ניתוחי פנים

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

עשרה דברים שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת 1 למי מתאים ניתוח מתיחת פנים מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים:... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

פעם ניתוח למתיחת פנים היה נחשב לאחת הדרכים הפופולריות יותר להעלים את סימני הגיל. עם התפתחות הרפואה האסתטית והכניסה לשוק של טיפולים זעיר-פולשניים, הדרישה לניתוח מתיחה נדחקה הצידה, אך בשנים האחרונות, תודות להתפתחות טכנולוגית ושיטות עבודה ייחודיות שפיתחו מנתחים פלסטיים מובילים, חזרה הדרישה לניתוחים אלה. בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע הנחוץ שיעזור לכך לקבל החלטה מושכלת.

1. למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

מומלץ לשקול ניתוח מתיחת פנים במקרים הבאים: אם ברצונך להחזיר את מסגרת הפנים לקווים ישרים וגבולות ברורים, אם ירדת במשקל וכתוצאה מכך הפנים והצוואר "התרוקנו" או נפלו. כמו כן, אם בעבר כבר עשית ניתוח מתיחה וישנה נפילה חוזרת, או אם ניסית אלטרנטיבות לניתוח והתוצאות לא היו משביעות רצון.

2. מהן התוויות נגד ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח לא מתאים לאנשים מעשנים, אנשים שנוטלים מדללי דם או בעלי הפרעה בקרישת דם. כמו כן, לא מומלץ לעשות ניתוח מתיחת פנים במידה ותיאום הציפיות שלו מהתוצאות לא מדויק.

3. חשוב מאד לטפל באיכות עור הפנים לפני הניתוח

ככל שאיכות עור הפנים שלך טובה יותר, כך התוצאה של הניתוח תהיה מוצלחת וטבעית יותר. ניתן לטפל באיכות העור במכשור רפואי ייעודי או פילינג כהכנה לניתוח. חשוב להבין כי מדובר בתהליך שיכול להימשך כמה שבועות או אפילו חודשים, אך כדאי לא לדלג עליו אם המטרה היא – פנים רעננות וצעירות יותר עם הבעות טבעיות.

4. ייתכן ואחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים

עם הגיל, הנפחים של הפנים שלנו מצטמצמים הן בשל האטרופיה של רקמת השומן והן בשל נסיגה גרמית של מבנה הגולגולת, לכן, פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים יהיה צורך בהשלמת נפחים על ידי חומצה היאלורונית, הידרוקסיפיטאט או הזרקת שומן עצמי.

5. ניתוח מתיחת פנים שמבוצע בשיטה ייחודית של ד"ר רווה ישמור על הבעות הפנים הטבעיות שלך

העידן בו כתוצאה מניתוח מתיחה הפנים היו נראות "קפואות" או בעלות הבעה "מופתעת" תם ככל שהתפתחו שיטות עבודה וטכנולוגיות חדשות. הצלחת הניתוח תלויה בדרך כלל בחותם האישי שמשאיר הרופא המנתח. טכניקות מעורבות שפיתח ד"ר רווה מאפשרות לפנים שלך להתרענן ולשמור על הבעות טבעיות, כדי לגרום לך להיראות גרסה צעירה יותר של עצמך.

6. אחרי הניתוח ישנה תקופת החלמה

ניתוח מתיחת פנים בשיטה של ד"ר רווה או בשמו האחר "מיני ליפט" דורש תקופת החלמה של שבועיים וחצי במהלכה תרד הנפיחות ושטפי הדם ייעלמו. שבוע אחרי הניתוח יש להגיע לביקורת אצל ד"ר רווה כדי לבדוק שאין זיהום וההחלמה ממשיכה כצפוי. את התוצאה הסופית של הניתוח ניתן לראות אחרי כחצי שנה.

7. כבר בחודש הראשון אחרי הניתוח ניתן לחזור בהדרגה לשגרת הכושר

אף על פי שבימים הראשונים אחרי הניתוח מומלץ מאד להיות במנוחה ולא להתאמץ, כבר אחרי שבוע ניתן לחזור להליכות נמרצות ואחרי כשלושה שבועות – לאימוני ריצה ו/או חדר כושר.

8. ניתוח מתיחת פנים מספק לך פתרון משולב למראה צעיר ורענן יותר

להבדיל מטיפולים אסתטיים זעיר-פולשניים המספקים לרוב פתרון נקודתי לאזורים שונים בפנים או בצוואר, ניתוח מתיחה נותן לך מענה הוליסטי המטפל בכל אזור הפנים והצוואר בו-זמנית. כמו כן, פעמים רבות משלבים את הניתוח עם הרמת גבות או הרמת עפעפיים.

9. התוצאה של ניתוח מתיחת פנים נשארת לשנים

שעה שהזרקות מילוי ובוטוקס דורשות שגרת טיפוח ותחזוקה די אינטנסיבית, פעם בכמה חודשים, ניתוח מתיחת פנים משאיר את המראה שלך רענן וצעיר יותר במשך תקופה הרבה יותר ארוכה.

10. לעתים יש צורך לחזור על מתיחת פנים

את ניתוח מתיחת הפנים או "מיני ליפט" ניתן לבצע מספר פעמים במהלך החיים, במידת הצורך, אם אחרי מספר שנים התוצאות כבר נראות פחות לעין. אין שום חשש בפגיעה בעור הפנים או ברקמות התת-עוריות.

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

מה צריך לדעת על תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו הימים הראשונים אחרי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים, כמו כל ניתוח, זה תהליך שכולל מספר שלבים: שלב ההכנה, שלב הניתוח עצמו וכמובן השלב שאחרי – תקופת ההתאוששות וההחלמה. לכן, לפני שאת מחליטה על הניתוח, עליך להתחייב לכל אחד מהשלבים האלה ולהתאזר בסבלנות.

סבלנות ומחויבות לתהליך ידרשו ממך במיוחד בשלב האחרון – אחרי הניתוח, שלב שמצד אחד כרוך בחוסר נוחות וכאבים ומצד שני – את כבר לא יכולה לחכות לראות את התוצאה הסופית. לכן מומלץ מאד לדעת מה מצפה לך בשלב זה כבר עכשיו.

הימים הראשונים אחרי הניתוח

ובכן, אחרי שהניתוח עבר בהצלחה, החתכים נתפרו על ידי ד"ר רווה בתפרים מוסתרים שנספגים. בנוסף, כדי לוודא שאין דימום באזור הניתוח, רגע לפני המעבר לחדר ההתאוששות, מוחדרים למקום שני נקזים.

השהיה בחדר ההתאוששות נמשכת כשעה, את הלילה לרוב מעבירים באשפוז במרכז הרפואי בו התקיים הניתוח. ביום למחרת מסירים את הנקזים ונותן הוראות מפורטות לטיפול באזור הניתוח, הצלקות ולמה לצפות בשבוע הקרוב.

בצקות ושטפי דם מופיעים בדרך כלל יום אחרי הניתוח. ניתן להתרחץ כרגיל ב-24 שעות לאחר הניתוח ולשטוף את המקום במים וסבון, ללא שום חשש. על התפרים מומלץ למרוח משחת אנטיביוטיקה שאת המרשם אליה מקבלים מהרופא המנתח.

הבצקות ושטפי דם ייעלמו בהדרגה, בדרך כלל אחרי שבוע עד עשרה ימים כל המטופלות חוזרות לתפקוד מלא, כולל יציאה מהבית, הליכות ופעולות יום-יומיות פשוטות. לצד זה, במהלך החודש הראשון אחרי הניתוח אסור לבצע פעילות גופנית מאומצת, להרים משאות כבדים. כמובן לאורך כל תקופת ההחלמה יש להישמע להוראות הרופא המנתח. עיסוי לימפטי אצל קוסמטיקאית מוסמכת יקל מאד על הבצקות.

מפגשי מעקב וביקורת במרפאה

כשבוע אחרי הניתוח את מוזמנת לביקורת אצל ד"ר רווה, כדי לראות שהצלקות מחלימות כמו שצריך ואין תסמינים חריגים כלשהם. אחרי 3 שבועות, בפגישת ביקורת נוספת יוסרו חלק מהתפרים החיצוניים והרופא יאשר לך לחזור לפעילות מאומצת. בשלב זה כבר ניתן לראות את התוצאות הראשונות של הניתוח. ביקורות נוספות מתוכננות לעוד חודשיים, חצי שנה אחרי הניתוח ושנה אחריו. כמובן, במידת הצורך, את מוזמנת להגיע לייעוץ או ליצור קשר עם ד"ר רווה.

תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להתלוות בכאבים. במקרה זה מומלץ לקחת אופטלגין נוזלי או לבקש מרשם למשכך כאבים חזק יותר. לא פחות חשוב לשים לב למצבך הנפשי: לעתים ההחלמה מניתוח מתיחת הפנים יכולה להיות כרוכה בירידה במצב רוח ובתחושת חרדה.

לפעמים ייתכנו סיבוכים אחרי הניתוח – אין זה אומר שהניתוח הסתבך

נושא חשוב מאד, שכדאי לדעת עליו בטרם קיבלת את ההחלטה הסופית: כמו בכל ניתוח אחר, אחרי ניתוח מתיחת הפנים יכולים להתרחש סיבוכים. אין הסבוכים מעידים על כך שהניתוח נכשל.

בין הסיבוכים האפשריים ייתכנו דימום, זיהום, הצטלקות רקמות בולטת, אי-סימטריה, נמק או פתיחת תפרים. בכל מקרה כזה אין להמתין לפגישת הביקורת, אלא יש ליצור קשר עם ד"ר אברי רווה להתייעצות.

פעמים רבות אחרי ניתוח מתיחת פנים נעלמת תחושה באזורי הפנים השונים או הפרעות אחרות, כגון צניחה של גבה או פגיעה בחיוך. תופעה זו קשורה להחלמה של רקמת העצב ובדרך כלל נעלמת לחלוטין תוך 3 חודשים.

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

מה עליך לדעת לפני ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט" עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחת הפרוצדורות הפופולריות בכירורגיה פלסטית ובשנים אחרונות יותר ויותר נשים בגילאי 40-50 מחליטות ללכת על ניתוח מתיחת פנים או בשמו השני "מיני-ליפט".

עם זאת, כדאי לזכור, שעל מנת שאחרי הניתוח המראה שלך יהיה טבעי ורענן יותר ומתאר הפנים מודגש יותר, יש צורך בתהליך הכנה. ההצלחה של הניתוח תלויה בהרבה באיכות העור.

להכין את העור לניתוח ולתאם ציפיות

במידה והעור שלך מדולדל, נבול ולא גמיש, כדאי להקדים לניתוח מתיחה שורה של טיפולים אסתטיים המחדשים את העור ומזרזים את חילוף החומרים. טיפולים אלה נעשים על ידי מכשור רפואי או פילינג ויכולים לקחת מספר שבועות או אפילו חודשים, אבל למען התוצאה הטובה כדאי להמתין ולהתאזר בסבלנות.

אגב, נקדים ונאמר, שאם החלטת לתזמן את ניתוח מתיחת הפנים לקראת אירוע חשוב, מומלץ לבצע אותו לפחות חודשיים לפני התאריך המיועד, כך תיראי במיטבך.

לפני ניתוח מתיחת פנים בקליניקה של ד"ר רווה מצפות לך לפחות שתי פגישות ייעוץ על מנת לתאם את הציפיות ולעבור על הבדיקות הרפואיות ההכרחיות כדי לוודא שמצבך הבריאותי מאפשר זאת.

ההכנות האחרונות ותכנון תהליך ההחלמה

כשבוע לפני הניתוח ד"ר רווה ממליץ ליטול כדורי ארניקה, הידועים ביכולתם להפחית בצקות ולהאיץ החלמה. זה יאפשר לך להתאושש במהרה עם שטפי דם ובצקות מעטים. במידה ואת צובעת את שיערך, כדאי לתזמן את הצביעה לכמה שיותר קרוב לניתוח, כי במהלך החודש הראשון אחריו חל איסור על צביעת שיער.

אם את נוטלת כדורים מדללי דם, יש להפסיק את נטילתם כשבועיים-שלושה לפני הניתוח, בהתאם להנחיית הרופאה המנתח. שמונה שעות לפני הניתוח מתחיל הצום. בבוקר הניתוח מגיעים למרכז הרפואי כדי לעבור בדיקות אחרונות: בדיקת מדדים, הבדיקה של הרופא המרדים ובדיקה נוספת של ד"ר רווה.

יום הניתוח

ממש לפני הניתוח ד"ר רווה מבצע את הסימונים על העור. שלב זה קריטי כי במהלך הניתוח המטופלת נמצאת בשכיבה ולא ניתן להתרשם ממבנה הפנים בצורה מדויקת. ד"ר רווה מסמן את האזורים השקועים שזקוקים לניפוח ואת אזורי העור העודף שיש להסיר (במידה ויש כזה).

ניתוח למתיחת פנים נמשך כשלוש וחצי שעות. בתחילת הניתוח תינתן לך אנטיביוטיקה לוורדי, כמניעה לזיהום. כמו כן, במהלך הניתוח יורקו לאזור הפנים חומרים שונים מפחיתי כאב בזמן ההחלמה, תתבצע שאיבת שומן מהאזורים השונים שנקבעו מראש. במידה ויש צורך למלא אזורים מסוימים בשומן עצמי, נשאבת כמות שומן קטנה מאזור הבטן.

החתכים במהלך ניתוח מתיחת הפנים מבוצעים מקומות נסתרים, בקו השיער וכקונטור הטבעי של איברי הפנים, כדי שבסופו של דבר לא יהיה ניתן לראות או לזהות אותם.

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

מדוע יותר ויותר נשים עושות ניתוחי מתיחת פנים?

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70 בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

שימו לב לתופעה: הביקוש לניתוח מתיחת פנים עלה וממשיך לעלות בשנים אחרונות, בזמן שהדרישה לניתוחים פלסטיים אחרים נשארת יציבה או אפילו יורדת. ועוד יותר מדהים לגלות שלא מעט רופאים מובילים בתחום טוענים שכדאי מאד לעשות את הניתוח הזה כבר בשנות ה-40 לחיים ולא לחכות, כפי שפעם היה נהוג, לגיל 60 או אפילו 70.

בשנים האחרונות פותחות שיטות מתיחת עור חדשניות

עד לפני שלושה עשורים ניתוחי מתיחת פנים זכו לתהודה שלילית בעקבות שורה של סלבס הוליוודיים שפניהם התעוותו לחלוטין אחרי המתיחה המוגזמת. אף אחת לא רצתה להישאר לנצח עם הבעה "מופתעת" פנים קפואות ללא מימיקה. בדיוק אז התחיל עידן הטיפולים האסתטיים הרפואיים – הזרקות בוטוקס ומילוי, שהציעו חלופה זעיר-פולשנית ותוצאה כמעט מידית. היום ניתוחי מתיחת פנים זוכים לעדנה מחודשת בזכות שיטות עבודה חדשות שפותחו על ידי רופאים מובילים. בקליניקה שלו, למשל, ד"ר רווה משתמש בטכניקות משולבות שלוקחות בחשבון לא רק את שכבת העור עליונה אלא גם הרקמות התת-עוריות. כשממקמים כל שכבה במקומה הטבעי, נשמרת המימיקה וגם הפנים עצמן נראות טבעיות ורעננות. קשה לומר אפילו שמישהי מולך עשתה ניתוח מיני-ליפט או מתיחת פנים.

ניתוח אחד משיג שלוש מטרות

פעמים רבות הזרקות משפיעות על המראה שלנו רק באזורים "בעייתיים" – מצח, עצמות לחיים, קו הלסת או הרקות. בניתוח מתיחת פנים העבודה מתבצעת על כל מתאר הפנים והצוואר, מה שמאפשר ליצור מראה כללי הומוגני צעיר ורענן יותר.

תקופת החלמה מהניתוח קצרה יותר מפעם

פעם, כדי להחלים אחרי ניתוח מתיחת הפנים נדרשו חודשים וגם אחרי שעבר זמן, התוצאות הרבה פעמים לא היו משביעות רצון. היום, בזכות השימוש בטכניקות חדשניות, אחרי כשבועיים וחצי כבר ניתן לחזור לחיים הרגילים אחרי שתרד הנפיחות הכללית וייעלמו שטפי דם. גם העובדה שאת התוצאה הסופית רואים רק אחרי כחצי שנה, לא ממש מפריעה, כי בסופו של דבר, גם אם יהיה צורך במתיחת פנים חוזרת, הוא יתעורר אחרי שנים או אפילו עשור.

תוצאת הניתוח נשמרת יותר זמן והוא גם בטוח יותר

אז למה לא בכל זאת טיפולים אסתטיים? אכן, כבודם של בוטוקס, דיספורט ותכשירי חומצה היאלורונית במקומם מונח, אבל אי אפשר להשוות בין תוצאת ניתוח המתיחה  שנשמר לפעמים יותר מעשור לבין הזרקות חוזרות פעם בכמה חודשים. בנוסף ניתוח פועל בעיקר על איזור השליש התחתון של הפנים: קו הלסת והצוואר. אלו איזורים שהזרקות כלל אינן מציעות פתרון לבעיה שמוצגת.

שימי לב, המידע שמוצג בכתבה אינו מחליף ייעוץ רפואי פרטני ושיחת תיאום ציפיות לקראת הניתוח.

ניתוח מתיחת פנים למראה רענן ונקי

ניתוח מתיחת פנים למראה רענן ונקי

אין ספק שההחלטה לעבור את ניתוח מתיחת הפנים היא סובייקטיבית לחלוטין ותלויה בלא מעט גורמים, אך במידה ואת מעוניינת לעשות את השינוי המיוחל, כדאי לפני הכל להכיר את הנושא מקרוב תחום הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית מאז ומעולם היה בין המאמצים הראשונים של החידושים הטכנולוגיים השונים לכן, בכלל לא מפתיע שבעשור האחרון הטיפולים הלא פולשניים כגון הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי תפסו את מקומו של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי אך עם זאת, במצבים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אין ספק שההחלטה לעבור את ניתוח מתיחת הפנים היא סובייקטיבית לחלוטין ותלויה בלא מעט גורמים, אך במידה ואת מעוניינת לעשות את השינוי המיוחל, כדאי לפני הכל להכיר את הנושא מקרוב.

תחום הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית מאז ומעולם היה בין המאמצים הראשונים של החידושים הטכנולוגיים השונים. לכן, בכלל לא מפתיע שבעשור האחרון הטיפולים הלא פולשניים כגון הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי תפסו את מקומו של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי.

אך עם זאת, במצבים מסוימים ההזרקות כבר לא מספיקות, למשל, כשמדובר בשילוב של קמטים עמוקים מדי, צניחת לחיים, העור והשומן מתחת לקו הלסת התחתונה והיווצרות קפלי המריונטה ניתוח מתיחת פנים הוא היחיד שמסוגל להחזיר לך את העור החלק, את מתאר הפנים המדויק והרעננות הכללית.

קיימת סברה שניתוח מתיחת פנים יגרום להבעת הפנים שלך להיות קפואה ומופתעת. זה היה אולי נכון לפני מספר עשורים, אך נכון להיום קיימות לא מעט שיטות יעילות שמצד אחד, יעניקו לך מראה רענן ומצד שני ישמרו על הבעות הפנים הטבעיות, ואז כבר הסובבים שלך יהיו אלה שירימו גבות בהפתעה כדי לנסות להבין איך זה שאת נראית כל כך מעולה.

ובכן, כדי לשמור על המראה הטבעי והצעיר, לא מספיק פשוט למתוח את העור למעלה, אלא לעבוד בגישה הוליסטית המשלבת טיפול בכל שכבות העור בכמה היבטים. כך פיתחתי בקליניקה שלי טכניקות מעורבות לניתוח מתיחת הפנים הכוללות, בנוסף למתיחת הרקמה הנמצאת מתחת לעור ומיקומה מחדש, מה ששומר על טבעיות המראה, גם טיפול באיכות העור ומיצוקו, ובמקרה הצורך גם מילוי הנפחים על ידי ההזרקות.

ניתוח בגישה זו מאפשר לפנים שלך להישאר רעננות וטבעיות ולך להישאר נאמנה לעצמך ולמראה שלך. כמו כן, להבדיל מניתוח מתיחת הפנים "מהדור הישן", שאחת מתופעות הלוואי שלו הייתה צניחת פנים חוזרת אחרי תקופה קצרה, כאן התוצאה תישמר במשך שנים רבות.

חשוב להבין כי בסופו של דבר מדובר בתהליך מתמשך ולכן את התוצאה הסופית ניתן לראות רק אחרי חצי שנה ואף יותר. עם זאת, כבר אחרי שבועיים וחצי של החלמה ניתן לחזור לאורח חיים רגיל.

חידושים בניתוחי מתיחת הפנים

חידושים בניתוחי מתיחת הפנים

אם פעם ניתוח מתיחת הפנים היה הדרך היחידה לטשטש את סימני הגיל הנראים לעין, היום לרפואה אסתטית יש היצע מאד רחב ומגוון, בזכות הטכנולוגיות החדשות והשיטות המתקדמות שאומצו על ידי התחום קודם כל, חשוב לזכור כי כל הקונספט של רפואת אנטי-אייג'ינג השתנה שיטות זעיר-פולשניות, הזרקות של חומרי מילוי ובוטוקס החליפו ברוב המקרים את הניתוחים המסורתיים וגם במקרים בהם חייבים את הניתוח, ישנן טכניקות שהופכות את תהליך ההתאוששות וההחלמה להרבה יותר קצר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אם פעם ניתוח מתיחת הפנים היה הדרך היחידה לטשטש את סימני הגיל הנראים לעין, היום לרפואה אסתטית יש היצע מאד רחב ומגוון, בזכות הטכנולוגיות החדשות והשיטות המתקדמות שאומצו על ידי התחום.

קודם כל, חשוב לזכור כי כל הקונספט של רפואת אנטי-אייג'ינג השתנה. שיטות זעיר-פולשניות, הזרקות של חומרי מילוי ובוטוקס החליפו ברוב המקרים את הניתוחים המסורתיים וגם במקרים בהם חייבים את הניתוח, ישנן טכניקות שהופכות את תהליך ההתאוששות וההחלמה להרבה יותר קצר ונוח.

פיסול פנים

כולנו כבר מכירים הזרקות בוטוקס וחומרי המילוי על בסיס חומצה היאלורונית ועכשיו הגיע הזמן להכיר גם את פיסול הפנים: הליך לא ניתוחי שמשלב בתוכו מספר טכניקות כשהמטרה הסופית היא על סמך הנתונים הטבעיים לבצע התערבות ממוקדת ומותאמת אישית שמטשטשת את סימני הגיל, למשל, להדגיש את עצמות הלחיים, את קו הלסת ואת מתאר הפנים, למלא שקעים באזור הרקות ומתחת לעיניים וכד'. פעמים רבות משלבים את פיסול הפנים עם טיפולים אחרים, כגון שיפור מרקם העור.

מיקרו-מתיחת פנים (The Micro Facelift)

ניתוח מתיחת פנים טמפורלי, הידוע גם כמיני-מתיחת פנים מרים את החלק החיצוני של הגבה ומהדק את העור סביב פינת העין והחלק העליון של עצם הלחי משני הצדדים. סוג כזה של ניתוח נחשב לאחד המוצלחים ביותר למתיחת החלק העליון של הפנים, טיפול בקמטוטים מסביב העיניים וסימני הגיל המוקדמים. אחרי הניתוח יש פחות תלונות על שטפי דם ונפיחות והוא לא דורש התעסקות עם התחבושות, כמו במקרים של ניתוח מתיחת הפנים המסורתי.

מתיחת פנים תלת-ממדית

מדובר בהליך זעיר-פולשני של מתיחת פנים אשר משתמש בהעברת שומן תת-עורי להוספת נפח לפנים כדי להעלים את סימני הגיל. מדובר בהליך עם צילוק מינימלי ותהליך התאוששות והלחמה קצר מאד, בדיוק מה שמחפשים המטופלים בשנת 2020. להבדיל מסוגי מתיחת הפנים האחרים, מתיחת פנים תלת-ממדית יכולה להיות אלטרנטיבה לאלה שתמיד רצו מתיחת פנים, אך העדיפו לוותר על התערות האזמל.

בנוסף לתקופות החלמה קצרות מאד, שיטות מתיחת הפנים החדשות מאפשרות להגיע לתוצאות יותר טבעיות, המאפשרות לשמור לאורך זמן על המראה הייחודי ולהימנע ממראה "פני המסכה" עם הבעה "קפואה" או "מופתעת".

הזדקנות הפנים - מתי הזרקות כבר לא יספיקו

הזדקנות הפנים – מתי הזרקות כבר לא יספיקו

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים טיפולים אסתטיים לא פולשניים על פני הניתוחים הפלסטיים ובכן, זה לא ממש מפתיע, כי השילוב של הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מאפשרים להגיע תוך דקות ספורות למראה צעיר יותר ואף לטשטש את הקמטים העמוקים ביותר עם זאת, לטיפולים לא פולשניים יש חסרון אחד בולט: על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן, חשוב מאד להקפיד על "טיפולי התחזוקה" כל כמה חודשים בנוסף, מעט מאד אנשים מבינים שגם היעילות של החומרים האלה בסופו של דבר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים טיפולים אסתטיים לא פולשניים על פני הניתוחים הפלסטיים. ובכן, זה לא ממש מפתיע, כי השילוב של הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מאפשרים להגיע תוך דקות ספורות למראה צעיר יותר ואף לטשטש את הקמטים העמוקים ביותר.

עם זאת, לטיפולים לא פולשניים יש חסרון אחד בולט: על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן, חשוב מאד להקפיד על "טיפולי התחזוקה" כל כמה חודשים. בנוסף, מעט מאד אנשים מבינים שגם היעילות של החומרים האלה בסופו של דבר מוגבלת. מה שהתחיל קצת אחרי גיל 30 כהזרקות בודדות שנועדות להרגיע קמט סורר על המצב או להדגיש קצת את השפתיים או את עצמות הלחיים, יכול בסופו של דבר להגיע למשטר הזרקות חסר כל הגיון ופרופורציה. חוץ מזה, פעמים רבות, עודף של חומרי מילוי המוזרקים מתחת לעור גורמים לפנים לצנוח בצורה מאסיבית עוד יותר, וכאן דרך ההתמודדות היחידה היא ניתוח למתיחת פנים.

ומה לגבי העלויות?

נכון, ההזרקות זולות יותר, כשמדובר בטיפול בודד או אפילו סדרה של 3-4 טיפולים. אך בתווך הארוך לאורך השנים, המחיר המצטבר שישלם המטופל על ההזרקות יעלה בהרבה על עלות ניתוח מתיחת הפנים אצל מנתח מנוסה ביותר.

אז מה עדיף בכל זאת? הזרקות או ניתוח?

מאד תלוי במצב שלך. חומרי המילוי יכולים לדחות את ניתוח מתיחת הפנים בכמה שנים טובות, אך בשלב מסוים כבר לא יוכלו להחליף אותו. אם בגיל 30 פלוס, כדי להיראות במיטבך, ההזרקות בהחלט יכולות להספיק להשיג תוצאה מצוינת. אבל בגיל מתקדם יותר חשוב מאד להקדיש מחשבה מה החלופה העדיפה עבורך.

בשורה התחתונה – אם עור הפנים והצוואר שלך מדולדל וצונח, ניתוח מתיחת פנים יעשה את העבודה, במיוחד אם ניקח בחשבון שטכניקות מתקדמות של ניתוח מתיחת הפנים מתמקדות במתיחה ומיקום מחדש של הרקמות התת-עוריות, מה שמאפשר לשמר את המראה הטבעי והייחודי שלך, ללא חשש למראה "קפוא" או "מופתע". אז נכון, הניתוח מצריך מנוחה בבית במך שבועיים עד שלושה והתוצאה הסופית נראית רק אחרי כמה חודשים, אבל היא גם תישמר לאורך זמן, להבדיל מההזרקות.

החלמה מניתוח מתיחת פנים וצוואר

החלמה מניתוח מתיחת פנים וצוואר

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מסיע לטשטש את סימני הגיל, מופיעים בעקבות מצבי לחץ, חשיפה לשמש וכוח הכבידה הניתוח כולל הסרה של עודפי העור והשומן, הידוק רקמת מתחת לעור ומיקומן מחדש במטרה לשמור כמה שיותר על טבעיות המראה עם זאת, חשוב מאד לתאם ציפיות מראש ולזכור שתהליך ההחלמה דורש כשבועיים בבית, עד שייעלמו שטפי הדם והנפיחות ואת התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אפשר לראות רק אחרי חצי שנה ויותר ביומיים-שלושה ראשונים אחרי הניתוח, כדאי... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מסיע לטשטש את סימני הגיל, מופיעים בעקבות מצבי לחץ, חשיפה לשמש וכוח הכבידה. הניתוח כולל הסרה של עודפי העור והשומן, הידוק רקמת מתחת לעור ומיקומן מחדש במטרה לשמור כמה שיותר על טבעיות המראה. עם זאת, חשוב מאד לתאם ציפיות מראש ולזכור שתהליך ההחלמה דורש כשבועיים בבית, עד שייעלמו שטפי הדם והנפיחות ואת התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אפשר לראות רק אחרי חצי שנה ויותר.

ביומיים-שלושה ראשונים אחרי הניתוח, כדאי להחזיק את הראש מורם כל הזמן ואף לישון בשכיבה על הגב עם כריות. זה נעשה על מנת להאיץ את ההחלמה ולמנוע היווצרות של בצקת בפנים.

מיד אחרי הניתוח יתכן שתהיי חבושה. בהתחלה התחבושת תרגיש אפילו לוחצת, כי המטרה היא לשמור על לחץ אחיד באזור הפנים, הצוואר והראש, כדי להפחית את שטפי דם ונפיחות. ביום שאחרי הניתוח התחבושות יורדות וניתן להתקלח.

יש להפסיק לחלוטין כל פעילות גופנית במשך שבוע ראשון אחרי הניתוח ולאחר מכן לחזור אליה בהדרגה. במשך חודש אסור להתאמן ואפילו לעשות עבודות בית.

חשוב מאד לזכור כי בערך שבועיים לפני הניתוח יש להפסיק ליטל כל תרופה הכוללת אספירין, אדוויל, איבופרופן ומשככי כאבים מסוג NSAID אחרים. בנוסף, כדי להפסיק לצרוך שום, ירקות עלים ירוקים כהים ותוספי ויטמין E.

אחרי הניתוח חשוב מאד לשים לב לחתכים: אדמומיות, נפיחות מוגזמת, תחושת לחץ, הפרשות, התחממות או כאב מוגזם. עליית חום גוף יכולה גם היא להעיד על זיהום.

בתקופת ההחלמה ייתכן ותורגש תחושת לחץ באזור הפנים והצוואר. תחושה זו מופיעה כתוצאה של נפיחות. ככל שהנפיחות תרד, העור תחילה ירגיש רפוי, אך מהר מאד יסתדר. אין צורך לדאוג שהניתוח לא הצליח, מדובר בתהליך ארוך וחשוב להיאזר בסבלנות. כמו כן, תיתכן תחושת נמלול באזורים מסוימים במשך החודשים הראשונים אחרי הניתוח, שתיעלם עם הזמן, ככל שמערכת עצבי השרירים באזור תתייצב.

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים ובטוחים יותר בעצמנו?

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו. רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי. יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת הסיפוק. מצד שני, יש הטוענים כי ניתוחים קוסמטיים עושים בדיוק את ההפך, ולטווח הארוך גורמים לנו להרגיש לא טוב עם עצמנו. אז מה נכון?

ובכן, התשובה היא…

כפי שאתם יכולים לשער, הרבה יותר מורכבת מ״כן״ או ״לא״. כשמעמיקים בספרות בנושא, מוצאים מחקרים עם דעות מנוגדות לחלוטין. אולם אי אפשר להתעלם מהביקוש, השכיחות וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים רבים כל כך ברחבי העולם. לכן מעניין להסתכל על כך מכמה נקודות מבט.

 1. בשנת 2008 סיים ד"ר ניל ש. סאדיק מאוניברסיטת קורנל סדרת מחקרים על ההשפעות של התערבויות קוסמטיות כירורגיות ולא כירורגיות. במחקר שנערך בקרב 110 מטופלות שעברו ניתוח הרמת חזה, 95% מהן חוו שיפור בבריאות הגופנית והפסיכולוגית ורווחתם השתפרה מאוד לאחר הניתוח. במחקר שנערך בקרב 105 מטופלים שעברו ניתוחים קוסמטיים אלקטיביים שונים, רבים דיווחו על שיפורים אדירים בחייהם הכוללים שישה חודשים לאחר הניתוח. חלק מהם כוללים שינויים חיוביים בחיי המין, בחיי החברה ובמערכות היחסים שלהם, שביעות רצון מהמראה שלהם וירידה ברמת החרדה.
 2. מחקר מ-2013 שפורסם בכתב העת Clinical Psychological Science עקב אחר קבוצה של כ-800 איש אשר שקלו ניתוחים קוסמטיים. המחקר השווה את 544 האנשים שבסופו של דבר המשיכו אל ניתוח לאלה שלא עברו ניתוח בטווח של שנה לאחר מכן. באופן לא מפתיע, אלו שעברו את הניתוח היו מרוצים יותר עקב השינוי שחל בהם. באופן מפתיע, עבור אלה שעברו ניתוחים, דברים רבים נוספים השתפרו גם הם – כולל יחס חיובי, שמחת חיים, הערכה עצמית, שביעות רצון מהחיים ואפילו רמת החרדה השתפרה. החוקרים שיערו כי ניתוחים קוסמטיים עשויים לחולל שינוי פסיכולוגי קבוע יותר מאשר שינויים משמעותיים אחרים בחיים, דוגמת מערכת יחסים חדשה.

על פי מחקרים, אנשים מרוצים יותר מהמראה שלהם וההרגשה הכללית שלהם לאחר שבחרו לעבור ניתוחים קוסמטיים. המחקרים למעשה תומכים במה שרופאים מנתחים פלסטיים שומעים מרבים מהמטופלים מדי יום. המנתחים הפלסטיים מתמקדים בסיוע לגברים ולנשים להשיג את הביטחון במראה החיצוני הרצוי, לחיות חיים טובים יותר ולשפר את איכות חייהם ורווחתם.

כך תחלימו במהירות ויעילות לאחר הרמת עפעפיים

כך תחלימו במהירות וביעילות מניתוח הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים היא הליך כירורגי שנועד לשפר את מראה העפעפיים העליונים והתחתונים על ידי הידוק שרירים ורקמות, לצד הסדרת עודפי עור ושומן הליך זה מתבצע אצל נשים וגברים כאחד ומספק מראה צעיר ורענן יותר אשר משפיע על כל הפנים המועמדים האידיאליים לניתוח זה יהיו אנשים בוגרים (בדרך כלל 45+) המעוניינים לטפל בתופעות האסתטיות הנלוות לתהליך ההתבגרות ולצניחת העפעפיים עם זאת, קיים מספר לא מבוטל של צעירים הפונים לניתוח זה בשל סיבות רפואיות או גנטיות כאשר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים היא הליך כירורגי שנועד לשפר את מראה העפעפיים העליונים והתחתונים על ידי הידוק שרירים ורקמות, לצד הסדרת עודפי עור ושומן. הליך זה מתבצע אצל נשים וגברים כאחד ומספק מראה צעיר ורענן יותר אשר משפיע על כל הפנים.

המועמדים האידיאליים לניתוח זה יהיו אנשים בוגרים (בדרך כלל 45+) המעוניינים לטפל בתופעות האסתטיות הנלוות לתהליך ההתבגרות ולצניחת העפעפיים. עם זאת, קיים מספר לא מבוטל של צעירים הפונים לניתוח זה בשל סיבות רפואיות או גנטיות. כאשר העפעפיים העליונים צונחים הם עלולים לכסות חלק משדה הראייה.

לאחר הניתוח

 • מיד לאחר הניתוח המטופל מועבר לחדר ההתאוששות. ניתן לשתות ולאכול ארוחה קלה מיד בתום הניתוח ועל פי הנחיית הצוות הרפואי. בשעות הראשונות אזור העיניים יהיה רגיש ויכולה להופיע צריבה קלה או כאב עמום. ניתן לקחת משככי כאבים כגון אקמול כדי להקל.
 • בימים שלאחר הניתוח לא אמורים להופיע כאבים רציניים, אך נפיחות סביב העיניים ושטפי דם הם חלק בלתי נפרד מהניתוח. הנפיחות תופיע מיד לאחר הניתוח ותחמיר בשלושת הימים הראשונים, אך בתום השבוע הראשון להחלמה רב הנפיחות ושטפי הדם יחלפו. נפיחות בעפעפיים בולטת יותר בשעות הבוקר ועשויה להימשך מספר שבועות.
 • קצב הריפוי שונה מאדם לאדם ותלוי בין היתר בגיל, עישון, היקף הניתוח, סוג העור, מחלות נלוות ועוד.
 • ניתן לצאת מהבית עם משקפי שמש כבר לאחר 3 ימים. כמו כן, חזרה לעבודה שאינה כוללת מאמץ גופני אפשרית לאחר 3-4 ימים.

עצות להחלמה מיטבית

 • להרבות בקומפרסים קרים בשלושת הימים הראשונים לאחר ניתוח הרמת עפעפיים (כדי למנוע נפיחות כמה שאפשר). את הרטיות הקרות מניחים למשך 30 דקות בכל פעם, לאחר מכן מסירים אותן למשך 30 דקות וחוזר חלילה. אין לחבוש את העיניים לאחר הניתוח.
 • בשינה אין צורך ברטיות קרות.
 • יש למרוח משחת עיניים אנטיביוטית על גבי התפרים 3 פעמים ביום בשבוע הראשון לאחר הניתוח. לאחר הניתוח תקבלו משחה לסיכוך וטיפות עיניים כדי לשמור על העיניים מפני התייבשות. אין צורך לקחת כדורי אנטיביוטיקה.
 • בשבוע הראשון לאחר הניתוח מומלץ לישון על כרית מוגבהת כדי להפחית את הנפיחות.
 • אסור להתכופף עם הראש כלפי מטה בימים הראשונים ויש להימנע ממאמץ גופני כ-10 ימים לאחר הניתוח, ולהימנע משחייה במשך 3 שבועות לאחר הניתוח.
 • ניתן לחזור לפעילות יומיומית שאינה מאומצת כ-3-4 ימים לאחר הרמת עפעפיים.
 • ניתן להתקלח ולחפוף ראש למחרת הניתוח, רצוי להטות את הראש לאחור כדי למנוע זרם מים חזק על אזור החתך.
 • לרב משתמשים בתפרים שאינם נספגים, והסרתם מבוצעת כ-5-7 ימים מהניתוח (בהתאם למהירות ההחלמה)