פיסול פנים

מילוי קמטים ומדיה חברתית - ד״ר רווה

מילוי קמטים ומדיה חברתית – ד״ר רווה

תמונות האינסטגרם של סלבריטאים מכל העולם הולידו אט אט (אבל בטוח) נורמה אסתטית חדשה הכירו את הטיפול שהוא כבר מזמן לא טאבו - החלקה ומילוי קמטים עד לפני כמה שנים, טיפולי הזרקה אסתטיים היו משהו שנתפס כשנוי במחלוקת יש שטענו כי טבעי זה הכי יפה, יש כאלו שפחדו ממראה מגוחך של עבודה לא מקצועית ויש כאלו שפשוט לא רואים את הצורך במילוי קמטים אבל עם השנים עלתה השכיחות בטיפולי מילוי נפחים והחלקת קמטים, עד שבימים אלו זה משהו שאף אחד לא מניד עפעף בגללו להפך... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

תמונות האינסטגרם של סלבריטאים מכל העולם הולידו אט אט (אבל בטוח) נורמה אסתטית חדשה. הכירו את הטיפול שהוא כבר מזמן לא טאבו – החלקה ומילוי קמטים.

עד לפני כמה שנים, טיפולי הזרקה אסתטיים היו משהו שנתפס כשנוי במחלוקת. יש שטענו כי טבעי זה הכי יפה, יש כאלו שפחדו ממראה מגוחך של עבודה לא מקצועית ויש כאלו שפשוט לא רואים את הצורך במילוי קמטים. אבל עם השנים עלתה השכיחות בטיפולי מילוי נפחים והחלקת קמטים, עד שבימים אלו זה משהו שאף אחד לא מניד עפעף בגללו. להפך – המדיה החברתית ועלייתו של ה-selfie הובילו לתור הזהב של מילוי נפחים והחלקת קמטים לא רק אצל נשים מבוגרות, אלא אצל צעירות בשנות ה-30 המוקדמות המבקשות להאט ולטשטש את התופעה מוקדם ככל האפשר.

זו כבר מזמן לא ״רק״ תמונה

אין זה סוד כי המדיה החברתית משמשת ככלי שיווקי אדיר. בעידן האינסטגרם, "תמונה" היא בעלת המון משמעות לאנשים רבים, ובמיוחד צעירים. כאשר אנשים צעירים חולקים את חייהם באופן מקוון, מחפשים במודע או שלא במודע אישור ותוקף ב״לייקים״, נולד עם כך רצון לשלמות תמונה בכל רגע ורגע. יחד עם עליית המדיה החברתית ושכיחות ההליכים הקוסמטיים ברשת, ראינו עלייה משמעותית באנשים המחפשים טיפולי החלקת קמטים כגון בוטוקס, חומצה היאלורונית וחומרי מילוי נוספים. ולמה לא, בעצם? אם הליך פשוט ושכיח כל כך יכול לגרום לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם – מי אנחנו שנשפוט.

בואו ניקח לדוגמא חומצה היאלורונית

הזרקת חומצה היאלורונית היא אחד מההליכים הקוסמטיים הנפוצים ביותר למילוי קמטים, שכולל הזרקת חומר (שקיים באופן טבעי אצלנו בגוף) אל רקמות שונות לצורך הענקת לחות לעור. חומצה היאלורונית משמשת גם כבסיס לחלבונים חשובים לעור דוגמת קולגן ואלסטין, המספקים נפח, חוזק וגמישות. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש רפואי מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, בין היתר בעולם האורטופדיה, ניתוחי עיניים, כמאיץ ריפוי לאחר ניתוח ועוד. לעולם הרפואה האסתטית נכנסה החומצה ההיאלורונית בתחילת שנות ה-2000, ואושרה לשימוש בתהליכים קוסמטיים על ידי ה-FDA כבר ב-2003. מאז ועד היום, היא משמשת כחומר למילוי קמטים ומילוי נפח אשר כיום נחשב פופולארי במיוחד בעיקר בזכות פרופיל בטיחותי גבוה. אדרבא, כאשר מילוי קמטים נעשה בידי רופא מומחה עם יד מיומנת וניסיון, מדובר בהליך בטוח ויעיל מאוד שהמטופלים מגיבים אליו היטב.

באילו חומרים משתמשים לפיסול פנים?

באילו חומרים משתמשים לפיסול פנים?

מיומנות פיסול פנים נועדה לתקן או לשחזר את צורת הפנים ולהבליט את קווי המתאר של הפנים, ללא ניתוח, באמצעות חומרי מילוי ויצירת נפחים חדשים באזורים רצויים למי זה מתאים, איך זה מתבצע ובאילו חומרים משתמשים למי מתאים פיסול פנים פיסול פנים היא טכניקה אסתטית שעיקרה יצירת נפחים חדשים - בין אם לשם שיחזור מראה שאבד עם השנים כגון עצמות לחיים שקועות, ובין אם בשל רצון להבליט ולהדגיש אלמנטים מסוימים דוגמת שפתיים בשרניות יותר או כדי לעצב קו לסת לעתים,... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

מיומנות פיסול פנים נועדה לתקן או לשחזר את צורת הפנים ולהבליט את קווי המתאר של הפנים, ללא ניתוח, באמצעות חומרי מילוי ויצירת נפחים חדשים באזורים רצויים. למי זה מתאים, איך זה מתבצע ובאילו חומרים משתמשים?

למי מתאים פיסול פנים?

פיסול פנים היא טכניקה אסתטית שעיקרה יצירת נפחים חדשים – בין אם לשם שיחזור מראה שאבד עם השנים כגון עצמות לחיים שקועות, ובין אם בשל רצון להבליט ולהדגיש אלמנטים מסוימים דוגמת שפתיים בשרניות יותר או כדי לעצב קו לסת. לעתים, מטופלים מגיעים דווקא עם רצון הפוך – הפחתת נפחים גדולים מדי ביחד לפנים, כמו למשל סנטר כפול.

באופן כללי, פיסול פנים מתאים ל:

 • מילוי קמטים עמוקים וקפלים בעור הפנים
 • הגדלת נפח השפתיים
 • הדגשת עצמות לחיים
 • טיפול בלחיים שקועות/חלולות
 • עיצוב סנטר
 • עיצוב קו הלסת
 • תיקון פגמים במצח
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים
 • מילוי חללים אשר נוצרו כתוצאה מניתוח, תאונה או פגיעה
 • שחזור או תיקון ליקויים באף לאחר ניתוח אף
 • ועוד

כיצד מתבצע פיסול פנים?

תהליך פיסול פנים הוא תהליך אסתטי שאינו כרוך בניתוח ולפיכך אינו כרוך גם בהרדמה כללית. באופן כללי, קיימות שתי טכניקות נפוצות בתהליך פיסול פנים – הראשונה כרוכה בהענקת נפח באמצעות חומרי מילוי שונים, והשניה כרוכה בהסרת נפח באמצעות שאיבת שומן.  חומרי מילוי הנמצאים בשימוש בתהליך פיסול פנים הם למעשה חומרים בעלי יכולת להעניק נפח. העיקריים אשר נמצאו בטוחים ויעילים לשימוש הינם חומצה היאלורונית, וחומרי מילוי על בסיס סידן.

חומצה היאלורונית

מדובר בחומר שנמצא באופן טבעי ברקמות השונות בגופנו, אשר מורכב ממולקולות סוכר בקשרים מיוחדים. החומצה נקשרת למולקולות מים ובכך יוצרת נפח ולחות בעור היכן שהיא נמצאת. בנוסף, היא מהווה חלק חשוב ביצירת סיבי אלסטין וקולגן האחראיים על נפח ואלסטיות תקינים של העור. מכאן שחומצה היאלורנית מחזיקה בתפקידים מהותיים בכל הנוגע לשמירה על לחות וחידוש האלסטיות של העור, ומכאן ניתן להבין את היותה חומר מילוי פופולארי בעולם האסתטיקה ופיסול פנים. את תוצאות הזרקת חומצה היאלורונית ניתן לראות באופן מיידי. כמו כן, עם הזמן הנפיחות חולפת ומותירה מלאות טובה, אסתטית ובעלת מראה טבעי של קולגן ואלסטין. התוצאות נשמרות קרוב ל עשרה חודשים.

חומרי מילוי על בסיס סידן

״רדיאס״ הוא השם המסחרי של חומר מילוי מבוסס סידן, המשמש במקור במקצועות האורטופדיה ורפואת השיניים למילוי של עצם. מדובר על חומר חצי קבוע הנשאר זמן רב יותר מהחומצה ההיאלורונית. הוא משפיע על הרקמות באמצעות יצירה של סיבי אלסטין וקולגן המייצרים נפח ואלסטיות בעור. ניתן להשתמש בחומר למילוי קמטים או להענקת נפח באזורים חסרים בפנים. את תוצאות הרדיאס ניתן לראות באופן מיידי. עם הזמן, הנפיחות יורדת והתוצאה האופטימלית מושגת. טווח הפעולה של הרדיאס הוא בין שנה וחצי ל-3 שנים.

הכל אודות הזרקת בוטוקס

הכל אודות הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הנפוץ ביותר בעולם הרפואה האסתטית - ומכל הסיבות הנכונות הטיפול פשוט ומהיר, התוצאות יפות ונראות לעין במהרה, מראה העור טוב יותר וההרגשה הכללית משתפרת פלאים במילים אחרות אין ספק כי הבוטוקס כאן כדי להישאר ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת בוטולינום טוקסין A ״בוטוקס״ הוא כינוי לרעלן ששמו בוטולינום טוקסין, שהוא למעשה חלבון המיוצר על ידי חיידק, ופעולתו חוסמת את שחרור החומר אשר גורם לגירוי עצבי של השריר השריר מפסיק לזוז... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הנפוץ ביותר בעולם הרפואה האסתטית – ומכל הסיבות הנכונות. הטיפול פשוט ומהיר, התוצאות יפות ונראות לעין במהרה, מראה העור טוב יותר וההרגשה הכללית משתפרת פלאים. במילים אחרות אין ספק כי הבוטוקס כאן כדי להישאר. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

בוטולינום טוקסין A

״בוטוקס״ הוא כינוי לרעלן ששמו בוטולינום טוקסין, שהוא למעשה חלבון המיוצר על ידי חיידק, ופעולתו חוסמת את שחרור החומר אשר גורם לגירוי עצבי של השריר. השריר מפסיק לזוז ולהתכווץ, וכך גם העור שסביבו – מה שמוביל להפחתה ושיפור במראה הקמטים. השפעת הבוטולינום טוקסין מתפוגגת לאחר תקופה של כ-4 חודשים, והשריר חוזר לעבוד באותו אופן. לכן על מנת לשמר את תוצאות הטיפול, יש צורך בהזרקות חוזרות.

אמריקאי או אירופאי?

בעולם הרפואה האסתטית מוכרים שני סוגים של בוטולינום טוקסין – הראשון מיוצר בארה״ב תחת שם המותג ״בוטוקס״, בעוד השני מיוצר באירופה ושמו ״דיספורט״. באופן כללי, מדובר בשני חומרים דומים, עם הבדלים ממש מינוריים המתרחשים רק בגלל פס ייצור של חברות שונות. אבל חשוב להבין כי לשני החומרים הללו, בעלי השם השונה, יש את אותה המטרה ואותה התוצאה. כל רופא המבצע הזרקת בוטוקס משתמש בחומר המועדף עליו, ולעתים יש מטופלות אשר יגיבו טוב יותר לסוג מסוים. כך או כך, חשוב לבצע את ההזרקות אך ורק אצל רופא מורשה, מיומן ובעל מוניטין.

מהו הגיל שאפשר להתחיל?

הגיל הממוצע להתחלת הטיפול בהזרקת בוטוקס הוא 35. אולם מצבה של כל מטופלת תלוי בגנטיקה ובמצב עור הפנים המושפע גם מגורמים סביבתיים כמו מזג אוויר, עישון, תזונה, לחץ, רדיקלים חופשיים ועוד. אם קיימים קמטים עמוקים בפנים, ומורגשת נפילה – אפשר להתחיל מעט לפני כן על מנת לשמר את המצב הקיים ולשפר את מראה העור. זה המקום לציין כי נשים בנות 65 ומעלה, בעיקר אם מעולם לא עברו הזרקת בוטוקס או חומרי מילוי, הופך דק ושקוף עם השנים וניכרת צניחה וקמטים עמוקים. במקרים אלו טיפול בוטוקס לא יתאים וניתן לחשוב על ניתוח מתיחת פנים.

למי הטיפול אינו מתאים?

לאנשים הסובלים ממחלות עור, ולנוטלי תרופות הכוללות סטרואידים.

חסינות בוטוקס – יש דבר כזה

אחד מכל 100 מטופלים אינו מושפע מהחומר. היעדר התגובה נוצרת בשל עמידות הגוף המפתח נוגדנים לרעלן. רופאים לא מיומנים שאינם מכירים את המצב עלולים להזריק כמות נוספת של חומר במרווח זמן קצר מדי או כמות כפולה, אך התוצאה תהיה זהה והדבר עשוי להגביר את רמת התסכול של המטופל/ת. השיטה המקובלת והנכונה היא להזריק את הכמות הקטנה ביותר של החומר שתיצור תגובה נראת לעין. אם אין תגובה מבצעים טיפול נוסף, ואם גם בו אין תגובה – המטופל/ת נחשב/ת בעל עמידות לבוטוקס וייאלץ לפנות לשיטות אסתטיות אחרות.

מה צריך לדעת לפני טיפול בוטוקס?

מה צריך לדעת לפני טיפול בוטוקס

השכיחות הגבוהה של טיפול בוטוליניום טוקסין אולי מציגה אותו כפשוט וטריוויאלי, אבל למעשה הדבר דורש מיומנות, זהירות והתאמת הטיפול באופן אישי למטופל/ת אם גם אתם מעוניינים להחזיר את המראה הרענן והחיוני לעור הפנים - אלו הדברים שחשוב לדעת כדי להבטיח תוצאות מיטביות קודם כל - מהו בוטוקס ואיך הוא עובד בוטוקס הוא הכינוי שניתן לרעלם בשם בוטוליניום טוקסין A, אשר נתגלה כי שימוש בכמויות קטנות יכול להיות לעזר בעולם הרפואה האסתטית עוד לפני שהוחלט להשתמש... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

השכיחות הגבוהה של טיפול בוטוליניום טוקסין אולי מציגה אותו כפשוט וטריוויאלי, אבל למעשה הדבר דורש מיומנות, זהירות והתאמת הטיפול באופן אישי למטופל/ת. אם גם אתם מעוניינים להחזיר את המראה הרענן והחיוני לעור הפנים – אלו הדברים שחשוב לדעת כדי להבטיח תוצאות מיטביות.

קודם כל – מהו בוטוקס ואיך הוא עובד?

בוטוקס הוא הכינוי שניתן לרעלם בשם בוטוליניום טוקסין A, אשר נתגלה כי שימוש בכמויות קטנות יכול להיות לעזר בעולם הרפואה האסתטית. עוד לפני שהוחלט להשתמש בטיפול בוטוקס להעלמת קמטים, השתמשו בו לתיקון של פזילות ועין עצלה. לאחר מכן גילו שאם מזריקים את הבוטוקס לאזורים של שרירי הבעה, הרעלן חוסם את הגירוי העצבי אשר מכווץ את השריר, בכך הוא משתק את השריר ומפחית את קמטי ההבעה הנוצרים בעור. הגילוי הזה הוביל למהפכה בעולם האסתטיקה בעיקר משום שתוצאות הטיפול לרב מאוד טובות, תופעות הלוואי זניחות לחלוטין וכמובן מדובר בטיפול לא כירורגי אשר תוצאותיו אינן נצחיות.

למי זה מתאים?

טיפול בוטוקס מתאים לכל מי שרוצה לטפל בבעיות אסתטיות הקשורות לקמטים וקמטוטים באזורים שונים בפנים, לרבות המצח, האזור מסביב לעיניים, הצוואר ועוד, וכן לחוסר סימטריה בגבות או בפנים אשר יכול להיפתר על ידי הרפיה של שריר. חשוב לדעת כי לבוטוקס יש אפקט מניעתי משום שהוא אינו מטפל ישירות בקמט, אלא בגורם להופעתו (תנועת השריר). לכן מומלץ להתחיל בטיפול קבוע כבר בגילאים צעירים יחסית (30-40), לפני שהקמטים מעמיקים. הניסיון המצטבר בטיפולי בוטוקס ברחבי העולם מעיד כי ניתן לצמצם משמעותית את הופעת הקמטים ואת היקפם אם מקפידים על טיפול מונע.

מתי רואים תוצאות וכמה זמן הן מחזיקות מעמד?

ברב המקרים ניתן לראות את השפעת הבוטוקס כבר כשבוע לאחר הטיפול. יש להבין כי קמטים עמוקים יותר לא יעלמו כליל בטיפול הראשון. אך כיוון והעור במנוחה – הוא יבנה את עצמו מחדש והתוצאה תשתפר מהזרקה להזרקה. ההשפעה מחזיקה מעמד לפרק זמן של כשלושה חודשים. לאחר מכן ההשפעה נחלשת ויש צורך לבצע הזרקות נוספות לשימור התוצאות.

חשוב לציין כי כיוון ומדובר בחלבון זר לגוף, ישנם אחוזים בודדים מהאוכלוסייה אשר יפתחו נוגדנים לבוטולינום טוקסין והטיפול לא ישפיע עליהם. דבר זה עשוי לקרות בעיקר כאשר מתבצעות הזרקות חוזרות במרווחים קצרים של כמה שבועות. במקרה שמטופלים נחשפים ליותר מדי חלבון, גופם עלול לייצר נוגדנים. לכן – יש להקפיד להזריק את הכמות הנכונה אצל רופא מומחה ומיומן.

כיצד מתבצע הטיפול?

הזרקות בוטוקס מתבצעות באופן פשוט ונוח, ללא כל הרדמה, כאשר המטופל/ת יושב/ת על כורסה נוחה, בעוד הרופא מחטא את העור ומזריק את הבוטוקס אל השריר באמצעות מחט דקה. חשוב לציין כי מדובר בדקירות מאוד קטנות ולא כואבות, אך למען הסר ספק הרופא מורח משחה מאלחשת באזור המטופל. מספר ההזרקות שיבצע הרופא תלוי בגודל השריר.

על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

את הזמן אנחנו לא יכולים לעצור אבל את זה אתם כבר יודעים מה שאולי נוכל לעשות, זה להחזיר את הגלגל מעט אחורה ולהשיב מראה עור צעיר יותר איך תזהו הזדקנות של עור הפנים ומה הרפואה האסתטית יכולה להציע התשובות לפניכם סימנים המעידים על הזדקנות עור הפנים במוקדם או במאוחר הגיל נותן את אותותיו ומשפיע על מראה הפנים של כולנו מידת הביטוי שונה מאדם לאדם, אך מראה פניו של המבוגר לעד יהיה שונה ממראה פניו בצעירותו ישנן סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות, המשפיעות... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

את הזמן אנחנו לא יכולים לעצור. אבל את זה אתם כבר יודעים. מה שאולי נוכל לעשות, זה להחזיר את הגלגל מעט אחורה ולהשיב מראה עור צעיר יותר. איך תזהו הזדקנות של עור הפנים? ומה הרפואה האסתטית יכולה להציע? התשובות לפניכם.

סימנים המעידים על הזדקנות עור הפנים

במוקדם או במאוחר הגיל נותן את אותותיו ומשפיע על מראה הפנים של כולנו. מידת הביטוי שונה מאדם לאדם, אך מראה פניו של המבוגר לעד יהיה שונה ממראה פניו בצעירותו. ישנן סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות, המשפיעות על הזדקנות עור הפנים, ביניהן: מזג אוויר, עישון, כימיקלים, רדיקלים חופשיים, תורשה, תזונה, לחץ ועוד. עם השנים חלה התרופפות של קולגן ואלסטין המהווים את המרכיבים העיקריים של הדרמיס (שכבת העור העיקרית), התרופפות הספטות (מיתרי רקמת החיבור המחברים את העור אל השרירים שמתחת), צניחת שומן תת-עורי כלפי מטה והידקקות השומן התת-עורי. התוצאה? צניחה של הרקמות הרכות כלפי מטה, והופעת קמטים וקמטוטים. או במילים אחרות – התבגרות הפנים.

לכל סיר יש מכסה, לכל קמט יש מילוי

קמטים נוצרים בעקבות תהליך טבעי שלא ניתן למנוע. אך החדשות הטובות הן שאפשר לתקן. למעשה, מילוי קמטים הפך להיות אחד מההליכים הקוסמטיים המקובלים והנפוצים ביותר בקרב המון נשים וגברים כאחד, המבקשים להשיב לעצמם מראה עור צעיר, חיוני וגמיש – מבלי לעבור טיפולים ממושכים או כאלה הכוללים התערבות כירורגית. זה המקום לציין כי לכל גבר ואישה יש מבנה פנים ומרקם עור שונה. מכאן שסוג הקמטים ורמת עומקם שונה מאדם לאדם, ולכל אחד יש להתאים סוג טיפול ייחודי.

כיצד בוחר הרופא המטפל באיזה חומר מילוי להשתמש?

בחירת חומר מילוי קמטים תלוי באיכות / מצב העור ובעומק הקמטים. כאשר מדובר בקמטי הבעה (המכונים גם קמטים פעילים/דינמיים), סביר להניח שיעשה שימוש בחומרים כמו בוטוקס או דיספורט, המשתקים את השרירים היוצרים את הקמטים הללו. לעומת זאת, חומרי מילוי קמטים מחליקים קמטים קבועים או עמוקים הנראים לעין – ללא פגיעה בתנועת השריר. חומרי מילוי קמטים מוזרקים לתוך העור תוך מטרה להעלים קמטים וקפלים ולתקן פגמים. פרט למילוי קמטים הזרקות חומרי מילוי יכולות לשמש לעיצוב נפח (כמו בשפתיים למשל) או לפיסול של חלקים מסוימים בפנים. גם במקרה של עצמות לחיים שקועות לאחר ירידה דרסטית במשקל או בשל הזדקנות טבעית של הפנים, ניתן לפסל ולהדגיש קווי מתאר של מסגרת הפנים, באמצעות חומרי מילוי קמטים.

הזרקות לפנים: כל השיטות וחומרי המילוי לפנים

הזרקות לפנים: כל השיטות וחומרי המילוי

ככל שאנחנו מתבגרים, גם העור שלנו הופך יותר עדין ופחות חיוני גורמים סביבתיים כמו חשיפה לשמש, מזג אוויר, כח הכבידה של כדור הארץ, תזונה ואורח חיים, לחץ ורדיקלים חופשיים, בשילוב גורמים כמו תנועת שרירי הפנים הטבעית והגנטיקה שקיבלנו מהורינו, משפיעים על רקמות העור וגורמים להיווצרותם של קמטים, שקעים, קפלים ונפילה טבעית של הפנים ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לקבל מראה פנים צעיר ומתוח ללא התערבות כירורגית באמצעות הזרקות לפנים אך לא כל שיטה מתאימה... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

ככל שאנחנו מתבגרים, גם העור שלנו הופך יותר עדין ופחות חיוני. גורמים סביבתיים כמו חשיפה לשמש, מזג אוויר, כח הכבידה של כדור הארץ, תזונה ואורח חיים, לחץ ורדיקלים חופשיים, בשילוב גורמים כמו תנועת שרירי הפנים הטבעית והגנטיקה שקיבלנו מהורינו, משפיעים על רקמות העור וגורמים להיווצרותם של קמטים, שקעים, קפלים ונפילה טבעית של הפנים. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לקבל מראה פנים צעיר ומתוח ללא התערבות כירורגית באמצעות הזרקות לפנים. אך לא כל שיטה מתאימה לכל אחד. אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

הזרקות לפנים וחומרי מילוי

חומרי מילוי מוזרקים לפנים על מנת לקבל מראה חלק ורענן, ללא הסיכון, הכאבים או זמן ההחלמה הכרוכים בניתוח כירורגי. הליך הזרקות לפנים מתבצע על ידי רופא מומחה, בסביבה רפואית נקייה וסטרילית, וכל טיפול מותאם באופן אישי למצב המטופל וצרכיו האסתטיים.

מהם חומרי המילוי המומלצים ביותר?

1. חומצה היאלרונית

חומר הנמצא באופן טבעי ברקמות גופינו, יוצר סיבי קולגן ואלסטין היוצרים נפח, לחות ואלסטיות טבעיים של העור. בעת הזרקות לפנים של חומצה היאלורונית ניתן למלא קמטים באופן ישיר, או למלא אזורים חסרי נפח כמו לחי צידית או שפתיים. התצאות ניראות באופן מיידי, ועם הזמן הנפיחות של ההזרקה חולפת והניראות האסתטית משתפרת מיום ליום. תוצאות הטיפול נשמרות בטווח של 10 חודשים עד שנתיים. תהליך ההזרקה הינו פשוט ואינו מלווה בכאב רב. זמן ההזרקה וההחלמה הינם קצרים. אך היתרון העיקרי – התוצאה הפיכה ובמידה ולא מרוצים מהמראה החדש ניתן להמיס את החומצה היאלורונית בעזרת חומר מיוחד.

2. חומרי מילוי על בסיס סידן

חומר מילוי מבוסס סידן (או בכינויו המסחרי – ״רדיאס״), הינו חומר המשמש בבנייה של עצם בדרך כלל בעולמות האורטופדיה ורפואת השיניים. החומר נשאר זמן רב יותר מחומצה היאלורונית, ופועל ליצירה של סיבי אלסטין וקולגן ברקמות העור, היוצרים נפח ואלסטיות תקינים. חומרים אלו מתאימים למילוי קמטים באופן ישיר או למילוי אזורים חסרי נפח כמו לחי צידית, קו לסת וסנטר. התוצאות נשמרות לטווח של שנה וחצי עד 3 שנים, ולאחר מכן החומר מתכלה.

3. בוטוקס

בוטולינום טוקסין הפך בשנים האחרונות לשם האמצעי של עולם טיפולי האנטי אייג׳ינג. הטיפול משמש לשימור המראה הרענן של הפנים והחלקת קמטים אצל נשים וגברים כאחד. על אף ההגדרה המרתיעה כ״רעלן״, השימוש בבוטוקס הוא בטוח ויעיל מאוד כאשר הוא מתבצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, ואף יש לו גם שימושים רפואיים נוספים מגוונים כגון טיפול בפיסורה, מיגרנות, פזילה ועוד. הזרקות לפנים של בוטוקס נועדו לטשטש קמטי הבעה הקשורים בפעילות שריר – בעיקר בשליש העליון של הפנים (מצח, בין הגבות וצדי העיניים). הטיפול מחזיק לתקופה של כ-3 חודשים ולאחר מכן יש צורך לחדש את ההזרקה על מנת לשמר ולשפר את תוצאות הטיפול.

ההבדלים בין הזרקת בוטוקס להזרקת חומצה היאלורונית

ההבדלים בין הזרקת בוטוקס להזרקת חומצה היאלורונית

עולם הרפואה האסתטית רתם לשורותיו אינספור חומרים שונים, חלקם טובים ויעילים יותר, חלקים פחות אך לא ניתן להתעלם מנוכחותם המהדהדת ויוצאת הדופן של שני חומרים עיקריים - טיפול בוטוקס וחומצה היאלורונית טיפול בוטוקס וטיפול חומצה היאלורונית, הם טיפולי האנטי אייג׳ינג הלא פולשניים הפופולריים ביותר בעולם עם מיליוני מטופלים מרוצים ברחבי העולם מדי שנה אז מה הם עושים מה ההבדל ביניהם ומאיפה מתחילים חומצה היאלורונית v בוטוקס נתחיל מהסוף: גם חומצה... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

עולם הרפואה האסתטית רתם לשורותיו אינספור חומרים שונים, חלקם טובים ויעילים יותר, חלקים פחות. אך לא ניתן להתעלם מנוכחותם המהדהדת ויוצאת הדופן של שני חומרים עיקריים – טיפול בוטוקס וחומצה היאלורונית. טיפול בוטוקס וטיפול חומצה היאלורונית, הם טיפולי האנטי אייג׳ינג הלא פולשניים הפופולריים ביותר בעולם עם מיליוני מטופלים מרוצים ברחבי העולם מדי שנה. אז מה הם עושים? מה ההבדל ביניהם? ומאיפה מתחילים?

חומצה היאלורונית vs בוטוקס

נתחיל מהסוף: גם חומצה היאלורונית וגם טיפול בוטוקס הינם טיפולים יעילים, בטיחותיים ובעלי תוצאות נפלאות – כל עוד הם מבוצעים במסגרת מורשית, תחת ידיו של מומחה מיומן.

בוטוקס

בוטוקס הוא רעלן, כלומר חלבון המיוצר על ידי חיידק, אשר פעולתו חוסמת גירוי עצמו באזור מסוים אשר קוטרו אינו עולה על 2 ס״מ מאזור ההזרקה. כלומר השריר אינו מקבל גירוי עצבי, ולכן מפסיק לזוז ולהתכווץ. לאחר תקופה של עד חצי שנה מתפוגגת השפעת טיפול הבוטוקס והשריר חוזר לעבוד כפי שעבד לפני הטיפול. בוטוקס מיועד לקמטים פעילים, כלומר כאלו שנוצרים כתוצאה מהתכווצות שרירים באזור שבין הגבות, המצח וצדי העיניים.

לבוטוקס בעבר היה מוניטין שלילי, בעיקר בשל תפוצה רחבה של טיפול בוטוקס ממקורות מפוקפקים. אולם, הניסיון ומליוני המטופלים שעברו טיפול בוטוקס מוכיחים שוב ושוב כי הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי קשות. אדרבא, מחקרים שנערכו על מספר רב של מטופלים הראו כי תופעות הלוואי הנפוצות הן כאב קל ואדמומיות. תופעות לוואי אחרות נמצאו קשורות לטיפול לא מקצועי בבוטוקס. מכאן עולה חשיבות מירבית לבחירת רופא מטפל מומחה, מקצועי ובעל ניסיון.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בשכבה החיצונית של העור, במפרקים ובאזור העיניים. עם השנים, פוחתת יכולתו של הגוף לייצר חומצה היאלורונית (בין היתר בשל חשיפה לשמש, עישון, תזונה, מתח נפשי וגורמים תורשתיים), ולצד איבוד סיבי קולגן ואלסטין, ככל שהזמן עובר העור מקבל מראה מבוגר יותר. הזרקת חומצה היאלורונית לעור הפנים נועדה למלא משקעים, קמטים וקמטוטים שנוצרו בפנים בעקבות דלדול רקמת העור ואיבוד נפח. חומצה היאלורונית מיועד לטיפול בקמטים ואיבוד נפח בחלק התחתון של הפנים (שם כמות הקמטים הפעילים קטנה). היא מחזירה את המילוי ומדגישה את קווי המתאר, אך אינה גורמת להחלשה ולשיתוק של פעולת השרירים. ניתן להזריק אותה גם סביב השפה, לעיצוב ונפח השפתיים, לתיקון קו המתאר של גשר האף, טשטוש שקעים מתחת לעיניים, הענקת נפח, החלקת קמטים, הדגשת הסנטר והלסת ועוד. היתרון המרכזי הוא שהמראה המתקבל הוא מאוד טבעי, ובמקרה הצורך – ניתן לפרק את החומצה ההיאלורונית בקלות.

למי זה מתאים?

לרב, ממוצע התחלת הטיפול בבוטוקס וחומרי מילוי הוא סביב גיל 35. נשמע לכם צעיר? ובכן, זה המקום לציין כי העור בגיל מבוגר יותר, במיוחד כזה שלא עבר טיפול בוטוקס או חומרי מילוי, הופך דק ושקוף יותר עם השנים, לצד צניחה של העור והתרופפות מראה הפנים. כשמגיעים למקרה כזה – האופציה היחידה היא ניתוח מתיחת פנים. לפיכך, אין צורך לחכות לקמטים, אלא פשוט לבחור את הרופא הנכון. אנטי אייג׳ינג הוא לא מילה גסה.

מילוי קמטים - מוטב מוקדם מאשר מאוחר

מילוי קמטים – מוטב מוקדם מאשר מאוחר

כולנו מכירים את הביטוי "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא", ובעוד שהוא נכון במקרים רבים, כשזה מגיע למילוי קמטים, בואו נסכם מראש שפשוט מוטב מוקדם הסיבה לכך ובכן, בקצרה, האפקטיביות של המילוי משמעותית בצורה ניכרת ככל שהיא נעשית מוקדם יותר ומונעת קמטים עמוקים בהמשך, כך שהתוצאה שמתקבלת איכותית ואסתטית יותר כל מה שרציתם לדעת על מילוי קמטים ולא העזתם לשאול מרוכז במאמר שלפניכם מילוי קמטים - בואו נדבר על זה הצורך במילוי קמטים הוא ברור, שכן אין זה מפתיע כי... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

כולנו מכירים את הביטוי "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא", ובעוד שהוא נכון במקרים רבים, כשזה מגיע למילוי קמטים, בואו נסכם מראש שפשוט מוטב מוקדם. הסיבה לכך? ובכן, בקצרה, האפקטיביות של המילוי משמעותית בצורה ניכרת ככל שהיא נעשית מוקדם יותר ומונעת קמטים עמוקים בהמשך, כך שהתוצאה שמתקבלת איכותית ואסתטית יותר. כל מה שרציתם לדעת על מילוי קמטים ולא העזתם לשאול מרוכז במאמר שלפניכם.

מילוי קמטים – בואו נדבר על זה

הצורך במילוי קמטים הוא ברור, שכן אין זה מפתיע כי אנשים חשים לא בנוח עם הופעת קמטים וקמטוטים על עורם, ועם אובדן הגמישות והזוהר של העור לטובת מראה חדש המשווה להם, לא פעם, מראה עייף וכעוס המבגר אותם משמעותית. על אף קיומם של טיפולים העשויים להעלים את הבעיה הזו ולהשיב לעור את המראה החלק והרענן, ישנה נטיה לדחות טיפולים קוסמטיים, עד שזה מגיע לנקודה שמרגישים שכבר "אי אפשר יותר". הנטיה הזו עשויה להיות, בין היתר, תוצאה של פחד לא מבוסס וחוסר ידע על ההליך או מהנטיה הטבעית שלנו לשים את עצמנו בתחתית סדר העדיפויות. כך או כך, חשוב מאוד להיות מודעים ולקחת בחשבון, כי כשזה מגיע למילוי קמטים, הדחיינות פוגעת בתוצאות הטיפול.

מדוע הדחיינות אינה משתלמת?

לטיפול בקמטים בשלב מוקדם יש יתרונות משמעותיים: אם מדובר בחומר מילוי מסוג חומצה היאלורונית, למשל, יש לה אפקט ארוך טווח בתהליך התחדשות התאים אשר מייצרים את הקולגן והאלסטין ומהווים את הגורם העיקרי למראה גמיש, חלק ומתוח של העור ובמניעת קמטים בתקופת הפעילות של החומר כמו כן, ככל שמזריקים יותר פעמים, כך הצורך בהזרקות פוחת והתוצאה נשמרת לאורך זמן רב, כאשר התוצאות מחזיקות מעמד בדרך כלל בין שנה לשנתיים. כמו כן, ככל שמתחילים מוקדם יותר, המראה המתקבל מההזרקות נראה טבעי יותר, ומשווה לעור מראה חיוני, אסתטי וטבעי.

כיצד מתבצע הטיפול?

תחילה מתקיימת שיחה עם הרופא המטפל הכוללת הסברים, תיאום ציפיות והחלטה משותפת על מיקומי ההזרקה.  הפרוצדורה עצמה קצרה ונמשכת מספר דקות בלבד. לרב ההחלמה היא מידית וקלה, ואין בעיה לחזור ישר לשגרה, אך חשוב להיות מודעים לכך שבעוד שאצל חלק מהמטופלים אין כל סימן על הפנים, אצל אחרים עלולים להופיע שטפי דם ובצקות, כך שבמידה ומתוכנן אירוע חשוב כלשהו, מומלץ לקחת מרווח זמן של לפחות שבועיים לפני כן בביצוע הטיפול. לתוצאה הסופית של הטיפול לוקח עד כשבועיים להתקבע.

הזרקות לפנים - איך להימנע מסיבוכים?

הזרקות לפנים – איך להימנע מסיבוכים?

בשנים האחרונות הפכו הזרקות לפנים להליך פופולארי, והסיבה לכך ברורה: התוצאות נהדרות והקמטים נעלמים כלא היו, וכל זאת מבלי הצורך לעבור הליך פולשני וכואב וללא תקופת החלמה ארוכה יחד עם זאת, אין ספק כי גם כאן האפשרות לסיבוך עלולה להרתיע מהן בעצם הזרקות לפנים, מה חשוב מאוד לדעת לפני ביצוען וכיצד ניתן להבטיח תוצאה איכותית שתראה טבעית כל התשובות לכך מרוכזות במאמר שלפניכם הצורך בהזרקות לפנים הקולגן הוא חלבון סיבי חשוב האחראי על בניית חלק מרקמות... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

בשנים האחרונות הפכו הזרקות לפנים להליך פופולארי, והסיבה לכך ברורה: התוצאות נהדרות והקמטים נעלמים כלא היו, וכל זאת מבלי הצורך לעבור הליך פולשני וכואב וללא תקופת החלמה ארוכה. יחד עם זאת, אין ספק כי גם כאן האפשרות לסיבוך עלולה להרתיע. מהן בעצם הזרקות לפנים, מה חשוב מאוד לדעת לפני ביצוען וכיצד ניתן להבטיח תוצאה איכותית שתראה טבעית? כל התשובות לכך מרוכזות במאמר שלפניכם.

הצורך בהזרקות לפנים

הקולגן הוא חלבון סיבי חשוב האחראי על בניית חלק מרקמות החיבור בגוף, כאשר היחס בינו לבין חלבון האלסטין ברקמה נוצר בהתאם למידת הגמישות שאותו איבר זקוק לה. עם השנים ייצור הקולגן בגוף פוחת, וכתוצאה מכך חלה ירידה בגמישות העור וברמת הלחות שלו, וקמטים וקמטוטים מתחילים להופיע על העור ולהעלים את המראה הצעיר והמתוח. כמובן שישנם גורמים נוספים אשר משפיעים על מצב העור, כמו למשל גנטיקה, תזונה, עישון, חשיפה לשמש ועוד, אך בעוד שנזקי הזמן הם בלתי נמנעים, הם כן ניתנים לפתרון, ובדיוק כאן נכנסות ההזרקות לפנים.

מהלך הטיפול וזמן ההחלמה

לאחר שיחה עם הכירורג הפלסטי הכוללת הסבר מפורט על הפרוצדורה, תיאום ציפיות והחלטה משותפת לאן רצוי להזריק, יתבצעו ההזרקות לפנים. מדובר בפרוצדורה קצרה האורכת לרב מספר דקות בלבד, כאשר האזור יחוש רדום עד כשלוש שעות לאחר הטיפול. בדרך כלל ההחלמה היא מידית וקלה, ואין בעיה לחזור ישר לשגרה. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלעיתים מופיעים שטפי דם, ולעיתים הטראומה הנגרמת לרקמות מתחת לעור יוצרת בצקות, אשר מונעות מאיתנו לראות את התוצאה הסופית של הטיפול כמו שצריך. את התוצאה הסופית ניתן לראות כשבועיים לאחר הטיפול, לכן במידה ויש אירוע חשוב, מומלץ מאוד לבצע את הפרוצדורה לפחות שבועיים לפני כן.

מהם הסיבוכים האפשריים?

בעוד שישנם סיבוכים שכיחים יותר אשר לרב חולפים תוך מספר ימים עד שבועיים מיום הטיפול, כגון שטפי דם, נפיחות ואף א-סימטריה מסוימת, ישנם סיבוכים אשר הופעתם מצריכה בירור רפואי. סיבוכים מסוג אלו עלולים להיות זיהום, התקשות מקומית, נמק והופעת הרפס. בנוסף, חשוב לדעת כי במידה וצפוי לכם טיפול שיניים, יש לעדכן את הרופא בכך שביצעתם מילוי ולציין את שם החומר, מאחר והאזור עלול להזדהם עם החדרת חומרים נוספים.

כיצד להבטיח תוצאה איכותית?

כשזה מגיע להזרקות, הסוד להצלחה טמון בשני גורמים מרכזיים: הראשון הוא בחירת כירורג פלסטי מקצועי ובעל ניסיון, היודע היטב כיצד לנסות ולהימנע מהופעת גושים, למשל. השני הוא איכות חומר המילוי. לחומצה היאלורונית למשל, ישנו מגוון רחב של חברות, איכויות ומידת סמיכות, כך שניתן להתאימה באופן מדויק לפי צרכי המטופל, ובכך להבטיח כי התוצאה שתתקבל תהיה התוצאה הרצויה.

שיטה חדשנית המשלבת הזרקות לצד טיפולי לייזר למיצוק העור, מבטיחה תוצאה איכותית הנשארת לאורך זמן.

הלייזר מטפל בשכבות העמוקות של הדרמיס, ומשיב לעור מראה מוצק, גמיש ומתוח.

השילוב בין חומרי מילוי איכותיים מבטיח שמירה על אפקטיביות הטיפול למשך זמן ארוך יותר.

מיצוק עור - כל השיטות

מיצוק עור – כל השיטות

עם השנים וירידת ייצור הקולגן בגוף, העור שלנו מאבד את תכונות הנעורים שנותרו בו ואת גמישותו, והתוצאה של הדבר עלולה לשוות מראה נפול  עייף וכבוי יחד עם זאת, בעוד שאי אפשר לעצור את הזמן או להחזירו לאחור, עם הטכנולוגיות והטיפולים הפלסטיים הקיימים כיום בשוק - בהחלט אפשר להחזיר לעור את המראה המתוח והחלק אז כיצד עושים זאת, מהו הטיפול המומלץ ביותר ומה חשוב במיוחד לדעת כל התשובות לכך במאמר מהו מיצוק עור הקולגן והאלסטין הם האחראים על גמישות העור, כך... להמשך קריאה ❯❯
פיסול פנים

עם השנים וירידת ייצור הקולגן בגוף, העור שלנו מאבד את תכונות הנעורים שנותרו בו ואת גמישותו, והתוצאה של הדבר עלולה לשוות מראה נפול  עייף וכבוי. יחד עם זאת, בעוד שאי אפשר לעצור את הזמן או להחזירו לאחור, עם הטכנולוגיות והטיפולים הפלסטיים הקיימים כיום בשוק – בהחלט אפשר להחזיר לעור את המראה המתוח והחלק. אז כיצד עושים זאת, מהו הטיפול המומלץ ביותר ומה חשוב במיוחד לדעת? כל התשובות לכך במאמר.

מהו מיצוק עור?

הקולגן והאלסטין הם האחראים על גמישות העור, כך שירידת ייצור הקולגן בגוף, אשר לרב מתחילה לקרות סביב גיל שלושים, גורמת לעור לאבד את גמישותו ואת הלחות שלו, כאשר התוצאה של כך מתבטאת בהופעתם של קמטים, בהידקקות העור, נפילתו ואף בצלוליט. אין ספק כי הדבר עלול להשפיע על תחושת הביטחון העצמי, ולא פעם דורש נקיטת פעולה. מיצוק עור הוא למעשה שם כולל למגוון רחב של טיפולים הקיימים כיום בשוק, אשר מטרתם היא להשיב לעור את חיוניותו, להעלים את הקמטים ולשוות לו מראה רענן, בריא וצעיר יותר.

הטיפולים שרצוי להכיר

 • הזרקת חומצה היאלורונית: מדובר בפרוצדורה קצרה האורכת לרב מספר דקות בלבד, אשר ההחלמה ממנה היא לרב מידית וקלה, ואין בעיה לחזור ישר לשגרה. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלעיתים מופיעים שטפי דם, ואת התוצאה הסופית ניתן לראות כשבועיים לאחר הטיפול. לאחר מספר חודשים החומצה נספגת ויש צורך לחזור על הטיפול על מנת לשמר את תוצאותיו ומידת האפקטיביות שלו.
 • הקרנת גלי רדיו: מדובר בטכניקה ייחודית אשר מקרינה גלי רדיו לאזורים המוגדרים באופן מבוקר, הדבר גורם לחימום של התת עור ובאמצעות כך נוצרת מתיחה של סיבי הקולגן הקיימים, שיפור בזרימת הדם ואף יצירת סיבי קולגן חדשים. הטיפול אורך עד כשעה, כאשר יש לבצע אותו אחת למספר שבועות על מנת לשמור על תוצאותיו הכוללות מיצוק עור, והפחתת צלוליט.
 • טיפולי לייזר: על מנת להסביר את פעולת הלייזר, חשוב להבין קודם כי לעור יש שלוש שכבות – שכבת האפדרמיס היא השכבה החיצונית והנגלית לעין, תחתיה מצויה שכבת הדרמיס אשר היא העבה ביותר ובעלת התפקיד המשמעותי ביותר בנוגע להזדקנות העור, ותחתיה מצוי השומן התת עורי. ישנם טיפולי לייזר שונים, חלקם מתמקדים בשכבת הדרמיס וחלקם בשכבת האפידרמיס, אך התוצאה היא יצירה של סיבי קולגן חדשים וכתוצאה מכך מיצוק עור. מדובר בסדרת טיפולים אשר התוצאה המתקבלת נשמרת באופן אפקטיבי לפרק זמן ממושך.

לסיכום, חשוב לקחת בחשבון כי לכל אחד עשוי להתאים טיפול מעט שונה. מתוך הבנה זו פיתח ד"ר רווה את השיטה האולטימטיבית המשלבת בין החומרים באופן המותאם אישית לכל מטופל לפי נתוניו, דבר המוביל לתוצאה האופטימלית והכי חשוב – למטופלים מרוצים.