ניתוחי פנים

סיבוכים אפשריים בניתוח עפעפיים לגברים

סיבוכים אפשריים בניתוח עפעפיים לגברים

בעוד שבעבר ניתוח זה נתפס כניתוח הנועד לנשים, בשנים האחרונות הפך לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בקרב גברים אין ספק כי לניתוח יש שיקול אסתטי, שכן צניחת העפעפיים משווה מראה עייף וכבוי, אך מאחר וצניחה זו עשויה להשפיע גם על שדה הראייה, חשיבות הניתוח, הן לגברים והן לנשים, ברורה ועשויה לשפר משמעותית את איכות החיים איך מתבצע הניתוח, מה חשוב לדעת ומהם הסיבוכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים לגברים התשובות במאמר שלפניכם מהלך ניתוח הרמת עפעפיים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

בעוד שבעבר ניתוח זה נתפס כניתוח הנועד לנשים, בשנים האחרונות הפך לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בקרב גברים. אין ספק כי לניתוח יש שיקול אסתטי, שכן צניחת העפעפיים משווה מראה עייף וכבוי, אך מאחר וצניחה זו עשויה להשפיע גם על שדה הראייה, חשיבות הניתוח, הן לגברים והן לנשים, ברורה ועשויה לשפר משמעותית את איכות החיים. איך מתבצע הניתוח, מה חשוב לדעת ומהם הסיבוכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים לגברים? התשובות במאמר שלפניכם.

מהלך ניתוח הרמת עפעפיים לגברים

הרמת עפעפיים לגברים הוא ניתוח קצר יחסית האורך כשעה, בהרדמה מקומית או מלאה, ואינו מצריך אשפוז, כך שלאחר מספר שעות תחת השגחה רפואית ניתן להשתחרר הביתה. במידה והניתוח הוא להרמת העפעף העליון, קו החתך יהיה לאורך קפל העור בגובה אמצע העפעף, בעוד שעבור הרמת העפעף התחתון, החתך נעשה בקו הריסים או בתוך העפעף, דבר שאינו משאיר צלקת חיצונית.. המנתח מסיר את עודפי העור והשומן, ותופר את החתך. עור העפעפיים מאופיין בהיותו עדין ודק, וכתוצאה מכך לרב הצלקת תתאחה היטב ולא תהיה בולטת לעין.

מהלך תקין ותופעות לוואי

מהלך תקין ושכיח למדי הוא הופעת שטפי דם, בצקות ונפיחות, אשר בדרך כלל נעלמים בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. בנוסף, ישנן הפרשות והתייבשות של הלחמית מפני שלעיתים בסמוך לניתוח העפעפיים אינם נסגרים באופן מוחלט, כך שהיא נותרת חשופה. תופעות אלו, בעוד שיוצרות אי נוחות ברמה מסוימת, אינן מהוות סיבה לדאגה והן חלק טבעי מתהליך ההחלמה.

סיבוכים אפשריים

בעוד שהרמת עפעפיים לגברים הוא הליך בטוח וסיבוכים אלו נחשבים לנדירים – חשוב להיות מודעים לקיומם, ורצוי לפנות למנתח במידה והם מופיעים להמשך טיפול. סיבוכים אלו עשויים לבוא לידי ביטוי באמצעות צניחת העפעף העליון כתוצאה מפגיעה בשריר, צלקות בולטות, פגיעה בזקיקי הריסים וכתוצאה מכך נשירת ריסים, פזילה כתוצאה מפגיעה בשרירי העין החיצוניים, א-סימטריה, דימום מאחורי גלגל העין, יובש ודלקות עיניים, פתיחה של הצלקת הניתוחית ועוד. סיבוכים אלו ברובם בהחלט פתירים, אך חשוב לציין כי הקשבה להוראות ההתנהלות אחרי הניתוח מעודדת את תהליך ההחלמה ועשויה למנוע את הופעתם של סיבוכים למיניהם.

לסיכום, בעוד שחשוב להיות מודעים לסיבוכים, אין סיבה ממשית לחשש – ואין ספק כי הרמת עפעפיים לגברים הוא ניתוח אשר עשוי לשפר משמעותית הן את האסתטיקה של הפנים והן את שדה הראייה, וכתוצאה מכך להוביל לשיפור ניכר באיכות החיים.

ניתוחי עפעפיים - מתי לנתח?

ניתוחי עפעפיים – מתי לנתח?

עודף עור באזור העפעף העליון או שקיות מתחת לעיניים מעידים על צניחת עפעפיים על אף שהנושא מקושר פעמים רבות לתופעה טבעית הנוצרת כתוצאה מהתבגרות, הפוגעת עם השנים באלסטיות העור - האמת היא שמדובר בתופעה אשר עלולה להתרחש בכל גיל, וקשורה גם לגנטיקה ולמבנה העין מהם היתרונות של ניתוח הרמת עפעפיים, מה חשוב לקחת בחשבון לפני שלוקחים החלטה בנושא ומתי במיוחד רצוי לעבור את הניתוח התשובות במאמר יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים מרב הרצון לדחות את הקץ... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

עודף עור באזור העפעף העליון או שקיות מתחת לעיניים מעידים על צניחת עפעפיים. על אף שהנושא מקושר פעמים רבות לתופעה טבעית הנוצרת כתוצאה מהתבגרות, הפוגעת עם השנים באלסטיות העור – האמת היא שמדובר בתופעה אשר עלולה להתרחש בכל גיל, וקשורה גם לגנטיקה ולמבנה העין. מהם היתרונות של ניתוח הרמת עפעפיים, מה חשוב לקחת בחשבון לפני שלוקחים החלטה בנושא ומתי במיוחד רצוי לעבור את הניתוח? התשובות במאמר.

יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים

מרב הרצון לדחות את הקץ והחשש הטבעי לעבור ניתוח, נוצר מצב בו איכות חייהם של אנשים רבים הזקוקים לניתוח הרמת עפעפיים יורדת באופן ניכר. אין ספק כי לניתוח יש משמעות אסתטית – המראה העייף והכבוי חולף כלא היה, ואת מקומו תופס מראה צעיר ורענן יותר. השקיות מתחת לעיניים נעלמות והקמטוטים שסביבן מוחלקים במידה רבה. יחד עם זאת, הסיבה העיקרית לעבור את הניתוח היא בשל ההפרעה שצניחת העפעפיים יוצרת בשדה הראייה. במהלך הניתוח רקמות העור העודפות הגורמות לצמצום שדה הראייה מסולקות, וכתוצאה מכך לאחר מכן הראייה משתפרת.

מהלך הניתוח ותהליך ההחלמה

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח קצר האורך כשעה, בהרדמה מקומית או מלאה. אם מדובר בניתוח הרמת העפעף העליון, המנתח מבצע את החתך לאורך קפל העור, ואם מדובר בניתוח הרמת העפעף התחתון החתך מבוצע בקו הריסים או מתוך העפעף ואז הצלקת אינה נראית לעין. מאחר והעור באזור זה הינו דק ועדין, הצלקת נוטה להתאחות במהירות ולרב לא ניתן להבחין בה. הניתוח אינו מצריך אשפוז ולאחר מספר שעות תחת השגחה ניתן לשוב הביתה. עד יום לאחר הניתוח מתחילים להופיע שטפי דם ובצקות, אך מדובר בתופעה טבעית שאינה מהווה סיבה לחשש, שכן זוהי ההחלמה אשר לרב חולפת מעצמה בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. ההחלמה עצמה אורכת כשבוע, אך יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כשלושה שבועות.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני הניתוח?

כאמור, הצורך בניתוח הרמת עפעפיים אינו רק עניין של גיל, ועשוי להיגרם כתוצאה מחולשה של העפעפיים, נטייה גנטית לשקיות, מבנה עין מסוים המועד לצניחת עפעפיים ועוד. בעוד שההחלטה לעבור ניתוח אף פעם אינה קלה, מדובר בפרוצדורה פשוטה באופן יחסי, אשר הרווח שניתן להפיק ממנה גדול משמעותית מחוסר הנעימות הכרוך בה. במידה וישנה צניחת עפעפיים מסוימת, רצוי לקבוע פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת, ולהגיע להחלטה מושכלת בנושא.

כל הסיכונים בניתוח הרמת עפעפיים

כל הסיכונים בניתוח הרמת עפעפיים

אנשים רבים החשים בצורך לעבור ניתוח להרמת עפעפיים נוטים לדחות אותו כמידת האפשר, ובדרך מוותרים במידה רבה על איכות חייהם מה כולל הניתוח, למי כדאי לשקול בחיוב לעבור אותו, האם רצוי להרים גם את העפעפיים העליונים וגם את התחתונים ומהם הסיכונים אותם צריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה התשובות לכך במאמר שלפניכם מדוע לבצע הרמת עפעפיים כתוצאה מפגיעה באלסטיות של העור, אשר עשויה להתרחש בשל התבגרות או כתוצאה מגנטיקה, עודפי העור צונחים באופן כזה אשר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אנשים רבים החשים בצורך לעבור ניתוח להרמת עפעפיים נוטים לדחות אותו כמידת האפשר, ובדרך מוותרים במידה רבה על איכות חייהם. מה כולל הניתוח, למי כדאי לשקול בחיוב לעבור אותו, האם רצוי להרים גם את העפעפיים העליונים וגם את התחתונים ומהם הסיכונים אותם צריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה? התשובות לכך במאמר שלפניכם.

מדוע לבצע הרמת עפעפיים?

כתוצאה מפגיעה באלסטיות של העור, אשר עשויה להתרחש בשל התבגרות או כתוצאה מגנטיקה, עודפי העור צונחים באופן כזה אשר יוצר הפרעה לעפעפיים, והמראה המתקבל הוא עייף ופחות אסתטי. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבהיר כי ניתוח הרמת עפעפיים אינו מסתכם באסתטיות בלבד – נהפוכו. שיפור הפן האסתטי הוא בהחלט יתרון משמעותי, אך השיפור המרכזי הוא ברמה הפיזית הפונקציונלית, מאחר וצניחה זו עלולה לגרום להפרעה משמעותית בשדה הראייה.

כיצד מתבצע הניתוח?

אם מדובר בעפעף העליון החתך אותו יבצע המנתח יהיה לאורך קפל העור, ואם מדובר בעפעף התחתון החתך יהיה צמוד מתוך העפעף, כך שלא נשארת צלקת נראית לעין. הניתוח הוא ניתוח קצר יחסית – הוא נמשך כשעה בהרדמה מקומית או מלאה (ההחלטה על כך נלקחת בהתאם לרצונו של המטופל ולמה שמצבו הבריאותי מאפשר), ואינו מצריך אשפוז. לאחר מספר שעות תחת השגחה, המטופל יכול לחזור לביתו להמשך תהליך ההתאוששות וההחלמה. כמספר שעות לאחר הניתוח לרב מופיעים שטפי דם ובצקות, אך הדבר טבעי ומהווה מהלך תקין אשר לרב נעלמים בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. למעשה, מאחר ועור העפעפיים הוא עדין ודק במיוחד ואספקת הדם אליהם מצויינת, הצלקות נוטות להתאחות יפה ופעמים רבות כמעט לא ניתן להבחין בהן.

מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח?

בעוד שמדובר בניתוח הנחשב בטוח באופן יחסי, כמובן שישנם סיבוכים אפשריים אשר חשוב להיות מודעים להם, כאשר לרוב ניתן לפנות לרופא המנתח להמשך טיפול. סיבוכים אלו עשויים לבוא לידי ביטוי באמצעות זיהום, דימום מאחורי גלגל העין, פזילה, צלקות בולטות, א-סימטריה, יובש, פעירה של הצלקת הניתוחית, דלקות עיניים ופגיעה בקרנית, נטייה לעיניים דומעות ועוד. בעוד שאכן קיים סיכוי מסוים להתרחשותם של סיכונים אלו, הקשבה להוראות אחרי הניתוח עשויה לתרום בהימנעות מסיבוכים מיותרים. 24 שעות לאחר הניתוח, יש לשטוף את המקום בעדינות ולמרות משחה אנטיביוטית על קו הצלקת. ההחלמה מהניתוח לוקחת כשבוע, אך יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כשלושה שבועות לאחר מכן.

אילו שאלות צריך לשאול בפגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

אילו שאלות צריך לשאול בפגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

הרמת עפעפיים הוא ניתוח נפוץ ושכיח, הכולל את הסרת עודפי העור מהעפעפיים העליונים, ואת הסרת השקיות מהעפעפיים התחתונים ניתוח עפעפיים עשוי להקל משמעותית על שדה הראייה, לשפר אותו באופן ניכר ולהפחית את תחושת העייפות הנגרמת כתוצאה מכך מה רצוי לשאול בפגישת הייעוץ לפני הניתוח התשובות לפניכם מדוע לבצע ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים תורם למטופל הן מבחינה אסתטית והן מבחינת תחושתו הפיזית מבחינה אסתטית, השקיות שעם השנים נוצרות מתחת לעיניים משוות... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים הוא ניתוח נפוץ ושכיח, הכולל את הסרת עודפי העור מהעפעפיים העליונים, ואת הסרת השקיות מהעפעפיים התחתונים. ניתוח עפעפיים עשוי להקל משמעותית על שדה הראייה, לשפר אותו באופן ניכר ולהפחית את תחושת העייפות הנגרמת כתוצאה מכך. מה רצוי לשאול בפגישת הייעוץ לפני הניתוח? התשובות לפניכם.

מדוע לבצע ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים תורם למטופל הן מבחינה אסתטית והן מבחינת תחושתו הפיזית. מבחינה אסתטית, השקיות שעם השנים נוצרות מתחת לעיניים משוות מראה עייף באופן תמידי, והצניחה של העפעפיים העליוניים מקטינה את מפתח העיניים באופן ניכר. מבחינת התחושה הפיזית, צניחה זו מקטינה את שדה הראייה, ומקשה מאוד על פעולות שגרתיות כמו נהיגה, צפייה בקולנוע או קריאה. בנוסף היא גורמת לתחושת עייפות, שכן דרוש מאמץ רב יותר על מנת להשאיר את העיניים פקוחות.

מה רצוי לדעת לפני פגישת הייעוץ?

לפני הניתוח מתקיימות פגישות ייעוץ עם הכירורג הפלסטי, אליהן מומלץ להגיע מצויידים בבדיקת ראייה ושדה ראייה. ההחלטה על סוג ההרדמה, מלאה או מקומית, נעשית על ידי המטופל ובהתאם למצבו, ובשני המצבים הניתוח קצר למדי ואורך כשעה. חשוב להבין מהמנתח כיצד יש להתנהל במהלך ההחלמה, על מנת להבטיח תוצאות אופטימליות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים. ביום הניתוח ולאחריו עלולים להופיע שטפי דם ובצקות, תחושת יובש או צריבה, הפרשות ועוד תופעות לוואי למינהן. לאחר הניתוח מניחים רטיות פושרות על מנת לסייע במזעור תופעות לוואי אלו. לאחר שחולפות 24 שעות, רצוי לשטוף את המקום בעדינות עם מים  ולמרוח משחה אנטיביוטית על קו התפרים. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומהרמת משאות כבדים במשך כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

כמה זמן אורכת ההחלמה?

החזרה לשגרה לאחר ניתוח עפעפיים מתרחשת במהירות. אמנם ישנן הגבלות מסוימות לשלושת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, אך חשוב לחזור לשגרת החיים הרגילה. שטפי הדם נעלמים לרב תוך כשבוע – שבועיים מיום הניתוח, אך יש לציין כי התוצאה הסופית של ניתוח עפעפיים מגיעה רק כעבור חצי שנה עד שנה, כאשר עד לנקודה זו נפיחות, א-סימטריות וצלקות בולטות עדיין לא מעידות על בעיה או על תוצאה שאינה משביעת רצון.

לסיכום, תוצאות הניתוח יכולות לשפר בצורה ניכרת את איכות חייו של המטופל, להעניק לו בחזרה מראה רענן ומלא חיות, להעלים את השקיות שמתחת לעיניים ולהחליק את הקמטוטים, להקל ולשפר את הראייה וכתוצאה מכל אלו, לשפר את תחושת הביטחון העצמי.