הכל אודות הזרקת בוטוקס

הכל אודות הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הנפוץ ביותר בעולם הרפואה האסתטית – ומכל הסיבות הנכונות. הטיפול פשוט ומהיר, התוצאות יפות ונראות לעין במהרה, מראה העור טוב יותר וההרגשה הכללית משתפרת פלאים. במילים אחרות אין ספק כי הבוטוקס כאן כדי להישאר. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

בוטולינום טוקסין A

״בוטוקס״ הוא כינוי לרעלן ששמו בוטולינום טוקסין, שהוא למעשה חלבון המיוצר על ידי חיידק, ופעולתו חוסמת את שחרור החומר אשר גורם לגירוי עצבי של השריר. השריר מפסיק לזוז ולהתכווץ, וכך גם העור שסביבו – מה שמוביל להפחתה ושיפור במראה הקמטים. השפעת הבוטולינום טוקסין מתפוגגת לאחר תקופה של כ-4 חודשים, והשריר חוזר לעבוד באותו אופן. לכן על מנת לשמר את תוצאות הטיפול, יש צורך בהזרקות חוזרות.

אמריקאי או אירופאי?

בעולם הרפואה האסתטית מוכרים שני סוגים של בוטולינום טוקסין – הראשון מיוצר בארה״ב תחת שם המותג ״בוטוקס״, בעוד השני מיוצר באירופה ושמו ״דיספורט״. באופן כללי, מדובר בשני חומרים דומים, עם הבדלים ממש מינוריים המתרחשים רק בגלל פס ייצור של חברות שונות. אבל חשוב להבין כי לשני החומרים הללו, בעלי השם השונה, יש את אותה המטרה ואותה התוצאה. כל רופא המבצע הזרקת בוטוקס משתמש בחומר המועדף עליו, ולעתים יש מטופלות אשר יגיבו טוב יותר לסוג מסוים. כך או כך, חשוב לבצע את ההזרקות אך ורק אצל רופא מורשה, מיומן ובעל מוניטין.

מהו הגיל שאפשר להתחיל?

הגיל הממוצע להתחלת הטיפול בהזרקת בוטוקס הוא 35. אולם מצבה של כל מטופלת תלוי בגנטיקה ובמצב עור הפנים המושפע גם מגורמים סביבתיים כמו מזג אוויר, עישון, תזונה, לחץ, רדיקלים חופשיים ועוד. אם קיימים קמטים עמוקים בפנים, ומורגשת נפילה – אפשר להתחיל מעט לפני כן על מנת לשמר את המצב הקיים ולשפר את מראה העור. זה המקום לציין כי נשים בנות 65 ומעלה, בעיקר אם מעולם לא עברו הזרקת בוטוקס או חומרי מילוי, הופך דק ושקוף עם השנים וניכרת צניחה וקמטים עמוקים. במקרים אלו טיפול בוטוקס לא יתאים וניתן לחשוב על ניתוח מתיחת פנים.

למי הטיפול אינו מתאים?

לאנשים הסובלים ממחלות עור, ולנוטלי תרופות הכוללות סטרואידים.

חסינות בוטוקס – יש דבר כזה

אחד מכל 100 מטופלים אינו מושפע מהחומר. היעדר התגובה נוצרת בשל עמידות הגוף המפתח נוגדנים לרעלן. רופאים לא מיומנים שאינם מכירים את המצב עלולים להזריק כמות נוספת של חומר במרווח זמן קצר מדי או כמות כפולה, אך התוצאה תהיה זהה והדבר עשוי להגביר את רמת התסכול של המטופל/ת. השיטה המקובלת והנכונה היא להזריק את הכמות הקטנה ביותר של החומר שתיצור תגובה נראת לעין. אם אין תגובה מבצעים טיפול נוסף, ואם גם בו אין תגובה – המטופל/ת נחשב/ת בעל עמידות לבוטוקס וייאלץ לפנות לשיטות אסתטיות אחרות.

נושאים

אולי יעניין אותך גם

טיפולים נוספים