוזל שמופרש לחלל כיס השתל.

 

 1. צורת השתל: עד היום היו 2 צורות של שתל: שתל עגול ושתל אנטומי. שתל אנטומי הינו בצורה מעט יותר אגסית, צורת טיפה. השתל האנטומי היה בעיקר בשימוש במשוחזרות שד ופחות בהגדלת שדיים קלאסית. הסיבה לכך נמצאת בעובדה ששתל אנטומי אינו סימטרי לכל צידיו ואם הוא מסתובב אז נוצר עיוות של השד המוגדל. סיבה זו גרמה לכך שמעט רופאים השתמשו בו לצורך הגדלה ראשונית של השדיים. בשנתיים האחרונות הומצא השתל הארגונומי. שתל זה הינו בצורה עגולה סימטרית לכל כיווניה אך הנפח של השתל רובו יורד לכיוון הקוטב התחתון ומאפשר לשתל להיות בצורה אנטומית מבלי להיות קשור בסיבוכי סיבוב שתל.
 2. נפח הסיליקון הפנימי: במשך השנים ניסו ליצור סיליקון קשיח, שבמקרה ויהיה קרע במעטפת, הסיליקון לא יזלוג החוצה. ככל שעשו את הסיליקון סמיך יותר, כך תחושת המגע של השתל הייתה קשיחה. בשנים האחרונות המציאו סיליקון שיכול להיות רך מאוד למגע וללא סיכון לנזילה במקרה של קרע.

החידושים שמגיעים כל שנה בגזרת השתלים מאפשרים לנו בעצם למקסם את התוצאה ולגרום לה להיות כמה שיותר טבעית. השתלים נהיו רכים מאוד למגע ומאפשרים לנו בזכות הטכנולוגיה החדשנית הארגונומית להגיע למצב של מראה אנטומי טיפתי ללא החשש לסיבוב השתל.

מתי יש לבצע הוצאת שתלים

מתי יש לבצע הוצאת שתלים

ניתוחי חזה באופן כללי וניתוח הגדלת חזה בפרט, הם מהניתוחים השכיחים והמוצלחים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית, ולא בכדי הטכניקות המתקדמות, שתלי הסיליקון האיכותיים, התוצאות הנשמרות לאורך זמן - הופכת את שולחן הניתוחים של הכירורג הפלסטי למוקד עלייה לרגל  עבור נשים רבות אשר מעוניינות בשינוי חיצוני המוביל גם לשינוי פנימי ודימוי גוף חיובי יותר עם זאת, ישנם מספר גורמים העלולים להשפיע על התוצאה לטווח קצר או ארוך, ולהוביל להחלפת או הוצאת שתלים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוחי חזה באופן כללי וניתוח הגדלת חזה בפרט, הם מהניתוחים השכיחים והמוצלחים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית, ולא בכדי. הטכניקות המתקדמות, שתלי הסיליקון האיכותיים, התוצאות הנשמרות לאורך זמן – הופכת את שולחן הניתוחים של הכירורג הפלסטי למוקד עלייה לרגל  עבור נשים רבות אשר מעוניינות בשינוי חיצוני המוביל גם לשינוי פנימי ודימוי גוף חיובי יותר. עם זאת, ישנם מספר גורמים העלולים להשפיע על התוצאה לטווח קצר או ארוך, ולהוביל להחלפת או הוצאת שתלים. ניתוח החלפת או הוצאת שתלים מבוצע, לרב, שנים לאחר ניתוח החזה המקורי.

5 סיבות עיקריות להחלפת או הוצאת שתלים

 1. רצון המטופלת – בחירה יזומה של האישה להקטין או להגדיל את השתלים בחזה באופן יזום ולהחליפם בשתל סיליקון אחר. לחילופין, כיום ישנן נשים הבוחרות לבצע הוצאת שתלים ולהחליפן בהזרקת שומן עצמי, טכניקה ייחודית המאפשרת קבלת תוצאה בעלת מראה ומרקם טבעי מאוד.
 2. קרע בשתל – סיבה ״טכנית״ המצריכה הוצאת שתלים והחלפת בשתלים אחרים מאותו סוג, או לחילופין בשתלים מסוג מתקדם יותר. על מנת לוודא כי ישנו קרע בשתל יש צורך בבדיקת אולטרסאונד או MRI. אם מתברר כי קיים קרע, נקבע ניתוח מתוכנן להחלפת השתלים.
 3. התקשות קופסית – מצב בו הגוף מייצר קופסית מסביב לשתל, הקופסית הזאת מתכווצת וגורמת למראה קשיח בשד, לעתים מראה שאינו במקום וגם עלולה לכאוב.
 4. קפלים – לעתים יתכנו שינויים בגובה השתלים והופעת קפלים בעור. הקפלים נוצרים כי רקמת השד המכסה את השתל מאוד דקה.
 5. המלצת הגורמים המפקחים – משרד הבריאות וה – FDA האמריקאי ממליצים להחליף שתלים כעבור 10-15 שנים מיום הניתוח המקורי. הסיבה העיקרית היא כי לשתלי סיליקון, כמו לכל מוצר רפואי אחר, ישנם חיי מדף מוגבלים ובשימוש ממושך הגדול מהזמן המומלץ, ישנה ירידה באיכות הנובעת מעייפות החומר ונוצר בלאי.

חשיבות הבדיקות התקופתיות

שתלי הסיליקון המיוצרים כיום נעשים בטכנולוגיה מתקדמת, באיכות גבוהה ותחת השגחה מחמירה וקפדנית ביותר של כל הגורמים המפקחים הרלוונטיים. עם זאת, על מנת לשמור על בריאות המטופלת לאורך זמן ולדעת מה מצב השתל, חשוב לבצע מספר בדיקות תקופתיות הכוללות:

 • בדיקת MRI כ-3 שנים לאחר ניתוח הגדלת חזה בו הוכנסו שתלים
 • בדיקת MRI נוספת כ-10 שנים לאחר הניתוח
 • בדיקת אולטרסאונד שנתית על מנת לבדוק את מצב השתלים – הן מבחינה בריאותית (לוודא שאין דליפה / קרע), והן מבחינה אסתטית (לאחר שינויים גופניים כגון הריון, לידה או הרזיה משמעותית)

הקפדה על ביצוע בדיקות תקופתיות אלו, והחלפת שתלים מבוקרת במידת הצורך לאחר 10-15 שנים כפי שמומלץ, יסייעו בשמירה על תוצאות ניתוח ומראה אופטימלי לאורך זמן, וכן על בריאות המטופלת.

טיפים למי שעומדת לעבור הגדלת חזה

טיפים למי שעומדת לעבור הגדלת חזה

אחרי לא מעט התלבטויות, החלטת לעבור הגדלת חזה בשביל שתוצאות הניתוח יעמדו בציפיות שלך, עלייך להתכונן ולתכנן מראש ולפרטי פרטים את כל הדברים החשובים בדיוק בשביל זה, אספנו עבורך רשימה של טיפים שכל מי שעומדת לעבור הגדלת חזה חייבת לזכור לבחור נכון בררי על מספר רופאים שונים על מנת להתרשם מי מהם הרופא הנכון ביותר עבורך יש לבחור ברופא מומחה לכירורגיה פלסטית, המתמחה בהגדלת חזה וביצע זאת מספר רב של פעמים בעבר יש לוודא כי המנתח חבר באיגוד הישראלי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אחרי לא מעט התלבטויות, החלטת לעבור הגדלת חזה. בשביל שתוצאות הניתוח יעמדו בציפיות שלך, עלייך להתכונן ולתכנן מראש ולפרטי פרטים את כל הדברים החשובים. בדיוק בשביל זה, אספנו עבורך רשימה של טיפים שכל מי שעומדת לעבור הגדלת חזה חייבת לזכור.

לבחור נכון

בררי על מספר רופאים שונים על מנת להתרשם מי מהם הרופא הנכון ביותר עבורך. יש לבחור ברופא מומחה לכירורגיה פלסטית, המתמחה בהגדלת חזה וביצע זאת מספר רב של פעמים בעבר. יש לוודא כי המנתח חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (כדאי לבקש תעודת חבר איגוד כבר בשלב הייעוץ, בטרם סגירת הפרטים והתשלום). בדקי מה הניסיון של הרופא הנבחר, היכן למד והיכן התמחה, ההמלצות והביקורות אודותיו, באיזו גישה הוא מחזיק והאם זה תואם את רצונך, באיזה מיכשור הוא משתמש, היכן מתבצע הניתוח ומה תהליך ההחלמה והמעקב לאחר מכן.

פגישת היכרות וייעוץ

טרם הניתוח, על הרופא להזמין אותך לפגישת היכרות וייעוץ במהלכה תיערך שיחה פנים מול פנים, ייבדקו נתונים ויבוצעו מדידות, ייערך תיאום ציפיות בין רצונך לבין שיקול הדעת המקצועי של הרופא, ויינתן הסבר מלא אודות התהליך הצפוי והסיכונים האפשריים. במהלך הפגישה עלייך לקבל מענה לכל שאלותייך ולהבין האם הרופא משרה בך תחושת ביטחון ונעימות, שהרי הוא זה העומד לבצע הגדלת חזה ולהעניק לך מראה חדש. אם יש בך ספק כלשהו, או חשש כלשהו – שקלי לבחור ברופא מנתח אחר.

בחירת השתל

ישנם מספר סוגי שתלים העשויים מחומרים שונים ובגדלים שונים, ובהתאם לכך – גם ברמות איכות שונות וטווח מחירים רחב. חשוב לדעת באילו שתלים מתכוון הרופא להשתמש, מדוע בחר בשתלים אלו, האם הם מאושרים על ידי ארגוני הבריאות, כמה שנים הם קיימים בשוק ומהי תקופת האחריות (העדיפות היא קבלת אחריות לכל החיים).

צלקות

טרם הניתוח חשוב לברר מהיכן הרופא מכניס את השתל, באיזה מנח, ומה גודל הצלקת הנותרת על הגוף. חשוב מאוד לבקש מהרופא לראות תמונות של ניתוחים קודמים ולבחון את הצלקות הנותרות – שהרי טיבו של מומחה לכירורגיה פלסטית נמדד גם בצלקות מינימליות ככל האפשר.

טיימינג

ניתוח הגדלת חזה מומלץ לבצע לאחר סיום ההתפתחות המינית (גיל 18 ומעלה), ובתום תקופת הריונות, לידות והנקה. את הניתוח יש לבצע לפחות חצי שנה אחרי הריון והנקה, כדי למנוע שינויים דרסטיים בהמשך.

העיקר הבריאות

יש להימנע מעישון כשבועיים לפני הניתוח ושבועיים לאחריו, ,על מנת לאפשר לגוף תהליך החלמה מיטבי.

 

החלפת שתלי סיליקון – כל הפרטים על שתלים בחזה

החלפת שתלי סיליקון – כל הפרטים על שתלים בחזה

כל אישה אשר ביצעה ניתוח הגדלת חזה תזדקק בשלב כלשהו בחייה להחליף את שתלי הסיליקון - בין אם מסיבות אסתטיות ובין אם מסיבות בריאותיות ההמלצה הכללית של חברות השתלים היא להחליף שתל בכל 12-15 שנה, אולם ההמלצות משתנות בהתאם למחקרים הנעשים על הדורות המתקדמים יותר של השתלים, ויש לעקוב אחר ההתפתחויות לאורך השנים בכל אופן, כאשר אישה מחליטה לבצע החלפת שתלים - מומלץ להחליפם לשתלים בטכנולוגיה מתקדמת יותר הסיבות להחלפת שתלים הסיבות העיקריות בגינן נשים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

כל אישה אשר ביצעה ניתוח הגדלת חזה תזדקק בשלב כלשהו בחייה להחליף את שתלי הסיליקון – בין אם מסיבות אסתטיות ובין אם מסיבות בריאותיות. ההמלצה הכללית של חברות השתלים היא להחליף שתל בכל 12-15 שנה, אולם ההמלצות משתנות בהתאם למחקרים הנעשים על הדורות המתקדמים יותר של השתלים, ויש לעקוב אחר ההתפתחויות לאורך השנים. בכל אופן, כאשר אישה מחליטה לבצע החלפת שתלים – מומלץ להחליפם לשתלים בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

הסיבות להחלפת שתלים

הסיבות העיקריות בגינן נשים מבצעות החלפת שתלי סיליקון היא בשל בלאי והגנה על בריאותן. כל מי שעברה הגדלת חזה צריכה לבצע מעקב רפואי סדיר, ואחת לשנה לבצע בדיקת אולטרסאונד אשר תאבחן את מצב השתלים. שינויים שונים כגון ירידה במשקל דרסטית, הריון, לידה והנקה וכן בעיות בריאותיות שונות – מהוות אפשרות לשינוי באסתטיקה ובמצב של שתלי הסיליקון. כאשר יש דליפה של השתל, קרע, צניחה של השד, התקשות קופסית ותופעות נוספות המפריעות למראה או לתפקוד – יש צורך בהחלפת שתלי  הסיליקון הקיימים בשתלים מסוג מתקדם יותר. סיבה נוספת להחלפת שתלי סיליקון יכולה להיות רצון האישה לשנות את מבנה החזה באמצעות שינוי גודל השתל לקטן או גדול יותר.

סוגי שתלים

השוני בין סוגי שתלי הסיליקון השונים הוא בעיקר בהרכב ובצורה הגיאומטרית. הרופא המנתח יסייע לכל מטופלת לבחור את השתל החדש המתאים לה ביותר בהתייחס למשקל גופה, לצורת גופה והעדפותיה האישיות.

 • שתל סיליקון עם דחיסת ג׳ל גבוהה – שתל צפוף המקנה לשד צורה בולטת ועגולה בהשוואה לשתלים אחרים
 • שתל סיליקון עם דחיסת ג׳ל נמוכה – שתל פחות צפוף שיתרונו העיקרי הוא תחושה טבעית –
 • שתל עגול – בעל צורה עגולה המיועד להשגת מראה שופע
 • שתלים חדשים – שתלים אשר פותחו לאחרונה, בעלי מרקם דק ועמיד במיוחד הבטוח מפני דליפה. מנתחים רבים מעדיפים לבצע החלפה לשתלים העשויים מחומרים חדשים המאושרים על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות.

מהלך הניתוח

כל תהליך כירורגי מתחיל בפגישת ייעוץ אשר במהלכה מפורטים המניעים לביצוע הניתוח, מתקבלים כל ההסברים מהרופא לגבי ביצוע ההליך, תופעות לוואי, סיכונים ותוצאות אפשריות (תיאום ציפיות) וכמובן – משך זמן ההחלמה. בנוסף, במהלך הפגישה יבוצעו בדיקות גופניות וייבחן מצבה הבריאותי של המטופלת, יקבע מועד הניתוח ומיקומו.

לרב, ישתמש הרופא המנתח בחתך המקורי לצורך החדרת השתלים החדשים. במקרים אחרים כאשר ישנו שינוי בצורת השד, לעתים נדרש ביצוע חתך חדש במיקום אחר. ההחלטה לגבי ביצוע החתך מתבצעת בהתאם לנסיבות האישיות שהובילו לניתוח. מיקום השתלים החדשים יעשה באופן המדויק ביותר אשר יעניק לחזה מראה טבעי ככל האפשר. במקרים מסוימים ומורכבים יותר, נדרש במקביל ניתוח להרמת חזה על מנת לעצב מחדש את החזה אשר עבר שינויים משמעותיים. היבטי הניתוח, מהלכו ותיאום הציפיות בין המטופלת לרופא מנתח – מסוכמים מראש בפגישת הייעוץ.

האם לעשות הרמת חזה עם שתל או ללא?

האם לעשות הרמת חזה עם שתל או ללא?

חוקי המשיכה של הטבע אינם פוסחים על בני האדם עם חלוף השנים - הכל צונח לא מעט נשים מתעוררות יום אחד ומגלות כי כמעט מבלי ששמו לב, החזה המורם שהתהדרו בו בעבר, התחיל לצנוח כלפי מטה ואיבד מהדרו אך ממש כשם שכוח המשיכה מפיל דברים, כך בני האדם יכולים להרים אותם את החזה אשר נפל ניתן להשיב לזקיפות באמצעות ניתוח הרמת חזה ובעידן בו המודעות העצמית והחשיבות האסתטית רק הולכות וגוברות - איו סיבה לוותר על החלום של חזה זקוף, מלא ומעורר גאווה הרמת חזה, הגדלת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

חוקי המשיכה של הטבע אינם פוסחים על בני האדם. עם חלוף השנים – הכל צונח. לא מעט נשים מתעוררות יום אחד ומגלות כי כמעט מבלי ששמו לב, החזה המורם שהתהדרו בו בעבר, התחיל לצנוח כלפי מטה ואיבד מהדרו. אך ממש כשם שכוח המשיכה מפיל דברים, כך בני האדם יכולים להרים אותם. את החזה אשר נפל ניתן להשיב לזקיפות באמצעות ניתוח הרמת חזה. ובעידן בו המודעות העצמית והחשיבות האסתטית רק הולכות וגוברות – איו סיבה לוותר על החלום של חזה זקוף, מלא ומעורר גאווה.

הרמת חזה, הגדלת חזה, ומה שביניהן

הניתוחים השכיחים ביותר בעולם הפלסטיקה והאסתטיקה הם ניתוחי הרמת חזה והגדלת חזה. מרבית המטופלות המגיעות אל הניתוח הן נשים בגילאים 30+, אשר סובלות מצניחה משמעותית יחסית בשד, ומירידה בנפחו. נשים רבות אחרי לידות, הריונות, הנקות או ירידה קיצונית במשקל חשות כי השד שפעם היה זקור ושופע איבד מזוהרו וכעת נראה ומרגיש שמוט ונטול נפח. לרב יעידו המטופלות כי הפטמה נמצאת במיקום נמוך יחסית (בגובה קפל החזה ואף נמוך מכך), ויחושו כי הן זקוקות לתוספת של שתל סיליקון שישיב לחזה את הנפח. כאשר החזה נפול/רפוי וגם חסר ברקמה, על מנת לעצמו מחדש יש לשלב בין הרמת חזה למילוי החזה באמצעות שתלים. עם זאת, ישנם ניתוחי הרמת חזה המתבצעים ללא שתלים, ובהם החזה מעוצב מחדש על ידי שימוש ברקמה הקיימת או על ידי הזרקת שומן עצמי.

הרמת חזה – עם שתל או בלי?

ניתוח הגדלת חזה מתאים למי שחולמת להגדיל את נפח השד, לעבור למידת חזייה גדולה יותר או לעבור הרמת חזה ואין לה מספיק רקמת שד לבצע זאת ללא שתלים. עם זאת, לא כולן חולמות על חזה גדול ועדיין מסרבות לקבל את החזה שצנח כגזירת גורל.

למי שאינה מעוניינת בהגדלת חזה, ישנה אפשרות לעבור הרמת חזה ללא הגדלה המאפשרת לקבל מראה חזה זקוף, מתוח ואסתטי. הרמת חזה כניתוח בפני עצמו אפשרית כאשר ישנה מספיק רקמת שד, לחילופין, ניתן לשמור על מראה טבעי באמצעות השתלת רקמות של שומן עצמי, אותו מוציאים מאזורים ספציפיים בגוף במהלך הניתוח. ההגדלה אינה משמעותית והשימוש בשומן עצמי מאפשר מראה ותחושה טבעיים לחלוטין.

תהליך הרמת חזה נועד להחזיר לשד את המראה האסתטי, המורם והצעיר יותר. בהרמה אין הכרח לשנות את צורת החזה אך זה אפשרי, ולכן על כל מטופלת להתייעץ עם הרופא המנתח על מנת לערוך תיאום ציפיות ולקבל את התוצאות המיטביות שיאפשרו לה להרגיש נוח יותר באשר לגופה ובטחונה העצמי.