ניתוחי חזה

קפסולה בחזה - התקשות הקופסית

קפסולה בחזה – התקשות הקופסית

היווצרות רקמת צלקת סביב שתל הסיליקון היא תגובה טבעית של הגוף, אך במקרים מסוימים, כשהרקמה מתעבה או מתקשה מדי, היא עלולה לגרום למראה מעוות של השד ואף לכאבים מהן הסיבות לכך וכיצד ניתן לטפל בבעיה ביעילות ההסבר - בכתבה לאחר הכנסת שתל סיליקון בניתוח להגדלת חזה, נוצרת סביבו רקמת צלקת, הנקראת גם "קפסולה" או "קופסית" מדובר בתגובה אופיינית של הגוף שנועדה להגן עלינו מחפץ זר למשל, במקרה של דליפה או קרע בשתל, הסיליקון לא יתפשט בגוף, אלא יישאר בתוך... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

היווצרות רקמת צלקת סביב שתל הסיליקון היא תגובה טבעית של הגוף, אך במקרים מסוימים, כשהרקמה מתעבה או מתקשה מדי, היא עלולה לגרום למראה מעוות של השד ואף לכאבים. מהן הסיבות לכך וכיצד ניתן לטפל בבעיה ביעילות? ההסבר – בכתבה

לאחר הכנסת שתל סיליקון בניתוח להגדלת חזה, נוצרת סביבו רקמת צלקת, הנקראת גם "קפסולה" או "קופסית". מדובר בתגובה אופיינית של הגוף שנועדה להגן עלינו מחפץ זר. למשל, במקרה של דליפה או קרע בשתל, הסיליקון לא יתפשט בגוף, אלא יישאר בתוך הקפסולה. בדרך כלל רקמת הקפסולה רכה ואף על פי שהיא מעט מהודקת, אי אפשר להרגיש אותה מבחוץ. מטרה נוספת של הקפסולה היא לשמור על השתל במקום.

אמנם, במקרים מסוימים, רקמת הקפסולה שנוצרת סביב השתל, קשיחה וצפופה יותר. היא מתהדקת סביב השתל ומוחצת אותו. מצב כזה נקרא "התקשות הקופסית" והוא יכול לגרום לכאבים כרוניים, עיוותים בצורת השד והרמה לא טבעית שלו ביחס לשאר הגוף.

מה גורם להתקשות הקופסית?

נכון להיום אין אפשרות לדעת בוודאות מה יכול לגרום להתקשות הקופסית, אבל ישנם מספר גורמים נפוצים, ביניהם:

 • טיפולי קרינה, במיוחד אחרי ניתוח שחזור שד כתוצאה מכריתה
 • נזק לשתל
 • שטף דם באזור השתל
 • זיהום על השתל
 • נטייה גנטית ליצירת הצטלקויות

תסמינים של התקשות הקופסית

התקשות הקופסית יכולה להיות כמעט בלתי מורגשת, אך במקרים מסוימים היא גורמת לשד להתקשות למגע, להיות מתוח ואף ולהתעוות בצורה משמעותית. כמו כן, התקשות הקופסית יכולה לגרום אף לכאבים כרוניים ומגבלות בטווח תנועה.

כיצד ניתן לטפל בהתקשות הקופסית?

קיימים מספר פתרונות אפשריים שתלויים, כמובן בהחלטת הרופא, מצב השתל ורצונה של האישה. למשל, ניתן לבצע חתכים קטנים ברקמת הקפסולה מסביב לשתל ולהסיר חלק ממנה. המטרה היא לאפשר לקפסולה להיפתח ולתת לשתל יותר מקום.

פתרון אחר, נפוץ יותר, הוא הוצאת שתל הסיליקון הקיים בלי או עם הרקמות הפגומות והחלפתו בהזרקת שומן או הרמה. פתרון זה בעצם אולטימטיבי שכן ללא שתלים אין התקשות קופסית

מה קורה לחזה אחר הוצאת השתלים

מה קורה לחזה אחר הוצאת השתלים

שוקלת להוציא את שתלים הסיליקון, אך לא יודעת למה לצפות אחרי חוששת שהחזה יצנח או יאבד מצורתו לתמיד כתבה זו, המבוססת על מקרים רבים בהם נתקלתי בשנות עבודתי כמנתח פלסטי, נועדה להקל עליך את ההתלבטויות לפני הגעתך לייעוץ אלי למרפאה קיימות מגוון סיבות לוויתור על שתלי סיליקון, בין אם מדובר בהתוויות רפואיות או הרצון לשינוי, אבל ישנה שאלה אחת שנשאלת כמעט תמיד: "כיצד ייראה החזה שלי אחרי הוצאת השתלים", בעיקר מחשש מפגיעה אסתטית, כגון סימני מתיחה, עודפי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

שוקלת להוציא את שתלים הסיליקון, אך לא יודעת למה לצפות אחרי? חוששת שהחזה יצנח או יאבד מצורתו לתמיד? כתבה זו, המבוססת על מקרים רבים בהם נתקלתי בשנות עבודתי כמנתח פלסטי, נועדה להקל עליך את ההתלבטויות לפני הגעתך לייעוץ אלי למרפאה

קיימות מגוון סיבות לוויתור על שתלי סיליקון, בין אם מדובר בהתוויות רפואיות או הרצון לשינוי, אבל ישנה שאלה אחת שנשאלת כמעט תמיד: "כיצד ייראה החזה שלי אחרי הוצאת השתלים?", בעיקר מחשש מפגיעה אסתטית, כגון סימני מתיחה, עודפי עור או הצורה המעוותת.

לאור החששות שאני נתקל בהם באופן קבוע, אני עצוב  לבשר כי אחרי הוצאת שתלי סיליקון, החזה לרוב לא חוזר לצורת "טרום-שתלים" שלו. אך אם המטופלת עלתה במשקל מאז הניתוח הראשון, הנפח הסופי של השדיים יכול להתמלא קצת.

כיצד מתבצעת הוצאת שתלי סיליקון?

מדובר בהליך ניתוחי מאד פשוט שניתן לעשות אפילו בהרדמה מקומית. באזור הצלקת (מתחת לשד, מצדו החיצוני או מסביב לפטמה) דרכה הוחדר השתל בזמנו ניתנת זריקת אלחוש, על פני הצלקת עושים חתך חדש והשתל נשלף החוצה. במידת הצורך ניתן להסיר את עודפי רקמת הצלקת וליצור צלקת חדשה, פחות בולטת, כדי לקבל תוצאה אסתטית יותר.

כמה זמן לוקח לחזה לחזור לצורתו הקודמת?

תקופת השיקום אחרי הוצאת שתלי סיליקון נמשכת בין שבוע לשבועיים. בימים הראשון ייתכן קצת כאב באזור התפרים ולכן כדאי מאד להישאר בבית ולהיעזר במקרה הצורך במשככי הכאבים. למתעמלות, ניתן לחזור לשגרת האימונים אחרי כשבועיים.

במידה והשתלים היו בנפח הגיוני, העור ורקמת השד חוזרים לקדמותן יחסית מהר. אם אחרי 4-6 חודשים עדיין לא תהיי מרוצה מהמראה של השדיים, ניתן לשקול אפשרות של הרמת חזה משנית, ניתוח שמאפשר להדק את רקמת השד, להסיר את עודפי העור ולפעמים לשנות את גודל העטרה. לעתים ההחלטה על הרמת החזה מתקבלת עוד לפני הוצאת שתלי הסיליקון; במקרה כזה ניתן לשלב את ההרמה עם הוצאת השתל, מה שכמובן ישפיע על תקופת ההחלמה הכוללת אחרי הניתוח.

האם במהלך הוצאת השתל מסירים גם את רקמת הקפסולה (הקופסית)?

ברוב המקרים זה לא הכרחי, גם כשמדובר במצב של התקשות הקופסית, ברגע שהשתל הוצא, מצב רקמת הצלקת ישתפר בהדרגה. כמובן במידה ומדובר ברקמה מודלקת או מזוהמת, הרופא יסיר אותה ובמידת הצורך יחליט על טיפול באנטיביוטיקה.

הוצאת שתלים והרמת חזה

הוצאת שתלים והרמת חזה

כל מה שריך לדעת על הוצאת שתלי סיליקון והרמת חזה ניתוח הרמת חזה נועד לשמור על צורתו הטבעית והמראה האסתטי נשים רבות שמחליטות על הוצאת שתלי סיליקון מחליטות גם לעשות ניתוח הרמת חזה כל מה שחשוב לדעת על הניתוח, על תקופת ההחלמה ועל תופעות הלוואי האפשריות – בכתבה שלפניך ניתוח הגדלת שדיים לא תמיד מספק את התוצאות הרצויות ולכן פעמים רבות מתקבלת ההחלטה על הוצאת השתלים, בין אם מסיבות אסתטיות בלבד או אם ישנה התוויה רפואית לכך הבשורה הטובה שגם אם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

כל מה שריך לדעת על הוצאת שתלי סיליקון והרמת חזה

ניתוח הרמת חזה נועד לשמור על צורתו הטבעית והמראה האסתטי. נשים רבות שמחליטות על הוצאת שתלי סיליקון מחליטות גם לעשות ניתוח הרמת חזה. כל מה שחשוב לדעת על הניתוח, על תקופת ההחלמה ועל תופעות הלוואי האפשריות – בכתבה שלפניך

ניתוח הגדלת שדיים לא תמיד מספק את התוצאות הרצויות ולכן פעמים רבות מתקבלת ההחלטה על הוצאת השתלים, בין אם מסיבות אסתטיות בלבד או אם ישנה התוויה רפואית לכך.

הבשורה הטובה שגם אם אחרי שנים מספר עם שתלי סיליקון החלטת שאת רוצה להוציא אותם, זה בהחלט אפשרי ומקובל. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים, כדי לשמור על הצורה הטבעית של השדיים, יש צורך בניתוח נוסף של הרמת חזה.

מי זקוקה להרמת חזה אחרי הוצאת שתלי סיליקון?

במידה ורקמת השד שלך מדולדלת והעור איבד מהאלסטיות שלו, יש סיכוי גבוה שהחזה שלך יצנח אחרי הוצאת שתלים, מאחר ורקמת השד לא תוכל להתכווץ בחזרה לגודלה האמיתי אחרי שנמתחה על ידי השתלים.

מראה וצורת השדיים משתנים מאישה לאישה, אך אלה כמה התוויות כלליות לניתוח הרמת חזה:

 • חזה נפול
 • חזה שטוח
 • הפטמות נפולות ופונות למטה
 • לשדיים יש מראה "מרוקן"

כיצד מתבצע ניתוח הרמת חזה?

ניתן להחליט על ניתוח הרמת חזה כחצי שנה אחרי הוצאת השתלים או לשלב בין שתי הפעולות באותו ניתוח.

במידה ומדובר בהרמה מדרגה קלה עד בינונית, בדרך כלל נעשה חתך אחד סביב העטרה. דרך החתך רקמת השד מורמת ומתהדקת ועל ידי התפרים מחוברת בנקודה גבוהה יותר.

במידה ומדובר בצניחת חזה משמעותית, חזה גדול מדי גם אחרי הוצאת השתלים, רקמה מדולדלת ועור רפוי, יש צורך בהרמה מאסיבית יותר. במקרה כזה הפרוצדורה כוללת לעתים גם הסרת עודפי רקמת שד ועור, הידוק והרמה של רקמת השד שנותרה ולעתים אף הזזת פטמה ותיקון עטרה, כדי שהשד יחזור למראה הטבעי והצעיר יותר.

תהליך התאוששות והחלמה

כמו בכל ניתוח פלסטי, בימים הראשונים תיתכן הופעת שטפי דם, נפיחות ואדמומיות באזור השדיים. הרופא יכול להמליץ לך להשתמש בחזייה מיוחדת, כדי לצמצם נפיחות, לזרז את ההחלמה ולהגיע לתוצאות טובות יותר. לעתים תופיע אף תחושת נמק ואובדן רגישות באזור הפטמות: אל דאגה, מדובר בתופעה זמנית בלבד. במידת הצורך ולפי הנחיות הרופא ניתן להיעזר במשככי כאבים. ניתן לחזור לעבודה אחרי שבוע. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך 3-4 שבועות. השדיים יקבלו את צורן הסופית כשישה שבועות אחרי הניתוח.

 

כל מה שרצית לדעת על הוצאת שתלי סיליקון

כל מה שרצית לדעת על הוצאת שתלי סיליקון

קיימות סיבות רבות בגללן מנתח פלסטי ימליץ או המטופלת בעצמה תחליט על הוצאת השתלים בלי קשר לסיבה, כתבה הבאה תצייד אותך בכל המידע הדרוש כדי להחליט על מה שנכון ומתאים לך ביותר אין ספק, אף אישה ששוקלת הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון לא לוקחת בחשבון את הרגע בו תצטרך להוציא אותם עם זאת, לא מעט נשים עם שתלי סיליקון בחזה מחליטות בשלב מאוחר יותר של חייהם להסיר את השתלים, זאת ממגוון סיבות: אסתטיות כגון שינויים גופניים או שינויים באורח חיים או... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

קיימות סיבות רבות בגללן מנתח פלסטי ימליץ או המטופלת בעצמה תחליט על הוצאת השתלים. בלי קשר לסיבה, כתבה הבאה תצייד אותך בכל המידע הדרוש כדי להחליט על מה שנכון ומתאים לך ביותר

אין ספק, אף אישה ששוקלת הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון לא לוקחת בחשבון את הרגע בו תצטרך להוציא אותם. עם זאת, לא מעט נשים עם שתלי סיליקון בחזה מחליטות בשלב מאוחר יותר של חייהם להסיר את השתלים, זאת ממגוון סיבות: אסתטיות כגון שינויים גופניים או שינויים באורח חיים או רפואיות, הקשורות למצבן הבריאותי.

באיזה מצבים נדרשת הוצאת שתלי סיליקון?

בעיה רפואית דחופה הדורשת התערבות מידית:

 • זיהום עמיד
 • נמק הרקמות מסביב לשתל
 • תלונות אחרות על המצב הבריאותי

בעיה אסתטית הדורשת אבחון וקבלת החלטה על אפשרויות הטיפול:

 • עיוות הצורה של השתל (למשל, כתוצאה מקפל או מהתקשות הקופסית)
 • אסימטריה של השדיים אחרי ההשתלה
 • שינוי במקום של השתל בעקבות צניחה או התרוקנות השד
 • קרע ודלף של השתל

החלטה יזומה של אישה:

 • השתל לא מתאים יותר מבחינת הגודל: קטן או גדול מדי
 • השתל לא מתאים יותר מבחינת הצורה (למשל, אחרי ירידה מאסיבית במשקל)
 • רצון להחליף שתל מיושן בסוג שתל חדש ובטוח יותר

כיצד מתבצע ניתוח הוצאת שתלי סיליקון?

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורך בין שעה לשלוש שעות בהתאם לסוג הניתוח. בהתאם לקצב התאוששות, ניתן להשתחרר הביתה כבר באותו יום או ביום למחרת. במידה ומדובר בהוצאת השתלים כתוצאה מזיהום, נמק או התקשות הקופסית, יבצע הרופא המנתח פעולות נוספות על מנת לסלק את הרקמות הפגועות. לעתים יחד עם הוצאת שתלי סיליקון, במצבים בהם החזה צנח או נמתח, יסיר הרופא המנתח את העור העודף ויהדק את רקמות השד כדי לספק לו תמיכה טובה יותר. במקרים מסוימים יכול הרופא אף לשנות את גודל העטרות כדי שיתאימו לצורה חדשה של השדיים.

תהליך ההחלמה אחרי ניתוח הוצאת שתלי סיליקון

תהליך ההחלמה משתנה ממטופלת למטופלת ותלוי אם בנוסף להוצאת השתלים נעשו פעולות נוספות. יש להישמע להוראות הרופא לגבי ההתנהלות בתקופה שאחרי הניתוח, למשל לגבי הימנעות מהרמת משאות כבדים ומאימוני כושר מפרכים. יש לקחת בחשבון שעד שהשדיים יקבלו את צורת החדשה, יכולים לעבור מספר חודשים.

 

ניתוח להתאמה מגדרית

ניתוח להתאמה מגדרית

ניתוח להתאמה מגדרית, הוא ניתוח הנועד לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשנות את חזותםן על מנת להתאימם לזהותם המגדרית תהליך זה יכול לכלול מגוון ניתוחים שונים, (בנוסף לטיפול הורמונלי) כאשר אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר הוא ניתוח חזה (ניתוח עליון) לטרנסג׳נדרים טרנסג׳נדרים הם אנשים שזהותם המגדרית שונה מהחזות החיצונית עמה נולדו המגדר הינו עניין אישי הקשור לזהותו של האדם, ואילו הניתוחים נועדו לשרת את תפישתו העצמית והדימוי של האדם את עצמו לכן על אף... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

ניתוח להתאמה מגדרית, הוא ניתוח הנועד לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשנות את חזותם.ן על מנת להתאימם לזהותם המגדרית. תהליך זה יכול לכלול מגוון ניתוחים שונים, (בנוסף לטיפול הורמונלי) כאשר אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר הוא ניתוח חזה (ניתוח עליון) לטרנסג׳נדרים.

טרנסג׳נדרים הם אנשים שזהותם המגדרית שונה מהחזות החיצונית עמה נולדו. המגדר הינו עניין אישי הקשור לזהותו של האדם, ואילו הניתוחים נועדו לשרת את תפישתו העצמית והדימוי של האדם את עצמו. לכן על אף הכינוי הנפוץ ״ניתוח לשינוי מין״, יש להבין כי המין (המגדר) של אותם אנשים אינו משתנה, אלא נשאר יציב, בעוד החזות החיצונית משתנה באמצעות הניתוח על מנת להתאים למגדרו של האדם.

התאמה מגדרית תחת מעקב

התאמה מגדרית דורשת הכנה וליווי מקצועי. מדובר בתהליך ארוך, עמוק ויותר מכל – משנה חיים. הליך להתאמה מגדרית עשוי לכלול הליכים רפואיים שונים, בהם טיפולים הורמונליים וניתוחים לשינוי מין. אין ספק כי אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בשרשרת הוא הניתוחים עצמם, והמעבר הפיזי מגבר לאישה או להיפך. מלבד ניתוח איבר המין, ניתן לבצע ניתוחים אחרים כגון ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים וניתוחי פנים.

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים

חשוב להדגיש כי ניתוחים להתאמה מגדרית באופן כללי, וניתוח חזה לטרנסג׳נדרים בפרט, נועדו לשנות את המבנה הגופני (אנטומי) של האדם, אך אינם משנים את אופן התפקוד של האיבר, ובטח שלא את תפקודי הפריון והילודה. ניתן לבצע מגוון פרוצדורות התומכות בתהליך ההתאמה המגדרית – החל מניתוח חזה לטרנסג׳נדרים (הגדלת חזה או הסרת חזה), תהליכי פיסול פנים שונים, הסרת שיער לצמיתות ועוד. ניתוחי חזה לטרנסג׳נדרים מתבצעים הן מזכר לנקבה (הגדלת חזה) והן מנקבה לזכר (הסרת חזה).

 ניתוח הגדלת חזה להתאמה למגדר נשי

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשוות מראה נשי לגופם, כולל הגדלה של החזה באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לשד. את השתלים מכניסים דרך חתך מתחת לשד או חתך מסביב לפטמה. בתוך השד, ניתן למקם את השתלים מעל לשריר או מתחתיו. מלבד גודל השתל, יש לבחור גם רמת הצמיגות שלו את צורתו: שתלים עגולים או שתלים אנטומיים בעלי מראה ״טיפתי״. השתלים יכולים להיות בפרופיל גבוה, כלומר גבוהים וצרים, או בפרופיל נמוך, כלומר שטוחים ורחבים.

ניתוח הסרת חזה להתאמה למגדר גברי

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשוות מראה גברי לגופם, הוא הליך כירורגי להסרת רקמת שד (כריתת שד), עם העור והפטמה (וחיבורם מחדש בצורה תואמת לאחר מכן). הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית. כדי לכרות את השד יבצע המנתח חתך דרכו יסיר את כמות העור הנדרשת להשטחת האזור, יחד עם כל רקמת השד. דגש מיוחד ינתן לשימור כלי הדם והעצבים באזור.

שאלות נפוצות לגבי ניתוחי חזה - חלק ב'

שאלות נפוצות לגבי ניתוחי חזה – חלק ב'

מהו זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה הוא כחודש-חודשיים, בזמן זה הגוף מתרגל לשינוי ההחלמה נחלקת למספר תקופות שונות בכל אחת מהן יש להישמע להוראות הרופא על מנת לאפשר לגוף להחליף באופן מיטבי באופן כללי חשוב לדעת כי ההחלמה תלויה במצבה הבריאותי של המטופלת, במנח השתל ובגודלו האם ישנן הגבלות מיוחדות לאחר ניתוח הגדלת חזה כן יש להימנע מפעילות גופנית, תנועות חדות, הרמת ידיים והרמת משקלים כבדים 4 שבועות לאחר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה
 • מהו זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה הוא כחודש-חודשיים, בזמן זה הגוף מתרגל לשינוי. ההחלמה נחלקת למספר תקופות שונות בכל אחת מהן יש להישמע להוראות הרופא על מנת לאפשר לגוף להחליף באופן מיטבי. באופן כללי חשוב לדעת כי ההחלמה תלויה במצבה הבריאותי של המטופלת, במנח השתל ובגודלו.

 • האם ישנן הגבלות מיוחדות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

כן. יש להימנע מפעילות גופנית, תנועות חדות, הרמת ידיים והרמת משקלים כבדים 4 שבועות לאחר ניתוחי חזה. בנוסף, למען הפחתת הסיכוי לזיהום חל איסור על שהייה בים, בריכה, ג׳קוזי, סאונה או כל מקור מים עומדים לפחות בתקופה הראשונית להחלמה.

 • האם אוכל להניק אחרי הגדלת חזה?

אין מניעה להניק לאחר הגדלת חזה. ניתוחי חזה אינם פוגע בצינוריות החלב או בבלוטות החלב ולפיכך אינו פוגע ביכולתה של האישה להניק. בנוסף, הסיליקון אינו מועבר בחלב של אם מניקה שעברה הגדלת חזה.

 • האם מותר להיכנס להריון לאחר הגדלת חזה?

אין חשש או מניעה להיכנס להריון במידה וביצעת הגדלת חזה. עם זאת, מומלץ להימנע מכניסה להריון בשנה הראשונה שלאחר הניתוח בכדי לאפשר לשד להחלים בצורה מלאה. באופן כללי, מומלץ לבצע כל ניתוחי חזה אחרי סיום תקופת הריון והנקה, מאחר והגוף אמור לעבור שינויים מרחיקי לכת, עדיף לחכות ולבצע את הניתוח בראש שקט.

 • האם אפשר לטוס אחרי ניתוח הגדלת חזה?

ככל הידוע אין מגבלה לטוס לאחר הניתוח. השתלים אינם נפגעים ולא יכול להיגרם נזק בעקבות טיסה.

 • מה לגבי יחסי מין לאחר ניתוח הגדלת חזה?

יש להימנע מיחסי מין לפחות בשבוע הראשון לאחר ניתוחי חזה. לאחר מכן יש להקפיד על מגע עדין בשדיים בלבד למשך 6 שבועות.

 • מה זה קפסולה (קופסית) ואיך ניתן לטפל בה?

באופן טבעי, הגוף מייצר מעטפת סביב השתל הנקראת קפסולה או קופסית. לרב, מעטפת זו בלתי מורגשת והיא חשובה לייצוב השתל. במקרים נדירים, המעטפת הופכת לעבה ונוקשה יותר – מצב זה מכונה התקשות קופסית. בשלבים התחלתיים ניתן לטפל בכך בכדורים, במידה והמצב מחמיר ומוביל לעיוות של השד או לכאבים – ניתן לטפל בקופסית באמצעות ניתוח.

 • צלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה

בניתוח הגדלת חזה מיקום החתך יכול להיות בקפל התת שדי או בעטרה (היקף הפטמה). חתך מתחת לקפל התת שדי אמנם משאיר צלקת, אך ניתן לראותה רק כאשר מרימים את השד כלפי מעלה, וחתך מסביב לעטרה משאיר צלקת מינימלית. בנוסף קיימת טכניקה של הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי – תהליך זה מיועד למי שמבקשת להגדיל את השד במידה אחת או שתיים לכל היותר, ויתרונו העיקרי הוא בכך שהוא אינו כרוך בצלקות.

 • רגישות הפטמות לאחר ניתוח

ברב המקרים לאחר ניתוחי חזה התחושה בשד חוזרת לתחושה טבעית ורגילה, כולל התחושה בפטמות.

 • מתי אפשר להתקלח אחרי הגדלת חזה?

ניתן להתקלח כ-24 שעות לאחר השחרור מבית החולים, אלא אם הרופא הורה אחרת.

 • כמה זמן אחרי הניתוח אוכל לישון על הבטן?

ככלל, מומלץ להימנע מהפעלת לחץ על החזה לתקופה של כ-3 חודשים לאחר ניתוחי חזה. לפיכך, בזמן זה עדיף לא לישון על הבטן, להישמע להוראות הרופא ובעת הצורך להתייעץ עמו.

 • ואיך משמרים את התוצאות?

עם הזמן ובהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל אחת, ניתן יהיה להבחין בבירור בתוצאות הניתוח וליהנות מהן. על מנת להיטיב עם תהליך ההחלמה ולהגיע לתוצאות אופטימליות, יש להישמע בקפדנות להוראות הרופא ולהקפיד על הכללים. בכל מקרה של בעיה או שאלה – יש להתייעץ עם הרופא ולגשת לבדיקה במידת הצורך. מומלץ לבדוק לאחר 7 שנים מהניתוח כל שנה את השדיים בבדיקת הדמייה על מנת לשלול קרע בשתלים.

שאלות נפוצות לגבי ניתוחי חזה - חלק א'

שאלות נפוצות לגבי ניתוחי חזה – חלק א'

כיצד אדע שבחרתי את הרופא הנכון לפני שמבצעים ניתוחי חזה, יש לבחור רופא מומחה בכירורגיה פלסטית מומלץ גם לברר אם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית רופא אמין יתאר בפניכם את המציאות - תהליך החלמה, קשיים ומגבלות צפויים, והסיבוכים שעלולים לנבוע מהניתוח מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה בנוסף, חייבת להיות כימיה מסוימת ביניכם לבין הרופא המנתח, כזו שמאפשרת תקשורת חופשית וכנה לפני הניתוח, בתקופת ההחלמה ולאחריו האם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה
 • כיצד אדע שבחרתי את הרופא הנכון?

לפני שמבצעים ניתוחי חזה, יש לבחור רופא מומחה בכירורגיה פלסטית. מומלץ גם לברר אם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. רופא אמין יתאר בפניכם את המציאות – תהליך החלמה, קשיים ומגבלות צפויים, והסיבוכים שעלולים לנבוע מהניתוח. מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה. בנוסף, חייבת להיות כימיה מסוימת ביניכם לבין הרופא המנתח, כזו שמאפשרת תקשורת חופשית וכנה לפני הניתוח, בתקופת ההחלמה ולאחריו.

 • האם ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה ללא צלקות?

כן, באמצעות טכניקה של הזרקת שומן עצמי. שואבים שומן ממקום נבחר (בטן, ישבן, ירכיים או מותניים), ומזריקים אותו לחזה על מנת להגדילו במידה אחת או שתיים. במידה והמטופלת מעוניינת בהגדלה משמעותית יותר – אופציה זו לא מתאימה עבורה. תהליך הזרקת שומן מבטיח תוצאה אסתטית, טבעית, ללא החדרת שתלים וללא צלקות.

 • איפה נמצא החתך?

בניתוחי הגדלת חזה ישנן מספר אפשרויות למיקום החתך: בקפל התת שדי או בעטרה (היקף הפטמה). חתך מתחת לקפל התת שדי אמנם משאיר צלקת, אך ניתן לראותה רק כאשר מרימים את השד כלפי מעלה, חתך מסביב לעטרה משאיר צלקת מינימלית.

 • כמה זמן אורך ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה אורך לרוב שעה הדבר תלוי בטכניקה בה משתמש המנתח, במצב המטופלת ועוד.

 • האם מופיעים כאבים לאחר הניתוח?

כמו בכל ניתוח, גם בניתוחי חזה יש כאבים בעוצמה בינונית, הניתנים לטיפול על ידי משככי כאבים רגילים. בד"כ לאחר כשבוע עד 10 ימים אין כאבים משמעותיים.

 • כמה זמן לאחר לידה או הנקה ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה?

ניתוחי חזה לרוב אינם משפיעים על ההנקה. לעומת זאת, ההנקה כן עשויה לפגום בתוצאות ניתוחי חזה. לפיכך יש להתייעץ לגבי זה עם הרופא המנתח ולהחליט על האופציה האופטימלית עבור המטופלת.

 • איך אני אדע שהגדלת החזה תתאים למבנה גופי מבלי למשוך תשומת לב לא רצויה?

גודל וצורת השתל הם הנושאים העיקריים בשיחת הייעוץ עם הרופא טרם הניתוח. הפרמטרים נבחרים בקפידה, בשילוב של רצון המטופלת לצד שיקולי הרופא, על מנת לשוות לחזה האישה מראה אופטימלי התואם את ציפיותיה. מבנה השתל ונפחו נבחרו בקפידה עבורך וכפי רצונך, כך שאת יודעת בדיוק מה יהיו תוצאות הניתוח.

 • האם יש סיכונים בהרדמה בניתוח הגדלת חזה?

הרדמה מלאה, גם כשהיא מבוצעת על-ידי רופא מרדים מנוסה מאוד, כרוכה בסיכון מסוים. הסיבה לכך היא שאף פעם אי אפשר לדעת מראש בוודאות כיצד יגיב הגוף להרדמה. בין הסיבוכים האפשריים כתוצאה מהרדמה מלאה – בחילות, חום, הקאות, תגובה אלרגית ועוד.

 • כמה זמן לאחר ניתוח הגדלת חזה חוזרים לתפקוד רגיל?

תקופת ההחלמה המלאה מניתוח הגדלת חזה הינה חודש. בתקופה זו יש להימנע מנשיאת משקלים כבדים (לרבות תינוק או ילד) ומעבודה פיזית מאומצת וכמובן – להישמע להוראות הרופא.

 • האם יש דברים שלא ניתן לתקן בניתוח ההגדלה?

ניתוח הגדלת חזה מיועד להעניק נפח או לתקן אסימטריה. עם זאת, הוא אינו מתקן חזה נפול כתוצאה מרפיון ועודף עור. את הגורמים הללו שתל אינו יכול לתקן, משום שהוא מוסיף נפח בלבד. ניתן לבצע הרמת חזה בשילוב עם שתל לקבלת תוצאה אופטימלית של הרמה והגדלה יחד.

 • האם ניתוח הגדלת חזה מפריע לבדיקת שד ידנית?

ניתוחי חזה לא אמורים להוות מגבלה עבור בדיקה ידנית ואבחון מוקדם של גושים בשד, כאשר זאת מתבצעת על ידי רופא כירורג מיומן. גם האישה עצמה תוכל לחוש בגושים, אם ישנם, בעת מישוש ידני.

 • האם הגדלת חזה תשפיע על גילוי מוקדם של סרטן שד?

יש להמשיך ולבדוק את השד באופן סדיר בהתאם להנחיות משרד הבריאות, בכדי לאבחן סרטן שד מוקדם ככל האפשר.  חשוב לציין בפני טכנאי הרנטגן על נוכחות השתל כיוון שזה מצריך טכניקת ממוגרפיה מעט שונה.

ניתוח הרמת חזה עם שתלים – מה הוא יודע לעשות ומה לא

ניתוח הרמת חזה עם שתלים – מה הוא יודע לעשות ומה לא

התחושה של חזה נפול, לא אטרקטיבי וחסר גמישות, עשויה להכביד מאוד על נשים רבות במהלך היום יום שלהן אך למען האמת ניתן לשנותה באמצעות ניתוח פלסטי פשוט - ניתוח הרמת חזה לפני שאתן שוקלות לעבור ניתוח כזה, חשוב שתדעו איך הוא יכול לעזור לכן, ואיך הוא לא למה צריך ניתוח הרמת חזה השדיים עוברים שינויים עצומים ותכופים לאורך החיים תנודות במשקל, שינויים הורמונליים, כח הכבידה, הריון והנקה, הזדקנות העור, נטייה תורשתית לחזה נפול ועוד - כל אלו משנים את צורת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

התחושה של חזה נפול, לא אטרקטיבי וחסר גמישות, עשויה להכביד מאוד על נשים רבות במהלך היום יום שלהן. אך למען האמת ניתן לשנותה באמצעות ניתוח פלסטי פשוט – ניתוח הרמת חזה. לפני שאתן שוקלות לעבור ניתוח כזה, חשוב שתדעו איך הוא יכול לעזור לכן, ואיך הוא לא.

למה צריך ניתוח הרמת חזה?

השדיים עוברים שינויים עצומים ותכופים לאורך החיים. תנודות במשקל, שינויים הורמונליים, כח הכבידה, הריון והנקה, הזדקנות העור, נטייה תורשתית לחזה נפול ועוד – כל אלו משנים את צורת החזה באופן שוטף ומובילים לצניחה של השד. מכאן אין פלא כי ניתוחי חזה, וניתוח הרמת חזה בפרט, הפכו לשכיחים מאוד ברחבי העולם. ניתוח הרמת חזה נעשה משיקולים אסתטיים בלבד, ואין בו עניין רפואי ממשי. חשוב להדגיש – ניתוח הרמת חזה לא מגדיל את נפח החזה, אלא רק משנה את המראה האסתטי ליצירת מראה זקוף ויפה יותר.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה?

 • לנשים מעל גיל18 , בעלות שדיים בגודל בינוני ומעלה, עם נפילה קשה יחסית של השד, אשר חפצות לשפר ולהרים את מראה החזה באופן שנראה טבעי.
 • ניתוח הרמת חזה כולל הסרת עודפי עור ומיקום מחדש של הפטמות. הניתוח גורם למידה מסוימת של הקטנה בגודל השד, למרות שמדובר בניתוח עיצובי/אסתטי גרידא אשר לא כולל הקטנה של החזה בפועל.
 • ככל שהשד יהיה קטן יותר, כך החזה לרוב יתקבל מורם ומעוצב יותר.
 • ניתן לעבור ניתוח הרמת חזה יחד עם הגדלת חזה ולהוסיף שתלי סיליקון – ניתוח משולב מומלץ בעיקר במקרים בהם יש ירידה בנפח השד ונדרשת תוספת.
 • מומלץ לעבור ניתוח הרמת חזה לאחר סיום תקופות ההריונות וההנקות בחיי המטופלת, שכן אלו עלולים לפגום בתוצאותיו.

האם את זקוקה להרמת חזה?

זו שאלה כל כך אישית ותלוית הרגשה, שרק את תוכלי לענות עליה. אם את מתלבטת, תוכלי להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה. אך לפני כן, יש מספר שאלות שתוכלי לשאול את עצמך כדי להבין אם הניתוח יכול לגרום לך להרגיש טוב יותר עם עצמך:

 1. האם אני מרוצה מהמראה של החזה שלי? אם התשובה היא ״לא״, מתקדמים לשאלה הבאה.
 2. האם הפטמות שלי פונות כלפי מטה? כאשר העור באזור החזה מאבד מגמישותו, משקל רקמת השד מושך את הפטמה כלפי מטה. ניתוח הרמת חזה מאפשר לשנות את מיקום רקמת השד כדי שהפטמות יהיו ישרות.
 3. האם השדיים שלי א-סימטריים או שיש להם צורה שונה מהמקובל? הרמת חזה נועדה לעצב מחדש את צורתו של השד בנוסף להרמתו, לכן ניתן באמצעותו לשפר משמעותית כל חוסר סימטריה ולשוות לחזה מראה מלא, זקוף ואסתטי.
טיפים לטיפול בצלקות לאחר ניתוח חזה

טיפים לטיפול בצלקות לאחר ניתוח חזה

אין ספק שרב הניתוחים הפלסטיים, וניתוח חזה בפרט, מסתיימים בהצלחה מרובה אך עדיין מותירים אחריהם צלקות כדי למזער נזקים - חשוב להבין מראש כמה דברים בסיסיים על צלקות, איפה הן יופיעו, כיצד מטפלים בהן ועד כמה אפשר למזער ולטשטש אותן מהי בכלל צלקת צלקת היא סימן הנראה לעין, אשר נוצר כתוצאה מתהליך טבעי של ריפוי פצע בעור או בכל רקמה אחרת חתך בעור גורם לגוף לשלוח לאזור הפגוע תאים מיוחדים המייצרים קולגן, שהוא אחד המרכיבים העיקריים בריפוי העור כשהעור... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

אין ספק שרב הניתוחים הפלסטיים, וניתוח חזה בפרט, מסתיימים בהצלחה מרובה אך עדיין מותירים אחריהם צלקות. כדי למזער נזקים – חשוב להבין מראש כמה דברים בסיסיים על צלקות, איפה הן יופיעו, כיצד מטפלים בהן ועד כמה אפשר למזער ולטשטש אותן.

מהי בכלל צלקת?

צלקת היא סימן הנראה לעין, אשר נוצר כתוצאה מתהליך טבעי של ריפוי פצע בעור או בכל רקמה אחרת. חתך בעור גורם לגוף לשלוח לאזור הפגוע תאים מיוחדים המייצרים קולגן, שהוא אחד המרכיבים העיקריים בריפוי העור. כשהעור מתאחה אחרי ניתוח חזה, נוצרת צלקת ראשונית המאופיינת בגוון אדום (בשל ריבוי כלי דם שבה), הבולטת על פני השטח ורגישה למגע. עם הזמן האדמומיות והרגישות נעלמות והצלקת משתטחת. במצב תקין תהליך הריפוי של הצלקת נמשך כשנה ובסופו הצלקת מתיישרת לגובה אחיד עם רקמת העור ונותרת בהירה ועדינה. במצבים אחרים, יש צמיחת יתר של רקמת הצלקת ונוצרת ״צלקת היפרטרופית״ או חמור מכך – ״צלקת קלואידית״.

האם אפשר לנבא איזו צלקת תהיה לי לאחר ניתוח חזה?

לא ניתן לנבא מראש את תוצאות הצלקת.  אופן ההצטלקות שונה מאדם לאדם וכל עור מגיב בצורה שונה. גם לסוג החתך יש השפעה על הצלקת שתיווצר, כאשר בחתכים המחברים את אותה רקמה בד״כ יש צלקת טובה יותר, ובניתוחים בהם מוסרים עודפי עור הצלקת משמעותית יותר.

איך למזער נזקים

צלקות על העור אינן פוגעות במידה רבה בתפקודו, אך הן בעלות השלכה על המראה אסתטי. דווקא בניתוחי חזה אשר נועדו לשפר את המראה וההרגשה הכללית של המטופלת, צלקות מכוערות עלולות לעשות בדיוק את ההפך ולהשפיע באופן שלילי על הדימוי העצמי. עדיין אין שיטה המאפשרת העלמה של 100% מהצלקות, אך יש כמה שיטות וטיפולים שנועדו לצמצם את מימדי הצלקות או להפוך אותה לפחות בולטת. אך הנה מספר דברים שתוכלו לעשות כדי לעזור לריפוי תקין:

 • להקפיד על הוראות הרופא – מנוחה, לא לעשן, לא לחשוף את העור לשמש, לשמור על היגיינה, כל אלו המלצות שנועדו להקל על תהליך הריפוי של העור ולהותיר צלקת קלה ככל האפשר.
 • משחה נגד צלקות – מיועדת לצלקות עדינות יחסית, ויעילה במיוחד כאשר מתחילים טיפול קרוב ככל האפשר למועד היווצרות הצלקת. יש משחות המבוססות על ג׳ל סיליקון, ומשחות המכילות חומרים נוגדי דלקת המיועדות לצלקות בולטות יותר.
 • סטרואידים – ניתנים בזריקה, מדכאים את התהליך הדלקתי ואת ייצור סיבי הקולגן.
 • יריעות סיליקון – חבישה שנועדה להפחית את רמת הפעילות של הצלקת ואת ייצור הקולגן.
 • ניתוח – מבוצע במקרי קיצון כשהצלקות מהוות בעיה אסתטית משמעותית. לאחר הניתוח מתחילים טיפול במשחות נגד צלקות כדי לטשטש את הצלקת החדשה.
הרמת חזה עם שתלים – איך מתמודדים עם נזקי הזמן

הרמת חזה עם שתלים – איך מתמודדים עם נזקי הזמן

השנים לא פוסחות על אף אחת מאיתנו וככל שאנו מתבגרות, גופנו משתנה ללא הרף אך בניגוד לסברה הרווחת כי שדיים משתנים בעיקר בגלל הריון והנקה - דווקא גורמים נוספים כגון הזדקנות העור, עלייה במשקל או דיאטות קיצוניות - הם אלו אשר מובילים לשינוי דרמטי במראה לתחום הכירורגיה הפלסטית יש מענה מצוין והוא ניתוח הרמת חזה ניתוח שנועד להחזיר את השד למצב הקודם שלו, או לחילופין להביא אותו למצב שבו הוא זקוף ומסודר ניתוח הרמת חזה - להשיג את המקסימום, במינימום... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

השנים לא פוסחות על אף אחת מאיתנו וככל שאנו מתבגרות, גופנו משתנה ללא הרף. אך בניגוד לסברה הרווחת כי שדיים משתנים בעיקר בגלל הריון והנקה – דווקא גורמים נוספים כגון הזדקנות העור, עלייה במשקל או דיאטות קיצוניות – הם אלו אשר מובילים לשינוי דרמטי במראה. לתחום הכירורגיה הפלסטית יש מענה מצוין והוא ניתוח הרמת חזה. ניתוח שנועד להחזיר את השד למצב הקודם שלו, או לחילופין להביא אותו למצב שבו הוא זקוף ומסודר.

ניתוח הרמת חזה – להשיג את המקסימום, במינימום ההכרחי
ניתוח הרמת חזה נועד לשנות את מיקום החזה, את צורתו ומבנהו, מבלי להגדיל את נפחו. במהלך הניתוח, מוסרים חלקי שומן ועור הגורמים לחזה להיראות נפול כלפי מטה, וכך למעשה החזה מזדקף בחזרה אל בית החזה העליון.

הגדלת חזה או הרמת חזה?

כשמדובר על התמודדות עם נזקי הזמן, נשים רבות פונות לבצע הגדלת חזה. עם זאת, יש לזכור כי במקרים רבים הרמת חזה דווקא עדיפה, מ-3 סיבות עיקריות:

 1. הרמת חזה אינה דורשת שימוש בשתלי סיליקון. כך שיש פחות סיכון לזיהומים וסיבוכים שונים הכרוכים בשתלים ובאופציה שהגוף ידחה אותם.
 2. ניתוח הרמת חזה הוא סטנדרטי, שכיח, עם יחסית מעט סיבוכים.
 3. הניתוח משנה את מבנה העור העוטף את השד ומאפשר לו להתרומם כלפי מעלה. לפיכך, כאשר מסירים שומן ועור ניתן לשפר את מראה החזה באופן ניכר.

למי מיועד ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים בעלות חזה בינוני ומעלה, אשר עם השנים צנח מטה מכל סיבה שהיא – גיל, הריונות, עלייה במשקל ועוד. בתהליך הרמת חזה ניתן להחזיר לחזה נפול מראה צעיר, זקוף ויפה יותר, לשנות את צורתו ולגרום למטופלות להרגשה טובה ונוחה עם גופן. במהלך הניתוח מסירים עור עודף ורפוי, ולאחר מכן מעצבים מחדש את רקמת השד תוך הרמה של העטרה והפטמה למיקום גבוה יותר על מנת ליצור מראה מתוח ומורם. במהלך הניתוח ניתן גם לשנות את צורת העטרה ולמעשה לעצב שד פרופורציונלי יותר במראה טבעי.

חשוב להדגיש כי על מנת לשמור על תוצאות מיטביות של הניתוח, מומלץ לבצע הרמת חזה לאחר סיום הריונות והנקות בחיי המטופלת. כמו כן, חשוב לוודא כי אין עליה או ירידה דרסטית במשקל לאחר הניתוח.