ניתוחי פנים

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים ובטוחים יותר בעצמנו?

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי חזה

מהו הערך המוסף של ניתוח פלסטי?

האם ניתוחים פלסטיים גורמים לנו להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמנו?

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, מעצם הגדרתם, אינם ניתוחים הנחשבים הכרחיים מבחינה רפואית, אלא הם נעשים כדי לשפר את המראה שלנו. רבים טוענים כי ניתוחים קוסמטיים מעצימים, במיוחד בעולם בו אנשים שנראים טוב מתוגמלים יותר באופן מקצועי וחברתי. יתרה מכך, אנשים רבים טוענים שיש לכך יתרונות פסיכולוגיים וכי ניתוחים קוסמטיים משפרים את הביטחון העצמי ותחושת הסיפוק. מצד שני, יש הטוענים כי ניתוחים קוסמטיים עושים בדיוק את ההפך, ולטווח הארוך גורמים לנו להרגיש לא טוב עם עצמנו. אז מה נכון?

ובכן, התשובה היא…

כפי שאתם יכולים לשער, הרבה יותר מורכבת מ״כן״ או ״לא״. כשמעמיקים בספרות בנושא, מוצאים מחקרים עם דעות מנוגדות לחלוטין. אולם אי אפשר להתעלם מהביקוש, השכיחות וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים רבים כל כך ברחבי העולם. לכן מעניין להסתכל על כך מכמה נקודות מבט.

 1. בשנת 2008 סיים ד"ר ניל ש. סאדיק מאוניברסיטת קורנל סדרת מחקרים על ההשפעות של התערבויות קוסמטיות כירורגיות ולא כירורגיות. במחקר שנערך בקרב 110 מטופלות שעברו ניתוח הרמת חזה, 95% מהן חוו שיפור בבריאות הגופנית והפסיכולוגית ורווחתם השתפרה מאוד לאחר הניתוח. במחקר שנערך בקרב 105 מטופלים שעברו ניתוחים קוסמטיים אלקטיביים שונים, רבים דיווחו על שיפורים אדירים בחייהם הכוללים שישה חודשים לאחר הניתוח. חלק מהם כוללים שינויים חיוביים בחיי המין, בחיי החברה ובמערכות היחסים שלהם, שביעות רצון מהמראה שלהם וירידה ברמת החרדה.
 2. מחקר מ-2013 שפורסם בכתב העת Clinical Psychological Science עקב אחר קבוצה של כ-800 איש אשר שקלו ניתוחים קוסמטיים. המחקר השווה את 544 האנשים שבסופו של דבר המשיכו אל ניתוח לאלה שלא עברו ניתוח בטווח של שנה לאחר מכן. באופן לא מפתיע, אלו שעברו את הניתוח היו מרוצים יותר עקב השינוי שחל בהם. באופן מפתיע, עבור אלה שעברו ניתוחים, דברים רבים נוספים השתפרו גם הם – כולל יחס חיובי, שמחת חיים, הערכה עצמית, שביעות רצון מהחיים ואפילו רמת החרדה השתפרה. החוקרים שיערו כי ניתוחים קוסמטיים עשויים לחולל שינוי פסיכולוגי קבוע יותר מאשר שינויים משמעותיים אחרים בחיים, דוגמת מערכת יחסים חדשה.

על פי מחקרים, אנשים מרוצים יותר מהמראה שלהם וההרגשה הכללית שלהם לאחר שבחרו לעבור ניתוחים קוסמטיים. המחקרים למעשה תומכים במה שרופאים מנתחים פלסטיים שומעים מרבים מהמטופלים מדי יום. המנתחים הפלסטיים מתמקדים בסיוע לגברים ולנשים להשיג את הביטחון במראה החיצוני הרצוי, לחיות חיים טובים יותר ולשפר את איכות חייהם ורווחתם.

כך תחלימו במהירות ויעילות לאחר הרמת עפעפיים

כך תחלימו במהירות וביעילות מניתוח הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים היא הליך כירורגי שנועד לשפר את מראה העפעפיים העליונים והתחתונים על ידי הידוק שרירים ורקמות, לצד הסדרת עודפי עור ושומן הליך זה מתבצע אצל נשים וגברים כאחד ומספק מראה צעיר ורענן יותר אשר משפיע על כל הפנים המועמדים האידיאליים לניתוח זה יהיו אנשים בוגרים (בדרך כלל 45+) המעוניינים לטפל בתופעות האסתטיות הנלוות לתהליך ההתבגרות ולצניחת העפעפיים עם זאת, קיים מספר לא מבוטל של צעירים הפונים לניתוח זה בשל סיבות רפואיות או גנטיות כאשר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים היא הליך כירורגי שנועד לשפר את מראה העפעפיים העליונים והתחתונים על ידי הידוק שרירים ורקמות, לצד הסדרת עודפי עור ושומן. הליך זה מתבצע אצל נשים וגברים כאחד ומספק מראה צעיר ורענן יותר אשר משפיע על כל הפנים.

המועמדים האידיאליים לניתוח זה יהיו אנשים בוגרים (בדרך כלל 45+) המעוניינים לטפל בתופעות האסתטיות הנלוות לתהליך ההתבגרות ולצניחת העפעפיים. עם זאת, קיים מספר לא מבוטל של צעירים הפונים לניתוח זה בשל סיבות רפואיות או גנטיות. כאשר העפעפיים העליונים צונחים הם עלולים לכסות חלק משדה הראייה.

לאחר הניתוח

 • מיד לאחר הניתוח המטופל מועבר לחדר ההתאוששות. ניתן לשתות ולאכול ארוחה קלה מיד בתום הניתוח ועל פי הנחיית הצוות הרפואי. בשעות הראשונות אזור העיניים יהיה רגיש ויכולה להופיע צריבה קלה או כאב עמום. ניתן לקחת משככי כאבים כגון אקמול כדי להקל.
 • בימים שלאחר הניתוח לא אמורים להופיע כאבים רציניים, אך נפיחות סביב העיניים ושטפי דם הם חלק בלתי נפרד מהניתוח. הנפיחות תופיע מיד לאחר הניתוח ותחמיר בשלושת הימים הראשונים, אך בתום השבוע הראשון להחלמה רב הנפיחות ושטפי הדם יחלפו. נפיחות בעפעפיים בולטת יותר בשעות הבוקר ועשויה להימשך מספר שבועות.
 • קצב הריפוי שונה מאדם לאדם ותלוי בין היתר בגיל, עישון, היקף הניתוח, סוג העור, מחלות נלוות ועוד.
 • ניתן לצאת מהבית עם משקפי שמש כבר לאחר 3 ימים. כמו כן, חזרה לעבודה שאינה כוללת מאמץ גופני אפשרית לאחר 3-4 ימים.

עצות להחלמה מיטבית

 • להרבות בקומפרסים קרים בשלושת הימים הראשונים לאחר ניתוח הרמת עפעפיים (כדי למנוע נפיחות כמה שאפשר). את הרטיות הקרות מניחים למשך 30 דקות בכל פעם, לאחר מכן מסירים אותן למשך 30 דקות וחוזר חלילה. אין לחבוש את העיניים לאחר הניתוח.
 • בשינה אין צורך ברטיות קרות.
 • יש למרוח משחת עיניים אנטיביוטית על גבי התפרים 3 פעמים ביום בשבוע הראשון לאחר הניתוח. לאחר הניתוח תקבלו משחה לסיכוך וטיפות עיניים כדי לשמור על העיניים מפני התייבשות. אין צורך לקחת כדורי אנטיביוטיקה.
 • בשבוע הראשון לאחר הניתוח מומלץ לישון על כרית מוגבהת כדי להפחית את הנפיחות.
 • אסור להתכופף עם הראש כלפי מטה בימים הראשונים ויש להימנע ממאמץ גופני כ-10 ימים לאחר הניתוח, ולהימנע משחייה במשך 3 שבועות לאחר הניתוח.
 • ניתן לחזור לפעילות יומיומית שאינה מאומצת כ-3-4 ימים לאחר הרמת עפעפיים.
 • ניתן להתקלח ולחפוף ראש למחרת הניתוח, רצוי להטות את הראש לאחור כדי למנוע זרם מים חזק על אזור החתך.
 • לרב משתמשים בתפרים שאינם נספגים, והסרתם מבוצעת כ-5-7 ימים מהניתוח (בהתאם למהירות ההחלמה)
האם ניתוח הרמת עפעפיים מתאים לי?

האם ניתוח הרמת עפעפיים מתאים לי?

עם השנים העפעפיים צונחים, העיניים שלנו נראות כבדות ועייפות יותר והעור סביב העיניים מאבד חיוניות ונראה מקומט לרב הדבר יוצר ״בעיה״ אסתטית, ואף במקרים חמורים יותר הדבר מצמצם את טווח שדה הראייה כך או כך, ניתוח הרמת עפעפיים הוא פיתרון יעיל ופופולארי במיוחד האם זה מתאים גם לך התשובות בהמשך למי מתאים ניתוח עפעפיים הרמת עפעפיים נועדה לטפל בעפעפיים עליונים שצנחו, או במקרים של נפיחות בעפעפיים התחתונים (המראה המוכר של ״שקיות״ כבדות מתחת... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

עם השנים העפעפיים צונחים, העיניים שלנו נראות כבדות ועייפות יותר והעור סביב העיניים מאבד חיוניות ונראה מקומט. לרב הדבר יוצר ״בעיה״ אסתטית, ואף במקרים חמורים יותר הדבר מצמצם את טווח שדה הראייה. כך או כך, ניתוח הרמת עפעפיים הוא פיתרון יעיל ופופולארי במיוחד. האם זה מתאים גם לך? התשובות בהמשך.

למי מתאים ניתוח עפעפיים?

הרמת עפעפיים נועדה לטפל בעפעפיים עליונים שצנחו, או במקרים של נפיחות בעפעפיים התחתונים (המראה המוכר של ״שקיות״ כבדות מתחת לעיניים), כמו גם למי שסובל מקמטים ומעודפי עור מסביב לעיניים ומחשיבם כבעיה אסתטית. לרב, ניתן לעבור את הניתוח מגיל 30 ומעלה, אך במקרים מיוחדים או בשל בעיה רפואית – ניתן לבצעו בגיל צעיר יותר.

זה המקום לציין כי יש מי שהרמת עפעפיים אינה מתאימה עבורו – כמו למשל אנשים הסובלים ממחלות עיניים מסוימות (גלאוקומה או מחלות המשפיעות על העין והעפעפיים), הפרעות בבלוטת התריס ועוד. לשם כך יש להיוועץ עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית אשר ביצע ניתוחי עפעפיים בעבר וניסיונו מאפשר לו לקבוע האם ניתן לבצע את הניתוח במטופל.

העיניים הן המראה לנפש

לצד השיקולים הרפואיים ישנו כמובן הגורם האסתטי – שהוא השיקול השכיח ביותר בקרב האוכלוסייה המיועדת להרמת עפעפיים. העיניים הן המראה לנפש, כך אומרת האמרה המפורסמת, וניכר כי חשיבות מראה העיניים בחברתינו היא רבה כיוון והיא משפיעה על מראה הפנים הכללי. ככל שהאדם מתבגר, הוא נעשה מודע יותר ויותר לבעיית העפעפיים הנפולים והדבר לעתים מהווה מטרד עבורו כיוון שגורם למראה עייף ומבוגר יותר. הרמת עפעפיים עליונים ו/או תחתונים מאפשרת להצעיר ולרענן את מראה הפנים בקרב נשים וגברים כאחד.

למה אפשר לצפות מהניתוח?

הרמת עפעפיים מטפלת בעודפי העור ושקיות השומן בעפעפיים העליונים והתחתונים. הקמטים בצדי העיניים לרב אינם מושפעים מהניתוח, אלא אם מתבצע בנוסף ניתוח להרמת גבות או הזרקת בוטוקס. הטיפול בשקיות השומן גורם לעיגולים השחורים מתחת לעיניים לבלוט הרבה פחות.

הרמת עפעפיים אינה נחשבת לניתוח מסובך, ואלפי אנשים עוברים ניתוח זה מדי שנה. עם זאת, לפני הניתוח חובה להתייעץ עם הכירורג הפלסטי בכדי לדעת למה לצפות לאחר הניתוח, להבין את מהלך הניתוח, אילו בעיות נפתרות ואילו בעיות דורשות התייחסות מיוחדת או ניתוח מסוג אחר.

הניתוח עצמו אורך כשעה. ההחלמה לאחר הרמת עפעפיים לוקחת כשבוע או שבועיים, במהלכה צפויה נפיחות באזור העיניים וכאבים קלים. כדי להקל על תהליך ההחלמה יש להתכונן אליו מראש, להצטייד במשככי כאבים ולפנות את הלו״ז לשבוע החלמה ומנוחה.

מתי הכי כדאי לבצע הרמת עפעפיים

מתי הכי כדאי לבצע הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים נועד לטפל בתופעה המכונה בשפה העממית ״שקיות״ מעל ו/או מתחת לעיניים השקיות האלו הן למעשה עודפי העור בעפעפיים, עם או בלי בלט השומן שמאחוריהם תופעה זו קשורה בדרך כלל לגיל והזדקנות העור, ולכן אופיינית לגילאי 45+, אך יכולה להתרחש גם בגילאים צעירים יותר יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים המסגרת הכללית של פנינו נוטה להשתנות בהדרגתיות לאורך השנים מסגרת זו כולל את המצב, הגבות, העפעפיים ואזור העיניים, עצמות הלחיים והצוואר היות... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

ניתוח הרמת עפעפיים נועד לטפל בתופעה המכונה בשפה העממית ״שקיות״ מעל ו/או מתחת לעיניים. השקיות האלו הן למעשה עודפי העור בעפעפיים, עם או בלי בלט השומן שמאחוריהם. תופעה זו קשורה בדרך כלל לגיל והזדקנות העור, ולכן אופיינית לגילאי 45+, אך יכולה להתרחש גם בגילאים צעירים יותר.

יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים

המסגרת הכללית של פנינו נוטה להשתנות בהדרגתיות לאורך השנים. מסגרת זו כולל את המצב, הגבות, העפעפיים ואזור העיניים, עצמות הלחיים והצוואר. היות והעיניים והעפעפיים הם המוקד הראשון עליו מסתכלים בעת מפגש עם אנשים אחרים, ישנה חשיבות רבה לשמירה על מראה עיניים טבעי ורענן ככל האפשר. ניתוח הרמת עפעפיים מעניק מראה צעיר יותר, נחשב לניתוח פשוט וללא סיבוכים בדרך כלל, זמן ההחלמה קצר והתוצאות משמעותיות גם אם לא מבצעים מתיחת פנים כוללת. לפיכך, גברים ונשים כאחד בוחרים לבצע הרמת עפעפיים כאשר הם מרגישים כי צניחת העפעפיים מהווה עבורם מגבלה אסתטית, או במקרים בהם ישנה פגיעה בשדה הראייה ובשל כך בתפקוד היומיומי.

מה כדאי לעבור ניתוח הרמת עפעפיים?

בגילאי 30+ לרובנו כבר יש שקיות קטנות או קפלי עור קטנים מעל העפעפיים. עם זאת, אין הדבר אומר כי יש לרוץ מיד ולבצע את הניתוח. כמו בכל התערבות כירורגית, גם להרמת עפעפיים ישנם יתרונות וחסרונות, לכן נעדיף לבצע את הניתוח בתזמון אשר יעניק את התוצאות הטובות ביותר. עדיף לבצע הרמת עפעפיים כאשר:

 • ההפרעה משמעותית וגורמת לשינוי ניכר במראה ובהבעת הפנים (נפוץ יותר בגילאי 45+)
 • כשנגרמת הפרעה תפקודית כגון כובד מעל העיניים, צמצום שדה הראייה, תחושה שהעיניים נעצמות וכדומה

ניתוח הרמת עפעפיים יספק הקלה משמעותית ותוצאות מיטביות במקרים הנ״ל, ושיפור ממשי הן במראה והן בתפקוד של המטופל. ההחלטה על ביצוע הניתוח תתקבל בעת פגישת היכרות עם הרופא המנתח, אשר מהווה חלק חשוב והכרחי בכל תהליך טיפול, במיוחד בתהליך כירורגי/פלסטי.

ניתוח עפעפיים – בקיץ או בחורף?

ישנה סברה הרווחת כי ניתוחים קוסמטיים כדאי לבצע בחורף. הדבר נכון לגבי ניתוחים פלסטיים כגון ניתוחי חזה, מתיחת בטן ומתיחות פנים – משום שיש להימנע ככל האפשר מחשיפת הצלקות לשמש בחודשים הראשונים לניתוח. עם זאת, בניתוח עפעפיים אין משמעות לעונת השנה משום שהצלקות של הרמת עפעפיים הן מסוות ואינן חשופות באופן ישיר לשמש. הצלקת של הניתוח מתחבאת בתוך קפל העפעף, וגם כאשר העין פקוחה היא אינה חשופה. הדבר נכון לגבי הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים כאחד. באופן כללי, ככל שהעור עבה יותר כך גם הצלקת תהיה עבה יותר ולהיפך – לכן לאזור העפעפיים נטייה טבעית לייצר צלקת מאוד עדינה בשל הדקיקות של העור. מסיבות אלו, מועד הניתוח של הרמת עפעפיים הינו משני ביותר וניתן לבצעו לאורך כל עונות השנה.

הרמת עפעפיים עליונים לעומת תחתונים

הרמת עפעפיים עליונים לעומת תחתונים

הרמת עפעפיים היא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר, אשר יכול להתבצע במקביל להרמת גבות או לחוד לרב, צניחת עפעפיים היא תופעה הקשורה לגיל והזדקנות העור, אך כמובן שגם הגורמים הסביבתיים והגנטיקה משחקים כאן תפקיד חשוב מהם התסמינים של צניחת עפעפיים העפעפיים העליונים והתחתונים נועדו כדי לעטוף את העיניים ולהגן עליהן הזדקנות העור משפיעה על העפעפיים באופן ניכר ומלווה בהתעבות של העור באזור, איבוד ניכר מהאלסטיות והתרופפות העור כל אלו מלווים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים היא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר, אשר יכול להתבצע במקביל להרמת גבות או לחוד. לרב, צניחת עפעפיים היא תופעה הקשורה לגיל והזדקנות העור, אך כמובן שגם הגורמים הסביבתיים והגנטיקה משחקים כאן תפקיד חשוב.

מהם התסמינים של צניחת עפעפיים?

העפעפיים העליונים והתחתונים נועדו כדי לעטוף את העיניים ולהגן עליהן. הזדקנות העור משפיעה על העפעפיים באופן ניכר ומלווה בהתעבות של העור באזור, איבוד ניכר מהאלסטיות והתרופפות העור. כל אלו מלווים בכפלים וקמטוטים באזור. הרקמה העוטפת את שקיות השומן של ארובת העין מתרופפת ומאפשרת לשומן לבלוט החוצה כ״שקיות״ מתחת לעיניים. כח הכבידה משפיע על הגבות והעפעפיים ומושך אותם כלפי מטה ולמעשה מוביל לצניחה של הגבות, קפלי עור עודף מעל העפעפיים העליונים, צניחה של עפעפיים, שקיות שומן בולטות מעל ומתחת לעיניים ועוד. כל אלו מהווים פעמים רבות מטרד אסתטי ומקנים לפנים ולעיניים מראה עייף, כבד, ומבוגר יותר.

נוסף לסימפטומים האסתטיים, ייתכנו גם סימפטומים בריאותיים כמו צמצום שדה הראייה, כאבי ראש בשל מאמץ יתר של שרירי המצח, ועייפות של העיניים בעת קריאה.

הרמת עפעפיים עליונים

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים אורך כ-45 דקות ומתבצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מסירים את עודפי העור וצברי השומן דרך חתך עדין לאורך העפעף העליון, בקו הקפל הטבעי. בסופו של דבר, הצלקת הניתוחים נסתרת בקפל זה וכמעט ואינה נראית. בתום הניתוח מתבצעת תפירה עדינה בעור העפעפיים.

הרמת עפעפיים תחתונים

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים נמשך כשעה ו-30 דקות, ומתבצע באחת משתי השיטות הבאות:

 1. חתך חיצוני – מתבצע מתחת לריסים ודרכו מסירים את עודפי השומן והעור
 2. דרך פנים העפעף – שיטה שהפכה פופולארית בשנים האחרונות וכוללת את הוצאת שקיות השומן דרך פנים העפעף ללא צורך בתפרים וללא צלקות. בשיטה זו מתבצע חתך עורי חיצוני וצדי אשר אינו נגלה לעין.

זמן החלמה

זמן ההחלמה שונה בין ניתוח לניתוח. באופן כללי, החלמה מניתוח עפעפיים אורכת בין שבוע לשבועיים, בהתאם לפרוצדורה, לחומרת המצב וליכולת ההחלמה של הגוף. חשוב לדעת זאת לפני הניתוח, ולהתאים את הלו״ז לצורך מתן מנוחה לגוף לצורך החלמה אופטימלית ומהירה.

ניתוח משולב – עפעפיים עליונים ותחתונים

הניתוח המשולב כולל את העפעפיים העליונים יחד עם העפעפיים התחתונים, ויכול לכלול גם הרמת גבות והזרקות של חומרי מילוי. כלל האלמנטים הללו מביאים למראה עיניים ופנים צעיר ואסתטי בהרבה, לכן מטופלים רבים בוחרים בשילוב המתבצע בפעם אחת ומוביל לתוצאות מצוינות.

מהן הסיבות שבגללן נשים עוברות הרמת עפעפיים?

מהן הסיבות שבגללן נשים עוברות הרמת עפעפיים?

הרמת עפעפיים נחשבת כיום לאחד מההליכים הקוסמטיים הפופולארים ביותר בעולם למעשה, על פי סקר שערך האיגוד הבינלאומי לאסתטיקה וניתוחים פלסטיים, מבוצעים למעלה ממליון ניתוחי עפעפיים בשנה - והביקוש רק הולך וגובר ניתוח עפעפיים אורך בין שעה לשעתיים, בהתאם לחומרת המצב תהליך התאוששות הוא מהיר ומאפשר חזרה לשגרה תוך ימים ספורים מה הבעיה עם העפעפיים באופן כללי, אין שום בעיה עם העפעפיים למעט פגיעה בצורתם האסתטית לאורך השנים עפעפיים שמוטים הם תופעה... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים נחשבת כיום לאחד מההליכים הקוסמטיים הפופולארים ביותר בעולם. למעשה, על פי סקר שערך האיגוד הבינלאומי לאסתטיקה וניתוחים פלסטיים, מבוצעים למעלה ממליון ניתוחי עפעפיים בשנה – והביקוש רק הולך וגובר. ניתוח עפעפיים אורך בין שעה לשעתיים, בהתאם לחומרת המצב. תהליך התאוששות הוא מהיר ומאפשר חזרה לשגרה תוך ימים ספורים.

מה הבעיה עם העפעפיים?

באופן כללי, אין שום בעיה עם העפעפיים למעט פגיעה בצורתם האסתטית לאורך השנים. עפעפיים שמוטים הם תופעה שמרבית האנשים יחוו בשלב כלשהו בחייה, ויש לכך מספר גורמים כגון נזקי השמש, עישון וכמובן – תורשה. העפעפיים הם החלק העליון המכסה את העין לצורך הגנה, ככל שאנו מתבגרים, הולכים ומצטברים עודפי שומן על העפעפיים ומתחתם, ובמקביל השרירים המפעילים את העפעפיים הולכים ונחלשים. כאשר העור באזור העפעף נעשה רפוי, מופיעים עליו קמטים, הוא מתעבה והופך פחות גמיש. עפעפיים שמוטים מקנים לפנים מראה מבוגר יותר, ובמקרים קיצוניים, עלולים גם לצמצם את שדה הראייה.

מהו ניתוח הרמת עפעפיים?

הרמת עפעפיים היא ניתוח במהלכו מסירים את רקמות העור והשומן העודפות מהעפעפיים. כתוצאה מכך, הפנים מקבלות מראה צעיר וחיוני יותר, וניכר גם שיפור בשדה הראייה. אם בעבר ניתוחי הרמת עפעפיים נעשו בעיקר בקרב אוכלוסיה בוגרת ומסיבות רפואיות, הרי שכיום, עם התרחבות התודעה האסתטית וטיפולי היופי למיניהם – גם אופי האוכלוסייה והסיבות לניתוח משתנות. קהל היעד לניתוח הרמת עפעפיים הוא כל מי שסימני הגיל ניכר במראה שלו, שעודפי העור מפריעים לו ומי שמעוניין להיראות צעיר יותר ולהרגיש טוב יותר. לכן בניגוד למה שמקובל לחשוב, ניתוח הרמת עפעפיים ממש אינו מיועד לנשים בלבד.

מתי ניתן לשקול ניתוח הרמת עפעפיים?

כבר משנות השלושים המאוחרות לחיינו, מאבדת מגמישותה שכבת העור הדקה של העפעפיים העליונים, מתבצעים שינויים ברקמות בשכבת העור הפנימית ונוצרים עודפי עור באזורים מסוימים, הבאים לידי ביטוי בקמטים ומראה עפעפיים נפולים. ניתוח הרמת עפעפיים מטפל בצניחת עפעפיים בשל סיבות בריאותיות או אסתטיות. הניתוח נפוץ בקרב אנשים מבוגרים, אך ניתן לשקול לבצעו כבר החל מגילאי 30+. במקרים חמורים יוכלו מטופלים צעירים לעבור את הניתוח גם כן – אם וכאשר מאובחנת בעיה רפואית המגבילה את תפקוד העפעף.

הניתוח מומלץ במיוחד כאשר סובלים מן התופעות הבאות:

 • עפעפיים עליונים נפוחים (בעלי מראה של שקים)
 • עודפי עור באזור העפעף העליון, אשר חוסמים את שדה הראייה
 • עפעפיים תחתונים נפולים כתוצאה מעודפי עור
 • ״שקיות״ רציניות וכבדות מתחת לעיניים
סיבוכים אפשריים בניתוח עפעפיים לגברים

סיבוכים אפשריים בניתוח עפעפיים לגברים

בעוד שבעבר ניתוח זה נתפס כניתוח הנועד לנשים, בשנים האחרונות הפך לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בקרב גברים אין ספק כי לניתוח יש שיקול אסתטי, שכן צניחת העפעפיים משווה מראה עייף וכבוי, אך מאחר וצניחה זו עשויה להשפיע גם על שדה הראייה, חשיבות הניתוח, הן לגברים והן לנשים, ברורה ועשויה לשפר משמעותית את איכות החיים איך מתבצע הניתוח, מה חשוב לדעת ומהם הסיבוכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים לגברים התשובות במאמר שלפניכם מהלך ניתוח הרמת עפעפיים... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

בעוד שבעבר ניתוח זה נתפס כניתוח הנועד לנשים, בשנים האחרונות הפך לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בקרב גברים. אין ספק כי לניתוח יש שיקול אסתטי, שכן צניחת העפעפיים משווה מראה עייף וכבוי, אך מאחר וצניחה זו עשויה להשפיע גם על שדה הראייה, חשיבות הניתוח, הן לגברים והן לנשים, ברורה ועשויה לשפר משמעותית את איכות החיים. איך מתבצע הניתוח, מה חשוב לדעת ומהם הסיבוכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים לגברים? התשובות במאמר שלפניכם.

מהלך ניתוח הרמת עפעפיים לגברים

הרמת עפעפיים לגברים הוא ניתוח קצר יחסית האורך כשעה, בהרדמה מקומית או מלאה, ואינו מצריך אשפוז, כך שלאחר מספר שעות תחת השגחה רפואית ניתן להשתחרר הביתה. במידה והניתוח הוא להרמת העפעף העליון, קו החתך יהיה לאורך קפל העור בגובה אמצע העפעף, בעוד שעבור הרמת העפעף התחתון, החתך נעשה בקו הריסים או בתוך העפעף, דבר שאינו משאיר צלקת חיצונית.. המנתח מסיר את עודפי העור והשומן, ותופר את החתך. עור העפעפיים מאופיין בהיותו עדין ודק, וכתוצאה מכך לרב הצלקת תתאחה היטב ולא תהיה בולטת לעין.

מהלך תקין ותופעות לוואי

מהלך תקין ושכיח למדי הוא הופעת שטפי דם, בצקות ונפיחות, אשר בדרך כלל נעלמים בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. בנוסף, ישנן הפרשות והתייבשות של הלחמית מפני שלעיתים בסמוך לניתוח העפעפיים אינם נסגרים באופן מוחלט, כך שהיא נותרת חשופה. תופעות אלו, בעוד שיוצרות אי נוחות ברמה מסוימת, אינן מהוות סיבה לדאגה והן חלק טבעי מתהליך ההחלמה.

סיבוכים אפשריים

בעוד שהרמת עפעפיים לגברים הוא הליך בטוח וסיבוכים אלו נחשבים לנדירים – חשוב להיות מודעים לקיומם, ורצוי לפנות למנתח במידה והם מופיעים להמשך טיפול. סיבוכים אלו עשויים לבוא לידי ביטוי באמצעות צניחת העפעף העליון כתוצאה מפגיעה בשריר, צלקות בולטות, פגיעה בזקיקי הריסים וכתוצאה מכך נשירת ריסים, פזילה כתוצאה מפגיעה בשרירי העין החיצוניים, א-סימטריה, דימום מאחורי גלגל העין, יובש ודלקות עיניים, פתיחה של הצלקת הניתוחית ועוד. סיבוכים אלו ברובם בהחלט פתירים, אך חשוב לציין כי הקשבה להוראות ההתנהלות אחרי הניתוח מעודדת את תהליך ההחלמה ועשויה למנוע את הופעתם של סיבוכים למיניהם.

לסיכום, בעוד שחשוב להיות מודעים לסיבוכים, אין סיבה ממשית לחשש – ואין ספק כי הרמת עפעפיים לגברים הוא ניתוח אשר עשוי לשפר משמעותית הן את האסתטיקה של הפנים והן את שדה הראייה, וכתוצאה מכך להוביל לשיפור ניכר באיכות החיים.

ניתוחי עפעפיים - מתי לנתח?

ניתוחי עפעפיים – מתי לנתח?

עודף עור באזור העפעף העליון או שקיות מתחת לעיניים מעידים על צניחת עפעפיים על אף שהנושא מקושר פעמים רבות לתופעה טבעית הנוצרת כתוצאה מהתבגרות, הפוגעת עם השנים באלסטיות העור - האמת היא שמדובר בתופעה אשר עלולה להתרחש בכל גיל, וקשורה גם לגנטיקה ולמבנה העין מהם היתרונות של ניתוח הרמת עפעפיים, מה חשוב לקחת בחשבון לפני שלוקחים החלטה בנושא ומתי במיוחד רצוי לעבור את הניתוח התשובות במאמר יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים מרב הרצון לדחות את הקץ... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

עודף עור באזור העפעף העליון או שקיות מתחת לעיניים מעידים על צניחת עפעפיים. על אף שהנושא מקושר פעמים רבות לתופעה טבעית הנוצרת כתוצאה מהתבגרות, הפוגעת עם השנים באלסטיות העור – האמת היא שמדובר בתופעה אשר עלולה להתרחש בכל גיל, וקשורה גם לגנטיקה ולמבנה העין. מהם היתרונות של ניתוח הרמת עפעפיים, מה חשוב לקחת בחשבון לפני שלוקחים החלטה בנושא ומתי במיוחד רצוי לעבור את הניתוח? התשובות במאמר.

יתרונותיו של ניתוח הרמת עפעפיים

מרב הרצון לדחות את הקץ והחשש הטבעי לעבור ניתוח, נוצר מצב בו איכות חייהם של אנשים רבים הזקוקים לניתוח הרמת עפעפיים יורדת באופן ניכר. אין ספק כי לניתוח יש משמעות אסתטית – המראה העייף והכבוי חולף כלא היה, ואת מקומו תופס מראה צעיר ורענן יותר. השקיות מתחת לעיניים נעלמות והקמטוטים שסביבן מוחלקים במידה רבה. יחד עם זאת, הסיבה העיקרית לעבור את הניתוח היא בשל ההפרעה שצניחת העפעפיים יוצרת בשדה הראייה. במהלך הניתוח רקמות העור העודפות הגורמות לצמצום שדה הראייה מסולקות, וכתוצאה מכך לאחר מכן הראייה משתפרת.

מהלך הניתוח ותהליך ההחלמה

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח קצר האורך כשעה, בהרדמה מקומית או מלאה. אם מדובר בניתוח הרמת העפעף העליון, המנתח מבצע את החתך לאורך קפל העור, ואם מדובר בניתוח הרמת העפעף התחתון החתך מבוצע בקו הריסים או מתוך העפעף ואז הצלקת אינה נראית לעין. מאחר והעור באזור זה הינו דק ועדין, הצלקת נוטה להתאחות במהירות ולרב לא ניתן להבחין בה. הניתוח אינו מצריך אשפוז ולאחר מספר שעות תחת השגחה ניתן לשוב הביתה. עד יום לאחר הניתוח מתחילים להופיע שטפי דם ובצקות, אך מדובר בתופעה טבעית שאינה מהווה סיבה לחשש, שכן זוהי ההחלמה אשר לרב חולפת מעצמה בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. ההחלמה עצמה אורכת כשבוע, אך יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כשלושה שבועות.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני הניתוח?

כאמור, הצורך בניתוח הרמת עפעפיים אינו רק עניין של גיל, ועשוי להיגרם כתוצאה מחולשה של העפעפיים, נטייה גנטית לשקיות, מבנה עין מסוים המועד לצניחת עפעפיים ועוד. בעוד שההחלטה לעבור ניתוח אף פעם אינה קלה, מדובר בפרוצדורה פשוטה באופן יחסי, אשר הרווח שניתן להפיק ממנה גדול משמעותית מחוסר הנעימות הכרוך בה. במידה וישנה צניחת עפעפיים מסוימת, רצוי לקבוע פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת, ולהגיע להחלטה מושכלת בנושא.

כל הסיכונים בניתוח הרמת עפעפיים

כל הסיכונים בניתוח הרמת עפעפיים

אנשים רבים החשים בצורך לעבור ניתוח להרמת עפעפיים נוטים לדחות אותו כמידת האפשר, ובדרך מוותרים במידה רבה על איכות חייהם מה כולל הניתוח, למי כדאי לשקול בחיוב לעבור אותו, האם רצוי להרים גם את העפעפיים העליונים וגם את התחתונים ומהם הסיכונים אותם צריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה התשובות לכך במאמר שלפניכם מדוע לבצע הרמת עפעפיים כתוצאה מפגיעה באלסטיות של העור, אשר עשויה להתרחש בשל התבגרות או כתוצאה מגנטיקה, עודפי העור צונחים באופן כזה אשר... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

אנשים רבים החשים בצורך לעבור ניתוח להרמת עפעפיים נוטים לדחות אותו כמידת האפשר, ובדרך מוותרים במידה רבה על איכות חייהם. מה כולל הניתוח, למי כדאי לשקול בחיוב לעבור אותו, האם רצוי להרים גם את העפעפיים העליונים וגם את התחתונים ומהם הסיכונים אותם צריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה? התשובות לכך במאמר שלפניכם.

מדוע לבצע הרמת עפעפיים?

כתוצאה מפגיעה באלסטיות של העור, אשר עשויה להתרחש בשל התבגרות או כתוצאה מגנטיקה, עודפי העור צונחים באופן כזה אשר יוצר הפרעה לעפעפיים, והמראה המתקבל הוא עייף ופחות אסתטי. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבהיר כי ניתוח הרמת עפעפיים אינו מסתכם באסתטיות בלבד – נהפוכו. שיפור הפן האסתטי הוא בהחלט יתרון משמעותי, אך השיפור המרכזי הוא ברמה הפיזית הפונקציונלית, מאחר וצניחה זו עלולה לגרום להפרעה משמעותית בשדה הראייה.

כיצד מתבצע הניתוח?

אם מדובר בעפעף העליון החתך אותו יבצע המנתח יהיה לאורך קפל העור, ואם מדובר בעפעף התחתון החתך יהיה צמוד מתוך העפעף, כך שלא נשארת צלקת נראית לעין. הניתוח הוא ניתוח קצר יחסית – הוא נמשך כשעה בהרדמה מקומית או מלאה (ההחלטה על כך נלקחת בהתאם לרצונו של המטופל ולמה שמצבו הבריאותי מאפשר), ואינו מצריך אשפוז. לאחר מספר שעות תחת השגחה, המטופל יכול לחזור לביתו להמשך תהליך ההתאוששות וההחלמה. כמספר שעות לאחר הניתוח לרב מופיעים שטפי דם ובצקות, אך הדבר טבעי ומהווה מהלך תקין אשר לרב נעלמים בין שבוע לשבועיים מיום הניתוח. למעשה, מאחר ועור העפעפיים הוא עדין ודק במיוחד ואספקת הדם אליהם מצויינת, הצלקות נוטות להתאחות יפה ופעמים רבות כמעט לא ניתן להבחין בהן.

מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח?

בעוד שמדובר בניתוח הנחשב בטוח באופן יחסי, כמובן שישנם סיבוכים אפשריים אשר חשוב להיות מודעים להם, כאשר לרוב ניתן לפנות לרופא המנתח להמשך טיפול. סיבוכים אלו עשויים לבוא לידי ביטוי באמצעות זיהום, דימום מאחורי גלגל העין, פזילה, צלקות בולטות, א-סימטריה, יובש, פעירה של הצלקת הניתוחית, דלקות עיניים ופגיעה בקרנית, נטייה לעיניים דומעות ועוד. בעוד שאכן קיים סיכוי מסוים להתרחשותם של סיכונים אלו, הקשבה להוראות אחרי הניתוח עשויה לתרום בהימנעות מסיבוכים מיותרים. 24 שעות לאחר הניתוח, יש לשטוף את המקום בעדינות ולמרות משחה אנטיביוטית על קו הצלקת. ההחלמה מהניתוח לוקחת כשבוע, אך יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כשלושה שבועות לאחר מכן.

אילו שאלות צריך לשאול בפגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

אילו שאלות צריך לשאול בפגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

הרמת עפעפיים הוא ניתוח נפוץ ושכיח, הכולל את הסרת עודפי העור מהעפעפיים העליונים, ואת הסרת השקיות מהעפעפיים התחתונים ניתוח עפעפיים עשוי להקל משמעותית על שדה הראייה, לשפר אותו באופן ניכר ולהפחית את תחושת העייפות הנגרמת כתוצאה מכך מה רצוי לשאול בפגישת הייעוץ לפני הניתוח התשובות לפניכם מדוע לבצע ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים תורם למטופל הן מבחינה אסתטית והן מבחינת תחושתו הפיזית מבחינה אסתטית, השקיות שעם השנים נוצרות מתחת לעיניים משוות... להמשך קריאה ❯❯
ניתוחי פנים

הרמת עפעפיים הוא ניתוח נפוץ ושכיח, הכולל את הסרת עודפי העור מהעפעפיים העליונים, ואת הסרת השקיות מהעפעפיים התחתונים. ניתוח עפעפיים עשוי להקל משמעותית על שדה הראייה, לשפר אותו באופן ניכר ולהפחית את תחושת העייפות הנגרמת כתוצאה מכך. מה רצוי לשאול בפגישת הייעוץ לפני הניתוח? התשובות לפניכם.

מדוע לבצע ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים תורם למטופל הן מבחינה אסתטית והן מבחינת תחושתו הפיזית. מבחינה אסתטית, השקיות שעם השנים נוצרות מתחת לעיניים משוות מראה עייף באופן תמידי, והצניחה של העפעפיים העליוניים מקטינה את מפתח העיניים באופן ניכר. מבחינת התחושה הפיזית, צניחה זו מקטינה את שדה הראייה, ומקשה מאוד על פעולות שגרתיות כמו נהיגה, צפייה בקולנוע או קריאה. בנוסף היא גורמת לתחושת עייפות, שכן דרוש מאמץ רב יותר על מנת להשאיר את העיניים פקוחות.

מה רצוי לדעת לפני פגישת הייעוץ?

לפני הניתוח מתקיימות פגישות ייעוץ עם הכירורג הפלסטי, אליהן מומלץ להגיע מצויידים בבדיקת ראייה ושדה ראייה. ההחלטה על סוג ההרדמה, מלאה או מקומית, נעשית על ידי המטופל ובהתאם למצבו, ובשני המצבים הניתוח קצר למדי ואורך כשעה. חשוב להבין מהמנתח כיצד יש להתנהל במהלך ההחלמה, על מנת להבטיח תוצאות אופטימליות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים. ביום הניתוח ולאחריו עלולים להופיע שטפי דם ובצקות, תחושת יובש או צריבה, הפרשות ועוד תופעות לוואי למינהן. לאחר הניתוח מניחים רטיות פושרות על מנת לסייע במזעור תופעות לוואי אלו. לאחר שחולפות 24 שעות, רצוי לשטוף את המקום בעדינות עם מים  ולמרוח משחה אנטיביוטית על קו התפרים. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומהרמת משאות כבדים במשך כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

כמה זמן אורכת ההחלמה?

החזרה לשגרה לאחר ניתוח עפעפיים מתרחשת במהירות. אמנם ישנן הגבלות מסוימות לשלושת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, אך חשוב לחזור לשגרת החיים הרגילה. שטפי הדם נעלמים לרב תוך כשבוע – שבועיים מיום הניתוח, אך יש לציין כי התוצאה הסופית של ניתוח עפעפיים מגיעה רק כעבור חצי שנה עד שנה, כאשר עד לנקודה זו נפיחות, א-סימטריות וצלקות בולטות עדיין לא מעידות על בעיה או על תוצאה שאינה משביעת רצון.

לסיכום, תוצאות הניתוח יכולות לשפר בצורה ניכרת את איכות חייו של המטופל, להעניק לו בחזרה מראה רענן ומלא חיות, להעלים את השקיות שמתחת לעיניים ולהחליק את הקמטוטים, להקל ולשפר את הראייה וכתוצאה מכל אלו, לשפר את תחושת הביטחון העצמי.