ניתוח להתאמה מגדרית

ניתוח להתאמה מגדרית

ניתוח להתאמה מגדרית, הוא ניתוח הנועד לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשנות את חזותם.ן על מנת להתאימם לזהותם המגדרית. תהליך זה יכול לכלול מגוון ניתוחים שונים, (בנוסף לטיפול הורמונלי) כאשר אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר הוא ניתוח חזה (ניתוח עליון) לטרנסג׳נדרים.

טרנסג׳נדרים הם אנשים שזהותם המגדרית שונה מהחזות החיצונית עמה נולדו. המגדר הינו עניין אישי הקשור לזהותו של האדם, ואילו הניתוחים נועדו לשרת את תפישתו העצמית והדימוי של האדם את עצמו. לכן על אף הכינוי הנפוץ ״ניתוח לשינוי מין״, יש להבין כי המין (המגדר) של אותם אנשים אינו משתנה, אלא נשאר יציב, בעוד החזות החיצונית משתנה באמצעות הניתוח על מנת להתאים למגדרו של האדם.

התאמה מגדרית תחת מעקב

התאמה מגדרית דורשת הכנה וליווי מקצועי. מדובר בתהליך ארוך, עמוק ויותר מכל – משנה חיים. הליך להתאמה מגדרית עשוי לכלול הליכים רפואיים שונים, בהם טיפולים הורמונליים וניתוחים לשינוי מין. אין ספק כי אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בשרשרת הוא הניתוחים עצמם, והמעבר הפיזי מגבר לאישה או להיפך. מלבד ניתוח איבר המין, ניתן לבצע ניתוחים אחרים כגון ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים וניתוחי פנים.

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים

חשוב להדגיש כי ניתוחים להתאמה מגדרית באופן כללי, וניתוח חזה לטרנסג׳נדרים בפרט, נועדו לשנות את המבנה הגופני (אנטומי) של האדם, אך אינם משנים את אופן התפקוד של האיבר, ובטח שלא את תפקודי הפריון והילודה. ניתן לבצע מגוון פרוצדורות התומכות בתהליך ההתאמה המגדרית – החל מניתוח חזה לטרנסג׳נדרים (הגדלת חזה או הסרת חזה), תהליכי פיסול פנים שונים, הסרת שיער לצמיתות ועוד. ניתוחי חזה לטרנסג׳נדרים מתבצעים הן מזכר לנקבה (הגדלת חזה) והן מנקבה לזכר (הסרת חזה).

 ניתוח הגדלת חזה להתאמה למגדר נשי

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשוות מראה נשי לגופם, כולל הגדלה של החזה באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לשד. את השתלים מכניסים דרך חתך מתחת לשד או חתך מסביב לפטמה. בתוך השד, ניתן למקם את השתלים מעל לשריר או מתחתיו. מלבד גודל השתל, יש לבחור גם רמת הצמיגות שלו את צורתו: שתלים עגולים או שתלים אנטומיים בעלי מראה ״טיפתי״. השתלים יכולים להיות בפרופיל גבוה, כלומר גבוהים וצרים, או בפרופיל נמוך, כלומר שטוחים ורחבים.

ניתוח הסרת חזה להתאמה למגדר גברי

ניתוח חזה לטרנסג׳נדרים המעוניינים לשוות מראה גברי לגופם, הוא הליך כירורגי להסרת רקמת שד (כריתת שד), עם העור והפטמה (וחיבורם מחדש בצורה תואמת לאחר מכן). הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית. כדי לכרות את השד יבצע המנתח חתך דרכו יסיר את כמות העור הנדרשת להשטחת האזור, יחד עם כל רקמת השד. דגש מיוחד ינתן לשימור כלי הדם והעצבים באזור.

נושאים

אולי יעניין אותך גם

טיפולים נוספים